DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Krosnoludek »

Ok, dzięki, to może nie będzie źle.

slawek
Posty: 143
Rejestracja: 14 marca 2010, o 17:08
Odbiornik: Samsung Le32b650
Instalacja antenowa: Siatka+Swa 9701 Odbiór MUX8 +Siatka +symetryzator MUX 1 MUX 2 MUX 3 zwrotnica
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha G Leżajsk Giedlarowa

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: slawek »

Witam. Właśnie przejeżdżałem koło nadajnika i mam bardzo złe wieści. Ten kto czeka na 02.12 mocno się rozczaruje. Na nadajniku niewiele więcej jest zrobione od czasu jak było tam Krosno 24 i zdjęcia z drona

Tedi
Posty: 22
Rejestracja: 14 listopada 2020, o 12:29
Miejscowość: Strzyżow
Odbiornik: Samsung tvbt
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Tedi »

Witam to nie dobrze takie prace powinny się odbyć wcześniej jak było ciepło , nie czekać na jesień. Wiadomo że pogoda może pokrzyżować plany , ale jakieś termin realizacji jest i trzeba go dotrzymać więc mają problem

slawek
Posty: 143
Rejestracja: 14 marca 2010, o 17:08
Odbiornik: Samsung Le32b650
Instalacja antenowa: Siatka+Swa 9701 Odbiór MUX8 +Siatka +symetryzator MUX 1 MUX 2 MUX 3 zwrotnica
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha G Leżajsk Giedlarowa

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: slawek »

https://naforum.zapodaj.net/918e2bf9f5f9.jpg.html
Wiem że zdjęcie słabej jakości ale żadnych anten nie ma maszt może i urósł ale chyba jest jeszcze nie skończony. Żuraw na górze a nadajnik od południa cały biały w śniegu i szronie.
Moje pytanie do Pana Jarosława jest więc takie czy przy sprzyjającej pogodzie jest szansa na start nadajnika na święta Bożego Narodzenia

Daw52
Posty: 59
Rejestracja: 29 kwietnia 2020, o 18:46
Miejscowość: Hyżne
Odbiornik: Tv Samsung MU6472 49cali
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno Sucha góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Daw52 »

Remonty potrwają do Sylwestra naj najwcześniej do wigilii lub do połowy Grudnia.Chyba że uda się pogoda śnieg mróz zelży .Co do remontów.Firma Emitel zdjęła maszty rychło z pośpiechem z końcem lipca.Sierpień wrzesień ani widu ani słychu nic nie pisali czy odbywają się prace i robią czy wymieniają rury czy tam informatyczne systemy na zmiane polaryzacji księgowej.Pandemia była mniejsza pogoda lepsza i więcej ludzi mogło pracować a pewnie czekali na decyzje,lub pozwolenia które dostały październiku miesiąc żel beton z drutami.Z masztem zaczeli po 15 listopada.Tylko pogoda szwankuje mrozy i śnieg zawadza No cóż taka firma,tak wyglądają prace na wysokościach.To nie MC ani KFC czy wysoka cięższa firma na budowie lub zakładzie kamieniarskim czy wegląwym.Tylko Firmax na wysokościach dość ciężkich tonami przymocowań maszynowych.Miejmy nadzieję skończą przed wigilią.
Tylko mi ludzi co nie mają odbioru lub zaniki zwłaszcza przez ten miesiąc utracili dostęp z Leżajska jako doświetlenie też odbiór utracili,a mogli tv oglądać.Przez Internet też odbiór Streamowy regionalny przez TVP też szwankuje.

lis
Posty: 9
Rejestracja: 30 listopada 2020, o 09:20
Miejscowość: Pogórze

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: lis »

Witajcie.
Grzecznie obserwuję temat, modernizacja potrzebna...rozumiem. Jednak Panowie....dość Wersalu -nazywajmy rzeczy po imieniu...dość dziadostwa i kłamstw nieodpowiedzialnego operatora i badziewnych wykonawców..
Remont wieży (jakkolwiek trudny) to nie eksploracja Marsa. jeśli był plan wykonania to ktoś go opracował , wdrazał....i NIEPROFESJONALNIE olał temat. A pogoda była super cały czas....zwykłe biurwy liczą, ze zima to dobry czas na roboty na wysokości.

Rozmawiałem z wieloma osobami wczoraj, przekazując smutną wieść o obsuwie terminu i pod adresem Emitela poleciało tyle sów nieprzyjemnych , ze szkoda gadać ( a najczęstsze pozdrowienie" jak na strajku kobiet).

Ekipa Emitela nie zdaje sobie sprawy, że na 4. miesiacpozbawiła tv (za, którą ludzie płaca abonament) na wiele tygodni. Na wielu połaciach gminy Jawornik sygał z dnia na dzień spadł do ZERA.
Nikt z Emitela nie próbował dotrzeć z info nt. remontu do wielu zdezorientowanych , zwykle starszych ludzi uwiezionych przez w pandemię poprzez info na pasku czy w telewizji regionalnej. Ludzie o problemie dowiadywali się pocztą pantoflową.

Przyjmowali ze zrozumieniem, licząc,że po remoncie moze bedzie lepszy odbiór.
Wielu wydało pieniadze na tv sat.

tymczasem sprawa przerosła gości z Emitela.
Nawet kłamstwa jakiegoś kierownika robót to zwykła sciema .
Nie ma usprawiedliwienia do skopania obietnic czy ogłoszonych oficjalnie terminów. Jest dziecinada....i co nam zrobicie? To źle swiadczy o profesjonaliźmie wielu ludzi z odpowiedzialnych firm.

I wisi mi czy jakiś mod ze zwykłego strachu przed prawdą mnie zbanuje czy wytnie posta.

To co napisałem to poczucie wielu osób oszukanych....którzy kolejny miesiąc musza wydać pieniadze na płatną tv i na abonament RTV.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Krosnoludek »

Ten tyczień ma być lepszy, słoneczny, a w przyszłą niedzielę nawet 10 stopni na plusie. Wiadomo, nadajnik położony jest o wiele wyżej niż Krosno, więc tam zdecydowanie będzie zimniej. Oby do wiosny nie trzeba było czekać. Remont powinien się w maju rozpocząć, chyba że czekali na pozwolenia, i pandemia opuźniła start.
Nam w Krośnie nic się nie dzieje, bo odbiór mamy perfekt na systemie rezerwowym, ale rozumiem zdenerwowanie osób co od kilku miesięcy nie mają odbioru poszczególnych muxów.

Tedi
Posty: 22
Rejestracja: 14 listopada 2020, o 12:29
Miejscowość: Strzyżow
Odbiornik: Samsung tvbt
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Tedi »

Witam popieram wszystkich odnośnie tych wypowiedzi jest to prawdą, takie rzeczy tylko w Polsce.

slawek
Posty: 143
Rejestracja: 14 marca 2010, o 17:08
Odbiornik: Samsung Le32b650
Instalacja antenowa: Siatka+Swa 9701 Odbiór MUX8 +Siatka +symetryzator MUX 1 MUX 2 MUX 3 zwrotnica
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha G Leżajsk Giedlarowa

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: slawek »

lis pisze: 30 listopada 2020, o 12:25 Witajcie.
Grzecznie obserwuję temat, modernizacja potrzebna...rozumiem. Jednak Panowie....dość Wersalu -nazywajmy rzeczy po imieniu...dość dziadostwa i kłamstw nieodpowiedzialnego operatora i badziewnych wykonawców..
Remont wieży (jakkolwiek trudny) to nie eksploracja Marsa. jeśli był plan wykonania to ktoś go opracował , wdrazał....i NIEPROFESJONALNIE olał temat. A pogoda była super cały czas....zwykłe biurwy liczą, ze zima to dobry czas na roboty na wysokości.

Rozmawiałem z wieloma osobami wczoraj, przekazując smutną wieść o obsuwie terminu i pod adresem Emitela poleciało tyle sów nieprzyjemnych , ze szkoda gadać ( a najczęstsze pozdrowienie" jak na strajku kobiet).

Ekipa Emitela nie zdaje sobie sprawy, że na 4. miesiacpozbawiła tv (za, którą ludzie płaca abonament) na wiele tygodni. Na wielu połaciach gminy Jawornik sygał z dnia na dzień spadł do ZERA.
Nikt z Emitela nie próbował dotrzeć z info nt. remontu do wielu zdezorientowanych , zwykle starszych ludzi uwiezionych przez w pandemię poprzez info na pasku czy w telewizji regionalnej. Ludzie o problemie dowiadywali się pocztą pantoflową.

Przyjmowali ze zrozumieniem, licząc,że po remoncie moze bedzie lepszy odbiór.
Wielu wydało pieniadze na tv sat.

tymczasem sprawa przerosła gości z Emitela.
Nawet kłamstwa jakiegoś kierownika robót to zwykła sciema .
Nie ma usprawiedliwienia do skopania obietnic czy ogłoszonych oficjalnie terminów. Jest dziecinada....i co nam zrobicie? To źle swiadczy o profesjonaliźmie wielu ludzi z odpowiedzialnych firm.

I wisi mi czy jakiś mod ze zwykłego strachu przed prawdą mnie zbanuje czy wytnie posta.

To co napisałem to poczucie wielu osób oszukanych....którzy kolejny miesiąc musza wydać pieniadze na płatną tv i na abonament RTV.
Brawo samo sedno

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Rzeszowiak »

Raz tylko było w TVP Rzeszów w Aktualnościach wzmianka o modernizacji Suchej Góry https://rzeszow.tvp.pl/49165872/prace-r ... sucha-gora jak już przełączyli na system rezerwowy. Trochę to mało. Zasięg na tym systemie rezerwowym (zapasowym) nie jest zadowalający. Teraz nam zostało tylko czekać aż skończą i odpalą nadajnik.
P.S. Mogli w maju czerwcu na pasku umieścić że będzie modernizacja tego obiektu.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Krosnoludek »

W Rzeszowie na lokalnych portalach internetowych takim jak w Krośnie Krosno24 nic nie pisali o remoncie nadajnika?

Ja wiem że babcia czy dziadzio nie będą umieli sobie tego przeczytać, ale przyjedzie w odwiedziny wnusio i powiedziałby im ze nie będą mieli telewizji do końca roku, bo jest remont.

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Rzeszowiak »

Raz w Radiu Rzeszów coś mówili o modernizacji jeszcze pamiętam. Poza tym cisza. Nic nie słyszałem.
Nawet modernizacja Lezajska Giedlarowej też odcięła zasięg w niektórych rejonach Rzeszowa.
Kilku osobom wysłałem link do tego forum niech sobie śledzą co się dzieje z obiektem.

Daw52
Posty: 59
Rejestracja: 29 kwietnia 2020, o 18:46
Miejscowość: Hyżne
Odbiornik: Tv Samsung MU6472 49cali
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno Sucha góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Daw52 »

https://www.radio.rzeszow.pl/wiadomosci ... sucha-gora
Opisało że włączenie będzie przed Bożym Narodzeniem.To jest taki Emitel parę naście lat temu też pamiętam konserwację letnie też się odbywały i Telewizji do godziny 17..2014,2015 bywały większe teraz takich długich nie mieli i też poślizgiem ruszyła a miała być od kwietnia to w kwietniu był refarming.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Krosnoludek »

W planie serwisowań nadal jest data 2 grudnia, wiadomo że nie zdążą.
https://emi.emitel.pl/plan_www/

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Rzeszowiak »

Dziś wreszcie w internecie na portalu lokalnym napisali o problemach na Podkarpaciu.
Naziemna telewizja cyfrowa w Rzeszowie z problemami. Trwa modernizacja nadajników
https://rzeszow-news.pl/naziemna-telewi ... adajnikow/

W tej chwili prace idą pełną parą i uruchomienie emisji TV z anteny głównej przewidujemy na 8 grudnia – słyszymy w biurze prasowym firmy.
Zakończenie przebudowy odbiornika w Leżajsku zaplanowane jest z kolei na 3 grudnia.
EmiTel przekonuje, że przesunięcie prac modernizacyjnych, tak by dwa nadajniki nie były przebudowywane jednocześnie, nie wchodziło w rachubę.

slawek
Posty: 143
Rejestracja: 14 marca 2010, o 17:08
Odbiornik: Samsung Le32b650
Instalacja antenowa: Siatka+Swa 9701 Odbiór MUX8 +Siatka +symetryzator MUX 1 MUX 2 MUX 3 zwrotnica
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha G Leżajsk Giedlarowa

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: slawek »

Nareście jakies konkrety.
Nie chce wyjść na jakiegoś marudera(bo nim nie jestem) ale odkąd obserwuję i jestem na tym forum zawsze dowiadujemy się kluczowych informacji od innych :roll:

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Krosnoludek »

Teraz wszyscy trzymajmy w kciuki by pogoda się poprawiła i umożliwiła dokończenie remontu, nikt nie pójdzie przecież na oblodzony maszt by z niego spaść, zdrowie i życie pracowników jest najważniejsze, pamiętajmy o tym wszyscy.

Mr Robee
Posty: 22
Rejestracja: 28 marca 2015, o 17:14
Miejscowość: Przedmieście Dubieckie
Odbiornik: TV: LG 65UP7800,LG 55SK8100, LG 32LF592U
R: Yamaha RN-803D
Instalacja antenowa: Antena Opticum AX1000+ combo lte (na 2 tv)
Antena siatkowa + wzmacniacz LNA-177
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno, RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Mr Robee »

Rano już pojawiła się nowa data w konserwacjach nadajnika na stronie radiopolska.pl : https://radiopolska.pl/wykaz/obiekt/35

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: K63 »

Masz na myśli 6-godzinną przerwę 8 grudnia? Ona jest w harmonogramie od dosyć dawna. Podobnie jak zaplanowany termin zakończenia modernizacji - 2 grudnia. Jak napisałem kilkanaście postów wstecz, w oficjalnym komunikacie Emitel od pewnego czasu nie podaje daty, tylko używa określenia
Zakończenie prac planowane jest jeszcze w tym roku
Być moze pojawiły się nieplanowane problemy, które wydłużyły czas modernizacji i trudno jednoznacznie określić termin zakończenia prac. Szczególnie teraz gdy pogoda jest wielką niewiadomą.

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Kamilx »

Krosnoludek pisze: 30 listopada 2020, o 12:31 Ten tyczień ma być lepszy, słoneczny, a w przyszłą niedzielę nawet 10 stopni na plusie. Wiadomo, nadajnik położony jest o wiele wyżej niż Krosno, więc tam zdecydowanie będzie zimniej. Oby do wiosny nie trzeba było czekać. Remont powinien się w maju rozpocząć, chyba że czekali na pozwolenia, i pandemia opuźniła start.
Pierwotnie prace miały rozpocząć się wiosną, a zakończyć się w sierpniu (Plan wykorzystania infrastruktury). Pozwolenie budowlane już w poprzednim roku zostało wydane (GUNB).

Zablokowany