DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

pavel
Posty: 29
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, o 20:10

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: pavel »

Sygnal analogowy z nadajnika Sucha Gora powinien byc wylaczony jako jeden z pierwszych zwolni sie tym kanal 29 pod Mux 3 z Suchej Gory .Przeciez juz teraz wiekszosc ludzi odbiera MUX 1 moze z lekimi problemami ale odbiera ,przydaloby sie tylko zwiekszyc moc do 50 kW i byloby po problemie ale rozumiem nie jest to takie proste (Sasiedzi,no i czekanie na przyznanie wiekszej mocy i tak w kolo )a odbiorcy najbardziej poszkodowani.Napiszcie co sadzicie o tym analogu,dziekuje.

wojteks

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: wojteks »

Jak dla mnie mogą go jutro wyłączyć, sąsiedzi odbierają DVB-T więc analog nie jest już potrzebny.

marboro

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: marboro »

Ja też podpisuję się za wyłączeniem analogu już choćby dziś bo w tym regionie i tak są kłopoty z odbiorem analogu.Dużo gospodarstw ma odbiór satelitarny z analogu mało korzystają.Nie wiem dlaczego nie wyłączają teraz tylko czekają na papierkowe ustalenia które i tak nie mają się do rzeczywistości.Są dla urzędników a nie dla ogółu ludzi.

Pozdrawiam serdecznie.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: kemi73 »

Ktoś jeszcze ma przesterowany dźwięk na Polo TV ?.

Jacek 37

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Jacek 37 »

Tak ja mam tez dzwiek przesterowany

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: kemi73 »

Na szczęście już poprawili :).

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Przecin »

Dziś ważna data. Jeśli się nic nie zmieni w harmonogramie wyłączeń telewizji analogowej to najpóźniej za rok na Suchej Górze zamilkną na zawsze nadajniki analogowe :!:

matti2011

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: matti2011 »

A wiele gospodarstw domowych wraz tą decyzją będzie pozbawionych możliwości oglądania telewizji, jeśli nie zostaną rozwiązane problemy natury technologicznej, prawnej i politycznej... :shock:

Bartt

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Bartt »

Patrząc na mapkę z tej strony: http://www.polskacyfrowa.org/wazne-daty ... gowej.html
wyłączenia powinny objąć jeszcze Rzeszów i prawie całą zachodnią część Podkarpacia.

Natomiast jeśli chodzi o Suchą Górę, to mimo w miarę dobrej lokalizacji i dużego zasięgu, wyłączenie analogu z tego nadajnika nie będzie aż takie ważne z racji ubogiej oferty kanałów analogowych. W zasadzie wystarczy wyłączenie tylko TVP2 bo TVP1 nadaje na VHF. Ci którzy mogli i tak korzystali z innych nadajników, nawet kosztem gorszej jakości sygnału, z racji lepszej oferty kanałów (TVP INFO, Polsat,TVN). Niestety nigdy nie doszło do poszerzenia oferty analogu z Suchej Góry co w zasadzie jest teraz zaletą ;). Można by wysnuć tezę że ten nadajnik służył bardziej jako źródło dosyłu kanałów TVP do licznych przemienników niz jako główny nadajnik w naszym regionie, choć trzeba przyznać że są takie miejsca gdzie jest dostepny tylko sygnał z Suchej Góry. Dopiero uruchomienie NTC zmienia sytuację tego obiektu.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Krosnoludek »

I dlatego z dniem wyłączenia analogu, powinien zostać natychmiast włączony MUX-3 TVP, skoro moc MUX-1 nie da się podkręcić.

pavel
Posty: 29
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, o 20:10

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: pavel »

Mogliby juz wczesniej wylaczyc analog z Suchej Gory i tak wiekszosc miala problem i ma z jego odbiorem a po drugie wszyscy prawie slysza o DVB-T i kupuja dekodery i po co czekac az do marca 2013 bez sensu .Powinni go juz latem wylaczyc i uruchomic Mux 3 i zwiekszyc moc Mux 1 do 50 kW i po klopocie takie jest moje zdanie.

bimbal1

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: bimbal1 »

Witam
Mieszkam w Oleszycach pow.Lubaczów posiadam antenę kierunkową Antena DVB-T AT 45TLS - 3 LINE 47 elementów. Tylko za żadne skarby nie mogę ustawić ,żeby oglądać mux1, bo mux 2 mam praktycznie w każdym ustawieniu ,czy to na Przemyśl czy gdzie indziej prawie zawsze łapie mux2. Kieruję ją niby na Krosno ale tylko mux2, dziwne troszkę bo kierując anteną prawie 90 stopni w różne strony to ona praktycznie na każdym ustawienu łapie ten cholerny mux2 i nic innego.Mieszkam na 1 piętrze w bloku i na drodze anteny w odległości ok 50 metrów jest koleny blok, może to on zakłuca sygnał? Ale czemu odbieram mux2 kierując antenę na ten blok?

zavvada

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: zavvada »

MUX I ruszy z Przemysla do 31 maja, wiec niebawem zlapiesz. Ja w ten weekend zamontowalem atx-55 i pomimo trudnych warunkow w koncu lapie swietnie wszystkie 3 muxy :D

Xongiver

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Xongiver »

bimbal1 pisze:Witam
Mieszkam w Oleszycach pow.Lubaczów posiadam antenę kierunkową Antena DVB-T AT 45TLS - 3 LINE 47 elementów. Tylko za żadne skarby nie mogę ustawić ,żeby oglądać mux1, bo mux 2 mam praktycznie w każdym ustawieniu ,czy to na Przemyśl czy gdzie indziej prawie zawsze łapie mux2. Kieruję ją niby na Krosno ale tylko mux2, dziwne troszkę bo kierując anteną prawie 90 stopni w różne strony to ona praktycznie na każdym ustawienu łapie ten cholerny mux2 i nic innego.Mieszkam na 1 piętrze w bloku i na drodze anteny w odległości ok 50 metrów jest koleny blok, może to on zakłuca sygnał? Ale czemu odbieram mux2 kierując antenę na ten blok?
Ja w Starych Oleszycach też miałem duże problemy z mux1, przy czym mux2 już działał dużo lepiej czy to z Przemyśla czy z SG. Najlepiej odbierał w zimie, teraz tylko z rana i wieczorami. 100km od nadajnika to chyba jednak za daleko jak na 18,2 kW mocy. Poddałem się i czekam na mux1 z Przemyśla.

dziki1971

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: dziki1971 »

Witam teraz tu juz chyba MUX-1 50KW a MUX-2 25KW pzdr

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: kemi73 »

Trochę odwrotnie :) MUX-2 50kW MUX-1 18kW.

Bartt

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Bartt »

Właśnie, miała być zmiana dla mux-1 z 18 na 25kW. Pytanie do Pana Jarosława. Czy mają już Państwo odpowiedź z UKE w tej sprawie :?:.

remont
Posty: 33
Rejestracja: 31 maja 2011, o 18:53
Odbiornik: ARIVA 120 COMBO.
STRONG 8115
Instalacja antenowa: szerokopasmowa (Siatkowa)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra,Kielce

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: remont »

I drugie pytanie -czy bedzie kiedykolwiek 100 kW na MUX2-moze na kanale 52? W okolicach Ropczyc jak było 10 Kw zero sygnału,na 50 Kw 58% sygnału-myśle że 100kW dało by odbiór w tych stronach.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: kemi73 »

Będzie od 2013.12.31 :) wystarczy poczytać http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-2.

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Przecin »

To kiedy będzie mux2 miał 100kW to zależy od Ukrainy. W najgorszym przypadku 100kW będzie dopiero w lipcu 2015, bo wtedy kończy się okres ochronny emisji analogowych.

Zablokowany