Odbiór DVB-T w Rzeszowie

PanNoName

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: PanNoName »

Tak, nie rozumiem po co wsadzać tam ten kanał skoro ten nadajnik póki co ma bardzo mała moc.

Bonanzo

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Bonanzo »

No oczywiście ze odbiera TV Lublin zarówno na 35 z Baranówki i S G na 42 w muxach.

Bartt

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Bartt »

Dzisiaj słabiutko idzie MUX2 na k61 z Suchej Góry. Nawet w kablówce w Rzeszowie są przycięcia i piksele. TV Samsung pokazuje czasami poziom błędów do 160. Podejrzewam że jest to wpływ tropo w wyniku którego do anteny docierają sygnały z innych dalszych nadajników nadających na k61 w trybie SFN których na południu jest kilka.

Jednym słowem powinno się zrezygnowac z tak rozległego obszaru SFN dla k61 i Sucha Góra powinna zacząć nadawac na k32 z większą mocą, bo jesli to tak ma działać po wyłączeniu analogu to czarno to widze :( .

Awatar użytkownika
omkar
Posty: 34
Rejestracja: 4 listopada 2011, o 21:23
Odbiornik: Wiwa HD 50
Instalacja antenowa: Dwie anteny UHF na dachu piętrowego domu ze wzmacniaczem AWS 118
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra, Baranówka

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: omkar »

Teraz w Rzeszowie MUX 2 z Suchej Góry prawie w ogóle nie daje sygnału. Nic nie można odbierać, a było już nieźle. Zauważyłem natomiast, że wzmocnili trochę sygnał MUX 1 z Suchej Góry i jest na Maxa, podobnie jak z Baranówki MUX 3. Nie najlepiej z tym MUX-em 2 to wygląda.

Gravis
Posty: 201
Rejestracja: 19 listopada 2010, o 14:17

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Gravis »

Fakt, też mam problemy :/

Awatar użytkownika
omkar
Posty: 34
Rejestracja: 4 listopada 2011, o 21:23
Odbiornik: Wiwa HD 50
Instalacja antenowa: Dwie anteny UHF na dachu piętrowego domu ze wzmacniaczem AWS 118
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra, Baranówka

Problem z MUX 2 w Rzeszowie.

Post autor: omkar »

Mam pytanie do panów z EmiTela. Kiedy będzie można bez problemów odbierać MUX 2 w Rzeszowie?. Aktualnie prawie w ogóle nie ma sygnału?
Ostatnio zmieniony 8 listopada 2011, o 22:23 przez omkar, łącznie zmieniany 4 razy.

Gravis
Posty: 201
Rejestracja: 19 listopada 2010, o 14:17

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Gravis »

Ja mieszkam na 9 piętrze i mimo to, ze mam:
"# signal locked = Y present = Y stength = 84 quality = 100"

dla MUX-2 to i tak potrafi mi klatkować / szatkować, niezależnie od programu / kodeków które używam :/

_chris_

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: _chris_ »

Gravis pisze:Ja mieszkam na 9 piętrze i mimo to, ze mam:
"# signal locked = Y present = Y stength = 84 quality = 100"
jeśli to nie problem PC, to masz zakłócenia impulsowe z mieszkania / mieszkań wokół albo przychodzące ze świata. Dekodery / oprogramowania typowo nie reagują na wskaźnikach poziomu i jakości (długi okres repetycji pomiaru) na bardzo krótkie zakłócenia impulsowe.

Gravis
Posty: 201
Rejestracja: 19 listopada 2010, o 14:17

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Gravis »

MUX z baranówki mimo, że antena skierowana w drugą stronę ma 82% 100% i jest bez tych problemow, ale jak już zacznę oglądać kanały z SG MUX2 to DVBViewer potrafi się całkiem zaciąć, a WinFast robi szachownicę na ekranie.

Skanuje transponder programem ScanChannelsBDA gdzie to odświeżanie jest nonstop więc nie patrzę tutaj na program na którym odbieram, a na czymś co niby służy do określenia sygnału.

Na dniach sprawdzę tuner na innym z laptopów z czysciutkim windowsem. Jeżeli tam też będzie taka kicha to już sam nie wiem co mam zrobić. Jakieś pomysły?

_chris_

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: _chris_ »

Gravis pisze:Skanuje transponder programem ScanChannelsBDA gdzie to odświeżanie jest nonstop więc nie patrzę tutaj na program na którym odbieram, a na czymś co niby służy do określenia sygnału.
no właśnie - hamletowskie pytanie - pokazuje na niby czy na prawdę... Z tym, że krótkie zakłócenia to naprawdę ciężko jest namierzyć. A to co pokazują programy na PC, to hm, bywa różnie...
MUX z baranówki mimo, że antena skierowana w drugą stronę ma 82% 100% i jest bez tych problemow,
Baranówkę masz tuż obok siebie, do Suchej masz 35km, to i sygnał pływa, i zakłócenia po drodze mogą się przyplątać.

Jeśli to nie PC, to potrzebowałbyś pogrzebać przy antenie - może trzeba by dodać jakiś mały wzmacniacz.

Gravis
Posty: 201
Rejestracja: 19 listopada 2010, o 14:17

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Gravis »

_chris_ pisze: Jeśli to nie PC, to potrzebowałbyś pogrzebać przy antenie - może trzeba by dodać jakiś mały wzmacniacz.
Na dniach to sprawdzę, czy to aby nie wina mojego lapka. Po sprawdzeniu napiszę wyniki i będziemy myśleć dalej...


EDIT: W tym programie, też czasem na moment potrafi wyskoczyć mniejsza wartość Quality, więc to pewnie coś z sygnałem.. Jutro zaglądnę jeszcze do anteny czy wszystko jest ok dokręcone.

Bartt

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Bartt »

Moim zdaniem osoby zainteresowane w tej sprawie (czyli jak mniemam nadawcy, np. Polsat, TVN) powinny zaproponować UKE, aby MUX2 z Suchej Góry był nadawany już na docelowym kanale 32 z pełną mocą 50 lub 100kW. Dlaczego? Otóż na tym kanale ma wystartować do końca roku nadajnik Solina/Góra Jawor i kanał ten jest zupełnie nie kolizyjny z żadnymi emisjami nie licząc 2 przemienników TVP małej mocy których parametry nadawania można zawsze zmienić ;), co z resztą miało miejsce po starcie 4 etapu MUX2 w przypadku tego typu obiektów.
Jeśli to nie nastąpi, to w marcu 2013 (wyłączenie analogu w Rzeszowie) będziemy mieć cyfrową dziurę :evil:.

Więc Panowie nadawcy - do dzieła :D.

Awatar użytkownika
omkar
Posty: 34
Rejestracja: 4 listopada 2011, o 21:23
Odbiornik: Wiwa HD 50
Instalacja antenowa: Dwie anteny UHF na dachu piętrowego domu ze wzmacniaczem AWS 118
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra, Baranówka

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: omkar »

Przypuszczam chłopaki, że EmiTela i nadawców, to co tutaj piszemy specjalnie nie obchodzi. :x

Adam Brodziak

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Adam Brodziak »

Obchodzi. :(

Awatar użytkownika
omkar
Posty: 34
Rejestracja: 4 listopada 2011, o 21:23
Odbiornik: Wiwa HD 50
Instalacja antenowa: Dwie anteny UHF na dachu piętrowego domu ze wzmacniaczem AWS 118
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra, Baranówka

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: omkar »

Adam Brodziak pisze:Obchodzi. :(
Jeżeli tak, to dlaczego moc MUX 2 z Suchej Góry k. Krosna wynosi tylko 10 KW, jeżeli są sygnały od userów, że to nie wystarcza? Przecież ten MUX istnieje już od ubiegłego roku.
Można by przynajmniej napisać coś na ten temat, lub przynajmniej wyjaśnić, że problem z MUX 2 dla Rzeszowa ma rozwiązać wzmocnienie nadajnika na Suchej Górze lub Giedlarowa.

Adam Brodziak

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Adam Brodziak »

Musimy czekać na UKE, koordynację międzynarodową i TVP.

Bartt

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Bartt »

Ja bym mimo wszystko na miejscu Pana Adama Brodziaka naciskał na UKE aby uruchomić MUX2 z Suchej Góry na k32 z większą mocą - w końcu to będzie kanał docelowy. A UKE niech wymusi na TVP zmianę kanałów w przemiennikach małej mocy - nie powinien byc to problem skoro, taka akcja miała miejsce bodajże w sierpniu.

Przy okazji może Pan Adam ma jakieś informacje na temat startu nadajnika MUX2 w Giedlarowej. Czy jest możliwy wcześniejszy termin uruchomienia przed 31 grudnia 2011 :?: .

Awatar użytkownika
omkar
Posty: 34
Rejestracja: 4 listopada 2011, o 21:23
Odbiornik: Wiwa HD 50
Instalacja antenowa: Dwie anteny UHF na dachu piętrowego domu ze wzmacniaczem AWS 118
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra, Baranówka

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: omkar »

Adam Brodziak pisze:Musimy czekać na UKE, koordynację międzynarodową i TVP.
Dziękuję za odpowiedź. Czy można określić jakąś przypuszczalną datę zakończenia decyzji i koordynacji?

Tango

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Tango »

omkar pisze:
Adam Brodziak pisze:Musimy czekać na UKE, koordynację międzynarodową i TVP.
Dziękuję za odpowiedź. Czy można określić jakąś przypuszczalną datę zakończenia decyzji i koordynacji?
NIE MOŻNA !

Adam Brodziak

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Adam Brodziak »

Bartt pisze:Ja bym mimo wszystko na miejscu Pana Adama Brodziaka naciskał na UKE aby uruchomić MUX2 z Suchej Góry na k32 z większą mocą - w końcu to będzie kanał docelowy. A UKE niech wymusi na TVP zmianę kanałów w przemiennikach małej mocy - nie powinien byc to problem skoro, taka akcja miała miejsce bodajże w sierpniu.

Przy okazji może Pan Adam ma jakieś informacje na temat startu nadajnika MUX2 w Giedlarowej. Czy jest możliwy wcześniejszy termin uruchomienia przed 31 grudnia 2011 :?: .
Z Giedlarową nie poszło tak jak planowaliśmy. Emitel, póki co, mógł zaoferować tylko rozwiązanie zastępcze, obiekt ma swojego właściciela.

Zablokowany