DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Krosnoludek »

Ciekawie czy dobrze tą ładną pogodę i ciepło wykorzystali? Od jutra już tak ciepło nie będzie, chociaż nadal pogodnie.

Pakos
Posty: 74
Rejestracja: 29 grudnia 2009, o 20:31
Miejscowość: Debowiec
Odbiornik: Hitachi 4K
Instalacja antenowa: Siatka+ symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice/Maślana Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Pakos »

Obrazek

Stan na 6 grudnia zdjęcie zrobione z Krosna

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Rzeszowiak »

Jest dobrze. Ekipa działa. Sądzę że w ciągu kilku dni będziemy mieli dobry sygnał.

slawek
Posty: 143
Rejestracja: 14 marca 2010, o 17:08
Odbiornik: Samsung Le32b650
Instalacja antenowa: Siatka+Swa 9701 Odbiór MUX8 +Siatka +symetryzator MUX 1 MUX 2 MUX 3 zwrotnica
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha G Leżajsk Giedlarowa

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: slawek »

Czy ja dobrze widze ze tam na wieży ktoś jest nawet w niedzielę.
No ale ostatnio postęp prac jest ogromny.
Chyba wszystkie anteny na miejscu

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Rzeszowiak »

Wyżej jeszcze będą anteny na VHF ?
Niżej zamontowane na UHF.
Kiedyś było tak zdjęcie Krosnoludka z 2014 roku https://images68.fotosik.pl/85/f0ceadc64f13e714med.jpg

Edycja
Zdjęcie nie za wyraźne i się zastanawiam teraz czy już nie zamontowali na samym szczycie anteny na VHF bo coś tam jest?

Geoeye
Posty: 53
Rejestracja: 5 września 2014, o 08:59
Miejscowość: Jasło
Odbiornik: Ferguson Ariva t650i
LG 42LM660s
Instalacja antenowa: Antena siatkowa+symetyzator
Komin Kamienica
Nadajnik - obiekt nadawczy: KROSNO - SUCHA GÓRA

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Geoeye »

Pieknie się pnie w góre. No zobaczymy jaki sygnał będzie po remoncie. Najbardziej mnie ciekawi mux-8 jak zmniejszą z erp 18 kw na 8.1kw

arti111555
Posty: 55
Rejestracja: 19 lipca 2020, o 15:03
Miejscowość: Tuchów

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: arti111555 »

Moim zdaniem tylko widać fragment anten vhf zamontowany u samej góry, jest dobrze i pewno w tym tygodniu będzie już sygnał.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Krosnoludek »

Od czwartku załamanie pogody i deszcz że śniegiem, więc może przez te trzy dni zdążą dokończyć.

Te anteny będą lub już są na samym wierzchołku?
Obrazek
https://krosno24.pl/informacje/wieza-te ... ksza-i9526

Daw52
Posty: 59
Rejestracja: 29 kwietnia 2020, o 18:46
Miejscowość: Hyżne
Odbiornik: Tv Samsung MU6472 49cali
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno Sucha góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Daw52 »

Te belki już są od 17 listopada należą do przymocowania kratownicy,choć przy pokonają górne białe i czerwone.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Krosnoludek »

Wkrótce powróci sygnał z wieży na Suchej Górze. Odbiór mediów ma być lepszy [PRACE PRZEDŁUŻONE DO 14.12]

Aktualizacja z 7.12.2020
Prace modernizacyjne na wieży telewizyjnej na Suchej Górze przedłużono do 14 grudnia - podała w komunikacie firma Emitel. Termin przesunął się najprawdopodobniej ze względu na trudne warunki pogodowe. Do tego czasu gorszy odbiór w regionie dotyczy wszystkich multiplexów nadawanych z Suchej Góry (MUX1, MUX2, MUX3, MUX8 i radiowy MUX R3).

https://krosno24.pl/informacje/wkrotce- ... pszy-i5335

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: K63 »

Zgodnie z tą informacją został uaktualniony plan przerw konserwacyjnych - 14 grudnia, do godz. 7.00.
https://emi.emitel.pl/plan_www/

nevoq
Posty: 7
Rejestracja: 25 listopada 2020, o 07:59
Miejscowość: Ropczyce

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: nevoq »

A zakład, że 14 grudnia przedłużą termin o kolejny okres. Pewnie do końca roku. :mrgreen:

Flex
Posty: 16
Rejestracja: 8 grudnia 2020, o 11:20
Miejscowość: Harta

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Flex »

Nikt nie zdaje sobie sprawy jaka jest kwestia z tym remontem,jestem z Dynowa 60 proc ludzi w mojej okolicy utraciło od lipca wszystkie multipleksy ,firma emtel chyba dla cyfrowego Polsatu pracuje bo ludzie odcięci od TVP podkupili dekodery i satelity to w mojej okolicy tak jest szacuje się że 100 tys odbiorców przeszło na tv sat ,w cyfrowym Polsacie kolejki od lipca znikają anteny naziemne z domów a wiszą taleze

lis
Posty: 9
Rejestracja: 30 listopada 2020, o 09:20
Miejscowość: Pogórze

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: lis »

Jeśli ktoś na kilka dni przed...określa nowy termin zakończenia to pewnie ma na tyle danych aby ten termin 14.12. był tym ostatecznym i celnym.
Nie długi okres remontu jest problemem (bo do tego kazdy jakoś się przystosował), a przesuwanie tej koncowej daty. Mało kto już wierzy w zapewnienia... i nie wie co dalej robić. Czy czasem nie po talerz na święta. Taki dodatkowy....
Inną sprawą jest jakie nastroje NAS ogarną po restarcie...
szczególnie powszechność dostępu do MUX8 (teraz słabiutka) i poprawnego odbioru z jednego ustawienia anteny kanałów 29,32 i 48.
Do tej pory bywało w wielu miejscach (i to bez względu na jakość i rodzaj anteny), że przy dobrym ustawieniu na kanały 29 i 32 ...kanał 48 był nieosiagalny . Pomagało przekręcenie anteny w kierunku południowym lub przeniesienie anteny o 3-4 metry. Wtedy była TV Trwam ale były kłopoty z kanałami 29 , 32.

Może dlatego na Podkarpaciu tyle anten sat. i ludzie płacą zwykle CP za coś co mogliby mieć za darmo. DVBT jest bardzo zawodne w wielu miejscach.
Ale kto by się tym przejmował..przecież nadajmy....

Flex
Posty: 16
Rejestracja: 8 grudnia 2020, o 11:20
Miejscowość: Harta

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Flex »

Są rodziny co są całkowicie odcięte od TV DVB-T mieli 100 proc jakości sygnalow teraz 0d 0 do 5 przed wyborami jak by sygnał taki był to PiS by nie wygrał bo ludzie od szcUjni TVP info odcięci by byli

bynio00
Posty: 17
Rejestracja: 25 października 2020, o 19:57
Miejscowość: Lubaczów

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: bynio00 »

Flex pisze: 8 grudnia 2020, o 14:12 Nikt nie zdaje sobie sprawy jaka jest kwestia z tym remontem,jestem z Dynowa 60 proc ludzi w mojej okolicy utraciło od lipca wszystkie multipleksy ,firma emtel chyba dla cyfrowego Polsatu pracuje bo ludzie odcięci od TVP podkupili dekodery i satelity to w mojej okolicy tak jest szacuje się że 100 tys odbiorców przeszło na tv sat ,w cyfrowym Polsacie kolejki od lipca znikają anteny naziemne z domów a wiszą taleze
Na moim terenie w wielu miejscach też sygnał ZNACZNIE się pogorszył, nawet zginął całkowicie. Zaczęło się to w okolicach "refarmingu". O ile wcześniej białe plamy nie były wyznacznikiem braku transmisji tak teraz "dopasowują" zasięg do mapy. W moim miasteczku jeszcze tego aż tak nie widać, ale kilka km dalej jest "armagedon". I widziałem samochody emitela w mojej okolicy, ale żadnej poprawy to nie przyniosło....

Paweł W
Posty: 18
Rejestracja: 10 lipca 2014, o 21:15
Miejscowość: Niedźwiada
Odbiornik: samsung toshiba
Instalacja antenowa: atx 91 , dipol 77cm , AS 13
Nadajnik - obiekt nadawczy: sucha góra, głobikowa

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Paweł W »

u mnie sygnał się poprawił na b.dobry zwłaszcza mux2 z którym były problemy

Awatar użytkownika
cherubin
Posty: 73
Rejestracja: 13 listopada 2020, o 12:44
Miejscowość: Rzeszów
Odbiornik: LG UM7450PLA
Instalacja antenowa: UHF: MAGURA ATZ-19 pasywna
VHF: DIPOL-1/5-12 pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Rzeszów Baranówka/Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: cherubin »

bynio00 pisze: 8 grudnia 2020, o 17:24 Na moim terenie w wielu miejscach też sygnał ZNACZNIE się pogorszył, nawet zginął całkowicie. Zaczęło się to w okolicach "refarmingu". O ile wcześniej białe plamy nie były wyznacznikiem braku transmisji tak teraz "dopasowują" zasięg do mapy. W moim miasteczku jeszcze tego aż tak nie widać, ale kilka km dalej jest "armagedon". I widziałem samochody emitela w mojej okolicy, ale żadnej poprawy to nie przyniosło....
W lubaczowskim, za czasów analogu najlepszy odbiór był z Tarnawatki. Minusem ustawienia w tym kierunku jest brak TVP3 Rzeszów.

Mr Robee
Posty: 22
Rejestracja: 28 marca 2015, o 17:14
Miejscowość: Przedmieście Dubieckie
Odbiornik: TV: LG 65UP7800,LG 55SK8100, LG 32LF592U
R: Yamaha RN-803D
Instalacja antenowa: Antena Opticum AX1000+ combo lte (na 2 tv)
Antena siatkowa + wzmacniacz LNA-177
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno, RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Mr Robee »

Było dziś w aktualnościach 18:30 TVP Rzeszów o centrum nadawczym na Suchej Górze kto oglądał ? niżej macie link do informacji w formie tekstowej:

https://rzeszow.tvp.pl/51234120/przebud ... olo-krosna

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Rzeszowiak »

Paweł W pisze: 8 grudnia 2020, o 19:21 u mnie sygnał się poprawił na b.dobry zwłaszcza mux2 z którym były problemy
A u mnie klapa zero sygnału tego muxa. Jedni mają lepiej inni gorzej na obecną chwilę Zobaczymy jak za kilka dni uruchomią nowy system antenowy.

@Mr Robee oglądałem i widzisz wszystko zależy od pogody. I tak ekipa się sprężyła. Przebudowa pozostałej części na tym obiekcie potrwa do kwietnia 2021 roku.

Zablokowany