DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

_Martin_

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: _Martin_ »

waldi1988_111 pisze:Odbieracie mux 2 normalnie? u mnie coś dzisiaj nie chce chodzić

90/100 bez zmian...

wlado
Posty: 32
Rejestracja: 2 marca 2011, o 12:43
Odbiornik: Samsung SHD85, Toshiba Qosmio F20-137 analog-dvb-t tuner
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 19/21-69 DVB-T, WA501s-3
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: wlado »

Coś dzisiaj ciemność na mux2, czy tylko u mnie ?

drzonca
Posty: 24
Rejestracja: 12 maja 2011, o 14:35
Odbiornik: Wikami 777
Instalacja antenowa: ATZ-8 + LNA-177

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: drzonca »

wlado pisze:Coś dzisiaj ciemność na mux2, czy tylko u mnie ?
Działa non stop idealnie.

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: twmichal »

Wygląda na to, że rzeczywiście coś jest nie tak, ale z MUX-3 na k.42. MUX-2 odbieram bez problemu, ale od kilku dni na k.42 zdarzają się spore wahania sygnału a nawet zaniki.

outsider

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: outsider »

wydaje mi się, że z MUX2 jest gorszy sygnał od paru dni jakość 25% a bywało nawet 65%, jestem na granicy sygnału więc jest to odczuwalne ( bo nie da się oglądać :/) zapewne jak ktoś ma 100% to takich małych skoków nie odczuwa...

artik_

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: artik_ »

U mnie też od jakiegoś czasu jest pogorszenie sygnału ale tylko MUX2, MUX3 odbiera tak jak wcześniej.
PS
Pewnie zaraz (znając życie) Pan Jarosław napisze że żadne prace nie były robione i najlepiej sprawdzić sysyem antenowy.

marboro

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: marboro »

Witam,
potwierdzam również gorszy odbiór z Suchej Góry mieszkam w Rzeszowie i też mam dropy na kanałach TVP Mux3 na kanale 42 jak też na Mux2 na kanale 61 jest słabszy sygnał od kiedy włączono Baranówkę z Mux3 na kanale 35 (tutaj jest trochę lepszy sygnal zbliżony jakością do kanału 61)-mam antenę w pokoju, nie wiem czy jest ktoś kto wytłumaczyłby to zjawisko.

Pozdrawiam.

teleMAN
Posty: 50
Rejestracja: 26 grudnia 2010, o 20:29
Miejscowość: Lutcza / Rzeszów
Odbiornik: Funai-Toschiba-Samsung- Skymaster-Philips-Thomson
Instalacja antenowa: Ant19/21-69SA IV-V
ant4/5-12SA I-III
antFM-1RUZ PMBzwrot2xUHF/VHF/FM
ant sat
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: teleMAN »

No panowie czegoż znowu nie Wymyślicie,obydwa muxy śmigają doskonale coś z waszymi antenami
jest chyba nie tak? . :?:

_Martin_

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: _Martin_ »

U mnie 60 km od nadajnika tez dziala idealnie.

_chris_

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: _chris_ »

marboro pisze:potwierdzam również gorszy odbiór z Suchej Góry (...) nie wiem czy jest ktoś kto wytłumaczyłby to zjawisko.
właśnie sam to wyjaśniłeś - antena wewnętrzna.

Tak to już jest, że antena wewnętrzna wrażliwa jest na jakiekolwiek zjawiska związane z propagacją sygnałów DVB-T. Coś się zmieniło, i twoja antena na to zareagowała. Normalka.

Musisz poszukać innej lokalizacji dla swojej anteny, albo, po bożemu, zastosować antenę zewnętrzną, na jakich to powinno odbierać się nadawaną w Polsce DVB-T. Było wielokrotnie na forum o odbiorach na antenach wewnętrznych, poszukaj.

Jeśli się chce mieć stabilny odbiór DVB-T, to instalacja antenowa powinna zawsze odpowiadać aktualnym warunkom odbiorczym...

marboro

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: marboro »

Dzięki,
ale zawsze miałem taki układ z tą anteną i nie było problemu,możliwe - musiało coś zakłócić odbiór miałem na kanale 61 Mux2 siła 26% a jakość 100% słabszy Mux3 na kanale 42 ale wszystko hulało nic nie ruszałem anteną i wczoraj się pogorszyło.
Dzisiaj w dzień sprawdzę.
Pozdrawiam

marboro

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: marboro »

Witam,
rano ustawiłem antenę i wrócił sygnał z Suchej Góry na kanałach 42 (siła 25% a jakość 100% 19-20dB) i 61 (siła 7% a jakość 100% 20,0-20,5dB) a jeżeli chodzi o odbiór z Baranówki to sygnału brak wcześniej miałem Baranówkę na antenie zwróconej na Suchą Górę w jednym kierunku miałem ustawioną antenę i miałem sygnał z Baranówki(sądzę z pewnością że to był sygnał z odbicia) od wczoraj brak próbowałem i bez skutecznie .Baranówkę sprawdzałem odbiera na zwykłej pokojowej nie jest to jednak zbyt zadawalający i stabilny sygnał.

Zaznaczam,że nie był to dla mnie problem jedynie tylko to iż wcześniej wypowiadali się poprzednicy którzy pisali o gorszym sygnale dlatego też napisałem,
Pozdrawiam wszystkich

marboro

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: marboro »

A jednak coś się dzieje w przekazach w Suchej Górze ja w Rzeszowie dzisiaj brak odbioru 0% siŁa i 0% jakość między godziną 8.00 a 9.00.

Proszę piszcie jak u Was czy też tak samo.Baranówka odbiór jest.

Narka

jurek621
Posty: 10
Rejestracja: 14 kwietnia 2011, o 16:26
Miejscowość: Dynów
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: jurek621 »

Witam, dziś od rana Sucha Góra ma chyba wolne, hehe. Zero odbioru... Pozostaje nam tylko czekać, dawniej w każdy poniedziałek rano była konserwacja nadajnika, Teraz to raz na jakiś czas. Czyli nie jest źle. A może nam moc zwiększą. ;)
Pozdrawiam

mchummer

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: mchummer »

Potwierdzam brak sygnału z Suchej góry w Tarnowie. Mam nadzieje, że to tylko chwilowe.

dziedzic2

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: dziedzic2 »

Dziś tj. 17.05.2011 w godz. 8.00-14.00 jest przerwa konserwacyjna na obiekcie Rzeszów/Sucha Góra.

waldi1988_111

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: waldi1988_111 »

no po konserwacji wszystko pięknie ładnie:)

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

Ciekawe dlaczego na tym obiekcie jest tak dużo przerw konserwacyjnych, następna planowana jest na 10 sierpnia oraz 4 i 7 październik. Przynajmniej wiemy że MUX3 przynajmniej podziała do października:).

Kubix

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Kubix »

witam, posiadam antene siatkową z symetryzatorem na DVB-T. Sygnał odbieram z Suchej Góry, a moja pozycja to Korczyna, do nadajnika mam jakieś 8-10 km. Zainstalowałem wszystko, wyszukałem kanały znalazło ich 12, wszystko odbierało tak jak ma być. Ale gdy włączyłem, telewizor ponownie za jakąś godzinke nie mogę znaleźć MUX 3, przekręcałem antene, podnosiłem... ale nic to nie dało. Orientuje się ktoś co mogło wpłynąć na takie zmiany? oczywiście przed tym drugim uruchomieniem telewizora, nic nie kombinowałem, antena mocno przykręcona, wiatru nawet nie było także raczej nic nie zmieniło jej kierunku. Z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam.

edit. posiadam telewizor Samsung LE37A626, gdy wybiore w opcjach informacje o sygnale wartość wynosi a raczej "skaczę" między 64-72.

raf303

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: raf303 »

Witam
Mieszkam na Baranówce 4 i od wczoraj mam jakiś problem z odbiorem sygnału MUX3. Czy ktoś zna powody tej sytuacji??. Kanały analogowe odbieram w dobrej stabilnej jakości :?:

Zablokowany