Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

michal135
Posty: 135
Rejestracja: 4 lutego 2012, o 16:01

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: michal135 »

W Rzeszowie był kilkugodzinny zanik napięcia (by żyło się lepiej, jeszcze więcej spółek i prezesów, ale nie o tym), zanikł też TVP Info z Rzeszowa, był czarny ekran. Czy TVP nie ma zasilania awaryjnego?

bogdan1948

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: bogdan1948 »

Ja wyczytalem ze zmieniaja kanal 42 na 52 i zwiekszaja moc z 25Kv do 100Kv.To skoro zwiekszylo moc do 100Kv a taki tez jest na Mux-2 i Mux-2 odbiera super a Mux-1 nic sie nie zmienilo bynajmniej u mnie to chce wiedziec czy ten sygnal zwiekszyli do 100Kv czy tez nie czy dopiero zwieksza w przyszlosci xxx

edit/ Pisownia!

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: belzebiusz »

kW, a nie Kv :P

viva0
Posty: 67
Rejestracja: 25 września 2011, o 22:17
Odbiornik: NBO lub TV
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha góra

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: viva0 »

Ponoć zwiększyli tyle że to wina kanału 52 im większy tym gorzej zasięgiem i sama moc zyski są mniejsze od muxa 2 a szczególnie mux 3 być może musisz umieścić antene 10 ziemią to może odbierzesz.Ale cóż taka polityka i nic niezrobią bo jak chodzi to chodzi o pieniądze jedynie TVP postarała się zasięgiem ale i tak są zakłócenia urządzeniami elektrycznymi.

bogdan1948

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: bogdan1948 »

Dostalem ostrzezenie za pisownie nie wiem o co chodzi.Prosze napiszcie prawde jak jest z ta moca nadajnika a czepiajcie sie bledow pisowni.Czt tak wazne jest KW czy Kv wszyscy wiedza o co chodziale pomylic sie kazdy moze( wszyscy zrozumia jak napisze majzel a nie przecinak) ale nadal nikt nie wie czy zwiekszyli ta moc nadajnika czy nie czy jest 25KW czy jest 100KW

edit/ Pisownia!

teleMAN
Posty: 50
Rejestracja: 26 grudnia 2010, o 20:29
Miejscowość: Lutcza / Rzeszów
Odbiornik: Funai-Toschiba-Samsung- Skymaster-Philips-Thomson
Instalacja antenowa: Ant19/21-69SA IV-V
ant4/5-12SA I-III
antFM-1RUZ PMBzwrot2xUHF/VHF/FM
ant sat
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: teleMAN »

Wejdź na stronę Emitela tam jest jasno napisane z jakimi
parametrami jest nadawany sygnał z Suchej Góry a nie marudź.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: belzebiusz »

bogdan1948 pisze:Dostalem ostrzezenie za pisownie nie wiem o co chodzi.Prosze napiszcie prawde jak jest z ta moca nadajnika a czepiajcie sie bledow pisowni.Czt tak wazne jest KW czy Kv wszyscy wiedza o co chodziale pomylic sie kazdy moze( wszyscy zrozumia jak napisze majzel a nie przecinak) ale nadal nikt nie wie czy zwiekszyli ta moc nadajnika czy nie czy jest 25KW czy jest 100KW
Powodem ostrzeżenia zapewne jest zerowa interpunkcja i brak polskich znaków, a także straszna stylistyka wypowiedzi.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: Jarosław Bałuka »

Szczegółowy wykaz emisji i mocy publikujemy na naszej stronie, gdzie każdy może sprawdzić parametry aktualnych emisji http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... misji-dvbt

Na naszym forum przyjęliśmy zasadę, że wypowiedzi powinny być publikowane zgodnie z zasadami polskiej pisowni co uważamy za podstawę kultury w komunikacji i wyraz wzajemnego szacunku wśród uczestników forum. Nikt nie czepia się literówek czy przypadkowych błędów, lecz świadome i uporczywe ignorowanie zasad nie będzie tolerowane.

Poza tym, do korespondencji i wymiany uwag z administracją forum służą wiadomości prywatne PW, a nie wątki na forum więc tą drogą proszę o komunikację w przypadku niejasności.

azol

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: azol »

Witam wszystkich ;) Z kolei Ja wiąże się z problemem który myślę że jednak nie jest osiągalny... Mieszkam w Jarosławiu na osiedlu Kopernika i chciałbym odbierać DVBT ale na laptopie - dodam że chciałbym zamontować do niego prosty tuner dvb-t na USB których na allegro czy wszędzie w sklepach jest mnóstwo.., z tym chyba nie ma problemu.... ale mianowicie chodzi o załączoną antenę do niego... bo wiadomo że w takich zestawach dają malutką nic nie łapiącą antenkę... i stąd mój pomysł żeby do tego tunerka wpiąć inną jakąś fajną domową antenkę o dobrym wzmocnieniu jeśli takowe są oczywiście aby spokojnie móc odbierać dvbt. Wiem że z Jarosławia spokojnie można odbierać wszystkie MUXY z Przemyśla ... i częściowo z Leżajska... i stąd moje zapytanie jaką antenkę domową byscie radzili żeby cokolwiek odebrała ... chyba że na moim osiedlu będą problemy... dodam jeszcze że mieszkam na 3 piętrze... a z pokoju mam widok na okolice właśnie leżajska bo przemyśl mam od drugiej strony... Proszę o porady czy gra jest warta świeczki czy też dac sobie spokój... od razu dodam że nie mam możliwości zamontowania zewnętrznej anteny kierunkowej... a przed moim oknem stoi jeszcze jeden blok...

Stefan_KR
Posty: 272
Rejestracja: 2 sierpnia 2011, o 21:32

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: Stefan_KR »

Z antenami pokojowymi wiadomo tyle, że... nie wiadomo jaki będzie na nich odbiór w danej lokalizacji. Bez wątpienia najlepiej byłoby zastosować antenę zewnętrzną - dla takich anten projektowane są emisje i ich zasięgi, ale jak sam piszesz nie jest to u Ciebie możliwe.
Niestety odbiór na antenie pokojowej jest trudny do określenia i nikt raczej nie odważy się potwierdzić z całą pewnością, że odbiór będzie lub nie. Skoro mieszkasz na 3p i masz mniej więcej widok na Leżajsk to szansa jest ale najlepiej spróbuj pożyczyć na chwilę jakaś antenkę i sprawdzić skutek - to jedyne sensowne wyjście w takiej sytuacji. Ewentualnie popytaj sąsiadów czy u nich taka konfiguracja działa czy nie.

Bartt

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: Bartt »

Pojawiły się już parametry docelowych emisji DVB-T w związane z ostatnim etapem wyłączeń analogu. W związku z tym na obszarach obsługiwanych przez nadajniki Przemyśl, Leżajsk i Tarnobrzeg czeka nas wiele zmian ;).

MUX-1 - zmiana na kanał 43 (po analogowej TVP2 z Leżajska), parametry emisji:

Leżajsk - 100kW (obecnie 10kW na k37)
Przemyśl - 20kW (obecnie 20kW na k48 z niższego systemu antenowego)
Tarnobrzeg - 5kW (obecnie 15kW na k37)

MUX-2 - zmiana na kanał 59, parametry emisji:

Leżajsk - 100kW (obecnie 40kW na k61)
Przemyśl - 20kW (już nadaje na k59 z ta mocą)
Tarnobrzeg - brak emisji

MUX-3 - nowa emisja na kanale 26 (po analogowej TVP1 z Leżajska), parametry emisji:

Leżajsk - 70kW
Przemyśl - 20kW (obecnie nadaje tymczasowo na k24)
Pruchnik - ok. 100W (obecnie nadaje tymczasowo na k24)
Cieszanów - 2,5kW
Tarnobrzeg - brak emisji

W przypadku Tarnobrzega dziwi brak emisji mux-3, a w zamian tego nadal jest emisja mux-1, tyle że ze zmiejszoną mocą, co pewnie wynika z ustawień emisji SFN z nadajnikami w Leżajsku i Przemyślu.
Pytanie tylko po co ta emisja, skoro w okolicach Tarnobrzega mux-1 powinien być dostępny z nadajników z Leżajska i Św. Krzyża :?: Dodatkowo ( o ile dobrze pamiętam ) to w ramach ustaleń z TVP Lublin w mux-1 z tego obszaru ma być właśnie TVP Lublin. Moim zdaniem ten mux-1 jest w Tarnobrzegu zupełnie zbędny. Jeśli już to powinien być włączony mux-3 na k26 z programem TVP Rzeszów.

tommek82

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: tommek82 »

Witam

Mieszkam w Nisku k. Stalowej Woli. Proszę o podpowiedź gdzie ustawić najlepiej antenę, wszyscy sąsiedzi mają raczej na Tarnobrzeg, a znajomy doradzał Leżajsk. Jaką w końcu moc mają teraz nadajniki w Tarnobrzegu i Leżajsku bo z tego co pisze post wyżej została niby zwiększona z 10 kW do 100 kW. Drugie pytanie: kiedy będzie można odbierać kanały z MUX-3. Na stronie cyfryzacja.gov.pl termin włączenia na tym terenie MUX-3 jest nieokreślony ?!

-- połączono

przepraszam, że tak post pod postem, ale ustawiłem kierunkową antenę na Leżajsk i ładnie wykryło 15 kanałów z platformy MUX-1 i MUX-2, kanały odbierają bardzo dobrze (poziom ok 80%). Tylko dlaczego nie mogę wykryć MUX-3 ???? Zgodnie z tym co pisze na tej stronie: http://cyfryzacja.gov.pl/Harmonogram,wd ... ,1014.html
to powinienem odbierać te kanały w Nisku, proszę o pomoc, dziękuję.

_Martin_

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: _Martin_ »

Najlepiej Ci będzie na Leżajsk. Z Tarnobrzega to sąsiedzi za dużo nie oglądną.
Z postu wyżej nie wynika, że moc została zwiększona. Napisane jest, że zmiany będą po ostatnim etapie wyłączenia analogu a to nastąpi 23.07.2013.

Tylko dlaczego nie mogę wykryć MUX-3 ????
Bo nie nadaje. Poczekaj do 23 lipca.
Ostatnio zmieniony 6 lipca 2013, o 12:13 przez _Martin_, łącznie zmieniany 5 razy.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: belzebiusz »

tommek82 pisze:
tommek82 pisze:Witam

Mieszkam w Nisku k. Stalowej Woli. Proszę o podpowiedź gdzie ustawić najlepiej antenę, wszyscy sąsiedzi mają raczej na Tarnobrzeg, a znajomy doradzał Leżajsk. Jaką w końcu moc mają teraz nadajniki w Tarnobrzegu i Leżajsku bo z tego co pisze post wyżej została niby zwiększona z 10 kW do 100 kW. Drugie pytanie: kiedy będzie można odbierać kanały z MUX-3. Na stronie cyfryzacja.gov.pl termin włączenia na tym terenie MUX-3 jest nieokreślony ?!
przepraszam, że tak post pod postem, ale ustawiłem kierunkową antenę na Leżajsk i ładnie wykryło 15 kanałów z platformy MUX-1 i MUX-2, kanały odbierają bardzo dobrze (poziom ok 80%). Tylko dlaczego nie mogę wykryć MUX-3 ???? Zgodnie z tym co pisze na tej stronie: http://cyfryzacja.gov.pl/Harmonogram,wd ... ,1014.html
to powinienem odbierać te kanały w Nisku, proszę o pomoc, dziękuję.
Bo MUX-3 nie nadaje z Leżajska - zacznie 23 lipca. Nastąpi także zmiana kanałów i zwiększenie mocy MUX-1 i MUX-2:
http://www.emitel.pl/strona-glowna/osta ... -naziemnej

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: Odp: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: twmichal »

Jesli masz możliwość odbioru, MUX-3 możesz próbować odbierać z Suchej Góry - k.29 lub Św. Krzyża ew. z Lublina.
Najlepszy odbiór będzie zdecydowanie po 23.07 z Leżajska.

tommek82

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: tommek82 »

dziękuję za odpowiedzi, czekam więc do 23 lipca :)
Skoro dopiero wtedy ma być zwiększona moc do 100 kW, to chyba będzie mi łapało sygnał 100% bo teraz mam 80% i chodzi super.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: K63 »

W ramach VII etapu przewidziane są następujące zmiany w zakresie wykorzystywanych kanałów oraz mocy sygnałów emitowanych z nadajników naziemnych multipleksów cyfrowych:

MUX-1
- Przemyśl / Tatarska Góra – zmiana kanału z 48 na 43; moc ERP pozostanie na poziomie 20 kW
- Leżajsk / Giedlarowa – zmiana kanału z 37 na 43 i zwiększenie mocy ERP z 10 kW na 100 kW
- Tarnobrzeg / Machów – zmiana kanału z 37 na 43 i zmniejszenie mocy ERP z 15 kW na 5 kW

MUX-2
- Leżajsk / Giedlarowa – zmiana kanału z 61 na 59 i zwiększenie mocy ERP z 40 kW na 100 kW

Zmiana wykorzystywanych kanałów oraz zwiększenie mocy nastąpi 23 lipca równolegle z uruchamianiem nadajników MUX-3.
http://uke.gov.pl/vii-etap-cyfryzacji-t ... osta-12662

W przypadku województwa podkarpackiego utrudnienia w odbiorze MUX 3 mogą dotyczyć 5 małych miejscowości powiatu przemyskiego:

gmina Fredropol: Posada Rybotycka, Makowa, Rybotycze i Huwniki;
gmina Krasiczyn: Brylińce.

W żadnej z tych miejscowości nie ma możliwości odbioru sygnału analogowego oraz sygnału MUX 1.

viva0
Posty: 67
Rejestracja: 25 września 2011, o 22:17
Odbiornik: NBO lub TV
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha góra

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: viva0 »

Myśle że Leżajsk zalepi co niektóre dziury które na zostawiał mux 1 jak przypadku tej mapy http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html wstyd mi za suchą góre za dość słaby sygnał na mux 2 a brak sygnału u mnie mux-ie 1-szym.

teleMAN
Posty: 50
Rejestracja: 26 grudnia 2010, o 20:29
Miejscowość: Lutcza / Rzeszów
Odbiornik: Funai-Toschiba-Samsung- Skymaster-Philips-Thomson
Instalacja antenowa: Ant19/21-69SA IV-V
ant4/5-12SA I-III
antFM-1RUZ PMBzwrot2xUHF/VHF/FM
ant sat
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: teleMAN »

Nie Wstydź się za Suchą Górę ,Ty lepiej Zrób sobie porządną instalację antenową.

remont
Posty: 33
Rejestracja: 31 maja 2011, o 18:53
Odbiornik: ARIVA 120 COMBO.
STRONG 8115
Instalacja antenowa: szerokopasmowa (Siatkowa)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra,Kielce

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: remont »

Racja, /../ ten MUX1 na kanale 42 lepiej o niebo było, na tym obecnym /../,pozostałe MUXY -OK.

Ostrzeżenie za brak kultury wypowiedzi

Zablokowany