DVB-T / DVB-T2 z RTCN PRZEMYŚL / TATARSKA GÓRA

wiwi
Posty: 62
Rejestracja: 23 kwietnia 2011, o 22:23
Miejscowość: Przeworsk
Odbiornik: PHILIPS 55OLED804
Instalacja antenowa: pokojowa antena siatkowa na strychu
Nadajnik - obiekt nadawczy: Leżajsk Giedlarowa

Re: DVB-T z RTCN PRZEMYŚL TATARSKA GÓRA

Post autor: wiwi »

na jakim kanale?

macieq03

Re: DVB-T z RTCN PRZEMYŚL TATARSKA GÓRA

Post autor: macieq03 »

W Jarosławiu nie łapię ,ale dzisiaj ustawiałem bratu antenę i skierowalismy na Krosno .Efekt? Oba Mux-y działają sygnał bdb. Oczywiscie na zwykłej siatce


bogdanzieba pisze:Jakaś orientacyjna mapa zasięgu?
http://www.dvbtmap.eu/

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: DVB-T z RTCN PRZEMYŚL TATARSKA GÓRA

Post autor: bogdanzieba »

Z jaką mocą nadaje testowo MUX-1 z Przemyśla i na jakim kanale? Niestety na dvbmap.eu tego nie ma.

Bartt

Re: DVB-T z RTCN PRZEMYŚL TATARSKA GÓRA

Post autor: Bartt »

BUBA210 pisze:Tatarska góra testuje mux-1. Sygnał na razie słaby, jakość również ale da się oglądać. Odległość od nadajnika ok. 40 km. na zachód.
A nie odbierasz czasem kolego MUX1 k42 z Suchej Góry bokiem anteny lub z jakiegoś odbicia od górki :?:. Ostatnio spadło dużo sniegu i sygnał się lepiej odbija ;).
Ale muszę przyznać że każdy pomysł żeby rozkręcić ten wątek jest dobry :lol:. Na razie tak to wygląda jakby nikt w tamtych okolicach nie oglądał DVB-T :o. Albo może sygnał jest tak dobry że nikt nie ma problemów, w końcu nadajnik prawie w środku miasta :D. Szkoda że nie mamy takiego w Rzeszowie :P.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: DVB-T z RTCN PRZEMYŚL TATARSKA GÓRA

Post autor: bogdanzieba »

Ja odbieram MUX-2 ale ze św. Krzyża chociaż mieszkam w woj. podkarpackim. Pytanie czy warto skręcać antenę bądź kupować drugą i je połączyć za pomocą zwrotnicy. Pytanie czy warto?

BUBA210

Re: DVB-T z RTCN PRZEMYŚL TATARSKA GÓRA

Post autor: BUBA210 »

Bartt pisze:
BUBA210 pisze:Tatarska góra testuje mux-1. Sygnał na razie słaby, jakość również ale da się oglądać. Odległość od nadajnika ok. 40 km. na zachód.
A nie odbierasz czasem kolego MUX1 k42 z Suchej Góry bokiem anteny lub z jakiegoś odbicia od górki :?:. Ostatnio spadło dużo sniegu i sygnał się lepiej odbija ;).
Ale muszę przyznać że każdy pomysł żeby rozkręcić ten wątek jest dobry :lol:. Na razie tak to wygląda jakby nikt w tamtych okolicach nie oglądał DVB-T :o. Albo może sygnał jest tak dobry że nikt nie ma problemów, w końcu nadajnik prawie w środku miasta :D. Szkoda że nie mamy takiego w Rzeszowie :P.
Hmm. Ciekawa sytuacja. Suchą górę mam prawie z tyłu anteny. Jest możliwy odbiór z takiego odbicia?

macieq03

Re: DVB-T z RTCN PRZEMYŚL TATARSKA GÓRA

Post autor: macieq03 »

Ja bym sie wstrzymał.Prawdopodobnie [nieoficjalnie,ale z dobrych zródeł)od lutego pójdzie MUX 1 z Przemysla,Oczywiscie testowo.Myslę że nie bedzie problemów z odbiorem.Chyba że komuś się spieszy to kręcic antene na Krosno.Stamtąd idzie mocny sygnał

BUBA210 ciekawe czemu u Ciebie jest a u mnie nie chociaż mam bliżej do nadajnika?

Xongiver

Re: DVB-T z RTCN PRZEMYŚL TATARSKA GÓRA

Post autor: Xongiver »

Jarosław Bałuka pisze:Myślę, że tak - na MUX1, jednak konkretów jeszcze nie podam.
Od tej wypowiedzi już trochę czasu minęło, czy coś się zmieniło w tej kwestii?


A poza tym, czy jest możliwość, podobnie jak w Suchej Górze zmienić kanał na 32 i ewentualnie podnieść moc do 25kW? To w bardzo dużym stopniu poprawiłoby odbiór na tym terenie.

Bartt

Re: DVB-T z RTCN PRZEMYŚL TATARSKA GÓRA

Post autor: Bartt »

Niestety Ukraina nadaje analog na 32 kanale (Lwów) z tego powodu nie ma też mux2 100kW z Suchej Góry na tym kanale, a Przemyśl jest znacznie bliżej granicy niż Sucha Góra, tak więc raczej nie ma szans na to. Zresztą ten kanał nawet nie był w planach w Przemyślu (docelowo ma być chyba 59) :(.

Xongiver

Re: DVB-T z RTCN PRZEMYŚL TATARSKA GÓRA

Post autor: Xongiver »

A nie ma możliwości zmiany na k59 w najbliższym czasie? To i tak odrobinę poprawiło by sygnał a zwiększenie mocy do 25kW na pewno dałoby dobre efekty. Obecnie jest dość słaby sygnał.

Tomasz Berezowski

Re: DVB-T z RTCN PRZEMYŚL TATARSKA GÓRA

Post autor: Tomasz Berezowski »

Przecież na k59 nadaje analogowo TVP Rzeszów z Tatarskiej.

Xongiver

Re: DVB-T z RTCN PRZEMYŚL TATARSKA GÓRA

Post autor: Xongiver »

A jak ma się to do samego podniesienia mocy do 25kW na obecnym kanale? Różnica jaka jest po takim zabiegu na Suchej Górze jest bardzo duża, tutaj też to by się przydało.

A poza tym czy są jakieś nowe informacje w sprawie testów MUX1 z Przemyśla?

Tedde

Re: DVB-T z RTCN PRZEMYŚL TATARSKA GÓRA

Post autor: Tedde »

Mieszańcy okolic Dynowa korzystali z analogowego odbioru z Tatarskiej Góry bo w jednym ustawieniu anteny można było odebrać kilka programów, A z S.G w analogu tylko dwójka i jedynka telewizyjna na dodatek z polaryzacją v. Ja sam odbierałem tvp1,2,polsat słabiej ,a rzeszów i tvn to były bardzo zaszumione {mała moc tvn,wysoki kanał tvp rzeszów} ok.45 km w lini prostej od nadajnika. W cyfrowym nadawaniu w tej lokalizacji z przemyśla sygnał jest nieosiągalny{żółty obszar na mapie}. Podsumowując: w kier. zachodnim od Tatarskiej Góry są problemy z odbiorem z tej lokalizacji.

Xongiver

Re: DVB-T z RTCN PRZEMYŚL TATARSKA GÓRA

Post autor: Xongiver »

volfeer pisze:Witam, czy można liczyć na wcześniejszą emisję MUX1 lub MUX 3 w trybie testowym z Przemyśla?
Jarosław Bałuka pisze:Myślę, że tak - na MUX1, jednak konkretów jeszcze nie podam.
Od tej wypowiedzi minęło już 3 miesiące, czy coś już wiadomo w kwestii testów mux1?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN PRZEMYŚL TATARSKA GÓRA

Post autor: Jarosław Bałuka »

Nie, nie ma informacji w tym zakresie.

Bartt

Re: DVB-T z RTCN PRZEMYŚL TATARSKA GÓRA

Post autor: Bartt »

Niestety niezbyt szczęśliwie wybrany jest kanał emisji mux-1 czyli 48. Ten sam na którym nadaje Polsat z Rzeszowa/Baranówki. W niektórych lokalizacjach może to pogorszyć lub uniemożliwić odbiór analogowego Polsatu :?. Na pewno będzie też ograniczał zasięg mux-1 z Przemyśla.

wiwi
Posty: 62
Rejestracja: 23 kwietnia 2011, o 22:23
Miejscowość: Przeworsk
Odbiornik: PHILIPS 55OLED804
Instalacja antenowa: pokojowa antena siatkowa na strychu
Nadajnik - obiekt nadawczy: Leżajsk Giedlarowa

Re: DVB-T z RTCN PRZEMYŚL TATARSKA GÓRA

Post autor: wiwi »

Mux 1 z Przemyśla ma testowo ruszyć 7.05 http://satkurier.pl/news/74719/harmonog ... mux-1.html

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN PRZEMYŚL TATARSKA GÓRA

Post autor: K63 »

Dzisiaj rusza testowa emisja mux-1 http://www.emitel.pl/strona-glowna/-64499

wiwi
Posty: 62
Rejestracja: 23 kwietnia 2011, o 22:23
Miejscowość: Przeworsk
Odbiornik: PHILIPS 55OLED804
Instalacja antenowa: pokojowa antena siatkowa na strychu
Nadajnik - obiekt nadawczy: Leżajsk Giedlarowa

Re: DVB-T z RTCN PRZEMYŚL TATARSKA GÓRA

Post autor: wiwi »

W Przeworsku sygnał mux 1 na 48k mocny można spokojnie odbierać ale z Suchej Góry na 42 k też leci ok. mux 2 na 61 k czasami przycina dlatego z SG ogladam na 32 czekam na mux 3:D

Meniu29

Re: DVB-T z RTCN PRZEMYŚL TATARSKA GÓRA

Post autor: Meniu29 »

Witam.

Czy u was jest też sygnał średniej jakości ? U mnie na początku po 15 godzinie był niskiej jakości sygnał a teraz średni. A u was od początku był wysoki sygnał ? Na muxie-2 mam wysoką jakość sygnału. Co się może dziać ? Do tatarska mam niecałe 20 km i nie mam żadnych gór.

Zablokowany