Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: PLAN SIECI MUX-3

Post autor: twmichal »

Podejrzewam, że obiekt w Tarnobrzegu będzie doświetleniem dla emisji ze Św. Krzyża - zwłaszcza dla Sandomierza i okolic. Ale na razie to tylko moje gdybanie.

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: PLAN SIECI MUX-3

Post autor: Przecin »

Bartt pisze:Tak więc z głównych stacji będzie to pewnie wyglądało tak:

SFN kanał 29:
Sucha Góra - 100kW ND
Jawor - 20kW ND ?
Baranówka - ? (obecnie 500W na k35)
oraz 25 TSR-ów

SFN kanał 26:
Leżajsk/Giedlarowa 70kW ND
Przemyśl 20kW D
Ale czy np. Pruchnik nie będzie działał na kanale 26 :?:
Ostatnio zmieniony 24 lutego 2013, o 22:32 przez Przecin, łącznie zmieniany 2 razy.

michal135
Posty: 135
Rejestracja: 4 lutego 2012, o 16:01

Re: PLAN SIECI MUX-3

Post autor: michal135 »

Dla dobrego pokrycia sygnałem MUX3 dla północy Podkarpacia nadajniki powinny być w Machowie i Stalowej Woli na Mostostalu. Wszystkie na kanale 26. Tutaj chodzi o program regionalny z Rzeszowa. Święty Krzyż bez doświetleń już dziś tam dobrze odbiera.
A gdyby chciano doświetlić też Święty Krzyż z Machowa to przecież z tych samych anten można nadawać kielecki i rzeszowski MUX. Na północ i zachód od komina SFN kielecki, a na południe, wschód i północ SFN leżajski.
Z Tarnobrzega i północnych rejonów Podkarpacia do Giedlarowej jest 70 km, a do Świętego Krzyża 50 km. Z Mielca do Giedlarowej i Suchej Góry też około 70 km. Do Tarnowa 40km.
Nadajnik machowski BYĆ MUSI dla północnego i zachodniego Podkarpacia.

Bartt

Re: PLAN SIECI MUX-3

Post autor: Bartt »

@Przecin

Faktycznie nie pomyślałem że jakiś TSR może być w obszarze SFN k26 :oops: . Ale z drugiej strony jeśli TSR będzie "widział" też Suchą Górę to pewnie możliwa jest też emisja na k29 ;).

@michal135

Też mi się wydaje że coś musi być w tej okolicy bo Giedlarowa to chyba za mało :( - przecież chodzi o to aby w tych okolicach była dostępna TVP Rzeszów z dobrym sygnałem.
Natomiast kierunkowa emisja mux-3 dla Podkarpacia (k. 26) ze Św. Krzyża moim zdaniem odpada, gdyż ten nadajnik ma za duży zasięg i wobec dużej odległości od Leżajska i Przemyśla zakłócałby odbiór z tych obiektów.

michal135
Posty: 135
Rejestracja: 4 lutego 2012, o 16:01

Re: PLAN SIECI MUX-3

Post autor: michal135 »

Chodziło mi o podwójną emisję MUX3 z Machowa a nie Świętego Krzyża.

Bartt

Re: PLAN SIECI MUX-3

Post autor: Bartt »

Sorki, źle przeczytałem ;). Miejmy nadzieję że TVP, UKE i Emitel biorą pod uwagę możliwość emisji mux-3 z Machowa. Zawsze można napisać do UKE e-maila z zapytaniem w tej sprawie :idea:.

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: PLAN SIECI MUX-3

Post autor: marcin6660 »

Ciekawe czy zostanie doświetlenie z Katowic dla Chorągwicy jak teraz na kanale 42 dla widzów zachodniej małopolski. Skoro w analogu były dziury to i pewnie w DVB-T będzie ten sam problem z odbiorem TVP Kraków. Anteny kierunkowe w Kosztowach wiszą na maszcie. Jakby uruchomić doświetlenie na tym samym kanale co z Chorągwicy.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: PLAN SIECI MUX-3

Post autor: Domel28 »

Noi bardzo pięknie, emisja dookólna z Suchej. Gdyby w marcu wkońcu odpalili ten nieszczęsny MUX3 to bym się uniezależnił wkońcu od tropo w odbiorze tego MUX'a(przy silnym tropo dolatuje coś z Raszyna). W moim przypadku martwi mnie tylko jedno że na 28 kanale jest analogowa TVP 2 ze św. Krzyża o mocy 1MW

mikigl
Posty: 27
Rejestracja: 11 października 2010, o 00:40

Re: PLAN SIECI MUX-3

Post autor: mikigl »

no dobra

do TSRa Cisna mam w linii prostej około 500m bez przeszkód.

Założyłem dosyć silną instalacje antenową aby łapać Solinę (co mi się udaje) i Słowaków?

Czy po włączeniu tego TSRa coś mi się nie wywali? Tego TSRa mimo że bardzo słaby łapie bez żadnych anten.

lukas285

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: lukas285 »

Witam mam pytanie kiedy bedzie mozliwe ogladanie mux 3 w tarnobrzegu i kiedy zwieksza moc suchej gory mux 3 lub mux 3 kielce targowej

edit/ Pisownia !

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: Domel28 »

Z Suchej Góry MUX3 pewnie już po 19 marca http://www.forum.emitel.pl/viewtopic.ph ... start=3260 . A na MUX 3 ze św. Krzyża trzeba jeszcze trochę poczekać.

lukas285

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: lukas285 »

A wie ktos jaka to bedzie moc i czy da rade odebrac z tarnobrzega i czy na suchej gorze beda mux 1 mux 2 mux 3

edit/ Pisownia !

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: twmichal »

Na Suchej Górze będą 3 MUX-y.
W innym wątku jest informacja, że MUX-3 będzie nadawany z mocą 100kW, char: ND z głównego systemu antenowego(105mnpt). W SFN z Górą Jawor, Baranówką(?) i przemiennikami w górach.

lukas285

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: lukas285 »

To raczej odbiorę z tarnobrzega i powino to byc bez problemow

edit/ Pisownia !

Bartt

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: Bartt »

@lukas285
Teoretycznie można sprawdzić już teraz czy da się odbierać przyszły mux-3 z Suchej Góry. Będzie on miał praktycznie te same parametry co działający już mux-2 (moc, ch-ka promieniowania). Tyle że zamiast k32 będzie 29. Pewną różnicą będzie to że na k28 jest analogowa Dwójka ze św. Krzyża (1000kW), co w niektórych przypadkach może przeszkadzać, ale i tak jej dni są policzone :).
Najgorszy zasięg ma (i będzie miał) mux-1, który obecnie jest nadawany na k42 z mocą 25kW ( a w przyszłości na k52 z większą mocą ) i to bardziej z jego odbiorem mogą być problemy ;).

lukas285

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: lukas285 »

no moze i tak ale mux 1 moze zlapie z machowa bo mam antene szerkopasmowa ale i tak chyba odbieralem juz z rzeszowa mux 1 i to jak byl z moca 18 kw i byly malenkie tylko problemy

edit/ Pisownia !

lukas285

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: lukas285 »

Jak myślicie da rade złapać szerokopasmową mux 1 mux 2 i mux 3 z suchej góry ?

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: Domel28 »

Powinno pójść. Ja odbieram anteną siatkową ze wzmacniaczem S.G. z odl. ok.120km:) tylko profil terenu musi być sprzyjający i brak bliskich przeszkód. Co prawda MUX 2 odbiera bardzo dobrze trochę gorzej MUX 1 bo ma tylko 25kw. Ciekawe tylko czy analogowa TVP 2 ze św. Krzyża na 28k. będzie miała jakiś wpływ na MUX3 z S.G.?

lukas285

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: lukas285 »

No to ja mam jakieś 80 km więc powinno pójść?

Awatar użytkownika
Robertus
Posty: 205
Rejestracja: 12 maja 2012, o 13:43

Re: PLAN SIECI MUX-3

Post autor: Robertus »

Na stronach UKE pojawił sie wykaz doświetleń MUX3 w obszarach w których zostanie wyłaczona emisja analogowa w III etapie, t.j. 19.03.2013 r.
http://www.uke.gov.pl/files/?id_plik=12560

Zablokowany