Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Gravis
Posty: 201
Rejestracja: 19 listopada 2010, o 14:17

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Gravis »

A co ze stroną Ukrainy?

Awatar użytkownika
a.d.
Posty: 458
Rejestracja: 1 maja 2011, o 08:39
Odbiornik: Optic SLOTH Combo plus, Ferguson FT-8100, Cabletech URZ0083Q
Instalacja antenowa: siatka+SWA-9701 pol.V siatka+LNA-177 pol.V
Nadajnik - obiekt nadawczy: (PL)-Przehyba / G.Sw.Marcina (SK)-Kotnik

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: a.d. »

Gravis pisze:A co ze stroną Ukrainy?
  • K42 план ОТБ Галичина Moc nadajnika-0.01KW Кальна (Долинського району) вежа ІВФКРРТ(rejon Iwano-Frankowski)
  • K42 DVB-T2 / H.264/MPEG-4 AVC план 1-ий мультиплекс Колочава (Міжгірського району) щогла ЗФКРРТ "Зеонбуд" у 2011 році не планує задіяти цей(Ukraina Zakarpacka)
  • K32 pal Інтер(Inter) Moc nadajnika-0.01KW Широкий Луг (Тячівського району) (Ukraina Zakarpacka)(niema koncesji)
Nie sprawdzalem Rejonu Lwowskiego!

Bartt

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Bartt »

Na razie wygląda na to że te wszystkie emisje u naszych sąsiadów to są albo małej mocy albo niedługo będa wyłączone :) . Kwestia tylko dogadania sie urzędników z poszczególnych krajów.
Inna sprawa to wola nadawców aby uruchomić ten 32 kanał. Pewnie konieczna jest wymiana/zakup urządzeń nadawczych, co oznacza koszty i potrzebny na to czas. Z drugiej strony i tak ma tam być emisja na 32 kanale więc nic się nie zmarnuje ;).

slawek
Posty: 143
Rejestracja: 14 marca 2010, o 17:08
Odbiornik: Samsung Le32b650
Instalacja antenowa: Siatka+Swa 9701 Odbiór MUX8 +Siatka +symetryzator MUX 1 MUX 2 MUX 3 zwrotnica
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha G Leżajsk Giedlarowa

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: slawek »

Podstawa obiektu w Leżajsku przy ulicy Mickiewicza leży 180 npm a podstawa obiektu leżajsk giedlarowa leży 229 npm i ta górka na której stoi nadajnik giedlarowa ma też około 218 219 m a ona zasłania widok na południe z obiektu przy mickiewicza.
a więc licząc 180+54,5=234,5
234,5-219=15,5m na tyle będą wystawać anteny na obiekcie przy mickiewicza nad górkę patrząc od strony łańcuta a przy mocy 2kw + kanał 61 to możemy zapomnieć o stabilnym odbiorze z tego nadajnika.
Pozostaje tylko wołać prosić i błagać o nadajnik giedlarowa z mocą 40kw lub tez nawet mniejszą i tak załatwi sprawę lub o kanał 32 z rozsądną mocą z nadajnika Sucha Góra
to 2 rozwiązanie wydaje mi się prostsze i cieszące wielu ludzi którzy mają kłopoty z kanałem 61 mux 2 Sucha Góra.

Adam Brodziak

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Adam Brodziak »

Bartt pisze:Na razie wygląda na to że te wszystkie emisje u naszych sąsiadów to są albo małej mocy albo niedługo będa wyłączone :) . Kwestia tylko dogadania sie urzędników z poszczególnych krajów.
Inna sprawa to wola nadawców aby uruchomić ten 32 kanał. Pewnie konieczna jest wymiana/zakup urządzeń nadawczych, co oznacza koszty i potrzebny na to czas. Z drugiej strony i tak ma tam być emisja na 32 kanale więc nic się nie zmarnuje ;).
Z wolą nadawców nie ma problemu, nadajniki nie należą do nas więc to nie nasz koszt. Uruchamianie emisji w kanałach powyżej 60 i tymczasowe lokalizacje dla nadajników małej mocy(niezależnie od MUX'a) to dopiero marnowanie pieniędzy i energii nas wszystkich. :cry:

Bartt

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Bartt »

Dziękuje za informacje. W takim razie czekamy na rozwój sytuacji ;).

slawek
Posty: 143
Rejestracja: 14 marca 2010, o 17:08
Odbiornik: Samsung Le32b650
Instalacja antenowa: Siatka+Swa 9701 Odbiór MUX8 +Siatka +symetryzator MUX 1 MUX 2 MUX 3 zwrotnica
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha G Leżajsk Giedlarowa

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: slawek »

Z tego co się dowiedziałem to jest jeszcze cień nadziei dla nadajnika leżajsk giedlarowa. :P

Gravis
Posty: 201
Rejestracja: 19 listopada 2010, o 14:17

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Gravis »

Ktoś ma pojęcie jak mogę wzmocnić odbiór na mojej antene 8 elementowej odbierając z Rzeszowa MUX-2 z Krosna? Anteny już chyba lepiej ustawić nie mogę..

Mapka...
http://zapodaj.net/5b05b878b64c.png.html

Awatar użytkownika
omkar
Posty: 34
Rejestracja: 4 listopada 2011, o 21:23
Odbiornik: Wiwa HD 50
Instalacja antenowa: Dwie anteny UHF na dachu piętrowego domu ze wzmacniaczem AWS 118
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra, Baranówka

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: omkar »

Trzeba zastosować wzmacniacz antenowy z zasilaczem. Ja od wielu lat używam AWS 118 i na takiej samej antenie, mieszkając w Rzeszowie, odbieram MUX 2 z Suchej Góry bez większego problemu.

sw6
Posty: 32
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 15:11
Miejscowość: RJS
Odbiornik: philips 7334
Instalacja antenowa: antena kierunkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów / Sucha Góra

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: sw6 »

zapytać chciałem czy z baranówki na kanale 35 leci tvp polonia bo w składzie mux 3 nie widziałem tego kanału

lukasz536
Posty: 103
Rejestracja: 21 grudnia 2010, o 13:31
Odbiornik: Samsung LE32B450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza AZART (MUX 1 i 2) + pojedynczy dipol własnej roboty (MUX 3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra + Baranówka

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: lukasz536 »

No właśnie, czy z Baranówki jest ta Polonia? Na logikę to powinna być, bo niby każdy MUX jest taki sam w całym kraju. Pytam, bo nie chcę ciotce niepotrzebnie truć o ponownym przeskanowaniu kanału 35, a nie ma mnie obecnie w Rzeszowie - jestem w Kielcach - i tu jest :D Z góry dziękuję.

Tango

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Tango »

Polonia nie jest w żadnym z MUXów, toteż w DVB-T z Baranówki na kanale 35 nie jest dostępna. Amen

dziki1971

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: dziki1971 »

A własnie ze dodali do MUX 3 w całym kraju to i z Baranówki powinno byc, jesli niema to będzie pozdrawiam

matt_s

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: matt_s »

Tango pisze:Polonia nie jest w żadnym z MUXów, toteż w DVB-T z Baranówki na kanale 35 nie jest dostępna. Amen
Kolego, TV Polonia jest dostępna w MUX3 z baranówki. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Gravis
Posty: 201
Rejestracja: 19 listopada 2010, o 14:17

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Gravis »

Dokładnie - wkleiłem link, z informacją ale skasowałem by się samemu przekonać ( przeskanowałem niebo ) i potwierdzam TV Polonia jest z Baranówki...

http://www.telewizja-cyfrowa.com.pl/201 ... pleskie-3/

piotr_krz
Posty: 27
Rejestracja: 30 grudnia 2010, o 10:15
Odbiornik: Tuner DVB-T do Turbodecodera telewizji n
Instalacja antenowa: Antena Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra, Rzeszów - Baranówka

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: piotr_krz »

Czy ktoś jest w stanie podać realne powody dlaczego nadajnik na Baranówce nie jest uwzględniony w żadnym z etapów cyfryzacji w zakresie MUX1 i MUX2? Jeżeli nadajnik idzie do całkowitego wygaszenia to po co jest nadawany MUX3? Mieszkam na Paderewskiego i na antenie zewnętrznej bez wzmacniacza mam tylko odbiór właśnie z Baranówki. Sucha Góra z obecną mocą zarówno MUX1 jak i MUX2 niestety nie sięga.

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Tom345 »

Być może ten nadajnik zostanie użyty jako doświetlenie do którychś z MUXów bądź do nadawania MUXu tzw. miejskiego.

przewa

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: przewa »

Witam mieszkam w Rzeszowie na Kosynierów mam dekoder na USB do laptopa i odbieram tvp1, 2, kulture, historie i tvp lublin i mam pytanie czy da się jakoś odebrać inne kanały chodzi mi o tvn polsat bez montowania anteny na dachu bloku czy balkonie bo nie mam dostępu do balkonu??

Bartt

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Bartt »

piotr_krz pisze:Czy ktoś jest w stanie podać realne powody dlaczego nadajnik na Baranówce nie jest uwzględniony w żadnym z etapów cyfryzacji w zakresie MUX1 i MUX2? Jeżeli nadajnik idzie do całkowitego wygaszenia to po co jest nadawany MUX3? Mieszkam na Paderewskiego i na antenie zewnętrznej bez wzmacniacza mam tylko odbiór właśnie z Baranówki. Sucha Góra z obecną mocą zarówno MUX1 jak i MUX2 niestety nie sięga.
Niestety Rzeszów i jego okolice stały sie ofiarą urzędniczo - biznesowego bałaganu, w efekcie którego w tym regionie mamy cyfrową białą plamę i co gorsze również w momencie wyłączenia analogu też tak będzie :evil:.
Jest to wręcz rzeczą zadziwiającą, bo Rzeszów to jedno z 16 miast wojewódzkich :!:.

W innych lokalizacjach są lub będą uruchamiane nowe nadajniki MUX1, a u nas w dalszym ciągu trwa emisja DVB-T z Suchej Góry ze śmiesznymi mocami.
Dochodzi do tak kuriozalnej sytuacji że Emitel uruchamia w Leżajsku nadajnik MUX2 o mocy 2kW dla kilkunastu tysięcy odbiorców - czy to w ogóle się opłaca :?:.
Gdyby wystartował nadajnik w Giedlarowej to sygnał pokryłby połowę Podkarpacia, co widać choćby z symulacji na stronie http://www.dvbtmap.eu

Jeśli w Leżajsku jest uruchamiany nadajnik "miejski" to tym bardziej w Rzeszowie (Baranówka) jest to opłacalne. Problemu z kanałem być nie powinno bo słynny k 61 czeka by nadawać w SFN choćby i ze 100 nadajników ;).
Podobnie sytuacje poprawiło by uruchomienie MUX2 z S.G. na docelowym 32 kanale z dużą mocą o czym już wielokrotnie pisałem.

Pozostaje pytanie czy nadawcy komercyjni są tym zainteresowani, czy postanowili że własnie tu będzie kraina o najwiekszej sprzedaży płatnych platform cyfrowych :?:.

kamil1387

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: kamil1387 »

Rzeszów ul. Krzywoustego. Odbieram tvp 1, tvp 2, tvp info, polsat, tvn, puls, polsat, tv4, tvn7, tvp kul., tvp historia, tvp polonia, tv6, polsat SN. (puls2, eska tv, ttv, polo tv, atm roz.)- brak nadawania.

Zablokowany