DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

djmatus

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: djmatus »

może jak jutro wyłączą te programy TVP to będą nadawać Mux-2, ja też nie odbieram nic na kanale 61

Awatar użytkownika
manguscik
Posty: 82
Rejestracja: 24 czerwca 2009, o 22:57
Odbiornik: LG 47LK950S, Philips 42PFL5405,karta TV USB NANO MT4161
Instalacja antenowa: AWS-1033 SilverLine /FM/BIII/2*UHF/33dB DIPOL 44/21-69 Tri Digit, Antena VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice, Rzeszów SG, Tarnów, Kielce

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: manguscik »

Pewnie jak wyłączą paczkę TVP to będą mieli dopiero nadajnik z systemem nadawczym dla MUX 2 zmienią tylko kanał i moc :)

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: igorlan »

manguscik pisze:Pewnie jak wyłączą paczkę TVP to będą mieli dopiero nadajnik z systemem nadawczym dla MUX 2 zmienią tylko kanał i moc :)
Dla MUX2 został zakupiony zupełnie nowy nadajnik.

hasior

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: hasior »

igorlan pisze:
manguscik pisze:Pewnie jak wyłączą paczkę TVP to będą mieli dopiero nadajnik z systemem nadawczym dla MUX 2 zmienią tylko kanał i moc :)
Dla MUX2 został zakupiony zupełnie nowy nadajnik.
Niestety nie masz oficjalny komunikat emitela http://www.emitel.pl/strona-glowna/czte ... ultipleksu
:evil:

zombek20

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: zombek20 »

Czy jak włączą mux2 na 61 kanale z nowymi ośmioma programami to czy nadal będę odbierał programy TVP na kanale 42 ?

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Drekan »

igorlan pisze:
manguscik pisze:Pewnie jak wyłączą paczkę TVP to będą mieli dopiero nadajnik z systemem nadawczym dla MUX 2 zmienią tylko kanał i moc :)
Dla MUX2 został zakupiony zupełnie nowy nadajnik.
Wątpię. :shock:

Gdyby tak było, to Emitel dotrzymałby terminu zapisanego w pozwoleniu na emisję i paczka TVP nadawana byłaby przynajmniej do końca wydanego pozwolenia czyli 31.12.2010r. Postawa TVP odnośnie emisji MPEG2 jest znana. Ile to już razy Emitel musiał negocjować z TVP, kwestię utrzymania nadawania ze Skrzycznego i Suchej Góry. :evil:

Wraz ze startem 2 multipleksu, wszystkie nadajniki odtworzeniowego multipleksu, rozpoczęły emisję 2 multipleksu i prawdopodobnie teraz sprzęt MPEG2 został zmodernizowany pod emisję 2 multipleksu. Ostatecznie TVP ma swój własny 3 multipleks i nie potrzebuje dodatkowych emisji w MPEG2. :?

luki19910221

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: luki19910221 »

zombek, nie. Nie będziesz odbierał.

zombek20

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: zombek20 »

luki19910221 pisze:zombek, nie. Nie będziesz odbierał.
programy TVP dopiero za 3 lata w paczce z mux3 ?...

luki19910221

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: luki19910221 »

Zależy gdzie mieszkasz.
Rzeszów/Baranówka MUX3 od 27.04.2011
Data dla MUX3 dla Suchej Góry chyba nie jest jeszcze znana.
Zawsze możesz odbierać analog z Suchej Góry.

Gravis
Posty: 201
Rejestracja: 19 listopada 2010, o 14:17

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Gravis »

Ok wymierzyłem dokładnie i piszę z pytaniem co kupić by wszystko śmigało "na lata"
Domek Babci ;)

Na chwile obecną ma bardzo starą analogową antenkę jakąś podobną budową tego typu (nie sugerujcie sie za bardzo to tylko kształt chciałem w sumie pokazać):
Obrazek

I odbiera na niej analogowo (słabo) Polsat kierunek jak mnie nie myli to na Rzeszów

Plik z profilem terenu itd: http://apriliasr.pl/files/skubi/albigowa.pdf

Czy na tej antenie jest szansa odebrać oba MUXy z Suchej?
Jaki potrzebny do tego dekoder?

Na teraz odbieramy tam jeszcze na 80tce talerzu, linboxie 5818 (takiego shitu jeszcze nie widziałem ale babci starcza wiadoma sprawa) HB+A > TNK+FTA.

Co do DVB-T u mnie na mieszkaniu to jeszcze się wstrzymuję pierw chcę uszczęśliwić najtańszym kosztem babcię i dać jej dobry Polsat - jak to pójdzie dobrze to pomyślimy co dalej ...

Dig Dug

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Dig Dug »

Gravis - z profilu terenu wnioskuje, że masz ok 35 km od anteny do nadajnika.

Ja mam taki sam profil terenu. U mnie też linia ślizga się po wzniesieniu, które nie zasłania mi nadajnika. Ja mam 26 km i zakupiłem ostatnio siatke podobną do tej na zdjeciu. Jesli u Ciebie działa dobrze, tzn.odbiera TVP 1 czy 2, to spokojnie odbierzesz DVB-t.
Ja mam bardzo dobry odbiór. Tylko czekam na uruchomienie :)


PS. No to nas załatwili z MPEG-2. A miałem nadzieje, że pochodzi to do czasu uruchomienia MUX-3 z Baranówki. Zróbcie sobie pamiatkowe zdjęcia z parametrami nadawania :)

muchac35

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: muchac35 »

Krosno Sucha Góra
22 XII 2010 10:28 k42 przekaz w MPEG2 jeszcze jest prowadzony. K61 brak sygnału

kamilko

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kamilko »

skanowal ktos dzis?

muchac35

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: muchac35 »

k61 ciemność nadal

sw6
Posty: 32
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 15:11
Miejscowość: RJS
Odbiornik: philips 7334
Instalacja antenowa: antena kierunkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów / Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: sw6 »

widziałem około 10.15 samochód emitela w rzeszowie -leciał w kierunku krosna:)

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Jarosław Bałuka »

sw6 pisze:widziałem około 10.15 samochód emitela w rzeszowie -leciał w kierunku krosna:)
... na piątym biegu odrzutowym ;)
Oni tak latają codziennie, w różnych kierunkach :)

Kafar

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Kafar »

teraz to już większość aut ma skrzynie 6-biegowe :)

Skoro dziś o północy zamilknie kanał 42 to jest to równoznaeczne z przepięciem pod nowe urządzenie i wcześniej jak po północy nie ma co skanować kanału 61.

Wczoraj z ciekawości w swoim mieście odwiedzałem dystrybutorów platform cyfrowych - miasto Jasło: żniwa jak nigdy, świadomość ludzi zerowa - sprzedawcy nawet się nie przejmują, że im klienci najniższych pakietów ubyją:
http://pclab.pl/news44270.html

Chciałbym nawiązać do teoretycznych zasięgów:
w przypadku Suchej Góry zmniejszenie mocy z 19KW(obecny kanał 42 MPEG2) do 10KW, jest zauważalne na mapie. Zupełnie wyleciały tereny z okolic Gorlic, Tarnowa, Nowej Dęby, Niska, Lubaczowa i na wschód od Leska.

Czy jutro moglibyście się wypowiedzieć na temat rzeczywistego zasięgu?? Z teoretycznych map, nowy zaisęg 10KW wygląda tragicznie w porównaniu ze starym 19KW dla kanału 42.
Ja po powrocie sprawdzę jak to się ma do pasków na tunerze.

mollify

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: mollify »

Witam!
Jestem tu nowa, ale już od dłuższego okresu czytam co piszecie. I mam pytanie czy muszę kupować dekoder aby odbierać DVB-T z Suchej Góry? Mieszkam pomiędzy Jasłem a Dębicą, gdy antenę mam ustawioną na Rzeszów łapie mi Tvp1 i TVP2, antenę mam taka Jak Gravis. Zależy mi głównie na tvn'ie.
Pozdrawiam!

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

Mam takie pytanie a te kanały to odbierasz w analogu czy cyfrowo ?, bo to dość istotna różnica. Bo z tego co piszesz to jest to analog czyli bez specjalnego tunera do DVB-T się nie obejdzie. Tylko nie daj sobie wcisnąć tunera z jakiejś platformy cyfrowej.

mollify

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: mollify »

W analogu, czyli muszę tuner kupić?

Zablokowany