DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Awatar użytkownika
sp8oob
Posty: 13
Rejestracja: 18 czerwca 2011, o 08:29
Odbiornik: Maximum
T-102FTA PVR
Instalacja antenowa: 13elem.Yaga +LNA177
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra/Bardejov

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: sp8oob »

Informacja nadawcy:(Emitel)
Emisja dodatkowych programów w MUX 3

W dniu dzisiejszym (01 IX 2011) uruchomiona została emisja dodatkowych programów
w trzecim multipleksie DVB-T.
W ramach rozszerzenia oferty nadawane są dwie wersje programu TVP Info.

webDude

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: webDude »

piotr_krz pisze: Kolego możesz podać producenta tej anteny? Pytam, gdyż w necie znalazłem kilka różnych rozwiązań o tej samej nazwie.
Producentem jest G.J. Wolniak sp. jawna 93-430 Łódź ul. Demokratyczna 82.
Ja antenę nabyłem w Azarcie w Rzeszowie na os. Kmity.

QKi

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: QKi »

Witam, mam taki problem: mieszkam w Mielcu i do tej poru odbierałem sygnał DVB-T z Suchej Góry i było wszystko w porządku. Ale od kilku dni mam z tym problem. Na obrazie pojawia się mnóstwo błędów i nie da się oglądać. Sła sygnału jest ok 70% ale poziom błędów sięga nawet do 200 jak i nie więcej więc uniemożliwia to oglądanie programów. Najlepsze jest to że jak skręcę antenę w kierunku Tarnowa to odbiera tak jak powinno z tą rzeczą że nie ma programów TVP a reszta typu Polsat, TVN itp. działa bez zarzutów. (w Tarnowie chyba jeszcze nie nadają programów TVP prawda?). I teraz problem że nie wiem co robic? Sprzet wygląda na sprawny bo odbiera sygnał z Tarnowa... Jak możecie to coś poradźcie... Z góry dzięki ;)

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Przecin »

Rozumiem, że problem masz tylko z muxem 2 z Suchej Góry :?:
A jesteś pewny, że odbierasz z kanału 61, bo moze być tak, że Twój tuner wykrył sygnał na kanale 23 nadawanym z Tarnowa i sam Ci przestawił na odbiór muxa 2 z Tarnowa na podstawie siły sygnału, bo akurat w Mielcu siła sygnału z nadajnika Tarnowskiego będzie większa. Dlatego po skręceniu anteny na Tarnów poprawia Ci się odbiór muxa 2.
Nie napisałeś na jakim sprzęcie odbierasz :!:

QKi

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: QKi »

Z Suchej Góry nie odbieram niestety nic a jak przekreće na Tarnów to odbieram tylko MUX3 czyli polsat, tvn itp. Mój sprzęt to Samsung LE40C500 a antena zwykła szeroko pasmowa...

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

Po pierwsze MUX3 to paczka TVP a to co odbierasz to MUX2. Szukałeś ręcznie na kanale 42 czy łapiesz sygnał i z jakimi parametrami (jakość, siła). Może też warto zrobić przegląd instalacji antenowej.

vaxel

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: vaxel »

QKi pisze:Z Suchej Góry nie odbieram niestety nic a jak przekreće na Tarnów to odbieram tylko MUX3 czyli polsat, tvn itp. Mój sprzęt to Samsung LE40C500 a antena zwykła szeroko pasmowa...
Daj sobie spokoj z SG,to jest najwiekrza porazka w poludniowo wschodniej polsce.Na odpowiednia moc trzeba bedzie jeszcze poczekac kilka lat bo ta teraz to jest kpina!!!

Bartt

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Bartt »

vaxel pisze:
QKi pisze:Z Suchej Góry nie odbieram niestety nic a jak przekreće na Tarnów to odbieram tylko MUX3 czyli polsat, tvn itp. Mój sprzęt to Samsung LE40C500 a antena zwykła szeroko pasmowa...
Daj sobie spokoj z SG,to jest najwiekrza porazka w poludniowo wschodniej polsce.Na odpowiednia moc trzeba bedzie jeszcze poczekac kilka lat bo ta teraz to jest kpina!!!
Byłoby duzo lepiej gdyby dla MUX2 z Suchej Góry zastosowany został kanał 32 zamiast 61. Na kanale 32 będzie nadawać Solina/Góra Jawor więc bardzo ładnie działał by SFN z Suchą. Ponadto kanał 32 jest docelowy dla Suchej Góry. Dlaczego tak nie zrobiono - nie wiem :|. Czy problemem są 2 przemienniki (Dynów, Gorlice) nadające na tym kanale :?:. Jesli tak, to zmienić kanały przemienników i po problemie ;). Nadawać na docelowym kanale i najlepiej z pełną mocą 8-).

dvb_pol

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: dvb_pol »

witam,
mux-3 z Suchej Góry kończy emisję wraz z końcem września (wg koncesji UKE która została przedłużona w czerwcu do końca września)
wiadmomo czy zostanie ponownie przedłuzona, czy jednak zostanie wyłączony sygnał i będziemy czekać do grudnia na uruchomienie mux-1?
jeśli ktoś coś więcej wie proszę o odpowiedź,
pozdrawiam

idzikk

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: idzikk »

wlado pisze:No tak: po pierwsze dlaczego Lublin, po drugie na wynalazku tepsy pt.SHD 85 mam Tvp Info Lublin w miejscu gdzie było Tvp Info Rzeszów, którego nie mam wogóle, tak jak zresztą Tv6 do tej pory :evil:
Wiele osób w Rzeszowie od kilkunastu dni nie odbiera TVP Rzeszów tylko TVP Lublin (mn. na SHD 85 ale również telewizorach z wbudowanym dekoderem DVB-T mpeg4), jednak są osoby którym nie zanikł TVP Rzeszów a dodatkowo pojawił się TVP Lublin.
Co jest tego powodem? Proszę o pomoc

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Przecin »

Jeśli masz telewizor z tunerem dvb-t i nie odbierasz TVP Rzeszów to wystarczy, że wyszukasz jeszcze raz kanały, a TVP Rzeszów na pewno się pojawi.
Gorzej dla tych co mają tunery SHD 85, bo tam listę kanałów ustawia TP i nic samemu się nie poradzi. Trzeba pisać do nich, żeby dodali do listy drugi kanał regionalny.

idzikk

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: idzikk »

Przecin pisze:Gorzej dla tych co mają tunery SHD 85, bo tam listę kanałów ustawia TP i nic samemu się nie poradzi. Trzeba pisać do nich, żeby dodali do listy drugi kanał regionalny.
Myślę że TP kreuje jedynie service plan satelitarny, DVB-T w SHD 85 chyba działa analogicznie jak we wbudowanych w telewizory.

Obecnie odbieram sygnał z Suchej Góry, a kilka postów wyżej czytam o zakończeniu tej emisji końcem września (MUX-3), czy zajdzie konieczność przestawiania anteny?

Awatar użytkownika
axelmateuss
Posty: 139
Rejestracja: 3 sierpnia 2011, o 10:14
Odbiornik: LG 39LN575s, Wiwa HD-90 New, Cyfrowy Polsat T-HD 1000
Instalacja antenowa: TriDigit + multiswitch
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków-Chorągwica

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: axelmateuss »

idzikk pisze: Obecnie odbieram sygnał z Suchej Góry, a kilka postów wyżej czytam o zakończeniu tej emisji końcem września (MUX-3), czy zajdzie konieczność przestawiania anteny?
Zakończenia prawdopodobnie nie będzie, po prostu pozwolenie na testową emisję wygasa 30 września, ale wydaje mi się, że podobnie jak w przypadku Skrzycznego, zostanie ono przedłużone - a MUX 3 zostanie płynnie zastąpiony MUX-em 1, gdy ten ruszy. UKE nie będzie wyłączać kanałów TVP, skoro w emisji warunkowej chodziło o to, by jak największa ilość odbiorców miała do nich dostęp.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: blockbuster »

axelmateuss pisze:
idzikk pisze: Obecnie odbieram sygnał z Suchej Góry, a kilka postów wyżej czytam o zakończeniu tej emisji końcem września (MUX-3), czy zajdzie konieczność przestawiania anteny?
Zakończenia prawdopodobnie nie będzie, po prostu pozwolenie na testową emisję wygasa 30 września, ale wydaje mi się, że podobnie jak w przypadku Skrzycznego, zostanie ono przedłużone - a MUX 3 zostanie płynnie zastąpiony MUX-em 1, gdy ten ruszy. UKE nie będzie wyłączać kanałów TVP, skoro w emisji warunkowej chodziło o to, by jak największa ilość odbiorców miała do nich dostęp.
Pozwolenie zarówno dla Suchej Góry jak i Skrzycznego zostało przedłużone do 15.12.2011.
Można to sprawdzić w najnowszym wykazie pozwoleń UKE

http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?pla ... &page=text

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

Panie Jarku co tam dziś psujecie ?:)
BS2011/0177 DODR_S4C Region Południowy Rzeszów / Sucha Góra 2011-09-20 08:00 2011-09-20 14:00

katalizator

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: katalizator »

Cześć. Macie sygnał z Suchej Góry? Nic dzisiaj mi nie łapie sygnału, a wczoraj było wszystko ok.

@ Down
OK. Dzięki za informację, bo już miałem ściągać antenę ;)
Ostatnio zmieniony 20 września 2011, o 12:48 przez katalizator, łącznie zmieniany 1 raz.

lukasz61433

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: lukasz61433 »

U mnie też nie ma sygnału i pewnie dopiero wróci po 14 bo są prace konserwacyjne.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

katalizator pisze:Cześć. Macie sygnał z Suchej Góry? ...
A post wyżej napisane jak byk :) wystarczyło przeczytać.

katalizator

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: katalizator »

A skąd ja mogę wiedzieć co to za oznaczenie "BS2011/0177 DODR_S4C". To, że pytał się co psują, może oznaczać wszystko: brak sygnału, słaby sygnał, zakłócenia itd. Po moich bojach z odbiorem dvb wolę mieć pewność czy to u mnie coś nie działa czy u nadawcy.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

Dlatego lepiej sprawdzić tu: http://emi.emitel.pl/EMITEL/przeglad_serwisowan.aspx czy aby nie ma jakiej przerwy serwisowej :).

Zablokowany