DVB-T / DVB-T2 z RTON BIESZCZADY (Solina) / G.JAWOR

ole

Solina-Jawor

Post autor: ole »

Solina- Jawor wystartował złapałem MUX2 na 32 kanale odległość 17km. Antena ustawiona na Krosno.

basti23

Re: DVB-T z RST SOLINA G.JAWOR

Post autor: basti23 »

Witam. Mimo nabycia i zamontowania wzmacniacza SWA-9701 mój problem z odbiorem nie został rozwiązany :cry: Nie wiem już co jeszcze mogę zrobić. Pozostaje mi chyba tylko czekać jak uruchomią mux2 na 32 kanale z rtcn sucha góra. Może wtedy coś to pomoże. Jest może już wiadomo kiedy sucha przechodzi na 32 kanał? Pozdrawiam Sebastian

wiwi
Posty: 62
Rejestracja: 23 kwietnia 2011, o 22:23
Miejscowość: Przeworsk
Odbiornik: PHILIPS 55OLED804
Instalacja antenowa: pokojowa antena siatkowa na strychu
Nadajnik - obiekt nadawczy: Leżajsk Giedlarowa

Re: DVB-T z RST SOLINA G.JAWOR

Post autor: wiwi »

z tematu o SG
przełom styczeń/luty.

ukji80

Re: DVB-T z RST SOLINA G.JAWOR

Post autor: ukji80 »

Mieszkam w Solinie niespełna dwa kilometry od nadajnika i w tej chwili
odbieram jedynie MUX2 na 32 kanale ze zwykłej anteny pokojowej.
Nic oprócz tego nie nadają w DVB-T.
Więcej kanałów podobno ma być za około dwa miesiące,docelowo 24 kanały.

lukasz536
Posty: 103
Rejestracja: 21 grudnia 2010, o 13:31
Odbiornik: Samsung LE32B450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza AZART (MUX 1 i 2) + pojedynczy dipol własnej roboty (MUX 3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra + Baranówka

Re: DVB-T z RST SOLINA G.JAWOR

Post autor: lukasz536 »

@basti23 a gdzie mieszkasz? W jakiej miejscowości? A wystawiłeś tę siatkę na zewnątrz? Czy jakiekolwiek błędy/więcej błędów pojawia się przy kręceniu wtyczką antenową w TV (tą zespoloną z kablem od zasilacza)?
W sumie to masz dwie spore górki przed ta Soliną...
A jak u Ciebie wygląda odbiór z Suchej Góry (k. 42 i 61) oraz z Tarnowa (k. 23, kierunek mniej więcej sucha góra)?

basti23

Re: DVB-T z RST SOLINA G.JAWOR

Post autor: basti23 »

Mieszkam w miejscowości Jabłonka gm. Dydnia. Właśnie tu jest problem że nie wystawiłem anteny na zewnątrz. Planuje to zrobić jutro bo pada deszcz i nie da się chodzić po eternitowym dachu więc muszę wymyślić inne miejsce. Myślałem żeby zamontować tego Synapsa AHD343 Tylko mam wątpliwości czy będzie działał ze samym symetryzatorem. Odbioru ze Suchej Góry nie mam. TV zatrzymuje się na chwilę przy wyszukiwaniu na 42 i 61 kanale ale nic nie znajduje. A nadajnik z Tarnowa z jaką mocą nadaje?
Ostatnio zmieniony 4 stycznia 2012, o 16:11 przez basti23, łącznie zmieniany 1 raz.

lukasz536
Posty: 103
Rejestracja: 21 grudnia 2010, o 13:31
Odbiornik: Samsung LE32B450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza AZART (MUX 1 i 2) + pojedynczy dipol własnej roboty (MUX 3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra + Baranówka

Re: DVB-T z RST SOLINA G.JAWOR

Post autor: lukasz536 »

Znalazłem na mapie. Dziwne, że nie łapie Ci w ogóle tej Suchej Góry, nawet kanału 42...masz tylko 22 km, no ale mieszkasz niestety na południe bardziej:-/ w sumie tylko jedna górka Ci zasłania, ale za to jest blisko niestety:-/
Może jak wystawisz siatkę lub tę antenę, którą wspomniałeś, to będzie lepiej? Ja bym po wystawieniu anteny spróbował z suchą górą. Najpierw spróbuj też bez wzmacniacza (sam symetryzator), no a potem ze wzmacniaczem - a nuż się uda. Z tego co piszą w internecie, to ten Synaps AHD343 ma wbudowany symetryzator, a nie wzmacniacz. Myślę, że ze wzmacniaczem powinien też działać... Moim zdaniem - tak czy inaczej - powinno coś odebrać, chociaż kanał 42. Nie zapominaj też o Solinie - też spróbuj.
Z tą pikselozą, którą wspominałeś - może ona powstawać z powodu fabrycznie źle wykonanej wtyczki antenowej (tej zespolonej z kablem od zasilacza). Te wtyczki w ogóle są często badziewne. Może wtedy warto zastosować zwrotnicę zasilania, np. http://www.dmtrade.pl/index.php?p786,se ... lania-zz-3 - u mojej ciotki wyeliminowało to błędy w odbiorze.
Jeśli chodzi o Tarnów, to nie masz za dobrego profilu terenu, ale Tarnów nadaje z dużą mocą (50 kW) i na niskim kanale (23) - więc i dobrze sieje sygnałem. Można spróbować, choć na dvbtmap.eu nie wygląda to za dobrze w Twoim miejscu zamieszkania.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Quido

Re: DVB-T z RST SOLINA G.JAWOR

Post autor: Quido »

Dla BASTI23.
Nie jest w Twojej okolicy do 1 KM BTS - nadajnik sieci komorkowej? Moze on zakoloca odbior. Mam doswiadczenia, ze jak jest BTS bardzo blisko do miejsca odbioru to moge zaklocac NTC, i szczegolnie wtedy jak masz zamontowany jakis wzmacniacz. Rozwiazaniem w tej sprawie moze byc, ze sobie kupisz zasilacz z regulacja 1-12 V.

basti23

Re: DVB-T z RST SOLINA G.JAWOR

Post autor: basti23 »

Quido

Jest blisko mnie nadajnik sieci komórkowej ale tak z 4km od miejsca gdzie mieszkam. Taki zasilacz mam. Dziś wystawiłem antenę na dach. Założyłem inny wzmacniacz jest to SWA-6000/6T Jakość sygnału mam 100% ale poziom błędów od 15 do 120 się wacha i dalej czasem przycina. Ze Suchej Góry nie odbiera nic zatrzymuje się tylko przy wyszukiwaniu na 42 i 61 kanale ale po chwili szuka dalej. Zatrzymuje się również na 23 kanale to chyba z Tarnowa ale też nic nie znajduje. Chyba będę musiał zostawić tak jak jest. Bo teraz już nic nie wymyślę.

lukasz536
Posty: 103
Rejestracja: 21 grudnia 2010, o 13:31
Odbiornik: Samsung LE32B450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza AZART (MUX 1 i 2) + pojedynczy dipol własnej roboty (MUX 3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra + Baranówka

Re: DVB-T z RST SOLINA G.JAWOR

Post autor: lukasz536 »

@basti23
A może byś spróbował jeszcze z tą wspomnianą przeze mnie zwrotnicą zasilania. Wtyczka antenowa zespolona z kabelkiem od wzmacniacza może być problemem...Czy więcej błędów pojawia się przy kręceniu/ruszaniu tej wtyczki antenowej podłączonej do TV lub kabla antenowego zaraz z tyłu za TV?

basti23

Re: DVB-T z RST SOLINA G.JAWOR

Post autor: basti23 »

lukasz536

Nic się nie dzieje gdy dotykam tej wtyczki (to się chyba separator nazywa) poziom błędów cały czas się waha od 7 do 150 ale różnie to jest. Narazie nie przycina tak mocno. Da się oglądać. Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za pomoc.

ukji80

Re: DVB-T z RST SOLINA G.JAWOR

Post autor: ukji80 »

Przestawiłem swoją antenę pokojową i złapałem dodatkowe programy.
Chyba jest to MUX1 i w sumie jest 15 programów.

Hardkore

Re: DVB-T z RST SOLINA G.JAWOR

Post autor: Hardkore »

ukji80 pisze:Przestawiłem swoją antenę pokojową i złapałem dodatkowe programy.
Chyba jest to MUX1 i w sumie jest 15 programów.

a skad lapiesz?? jaki kanal?

leniu_zst

Re: DVB-T z RST SOLINA G.JAWOR

Post autor: leniu_zst »

czy przy takim ukształtowaniu terenu mozliwy jest odbiór?? jezeli tak to jaka antena bedzie sie do tego nadawac. http://www.dvbtmap.eu/terrainprofile.ht ... 6093304685

ukji80

Re: DVB-T z RST SOLINA G.JAWOR

Post autor: ukji80 »

Hardkore pisze:
ukji80 pisze:Przestawiłem swoją antenę pokojową i złapałem dodatkowe programy.
Chyba jest to MUX1 i w sumie jest 15 programów.

a skad lapiesz?? jaki kanal?
Obecnie odbieram na 32 MUX2 kanale z góry Jawor i 42 kanał MUX1 przestawiając antenę o
90stopni odbieram w tedy sygnał z Suchej Góry.
Musiałem postawić przed telewizorem taborek i na nim
antenę aby jednocześnie odbierać obydwa kanały :D

basti23

Re: DVB-T z RST SOLINA G.JAWOR

Post autor: basti23 »

leniu_zst pisze:czy przy takim ukształtowaniu terenu mozliwy jest odbiór?? jezeli tak to jaka antena bedzie sie do tego nadawac. http://www.dvbtmap.eu/terrainprofile.ht ... 6093304685
Ja mam taki profil terenu http://www.dvbtmap.eu/terrainprofile.ht ... 6132700370 i po wielu perturbacjach odbieram mux 2 z g jawor na antenie siatkowej

ukji80

Re: DVB-T z RST SOLINA G.JAWOR

Post autor: ukji80 »

basti23 To bardzo dziwne że masz problemy z odbiorem.Ja mieszkam 60 kilometrów
dalej od Ciebie.Jeszcze dalej od Suchej Góry i odbieram ich sygnał.A Ty nie.
Z Góry Jawor również powinieneś odbierać bez żadnych problemów.

bartekUD

Re: DVB-T z RST SOLINA G.JAWOR

Post autor: bartekUD »

Witam Panowie, to mój pierwszy post na Waszym, a teraz już naszym forum, więc HELLO :)

Generalnie, zarejestrowałem się tu, bo zakupiłem sobie nowy TV do pokoju, a tak się składa, że mieszkam w Bieszczadach i mam zamiar odbierać sygnał z nadajnika Solina - Jawor.

Poniżej wklejam Wam zdjęcie ukształtowania terenu oraz sytuacji, którą mam z okna:

http://www.dvbtmap.eu/terrainprofile.ht ... 2098542640

A - Polska (Poland)->Podkarpackie->Bieszczady - Solina - Góra Jawor (6.5 km, 219.7°)
Name Polska (Poland)->Podkarpackie->Bieszczady - Solina - Góra Jawor
Altitude [m] 741 Distance [km] 6.5
Height [m] 90 Azimuth [°] 219.7

Jak widać, wydaje mi się, że sytuacja jest chyba GIT i teraz pytanie do Was - mam kupować antenę pokojową do odbioru DVB-T, czy odbiorę na widelcu albo druciku? :D

Jeszcze się tak chciałem zapytać, czy mieszkając tu blisko granicy odbiorę też np. sygnał z Ukrainy lub Słowacji na zwykłej antenie?

Czekam na Waszą odpowiedź.

volf_66
Posty: 13
Rejestracja: 10 lutego 2012, o 14:50
Nadajnik - obiekt nadawczy: sucha góra i solina

Re: DVB-T z RST SOLINA G.JAWOR

Post autor: volf_66 »

witaj, ten twój profil wcale nie jest taki super, przecież ci góra zasłania przekaźnik, na początek podepnij zwykła antenę siatkową i sprawdzić poziom i jakość sygnału, czy w ogóle masz odbiór,

cypisek

Re: DVB-T z RST SOLINA G.JAWOR

Post autor: cypisek »

Jawor już gotowy. Czeka tylko na magiczne "tak" do odpalenia.

Zablokowany