DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3512
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Krosnoludek »

Panie Jarosławie,
moja antena znajduje się ok. 12 m nad poziomem terenu wycelowana idealnie w nadajnik, który widać, odległość do nadajnika ok. 10,6 km, dzielnica Krosna: Suchodół. W 3 antenach zamontowany symetryzator, tak wyglądają zamocowane na kominie:
Obrazek
Obrazek
Dwie anteny yagi podpięte do zwrotnicy plus jeszcze inna na Słowację (ta siatka co widać na zdjęciu jest teraz nigdzie niepodłączona).
Co ja mogę zrobić aby ten sygnał powrócił do stanu sprzed remontu ?,
mogę jedynie przekręcić w osi lewo - prawo oraz antenie nos lekko zadrzeć ku górze lub opuścić w dół. Przenoszenie anten nie wchodzi w rachubę.
I jeszcze jedno, na próbę podłączyłem zamiast anteny yagi podpiąłem siatkę ta co jest na samej górze na zdjęciu, i wskazania podobne do tej yagi, dużo niższe niż przed remontem czy też na rezerwowym systemie antenowym.
Pisze Pan o "dołku" w którym się antena znalazła, więc chyba całe Krosno wraz z najbliższą okolicą w niej się znalazło.

Dlaczego ciotka w odległej ode mnie o ok. 500 metrów Głowience niema żadnych kanałów, mówi że wszystkie zniknęły samym końcem sierpnia, antena zamocowana na zewnątrz. Antenę kupowali zeszłego roku wraz z tunerem i nowym kablem antenowym.

Zasięgnąłem porady w specjalistycznych sklepach co handluję tunerami/antenami i montują, wszyscy mówią że z sygnałem jest dramat tak mocno spadł.

Teraz pytanie co zamierza z tym fantem zrobić EMITEL, skoro jest to szeroko potwierdzone, że sygnał jest dużo słabszy niż przed remontem, czy na antenie nawet rezerwowej.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: K63 »

Krosnoludek pisze:

Zasięgnąłem porady w specjalistycznych sklepach co handluję tunerami/antenami i montują, wszyscy mówią że z sygnałem jest dramat tak mocno spadł.
Jeżeli montują, to może posługują się jakimiś miernikami. Wiesz coś na temat ich wskazań ?

andkat

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: andkat »

Panie Jarosławie! Podejrzewałem że w obecnej sytuacji najwygodniejszą metodą będzie wytykanie błędów po stronie odbiorcy.Proszę zatem o ustosunkowanie się do ostatniego wpisu
@Krasnoludek,co tam Pan radzi poprawić.Trzeba prawdzie spojrzeć w oczy bo chyba sprawy nie da się zamieść pod dywan.Ja sobie ze swoimi antenami poradzę sam,bo nie jest to moje jedyne źródło dostępu do TV, ale co mają zrobić ci co za każdą usługę muszą zapłacić.Czy mają wysyłać do EMITELA rachunki za usługę technika,która może skończyć się niczym.Proszę nas potraktować poważnie a nie zbywać.Dlaczego nic Pan nie wspomina o przeprowadzonych pomiarach jakości sygnału na terenie Krosna,przecież po tak poważnej zmianie systemu anten musiały być sprawdzone efekty.Minął miesiąc czas na podzielenie się z nami przecież to nie jest tajemnica.Proszę również jeśli my szukamy niepotrzebnie dziury w całym o jednoznaczne stwierdzenie.PO ZMIANIE SYSTEMU ANTENOWEGO SYGNAŁ NA TERENIE KROSNA JEST PRAWIDŁOWY I SPEŁNIA WYMOGI TECHNICZNE PRZY TYM SPOSOBIE JEGO EMISJI.

Poinformowany
Posty: 9
Rejestracja: 3 października 2014, o 22:42
Nadajnik - obiekt nadawczy: SG

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Poinformowany »

@andkat co Ty za brednie piszesz, jaki rachunek dla Emitela :shock: Rusz trochę głową i zastanów się co napisałeś i czy ma to sens... Idąc Twoim tokiem rozumowania Emitel powinien zwrócić ludziom pieniądze za kupno nowych tv, gdyż przestał nadawać sygnał analogowy a zaczął cyfrowy.

Szanowni forumowicze z Krosna zrozumcie łaskawie, iż zmieniła się charakterystyka nadawania z SG, więc w niektórych przypadkach konieczna będzie drastyczna zmiana umiejscowienia anteny lub nawet kupno nowej o innej charakterystyce. Przykro to stwierdzić, ale nikt za Was tego nie zrobi a wylewanie żali na forum i szukanie teorii spiskowej mija się kompletnie z celem :arrow:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: TLW/SZA »

@Poinformowany a Ty czasem nie dublujesz na forum :?:

Druga sprawa jak jesteś taki biznesmen to fundnij koledze Krosnoludkowi i innym forumowiczom z Krosna i okolic nowiuśkie anteny i będzie git :D
Ostatnio zmieniony 3 grudnia 2014, o 19:20 przez TLW/SZA, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Rzeszowiak »

@ TLW/SZA niczym kogoś pomówisz zastanów się dobrze. Nie mam nic wspólnego z wcześniejszym wpisem. Mieszkam w Rzeszowie i odnoszę się na tym forum do mojej lokalizacji odbioru z SG.

andkat

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: andkat »

Dziękuję @Poinformowany za dogłębną analizę mojego postu.Jest mi tylko przykro że kompletnie nie znając sytuacji w Krośnie wyciągasz tak kategoryczne wnioski w stosunku do ludzi którzy
domagają się tylko tego żeby normalnie było z odbiorem nie tylko w Rzeszowie ale i w Krośnie.
Wracając do spraw technicznych to skąd wiesz że trzeba radykalnego zmieniania systemu antenowego jeśli specjaliści twierdzą że drobna korekta ustawienia wystarczy.Jeśli u Was wszystko ok to pozwól nam nasze problemy rozwiązać samym.Chyba że możesz podzielić się z nami konkretami to chętnie wysłuchamy.Nie wpadnij tylko na pomysł że jak nic nie da zmiana ustawienia anteny to trzeba przesunąć dom bo dziura sygnałowa jest za szeroka.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3512
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Krosnoludek »

Ja bym powiedział, że prawdopodobnie @Poinformowany, @Stanislawaniol i @Onegdaj to jedna i ta sama osoba mieszkająca w okolicach Rzeszowa w którym to sygnał się polepszył, i boi się jak diabeł święconej wody, że Emitel jak nam poprawi, to u niego się pogorszy. To co Rzeszów ma mieć mocny sygnał kosztem Krosna ?

Mam następny przykład dużego pogorszenia sygnału. Był dzisiaj u mnie płytkarz, co mieszka ode mnie o ok. 300m, zagadnąłem go jak działa u niego NTC, mówi mi, że gdzieś od miesiąca działa tragicznie, ciągle są stop klatki i przycięcia, nie da się tego oglądać.

Takich ludzi jest cała masa którzy stracili częściowo lub całkowicie odbiór na antenach zewnętrznych, a co mają dopiero powiedzieć mieszkańcy bloków którzy do tej pory odbierali sygnał na antenach wewnętrznych, bo na zewnątrz niewolno?, ucieszy się z tego tylko kablówka Vectra, bo wcześniejszy abonent powrócił.

Co Emitel odpowie na następny prze zemnie opisany przypadek? znowu dziura w sygnale???. Antena na plecy i wio szukać sygnału w okolicy. Takie mamy wyprawiać cuda z anteną jak na tym filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=Nn3GILQo3IE

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: TLW/SZA »

andkat pisze:Dziękuję @Poinformowany za dogłębną analizę mojego postu.Nie wpadnij tylko na pomysł że jak nic nie da zmiana ustawienia anteny to trzeba przesunąć dom bo dziura sygnałowa jest za szeroka.
Tak to jest jak za bardzo się niema obeznania w temacie,a przy okazji nasuwa mi się kultowa sekwencja z filmu "Poszukiwany,Poszukiwana" - "W tym miejscu postawi się blok,ale tu jest jezioro...jezioro się przesunie" :D
Nic tylko pogratulować myślenia rodem z epoki PRL-u :lol:
Krosnoludek pisze:Ja bym powiedział, że prawdopodobnie @Poinformowany, @Stanislawaniol i @Onegdaj to jedna i ta sama osoba mieszkająca w okolicach Rzeszowa

Nie będę tu szerzył teorii spiskowych ale prawdopodobnie namierzyliśmy trolla ;)
Ostatnio zmieniony 3 grudnia 2014, o 19:19 przez TLW/SZA, łącznie zmieniany 1 raz.

Poinformowany
Posty: 9
Rejestracja: 3 października 2014, o 22:42
Nadajnik - obiekt nadawczy: SG

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Poinformowany »

Krosnoludek pisze:Ja bym powiedział, że prawdopodobnie @Poinformowany, @Stanislawaniol i @Onegdaj to jedna i ta sama osoba mieszkająca w okolicach Rzeszowa w którym to sygnał się polepszył, i boi się jak diabeł święconej wody, że Emitel jak nam poprawi, to u niego się pogorszy. To co Rzeszów ma mieć mocny sygnał kosztem Krosna ?
To może dla rozluźnienia atmosfery teraz ja napiszę coś śmiesznego, a mianowicie z dużą dozą prawdopodobieństwa po przeanalizowaniu wpisów na forum ;) stwierdzam, iż użytkownik TLW/SZA to ciotka użytkownika Krosnoludek ze wsi Głowienka, idąc dalej tym tropem użytkownik andkat to płytkarz co odwiedza użytkownika Krosnoludek i wreszcie użytkownik Krosnoludek to niejaki pan Daniel czyli główny bohater artykułu z krosno24.pl - MAM CIĘ Krosnoludek :mrgreen:
TLW/SZA pisze:Nie będę tu szerzył teorii spiskowych ale prawdopodobnie namierzyliśmy trolla ;)
Rozumiem TLW/SZA, że masz na myśli siebie :!:


Ażeby było na temat to napiszę, iż w Korczynie nie ma problemów z odbiorem i sygnał jest bardzo stabilny...

PS @Krosnoludek oczywiście czekam z niecierpliwością na dalszy ciąg telenoweli pod tytułem "Do Krosnoludka przyszedł/przyszła..." ;)


:arrow:

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: TLW/SZA »

A świstak siedzi i zawija w sreberka :D Hahaha aleś dołożył do pieca koleś :lol:
Ostatnio zmieniony 3 grudnia 2014, o 19:19 przez TLW/SZA, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3512
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Krosnoludek »

Ech szkoda komentować to co wypisuje @Poinformowany, przyczepił się jak rzep psiego ogona, jak mu dobrze działa, to niech się cieszy, a w Krośnie z jakiś powodów jest problem i tyle.

viva0
Posty: 67
Rejestracja: 25 września 2011, o 22:17
Odbiornik: NBO lub TV
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: viva0 »

U mnie sytuacja się zmieniła od tygodnia zeszłego.Zmieniłem kable 1m zwykły przewodowy na 2m koncentryczny zmiana odbioru jest 20 do 30 a nieraz 40% błedy małe od 0 200 bądz 150 mówiąc o mux 2 mux to 90 a 100%.Ciekawie jak to będzie latem czyżby znów 2000 błedów czy góra tysiąc.Mux1 bez zmian niepoosiadam.Zmiana na urządzieniu przenośnym mux2 i 3 40 a 70% a wieczorami mux2 prawie 100 i o co w tym wszystkim chodzi.Lepiej jest zmienić instalacje kablową u mnie antena bez zmaczniacza i symetryzatora a druga z symetryzatorem i antana skierowana w parapet i zawiniety cześciowo kabel w pętelkę.

Onegdaj
Posty: 12
Rejestracja: 15 kwietnia 2014, o 21:32
Nadajnik - obiekt nadawczy: Baranówka/Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Onegdaj »

@TLW/SZA i @Krosnoludek wypraszam sobie posądzanie mnie o wpisy kogoś innego, więc zanim coś chlapniecie na forum to kilka razy się zastanówcie :!: :!: :!:
:evil:

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: TLW/SZA »

Pamiętaj tylko winny się tłumaczy.

Jakieś dowody że te trzy profile nie mają nic wspólnego ze sobą :?:
Bo po stylu i pisowni,wniosek nasuwa się tylko jeden,ten sam autor.
Czekam jak jutro albo w czwartek ujawni się @Stanisławanioł :lol:
Tak dla niepoznaki oczywiście ;)

I nikogo nie pomawiam.

Pakos
Posty: 74
Rejestracja: 29 grudnia 2009, o 20:31
Miejscowość: Debowiec
Odbiornik: Hitachi 4K
Instalacja antenowa: Siatka+ symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice/Maślana Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Pakos »

Obrazek

I kilka innych fotek z prac instalacyjnych http://perfektwerner.pl/instalacja-syst ... ych-dvb-t/

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: adac »

Na chwilę zajrzałem do tego wątku, przepraszam ale nie wyśledziłem u kogo jest sygnał u kogo nie ma i Kto jest kim. Chodzi mi o ten post:
K63 pisze: Jeżeli montują, to może posługują się jakimiś miernikami. Wiesz coś na temat ich wskazań ?
bo on zawiera rozwiązanie tematu a nikt nie poszedł tym tropem.

Sytuacja nie jest nadzwyczajna jeżeli przejrzeć to forum i podobne (dyskusyjne) przypadki się już zdarzały. Można zajrzeć np.do wątku regionalnego "Ostrołęka -Ławy'.
Użytkownivcy sami wykonali tam (lub zlecili firmie instalacji antenowych) pomiary a potem o wynikach powiadomili zainteresowanych.
Można pisać do Regionalnej Delegatury UKE lub na adres KRRTV powołując się na brak dostępu do telewizji naziemneejj, o ile taki fakt rzeczywiście występuje.

Czy rzeczywićśie ma to miejsce jest to w stanie stwierdzić fachowiec wyposażony w miernik sygnału i z doświadczeniem w montażu anten .
Podstawowy parametr to natężenie pola E w miejscu odbioru; z pamięci mogę podać dla mux 1-2: 52 dB uV/m , dla mux-3 w aglomeracjach wartość powiększona dla odbioru wewnątrz pomieszczeń.
Nie spełnienie tego warunku oznacza brak dostępu sygnału dla odbiorcy bez dalszych dyskusji.

Onegdaj
Posty: 12
Rejestracja: 15 kwietnia 2014, o 21:32
Nadajnik - obiekt nadawczy: Baranówka/Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Onegdaj »

TLW/SZA pisze: Jakieś dowody że te trzy profile nie mają nic wspólnego ze sobą :?:
Jakie dowody, mam śledztwo przeprowadzić czy co :o
A zresztą po analizie Twoich postów nasuwa się wniosek, że Ty i tak wszystko i o wszystkich wiesz najlepiej, więc bez względu na to co bym napisał to i tak Ty będziesz lepiej wiedział dlatego nie będę się "kopał z koniem"...

Jak mawiał klasyk TLW/SZA i Krosnoludek nie idźcie tą drogą ;)

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3512
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Krosnoludek »

adac pisze:Na chwilę zajrzałem do tego wątku, przepraszam ale nie wyśledziłem u kogo jest sygnał u kogo nie ma i Kto jest kim. Chodzi mi o ten post:
K63 pisze: Jeżeli montują, to może posługują się jakimiś miernikami. Wiesz coś na temat ich wskazań ?
bo on zawiera rozwiązanie tematu a nikt nie poszedł tym tropem.

Sytuacja nie jest nadzwyczajna jeżeli przejrzeć to forum i podobne (dyskusyjne) przypadki się już zdarzały. Można zajrzeć np.do wątku regionalnego "Ostrołęka -Ławy'.
Użytkownivcy sami wykonali tam (lub zlecili firmie instalacji antenowych) pomiary a potem o wynikach powiadomili zainteresowanych.
Można pisać do Regionalnej Delegatury UKE lub na adres KRRTV powołując się na brak dostępu do telewizji naziemneejj, o ile taki fakt rzeczywiście występuje.

Czy rzeczywićśie ma to miejsce jest to w stanie stwierdzić fachowiec wyposażony w miernik sygnału i z doświadczeniem w montażu anten .
Podstawowy parametr to natężenie pola E w miejscu odbioru; z pamięci mogę podać dla mux 1-2: 52 dB uV/m , dla mux-3 w aglomeracjach wartość powiększona dla odbioru wewnątrz pomieszczeń.
Nie spełnienie tego warunku oznacza brak dostępu sygnału dla odbiorcy bez dalszych dyskusji.
To pytanie jest do mnie skierowane, więc odpowiem.
Ja nie posiadam specjalistycznych mierników sygnału, mam tylko odczyt z TV LG i tunera Wiwa i Opticum, na których wyraźnie widać spadek sygnału.
Najgorsze jest to, że sygnał lubi pływać, np. na tv LG: jakość czasami jest np. 100%, a za pół godziny już skacze jak szalona od 20-100%, a za jakiś czas znowu stabilnie 100%, siła sygnału też jest mniejsza niż przed remontem, i oscyluje ok. 94%, lecz czasem również potrafi osiągnąć 100%. Przed remontem i również na rezerwowym systemie zawsze miałem siłę:100%, jakość:100% stabilnie bez pływania, zarówno w czasie śnieżycy, ulewy, silnego wiatru czy też upału/mrozu.

Co Emitel zrobił w przypadku Ostrołęka -Ławy, poprawił sygnał ?

Co do pytania:
Jeżeli montują, to może posługują się jakimiś miernikami. Wiesz coś na temat ich wskazań ?
Niestety nie wiem, czy w tych sklepach i punktach usługowych co odwiedziłem, czy posiadają mierniki sygnału, czy też posługują się wskaźnikami tv/tuner, lecz wszyscy podkreślają że jest problem z sygnałem. Ja jak na razie nigdzie nie zgłaszałem poza tym tu forum problemu z odbiorem, ani do UKE, Emitela, KRRiT, czy też do stacji telewizyjnych dostępnych na trzech muxach, cały czas czekam, że Emitel poprawi sygnał.
...a moja ciotka nadal niema telewizji, pytałem się jej dziś, mówi cięgle pisze "Brak sygnału" i taki komunikat wyświetla jej się od końca sierpnia.

Gdyby ze strony Emitela wszystko było w porządku, już dawno byłby oficjalny komunikat w tej sprawie.
A wszystkiemu być może jest winna firma PERFEKT – WERNER http://perfektwerner.pl/instalacja-syst ... ych-dvb-t/, która montowała system antenowy być może w systemie “pod klucz” i coś im nie wyszło, i to może do niej należy składać skargi?.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: kemi73 »

Panie Jarku co robiliście wczoraj na MUX-1 w SG ?. W sobotę jakość 79, brak błędów w niedzielę w godzinach wieczornych brak sygnału. Co mam powiedzieć dzieciom ? Nie obejrzycie dziś bajeczki bo Panowie z emitela sobie nie radzą z nadawaniem sygnału. Wiem standardowo jak zwykle nic nie robiliście, już się przyzwyczaiłem do waszych fachowych odpowiedzi.

Zablokowany