DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: K63 »

Krosnoludek pisze: Najgorsze jest to, że sygnał lubi pływać, np. na tv LG: jakość czasami jest np. 100%, a za pół godziny już skacze jak szalona od 20-100%, a za jakiś czas znowu stabilnie 100%, siła sygnału też jest mniejsza niż przed remontem, i oscyluje ok. 94%, lecz czasem również potrafi osiągnąć 100%. Przed remontem i również na rezerwowym systemie zawsze miałem siłę:100%, jakość:100% stabilnie bez pływania, zarówno w czasie śnieżycy, ulewy, silnego wiatru czy też upału/mrozu.
@Krosnoludek - a próbowałeś może podnieść "nos" anteny ?

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Krosnoludek »

@K63
Odrobinkę jest podwyższony "nos" anteny yagi, ale spróbuję jeszcze trochę podnieść go ku górze.
Taki sam słabszy sygnał jest również w antenie siatkowej, która jest obecnie niepodłączona.

Rezerwowy system antenowy na SG, to ten zaznaczony prze zemnie i to na nim działało w czasie remontu?
Obrazek

dodano
Dziś oglądając Informacje na Polsacie ok 19:10 kilka razy przyciął obraz, jakość sygnału szalała, by za jakiś czas osiągnąć w miarę stabilne 80-90 a nawet 100% a za pół godziny znów 40-60%(wskaźniki na tunerze Wiwa).
Ostatnio zmieniony 1 maja 2020, o 16:57 przez Krosnoludek, łącznie zmieniany 1 raz.

Pakos
Posty: 74
Rejestracja: 29 grudnia 2009, o 20:31
Miejscowość: Debowiec
Odbiornik: Hitachi 4K
Instalacja antenowa: Siatka+ symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice/Maślana Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Pakos »

Może winna jest ta antena do internetu co masz na maszcie one lubią zakłócać.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: K63 »

U mnie włączenie zasilania anteny internetowej powoduje całkowite wycięcie kanałów tv 49-52. Miernik nie jest w stanie zmierzyć MER i BER tych kanałów. Siła sygnału pozostaje bez zmian. Natomiast odbiorniki wykazują brak sygnału na w/w kanałach. Wszystko wraca do normy po wyłączaniu zasilania odbiornika internet.
Antenę na maszcie tv, przed paroma dniami zamontowali instalatorzy podczas mojej nieobecności w domu. Muszę ją więc przenieść w miejsce które wyeliminuje zakłócenia.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Krosnoludek »

Pakos pisze:Może winna jest ta antena do internetu co masz na maszcie one lubią zakłócać.
Ta antena wisi od czasu jak jeszcze DVB-T nie było, nie wprowadzała nigdy żadnych zakłóceń. Wszystko zaczęło się końcem sierpnia od wymiany systemu antenowego na SG, mnóstwo ludzi w okolicy odczuło to spadkiem sygnału, klatkowaniem lub całkowitym zanikiem sygnału.

Czy może ktoś potwierdzić, czy ten zaznaczony prze zemnie na powyższym zdjęciu, to jest rezerwowy system antenowy, z którego w czasie remontu szedł sygnał ?

Pakos
Posty: 74
Rejestracja: 29 grudnia 2009, o 20:31
Miejscowość: Debowiec
Odbiornik: Hitachi 4K
Instalacja antenowa: Siatka+ symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice/Maślana Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Pakos »

Znam ludzi co maja anteny pokojowe i odbiór maja idealny nawet w czasie remontu nic się im nie zacinało. Morze w twojej okolicy występuje silne pole magnetyczne, pomóc morze tylko czarodziej z "różdżką" do wskazania nowej lokalizacji dla anteny :lol:

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Krosnoludek »

Powtarzam to już kolejny raz, w czasie remontu na rezerwowym systemie wszystko było dobrze, tak jak na starym już zdemontowanym systemie.
A skąd nagle miało by się pojawić to pole magnetyczne ?

michal135
Posty: 135
Rejestracja: 4 lutego 2012, o 16:01

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: michal135 »

KROSNO. Po remoncie systemu nadawczego w Suchej Górze koło Krosna wiele osób straciło sygnał telewizyjny.

- Proszę zająć się tematem dużego osłabienia sygnału DVB-T (cyfrowa telewizja naziemna) z Suchej Góry w Krośnie po montażu nowego systemu antenowego, którego włączenie nastąpiło pod koniec sierpnia oraz dowiedzieć się od Emitela, kiedy sygnał powróci do stanu sprzed remontu – pisze w mailu do redakcji Super Nowości nasz Czytelnik pan Piotr.

Chociaż zakończył się remont systemu nadawczego w Suchej Górze koło Krosna, to jak się okazuje, wciąż są problemy z odbiorem naziemnej telewizji cyfrowej. Jak alarmują nasi Czytelnicy, są miejsca, gdzie jakość sygnału jest na tyle fatalna, że telewizji nie da się oglądać.

„Kręcenie anteną nic nie daje”
- Wielu moich znajomych w Krośnie oraz okolicach albo straciło całkiem sygnał i wyświetla im się komunikat „Brak sygnału”, lub obraz „kratkuje” na wszystkich trzech MUX-ach. Kręcili anteną zamocowaną na zewnątrz w lewo i w prawo, ale to niewiele pomaga – pisze dalej w mailu pan Piotr (nazwisko do wiadomości redakcji). – Dodam, że nawet na rezerwowym systemie antenowym sygnał był bardzo dobry i do końca sierpnia można było oglądać bez problemów – informuje.

- W Krośnie sygnał się pogorszył, a w Rzeszowie z tego co się dowiedziałem jest teraz dużo lepszy, więc co, Rzeszów dostał sygnał kosztem Krosna? – pyta zbulwersowany Czytelnik Super Nowości. – Pytałem się w sklepach i wszyscy potwierdzają spadek jakości sygnału, mają bardzo dużo zgłoszeń – pisze dalej pan Piotr.

Od jednego z właścicieli sklepu RTV dowiedzieliśmy się, że faktycznie dzwonią do niego w tej sprawie mieszkańcy Krosna. – Informują, że po zakończeniu remontu na Suchej Górze warunki odbioru uległy pogorszeniu – potwierdza nasz rozmówca. – A może na Suchej Górze wystąpiła jakaś awaria? – zastanawiają się krośnianie.

Co na to właściciel nadajnika?
Właścicielem nadajnika na Suchej Górze jest firma Emitel. Nasi Czytelnicy pytają dlaczego po modernizacji systemu antenowego na Suchej Górze jest gorszy sygnał odbioru i kiedy sytuacja się poprawi? – Świadczymy usługi na rzecz dostawców rozmaitych programów telewizyjnych. Jak dotąd nasi klienci nie zgłaszali problemów związanych z jakością sygnału – mówi Super Nowościom Waldemar Sromek, rzecznik prasowy Emitel. – Nic mi też nie wiadomo na temat awarii nadajnika na Suchej Górze k. Krosna – mówi.

http://supernowosci24.pl/czytelnik-jest ... naziemnej/

Poinformowany
Posty: 9
Rejestracja: 3 października 2014, o 22:42
Nadajnik - obiekt nadawczy: SG

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Poinformowany »

Przecież ten niejaki pan Piotr czyli główny bohater powyższego artykułu z Super Nowości to Krosnoludek czyli gwiazda tego forum. A jeszcze do niedawna w artykule na krosno24.pl podawał się za pana Daniela :lol:

PARANOJA...

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: adac »

po co bić tyle piany zamiast wezwać fachowca z analizatorem ?

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: K63 »

No właśnie ! Zastanawia mnie - czy w całym Krośnie nie ma nikogo z miernikiem ? Niektóre sklepy, które sprzedają sprzęt odbiorczy, podobno także go montują. I co - nikt nie ma miernika żeby zdiagnozować problem ? Chyba że instalacje robią przy pomocy pasków na odbiornikach.
Przedstawiciel jednej z firm zajmującej się produkcją systemów instalacji zbiorczych, opowiedział mi o przypadku gdy zgłoszono im reklamację na rozległą instalację zbiorczą wykonaną z ich produktów. Umówili się więc z wykonawcą instalacji na terenie obiektu, gdzie występowały problemy z odbiorem. Jakież było zdziwienie, gdy okazało się że do pomiaru sygnału tv-sat, pracownicy firmy instalacyjnej nie używali miernika, tylko ... dekodera Mini (Polsat) !

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Krosnoludek »

Ja tak jak pisałem, nie posiadam miernika. W jednym ze sklepów pytałem się o taki, odpowiedziano mi, że w sprzedaży mają prosty wychyłowy miernik, a profesjonalnego nie posiadają.

Awatar użytkownika
Iveck
Posty: 34
Rejestracja: 22 listopada 2012, o 12:34
Miejscowość: RRS
Instalacja antenowa: UHF Dipol 19/21-60, UHF Dipol 19/21-48, VHF Magura ATZ-5/5-12
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Iveck »

Witam Kolegów.


Tak sobie obserwuję ten wątek już od dłuższego czasu i postanowiłem się wypowiedzieć... Otóż nie wiem (ponieważ nie sprawdzałem) czy (i jak bardzo) sygnał się pogorszył w Krośnie (u mnie się poprawił, antenę z dużym zyskiem i wzmacniaczem mam na wysokości 13m n.p.m.), dziwię się natomiast że ta sprawa ciągnie się od 31 sierpnia i dalej nie jest rozwiązana. Czy zamiast pisać do gazet i innych mediów nie lepiej zgłosić sprawę do UKE? Mają tam odpowiednią komórkę do załatwiania tego typu spraw. Przyjadą i zrobią pomiary (tu przypomniał mi się post Kolegi K63), a następnie wydadzą odpowiednią opinię. Może wówczas sprawa się rozwiąże.



Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Krosnoludek »

Cały czas liczyłem, że Emitel poprawi sygnał w Krośnie, i wszystko wróci do stanu sprzed remontu, ale tak się do dzisiaj nie stało. W listopadzie zatelefonuję do UKE, jak również pasowało by powiadomić wszystkich nadawców którzy płacą Emitelowi za źle wykonywaną usługę od końca sierpnia.

Emitel cały czas milczy, a podobno to forum jest techniczne, ile się już tu opisałem bez odpowiedzi z Ich strony.

W zeszłym tygodniu spotkałem kolegę, co pracuje w markecie r-tv i również potwierdził że mają mnóstwo sygnałów od klientów że drastycznie spadł sygnał, ludzie chcą reklamować tuner/telewizor bo myślą że się zepsuł.

Poinformowany
Posty: 9
Rejestracja: 3 października 2014, o 22:42
Nadajnik - obiekt nadawczy: SG

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Poinformowany »

@Krosnoludek przestań wypisywać już te brednie bo nie można tego czytać :!:

O jakim Ty w ogóle złym wykonywaniu usług przez Emitela piszesz :?: :?: :?:
To, że Ty masz problem którego nawet nie potrafisz zdiagnozować bo w całym Krośnie nikt nawet nie posiada porządnego miernika nie oznacza, iż problem dotyczy całego Krosna.
Tak, masz bardzo dobry pomysł - zadzwoń do nadawców ze skargą na Emitela to skompromitujesz się już maksymalnie... Aha, tylko nie zapomnij powiedzieć o problemie ciotki, płytkarza oraz znajomego z marketu :lol: :lol: :lol:

PS A ja spotkałem znajomego ze słynnego w Krośnie hipermarketu na literę K i powiedział mi, że ludzie masowo oddają te rumuńskie suszarki do bielizny które były w promocji i o które tak walczyli, gdyż to one gdy stoją na strychu powodują zakłócenia w odbiorze naziemnej telewizji cyfrowej :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Krosnoludek »

Odczep się koleś ode mnie, przyczepił się taki jak rzep psiego ogona. Po co czytasz co pisze, jak cię to nie interesuje? Inni użytkownicy próbują coś pomóc, doradzić, a ty tylko umisz po mnie jechać i nie wnosisz nic do tematu.
Użyj jeszcze większej czcionki !

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Jarosław Bałuka »

Proszę bez wzajemnych wycieczek osobistych na forum

viva0
Posty: 67
Rejestracja: 25 września 2011, o 22:17
Odbiornik: NBO lub TV
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: viva0 »

Doradzienie Krosnoludka to takie kupno kabla koncentrycznego bodajże 4 bądź jeśli antena na dachu to najlepiej 10metrów plus symetryzator.Naj lepiej wtyczka typowa wkrecana śrubą bądź wtyczka F i do TV antena strone nadajnika przechylić być może w dół czubkiem.Powinno odbierarać.U mnie jest na typowo starym kablu z cienkim drucikiem od anteny przewodzi do gniazda antenowego w ścianie a od tego gniazda idzie do telewizora i tu miedzy tymi punktami mam kabel koncentryczny.Odbieram mux3 95 a 100% mux2 22 -70% w południe a wieczorem 70-90 a im zimnniej w nocy to do 100% o tyle,że niemam mux1 biała plama wina górki niskiego terenu.Wcześnie miałem metrowy kabel czarny ale to nic nie dało błedy od przedpołudnia do popołudnia.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: kemi73 »

Brak sygnału na 722 to tylko u mnie czy jest większy problem ?

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Domel28 »

U mnie sygnał na k.52 jest na full. Stan na godz. 10:08.

Zablokowany