DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3512
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Krosnoludek »

Pytanie do Pana Jarosława Bałuki
Z jakimi obecnie parametrami nadaje Sucha Góra, mój telewizorek LG wyświetla następujące(być może cygani):
k.42 - 3/4, 1/8
k.61 - 5/6, 1/4
Natomiast na Waszej stronie: http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.asp ... t=DODR_S4C widnieją następujące:
k.42 - 2/3, 1/32
k.61 - 3/4, 1/8
Które wartości na dzień dzisiejszy są aktualne?

I tak przy okazji, w wyżej wymienionym wykazie brakuje nadającej stacji TV6

Bartt

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Bartt »

Już kiedyś zadawałem pytanie w tej sprawie i otrzymałem odpowiedź od Pana Jarosława że akurat w tym przypadku aktualne są te które pokazuje tv. Niestety :(

vaxel

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: vaxel »

Bartt pisze:Moim zdaniem nie ma co czekać na wyłączenie analogu.
I tysiace ludzi zostanie bez TV,mysliz ze juz w kazdym domu jest tv z mpeg4

Bartt

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Bartt »

vaxel pisze:
Bartt pisze:Moim zdaniem nie ma co czekać na wyłączenie analogu.
I tysiace ludzi zostanie bez TV,mysliz ze juz w kazdym domu jest tv z mpeg4
Nie wiem skąd taki wniosek z mojej wypowiedzi :?:

Tysiące ludzi to zostaną bez odbioru tv właśnie jak wyłączą analog :shock:
I to nawet pomimo posiadania sprzętu z mpeg4 i poprawnej instalacji antenowej :!:
Wszystko dzięki wspaniale dobranym kanałom i mocy nadajników zwłaszcza w terenach górskich, gdzie ludzie oglądali zaśnieżony lub z odbiciami analog ale o mocy 700 - 1000 kW. Z cyfrówką o mocach 10 - 50 kW przy ustalonej w Polsce małej ilości danych korekcyjnych w nadawanym sygnale nie mają szans :(

vaxel

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: vaxel »

Bartt pisze:
vaxel pisze:
Bartt pisze:Moim zdaniem nie ma co czekać na wyłączenie analogu.
Nie wiem skąd taki wniosek z mojej wypowiedzi
Tak to napisales"nie ma co czekac z wylaczeniem analogu"czyli odrazu powinni wylaczyc a nie czekac do 2013

Bartt

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Bartt »

Kolego vaxel.

Nie wiem czy to czepianie sie dla zabawy czy niezrozumienie mojej wypowiedzi. Napisałęm "Nie ma co czekać na wyłączenie analogu" w kontekście poszukiwania nowych kanałów dla DVB-T, bez czekania na wyłączanie analogu, wystarczy zmienić jedynie kanały dwóch przemienników na takie nie kolidujące z k. 32 i uruchomić MUX2 z Suchej Góry na kanale 32 co zwiększy znacznie jego zasięg. Propozycja chyba dobra. A analog niech sobie działa.

vaxel

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: vaxel »

Bartt pisze:Kolego vaxel.

Nie wiem czy to czepianie sie dla zabawy czy niezrozumienie mojej wypowiedzi. Napisałęm "Nie ma co czekać na wyłączenie analogu" w kontekście poszukiwania nowych kanałów dla DVB-T, bez czekania na wyłączanie analogu, wystarczy zmienić jedynie kanały dwóch przemienników na takie nie kolidujące z k. 32 i uruchomić MUX2 z Suchej Góry na kanale 32 co zwiększy znacznie jego zasięg. Propozycja chyba dobra. A analog niech sobie działa.
Ok teraz kapuje ;)

Bartt

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Bartt »

vaxel pisze:
Bartt pisze:Kolego vaxel.

Nie wiem czy to czepianie sie dla zabawy czy niezrozumienie mojej wypowiedzi. Napisałęm "Nie ma co czekać na wyłączenie analogu" w kontekście poszukiwania nowych kanałów dla DVB-T, bez czekania na wyłączanie analogu, wystarczy zmienić jedynie kanały dwóch przemienników na takie nie kolidujące z k. 32 i uruchomić MUX2 z Suchej Góry na kanale 32 co zwiększy znacznie jego zasięg. Propozycja chyba dobra. A analog niech sobie działa.
Ok teraz kapuje ;)
No problem :)

Swoją drogą może Emitel rozważy wcześniejszą emisje MUX2 z Suchej Góry na kanale 32 skoro na tym samym kanale będzie emisja z Góry Jawor. :?:

Awatar użytkownika
mathome
Posty: 224
Rejestracja: 20 grudnia 2010, o 11:27
Odbiornik: SamsungC650
Ferguson Ariva252COMBO
Wand Tv
Opticum T90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 z symetryzatorem / ATX 91/ kabel Triset 113-25m
Anteny 12m n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno(Sucha Góra)/Bardejov + TROPO

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: mathome »

W MUX-ie 3 na k.42 z Suchej Góry pojawił się dodatkowy kanał TVP Info Lublin.

lukaszlz

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: lukaszlz »

mathome pisze:W MUX-ie 3 na k.42 z Suchej Góry pojawił się dodatkowy kanał TVP Info Lublin.
Z baranówki k.35 też włączyli TVP Info Lublin

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3512
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Krosnoludek »

I przez to mamy TVP Info w 16:9 :) , a Rzeszowska wersja nadal nadaje w 4:3 :evil:

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Jarosław Bałuka »

Krosnoludek pisze: k.42 - 3/4, 1/8
k.61 - 5/6, 1/4
Te wskazania są poprawne.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3512
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Krosnoludek »

Jarosław Bałuka pisze:
Krosnoludek pisze: k.42 - 3/4, 1/8
k.61 - 5/6, 1/4
Te wskazania są poprawne.
To proszę o poprawienie tych parametrów na tej stronie: http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.asp ... t=DODR_S4C
Część została już poprawiona przez Was w poniedziałek(k.42), natomiast kanał 61(MUX-2) nadal z nieprawidłowymi wartościami. Dopiszcie też TV6 do MUX-2.

Bartt

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Bartt »

Krosnoludek pisze:I przez to mamy TVP Info w 16:9 :) , a Rzeszowska wersja nadal nadaje w 4:3 :evil:
Fajna sprawa, właśnie oglądałem wiadomości lokalne z Lublina. Dobrze wiedzieć co tam się dzieje u sąsiada zza miedzy :D .

Jakość pasma lokalnego z Lublina b. dobra, natomiast po pojawieniu się ogólnopolskiego TVP Info - dużo gorsza. Wygląda jak sygnał odebrany przez tuner podpięty przewodem chinch (mniejsza ostrość obrazu i zakłócenia typowe dla systemu PAL). Dla porównania na rzeszowskiej wersji tvp info takie zjawisko nie występuje.

majki35

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: majki35 »

lukaszlz pisze:
mathome pisze:W MUX-ie 3 na k.42 z Suchej Góry pojawił się dodatkowy kanał TVP Info Lublin.
Z baranówki k.35 też włączyli TVP Info Lublin
I co mi z tego jak mieszkam koło Jasła i zdał by się ale info Kraków a nie Lublin jednym wygodzili drugim nie i to jest właśnie bez sensu po co było tak robić teraz ludzi to wnerwia bo jedni mają lepiej a drugich się olewa

kluczowa1

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kluczowa1 »

A ja mieszkam 10 km od jasła i krosna wcale nie łapie,oglądam za to tarnów

Awatar użytkownika
mathome
Posty: 224
Rejestracja: 20 grudnia 2010, o 11:27
Odbiornik: SamsungC650
Ferguson Ariva252COMBO
Wand Tv
Opticum T90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 z symetryzatorem / ATX 91/ kabel Triset 113-25m
Anteny 12m n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno(Sucha Góra)/Bardejov + TROPO

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: mathome »

MUX3: TVP INFO Lublin nadaje w 16:9, a TVP INFO Rzeszów niestety w 4:3.

Jestem ciekaw kiedy Rzeszów zacznie nadawać w 16:9...?
Ktoś posiada informacje na ten temat?

kepo

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kepo »

A ja mieszkam w małopolskim i oglądając info rzeszów, jakoś mnie to nie ruszało bo dobrze znam tamte strony, ale lublin??? czyj to wogóle pomysł??? Przecież cały sens nadawania z suchej góry był taki, że będzie dostepny tvp info rzeszów.

Awatar użytkownika
axelmateuss
Posty: 139
Rejestracja: 3 sierpnia 2011, o 10:14
Odbiornik: LG 39LN575s, Wiwa HD-90 New, Cyfrowy Polsat T-HD 1000
Instalacja antenowa: TriDigit + multiswitch
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków-Chorągwica

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: axelmateuss »

kepo pisze:A ja mieszkam w małopolskim i oglądając info rzeszów, jakoś mnie to nie ruszało bo dobrze znam tamte strony, ale lublin??? czyj to wogóle pomysł??? Przecież cały sens nadawania z suchej góry był taki, że będzie dostepny tvp info rzeszów.
No ale przecież Rzeszów jest dostępny... Lublin tylko jako druga mutacja Info.

wlado
Posty: 32
Rejestracja: 2 marca 2011, o 12:43
Odbiornik: Samsung SHD85, Toshiba Qosmio F20-137 analog-dvb-t tuner
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 19/21-69 DVB-T, WA501s-3
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: wlado »

No tak: po pierwsze dlaczego Lublin, po drugie na wynalazku tepsy pt.SHD 85 mam Tvp Info Lublin w miejscu gdzie było Tvp Info Rzeszów, którego nie mam wogóle, tak jak zresztą Tv6 do tej pory :evil:

Zablokowany