DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Przełączenie systemów antenowych chwilę zajmuje.

Inna wysokość zawieszenia anten nadawczych = inny rozkład pola. Może zmiana ustawienia anteny odbiorczej pomoże?

Pakos
Posty: 74
Rejestracja: 29 grudnia 2009, o 20:31
Miejscowość: Debowiec
Odbiornik: Hitachi 4K
Instalacja antenowa: Siatka+ symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice/Maślana Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Pakos »

O 6.00 był brak sygnału przez ok 2 minuty.

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Rzeszowiak »

JaroslawMroczkowski pisze:Przełączenie systemów antenowych chwilę zajmuje.

Inna wysokość zawieszenia anten nadawczych = inny rozkład pola. Może zmiana ustawienia anteny odbiorczej pomoże?

Antena zamocowana na kominie (najlepsze miejsce). Problemem jest tak jak Pan pisze niższy system antenowy i wzniesienia https://www.google.pl/maps/@49.983463,2 ... !2e0?hl=pl które tłumią sygnał. Na Zalesiu w Rzeszowie też sieczka na Muxach 1 i 2.

Alternatywa to TV Sat na okres modernizacji.

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Rzeszowiak »

Sygnał wrócił do poziomu 40% niestety poziom błędów waha się na wysokim poziomie nawet do 2000 szczególnie muxie 1 K52 przycinka obrazu. Wczoraj miałem poziom sygnału 98% dla wszystkich muxów.

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Przecin »

JaroslawMroczkowski pisze:W dniu 6 czerwca, w związku z rozpoczęciem prac modernizacyjnych przy szczytowym systemie antenowym w obiekcie RTCN Rzeszów/Sucha Góra.
Już po 10 miesiącach funkcjonowania szczytowego systemu antenowego potrzebna jest modernizacja. W jakim celu ta modernizacja :?:

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Myślę, że ciekawe i dobre pytanie Przecina :) Myślę, że widzowie nawet z ciekawości chcieliby wiedzieć co się tam robi tzn. na czym dokładniej polega ta modernizacja :)

Pakos
Posty: 74
Rejestracja: 29 grudnia 2009, o 20:31
Miejscowość: Debowiec
Odbiornik: Hitachi 4K
Instalacja antenowa: Siatka+ symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice/Maślana Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Pakos »

Żeby tylko po modernizacji sygnał był taki jak do tej pory.
Zauważalnym że na kanale 52 spadła jakość sygnału do 39% a cały czas był 100%

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: poxipol »

Rzeszowiak pisze:Sygnał wrócił do poziomu 40% niestety poziom błędów waha się na wysokim poziomie nawet do 2000 szczególnie muxie 1 K52 przycinka obrazu. Wczoraj miałem poziom sygnału 98% dla wszystkich muxów.
A może po prostu na ten okres dobrać sobie przedwzmacniacz antenowy?

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Rzeszowiak »

Ja wytrzymam, gorzej sąsiedzi wkurzeni że im obraz rwie zamraża.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

@poxipol

I każdy kto ma problem z odbiorem z tego obiektu nawet jakaś babcia z dziadkiem i osoby zielone które po prostu chcą oglądać telewizję mają wykonywać prace modernizacyjne przy swoich instalacjach antenowych... ? :) Raz że nie są poinformowani(i osoby które nie interesują się telewizją tylko ją oglądają) a dwa modernizacja ma potrwać do 27 czerwca i potem też może być różnie w porównaniu z obecnym stanem nadawczym(Sucha Góra), a już tą przerobioną instalacją odbiorcy :D

Bo zapewne nie tylko @Rzeszowiak ma problem :)

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: poxipol »

Oczywiście pod tym względem masz rację.
Nawet jak nikt nie zmodernizuje swojej instalacji,to nieświadomi tego problemu mogą być narażeni na niepotrzebne koszty.Chociażby ktoś stwierdzi że zepsuł mu się odbiornik i wezwie serwis ,albo pojedzie do niego.
Faktycznie jest to długi okres i informacje powinny być przekazywane w różnych formach z dużym wyprzedzeniem.
Kiedyś spiker w telewizji informował ;prosimy nie regulować odbiorników;

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Rzeszowiak »

Sąsiad kręcił na balkonie anteną w prawo w lewo góra dół beż efektów aż w końcu spróbował z anteną na Św. Krzyż ustawić i odbiera z Kielc a bokiem złapał mux 3 z Rzeszowa/Baranówki grunt że pokombinował i ma Ok a za niecały miesiąc przestawi antenę na SG.

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: poxipol »

Szkoda że nie każdy jest tak zaradny.
Sygnały ze Świętego Krzyża niosą bardzo daleko,nawet w Krakowie jest możliwy odbiór.
Co do MUX-3 z TVP Rzeszów to bardziej podejrzewał bym nadajnik Tarnobrzeg -Machów K-26

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Rzeszowiak »

Wcześniej miałem dwie anteny jedną na S.G. drugą na Św.Krzyż i też kombinowało się aby odbierać. U nas sygnał z Muxem 3 Tarnobrzeg -Machów K-26 nie dolatuję a odbiera się przy dobrych wiatrach z Muxem 3 z Rzeszowa/Baranówki moc > 3.7kW

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: poxipol »

Ten tarnobrzeski nadajniki skojarzyłem sobie z miejscowością Krawce pow.tarnobrzeski,gzie często odwiedzam znajomych i dla najlepszych parametrów odbioru zastosowano dwie anteny Yagi 19 el z symetryzatorem łączone zwrotnicą- Kielce + Machów.

Pozdrawiam wszystkich skazanych na te niedogodności i życzę szybkiego powrotu do normalności.

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Rzeszowiak »

Grunt to żeby modernizacja systemu anten na S.G.zakończyła się jak najlepszym efektem dla nas odbiorców.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Krosnoludek »

Od dzisiaj sygnał w Krośnie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki powrócił do stanu w jakim był w zeszłym roku przed wymianą głównego systemu antenowego. Zarówno siła jak i jakość się poprawiła. Oby Emitel poprawił ten główny system antenowy, aby w Krośnie sygnał był taki sam jak jest teraz na rezerwowym, może ukształtują odpowiednio wiązkę.

W zeszłą niedzielę, na Polsacie w czasie Wydarzeń ok. godz. 19, ciął i przerywał obraz, co jakiś czas jakość sygnału mocno spadała i wtedy była pikseloza. Że nie piszę cały czas, nie oznacza że się samo naprawiło.
Krosnoludek pisze:Dodatkowo tak jak już pisałem, na komputerze (MT4171) wcześniej nie odbierałem wszystkich muxów ze Słowacji, z powodu zagłuszania mocnym sygnałem z SG, teraz po obniżeniu mocy Suchej Góry wszystkie muxy ze Słowacji działają. Wcześniej żeby działały na komputerze trzeba było czekać na przerwą konserwacyjną SG.
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=195948#p195948

Od dzisiaj na komputerze straciłem Słowację, jest dokładnie tak jak w zeszłym roku przed remontem, czyli natężenie sygnałem z SG jest większe, i zagłusza Słowację.

Na potwierdzenie moich słów zdjęcia które wykonałem przed chwilą, siła sygnału z SG na maxa, i sygnał nie pływa !!! , oraz brak sygnału ze Słowacji:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Po niedzieli pochodzę po sklepach i dowiem się czy sygnał się poprawił i dam znać.
DVB-T(2) INQUIRING pisze:Myślę, że ciekawe i dobre pytanie Przecina :) Myślę, że widzowie nawet z ciekawości chcieliby wiedzieć co się tam robi tzn. na czym dokładniej polega ta modernizacja :)
Myślę, że będą wymieniać anteny VHF, tak jak w zeszłym roku wymieniali UHF, a nikt pod "napięciem" nie będzie robił, więc przerzucenie na rezerwę.

deixmen
Posty: 41
Rejestracja: 17 marca 2012, o 23:28
Odbiornik: Funai LH7-M32BB
Instalacja antenowa: PU4F - antena naziemna siatkowa UHF, kanały E21-E69
Nadajnik - obiekt nadawczy: DVB-T - Krosno Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: deixmen »

Niestety w okolicy Dukli nie da się oglądać-przycinki,szatkowanie.
Spadek sygnału o dobre 30%.

viva0
Posty: 67
Rejestracja: 25 września 2011, o 22:17
Odbiornik: NBO lub TV
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: viva0 »

U mnnie jak zeszłym roku nic niema,a z odbiorem różnie mux3 cały czas był mux2 zanikał,tylko wieczorem się pojawiał symetryzator zbytnio nieepomógł czy to wina drzew odadlonychmiedzy 10 a 20 metrów czy czy antena wisząca na strychu gdzie na strychu jest duszno wilgotno w zimie odbior mux-a 2-ki 30-40-70% a w z wiosnaxlato problemy.Dla mnie modernizacja pomoże wtedy gdy wieża nadawcza zostanie podniesiona do co najmniej 25-40 metrów+ promieniowanie mocne na 30km weszystkie strony.No ale liczy taniość i wygoda wieksze miasta niż wsie.Odziwo z radiem niema takiego problemu.

pablo82
Posty: 312
Rejestracja: 29 grudnia 2008, o 11:24
Odbiornik: Tv Samsung UE32F5000 Tv Samsung LE26D450
Radio Dual DAB+14
Instalacja antenowa: Ant. EMME ESSE UNI LINE LOG 5-60 VHF UHF + rozgał. Signal R2 + 30 m kabla RG6Cu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/Kozłowiec/Radom Wacyn

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: pablo82 »

Witam. U mnie też radio z "waszego" regionu z Suchej Góry odbiera dobrze, zwłaszcza mocne stacje, jak Radio Rzeszów na 90,5FM czy RMF na 100,1FM ale wracając do tematu, zróbcie tak, jak pisze @Rzeszowiak, kto z was może niech przestawi antenę na Św. Krzyż, który wiem, że na Podkarpaciu da się odbierać, pomimo sporej odległości od nadajnika.
Ps. W drugą stronę u mnie z odbiorem Suchej Góry też to było możliwe, gdy jeszcze z czasów analogu odbierałem z niewielkim śnieżeniem TVP2 na k.29 (i to jeszcze z lokalnymi rozczepieniami TVP Rzeszów w paśmie popołudniowym na TVP2). Pozdrawiam i życzę odbioru ze Świętokrzyskiego na Podkarpaciu.

Zablokowany