DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Przemo »

jermaj pisze:Witam
Mieszkam w miejscowości Kotki koło Buska Zdroju Mam antene Dipol 16/21-69 i wzmacniacz LNA 177 niestety nie moge złapać sygnału z Suchej Góry to około 110 km Podobno w Busku Zdroju ktoś odbierał MUX 2 na zwykłej siatce bez wzmacniacza.Prosze o pomoc -jaka antena poradzi sobie z taką odległością i przy takjej mocy.
Sprawdz na stronie http://www.dvbtmap.eu profil terenu nim kupisz antene.

lukasz90

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: lukasz90 »

U mnie częściowy sukces w końcu :D Znalazłem coś na ATX-91 i jakimś starym przedwzmacniaczu PAP-300... Tylko, że jest albo niska jakość sygnału i szatkuje obraz albo nie ma wcale. Spróbowałem jeszcze zmienić wzmacniacz na LNA-177, ale niestety wtedy całkowity brak sygnału.

jermaj
Posty: 25
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 20:04
Odbiornik: samsung
Instalacja antenowa: siatka ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: św krzyż

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: jermaj »

Przemo pisze:
jermaj pisze:Witam
Mieszkam w miejscowości Kotki koło Buska Zdroju Mam antene Dipol 16/21-69 i wzmacniacz LNA 177 niestety nie moge złapać sygnału z Suchej Góry to około 110 km Podobno w Busku Zdroju ktoś odbierał MUX 2 na zwykłej siatce bez wzmacniacza.Prosze o pomoc -jaka antena poradzi sobie z taką odległością i przy takjej mocy.
Sprawdz na stronie http://www.dvbtmap.eu profil terenu nim kupisz antene.
Ale ja sie nie znam za bardzo prosze o podpowiedź! z góry dziękuje
http://www.dvbtmap.eu/mapdistance.html; ... 815ADC5E93
A jeszcze jedno! dziś rano złapałem mux 2, ale teraz już nie ma

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Tom345 »

Przy odległości 110km i mocy jedynie 10kW odbiór jest wyjątkowo uzależniony od lokalizacji i anteny.
Nie zawsze będzie tak, że jeżeli ktoś w okolicy odbiera to i u ciebie sygnał będzie przez całą dobę. Możesz próbować kupić lepszą antenę, ale nie można zagwarantować dobrego odbioru.

l__s2

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: l__s2 »

Witam, według infromacji jakie można znaleść na stronie:
http://www.dvbtmap.eu/transmitterlist.html?offset=3

http://zapodaj.net/88ef4005ff80.jpg.html

wynika, że na Baranówce w Rzeszowie nadają na 35 kanale MUX-3. Czy faktycznie coś się dzieje na tym kanale, czy to jest dopiero to planowane włączenie 27 kwietnia?

artik_

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: artik_ »

Nic obecnie nie nadają na ch35 więc pewnie to jest kwietnowe właczenie mux3.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

Mamy kolejną odpowiedz z TVP:
"Szanowny Panie,

Uprzejmie informujemy, że w sprawie emisji z nadajnika Rzeszów Sucha Góra trwają od dłuższego czasu negocjacje Telewizji Polskiej z TP Emitelem. Pozwolenie radiowe ze strony UKE nie jest bowiem wystarczające, aby wznowić emisję. Zlecenie emisji TP Emitelowi wymaga ze strony TVP przeprowadzenia stosownych procedur związanych z zamówieniami publicznymi. Ze względu na negocjacje z Emiteem, TVP nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji o ewentualnym przetargu czy innej formie zamówienia publicznego. Jednocześnie informujemy, że TP Emitel jest w trakcie przygotowywania nowej sieci dosyłowej dla MUX3.

Obecnie nie ma przeszkód, aby w rejonie Rzeszowa oglądać program TVP w systemie analogowym.

Z poważaniem

Biuro Prasowe TVP"

Ciekawe jak długo jeszcze potrwają te rozmowy. Odpowiedz została dziś przesłana.
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2011, o 12:39 przez kemi73, łącznie zmieniany 2 razy.

Dig Dug

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Dig Dug »

Czyli cieszyłem się na darmo. No nic. :(

Sądzę, że albo wcześniej (do połowy lutego) uruchomią MUX 3 z SG na 42 kanale i wtedy dadzą sobie spokój z Baranówką, bo SG będzie kryła też zasięg Baranówki, albo przeczekają od marca do terminu kwietniowego i Baranówka ruszy zgodnie z planem, a wtedy SG nie ruszy wcale, bo dublować MUX 3 lub puszczanie samej paczki jak w przypadku MPEG-2 będzie troche bezsensu, bo i tak trzeba zaangażować sprzęt do MPED-4 w SG.

Dwa takie nadajniki w jednym województwie nadające prawie to samo lub to samo i kryjące się nawzajem, nie przejdzie za Chiny Ludowe. :)

Najsensowniejsze jest dać tymczasowo SG MUX-3 i odsunąć Baranówkę w czasie. Tylko czy będzie dobra wola i chęć sensownego myślenia po stronie TVP, UKE, KRRiT i może trochę Emitela. Jak narazie dalej ta sama śpiewka, zasłanianie się przetargami i procedurami.

dziedzic2

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: dziedzic2 »

Do kemi73.
Pisał o tym użytkownik Krasnoludek na stronie 51, więc uprasza się czytać forum i nie zaśmiecać go niepotrzebnymi informacjami.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

@dziedzic2 jak byś przeczytał do końca to napisałem że informacje otrzymałem dzisiaj i nie jest to post skopiowany od Krasnoludka. Swoją drogą skoro się tak bardzo udzielasz to może wesprzesz nas w staraniach o TVP INFO i sam coś zrobisz marudo :).

dziedzic2

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: dziedzic2 »

kemi73 pisze:@dziedzic2 jak byś przeczytał do końca to napisałem że informacje otrzymałem dzisiaj i nie jest to post skopiowany od Krasnoludka. Swoją drogą skoro się tak bardzo udzielasz to może wesprzesz nas w staraniach o TVP INFO i sam coś zrobisz marudo :).
Bez urazy. Staram się o TVP INFO dla kilku tysięcy odbiorców w mojej miejscowości, w ich imieniu wykonałem kilka telefonów ponaglających do TVP oddział Rzeszów, TVP siedziba główna (rzecznik prasowy). I odpowiedzi wyglądają zawsze tak samo jak napisałeś, zatem nie ma powodu, abym je publikował na tym forum.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

Mi chodziło bardziej o to że TVP nic nie robi i na odczepnego przesyła te same odpowiedzi wszystkim zainteresowanym. Szkoda że w sprawie abonamentu nie obniżą nam go o 1/3 skoro brak jest dostępu do TVP INFO a objecie zasięgiem Rzeszowa to nie jest całe Podkarpacie. A w zasadzie dlaczego nie mielibyśmy stworzyć petycji i każdy z tego forum mógł by wysłać to samo do władz TVP ?.

forest

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: forest »

kemi73 pisze:A w zasadzie dlaczego nie mielibyśmy stworzyć petycji i każdy z tego forum mógł by wysłać to samo do władz TVP ?.
- wspomnę stary kabaret: możemy się odwołać ... przez okno.

Prawdopodobnie wszyscy (znaczy się, ci którzy pisali do TVP) otrzymaliśmy tą odpowiedź.
Moim skromnym zdaniem dużo wody upłynie do uruchomienia TVP z Suchej Góry (o ile w ogóle).

Gdyby ktoś chciał porozmawiać o instalacjach antenowych (zwłaszcza tych przeznaczonych do odbioru DVB-T :) - zapraszam na www.elektroda.pl - mój alias forestx

P.S.
Nie chcę reklamować konkurencji (którą elektroda absolutnie nie jest) tylko można tam znaleźć sporo przydatnych informacji.

pferd

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: pferd »

jakaś awaria??? nie mam w ogóle sygnału na muxII...

zombek20

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: zombek20 »

pferd pisze:jakaś awaria??? nie mam w ogóle sygnału na muxII...
Mi odziwo działa, odziwo, bo ostatnio miałem problem z sygnałem, cały weekend zacinało.

DraCoola81

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: DraCoola81 »

U mnie wszystko ok. Oglądam MiB i nie ma żadnych zakłóceń.
A na weekendzie faktycznie cięło, ale ogólnie mam niski poziom sygnału.

pferd

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: pferd »

wielkie dzięki za szybkie odpowiedzi
to znaczy ze coś u mnie padło, będę musiał się jutro na dach wybrać, posprawdzać kable i zwrotnice

Awatar użytkownika
Martinez1989
Posty: 384
Rejestracja: 8 października 2010, o 01:40
Odbiornik: LG M237WDP FergusonAriva210,250 FT-8100 HD,RTL2838 DualDab4
Instalacja antenowa: ATX-107 pol.V, 7 el. VHF

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Martinez1989 »

Witaj jermaj ;) To profile Kotek i Buska:
http://zapodaj.net/f99d421a4620.jpg.html
W przypadku Buska jest wysoko i nie mają, żadnych przeszkód przed nadajnikiem, a u Ciebie jest jakaś górka, wzgórze, to,że miałeś rano odbiór to było najprawdopodobniej tropo...

Pzdr;) raczej o Suchej Górze zapomnij, poczekaj na Swięty Krzyż...

jermaj pisze:
Przemo pisze:
jermaj pisze:Witam
Mieszkam w miejscowości Kotki koło Buska Zdroju Mam antene Dipol 16/21-69 i wzmacniacz LNA 177 niestety nie moge złapać sygnału z Suchej Góry to około 110 km Podobno w Busku Zdroju ktoś odbierał MUX 2 na zwykłej siatce bez wzmacniacza.Prosze o pomoc -jaka antena poradzi sobie z taką odległością i przy takjej mocy.
Sprawdz na stronie http://www.dvbtmap.eu profil terenu nim kupisz antene.
Ale ja sie nie znam za bardzo prosze o podpowiedź! z góry dziękuje
http://www.dvbtmap.eu/mapdistance.html; ... 815ADC5E93
A jeszcze jedno! dziś rano złapałem mux 2, ale teraz już nie ma

arik92

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: arik92 »

Dzisiaj w Wiadomościach o 15 na TVP 1 pod koniec serwisu było o Suchej Górzej. Padło zdanie że sygnał zostanie wznowiony do 31 stycznia, a dokładniej to zostało odczytane http://www.tvp.pl/o-tvp/centrum-prasowe ... iu/3822297

majki35

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: majki35 »

Super wiadomości :P :D :)

Zablokowany