DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Awatar użytkownika
sp8oob
Posty: 13
Rejestracja: 18 czerwca 2011, o 08:29
Odbiornik: Maximum
T-102FTA PVR
Instalacja antenowa: 13elem.Yaga +LNA177
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra/Bardejov

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: sp8oob »

krzakx pisze:DVB-T SK Bardejov a co można od nich odbierać?

Wracając do MUX 2 stosować wzmacniacz? czy może wymienić antenę na taką o większej mocy/elementów?

Moja lokalizacja http://www.dvbtmap.eu/viewbookmark.html?bookmark17504
Bardejow: Doma-Markiza-Joj Plus- STV1- STV2-TV JoJ

snekkar

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: snekkar »

Witam mieszkam w Stalowej Woli i miłe zaskoczenie odbieram mux1 z nadajnika z Suchej Góry odległego prawie 100 km ode mnie jakość 90-100% i to na antenie siatkowej. Zaskoczenie tym większe ze bloki zasłaniały mi odbiór analogu z Giedlarowej i nie liczyłem ze z kierunku południowego cokolwiek będę odbierał.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: bogdanzieba »

W zimie są lepsze warunki propagacyjne. Ciekawe jak byłoby u mnie mam 75 km i taki profil terenu:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 grudnia 2011, o 15:22 przez bogdanzieba, łącznie zmieniany 1 raz.

Bartt

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Bartt »

krzakx pisze:DVB-T SK Bardejov a co można od nich odbierać?

Wracając do MUX 2 stosować wzmacniacz? czy może wymienić antenę na taką o większej mocy/elementów?

Moja lokalizacja http://www.dvbtmap.eu/viewbookmark.html?bookmark17504
Jak masz jakiś wzmacniacz dopuszkowy pod ręką (można spróbować ten z "siatki" + zasilacz z niej) to zamontuj, przy tym profilu terenu jest szansa na odbiór. Jeśli coś nowego to najlepiej wzm. ekranowane np. coś z serii "LNA" lub "MC". No i trzeba też pamiętać o przewodzie antenowym, jeśli jest stary lub złapał wilgoć to moga być problemy z odbiorem.

mysjorz

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: mysjorz »

Witam. Mieszkam w Lutczy czyli zaraz koło nadajnika z suchej góry, jak nie ma chmur to nawet widać nadajnik a pomimo tego na antenie pokojowej jestem w stanie złapać tylko tvp1 i to z mrówkami wydaje mi się ze z takiej odległości to powinno działać bez problemowo. Macie jakieś pomysły, czy najlepiej inwestować w jakąś lepszą antenę zewnętrzną?

Gravis
Posty: 201
Rejestracja: 19 listopada 2010, o 14:17

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Gravis »

http://zapodaj.net/5b05b878b64c.png.html

MUX-2 mam siłę 96-99 a moc 22-26.

Antena ATZ 8 elementowa + Symetyzator.

Jaki wzmacniacz powinienem wsadzić w puszkę i jaki zasilacz kupić?

Pakos
Posty: 74
Rejestracja: 29 grudnia 2009, o 20:31
Miejscowość: Debowiec
Odbiornik: Hitachi 4K
Instalacja antenowa: Siatka+ symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice/Maślana Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Pakos »

Ok. godz. 18 włączyli Polo Tv Eske i TTV ale po chwili wyłączyli zauważyłem też że poznikały mi nazwy kanałów w MUX 1.

marboro

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: marboro »

Masz rację od popołudnia na 42 kan. z przekażnika z Suchej Góry nastała ciemność nie ma żadnego kanału nawet po skanowaniu nie wyszukuje mimo dobrej jakości sygnału.
Zapewne coś technicy robią w związku z uruchomieniem muzycznych kanałów.

slawek
Posty: 143
Rejestracja: 14 marca 2010, o 17:08
Odbiornik: Samsung Le32b650
Instalacja antenowa: Siatka+Swa 9701 Odbiór MUX8 +Siatka +symetryzator MUX 1 MUX 2 MUX 3 zwrotnica
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha G Leżajsk Giedlarowa

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: slawek »

Przed chwilą jeszcze na mux 1 było wszystko po staremu tzn testowo. tylko na Atm Rozrywka mój tv pokazuje głos Dolby Digital

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Krosnoludek »

Tak w tej chwili nadawany jest MIX-1 z Suchej Góry
Obrazek

Gravis
Posty: 201
Rejestracja: 19 listopada 2010, o 14:17

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Gravis »

Cosik chyba kombinują na MUX-2 bo mam brak sygnału

EDIT:

Wróciło bez zmian...

marboro

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: marboro »

"Kombinują" ponieważ od jutra tzn.15.12 mają włączyć według planowanego odbioru resztę programów,na razie umowy podpisało jak wynika z informacji dwie telewizje muzyczne czyli Eska Tv i Polo Tv a co do innych to jeszcze nie wiadomo ponieważ nie są podpisane umowy z Emitel.

Gravis
Posty: 201
Rejestracja: 19 listopada 2010, o 14:17

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Gravis »

Życzyłbym sobie i nam wszystkim, żeby najpierw zajęli się zmianą kanału i zwiększeniem mocy nadawania, byśmy mogli stabilnie bez większych problemów oglądać te kanały które już są w tym MUXie..

Tango2

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Tango2 »

Po porażce z nadajnikiem Leżajsk Giedlarowa i niepewności co do Soliny-Góra Jawor Podkarpaciu, a w szczególności dalszym okolicom Rzeszowa pozostaje jedynie Sucha Góra z dość marnym zasięgiem MUX-2 i bez MUX-3. Czyżby czarna dziura dla DVB-T na tym obszarze ?

Awatar użytkownika
a.d.
Posty: 458
Rejestracja: 1 maja 2011, o 08:39
Odbiornik: Optic SLOTH Combo plus, Ferguson FT-8100, Cabletech URZ0083Q
Instalacja antenowa: siatka+SWA-9701 pol.V siatka+LNA-177 pol.V
Nadajnik - obiekt nadawczy: (PL)-Przehyba / G.Sw.Marcina (SK)-Kotnik

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: a.d. »

Tango2 pisze: Sucha Góra z dość marnym zasięgiem MUX-2 i bez MUX-3. Czyżby czarna dziura dla DVB-T na tym obszarze ?
Jednak chyba nie?
  • Zanosi sie na zmiany w emisji na Podkarpaciu:

Tomasz Berezowski

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Tomasz Berezowski »

Idzie ku dobremu. Jeśli TVP zgodzi się na zmianę kanałów swoich przemiennikach, to bardzo szybko zmienimy kanał MUX-2 z Suchej na docelowy, k32, na pełnej mocy. Oczywiście to nie kwestia dni, raczej tygodni (dostawa nadajnika) ale zrobimy co w naszej mocy, aby stało się to jak najszybciej. A Solina wystartuje w terminie na 20kW :-)

slawek
Posty: 143
Rejestracja: 14 marca 2010, o 17:08
Odbiornik: Samsung Le32b650
Instalacja antenowa: Siatka+Swa 9701 Odbiór MUX8 +Siatka +symetryzator MUX 1 MUX 2 MUX 3 zwrotnica
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha G Leżajsk Giedlarowa

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: slawek »

Bardzo Dziękujemy za super wiadomość.Trzymamy kciuki i miejmy nadzieję że Tvp się zgodzi z niecierpliwością czekam na dalsze pozytywne wieści

Awatar użytkownika
a.d.
Posty: 458
Rejestracja: 1 maja 2011, o 08:39
Odbiornik: Optic SLOTH Combo plus, Ferguson FT-8100, Cabletech URZ0083Q
Instalacja antenowa: siatka+SWA-9701 pol.V siatka+LNA-177 pol.V
Nadajnik - obiekt nadawczy: (PL)-Przehyba / G.Sw.Marcina (SK)-Kotnik

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: a.d. »

Tomasz Berezowski pisze:Idzie ku dobremu. Jeśli TVP zgodzi się na zmianę kanałów swoich przemiennikach, to bardzo szybko zmienimy kanał MUX-2 z Suchej na docelowy, k32, na pełnej mocy.
Panie Tomaszu mam jeszcze jedno pytanie do Pana a mianowicie takie:
  • Dlaczego w harmonogramie Emitela po ASO widnieje moc Mux-2 K32 50KW ND a ustalenia(koordynacje) z GE-06 dopuszczaja emisje z tego obiektu po ASO z moca 100KW ERP ND

Dig Dug

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Dig Dug »

Nie chce być zachłanny, ale skoro MUX-2 opuści kanał 61 i przejdze na docelowy 32, a na kanale 42 jest MUX1, to zwolniony zostanie tymczasowy kanał 61, który mimo słabego rozchodzenia się fal będzie WOLNY ;) Czy jest szansa na tymczasową emisję MUX-3 ?? Uzyskalibyśmy na Podkarpaciu utracone kanały Historia i Kultura, ewentualnie nowe Dokument itp. a na czas mistrzostw TVP 2 w HD :) Wiem, że dublowane byłyby kanały TVP, ale zapytać zawsze można :)

Bartt

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Bartt »

Tomasz Berezowski pisze:Idzie ku dobremu. Jeśli TVP zgodzi się na zmianę kanałów swoich przemiennikach, to bardzo szybko zmienimy kanał MUX-2 z Suchej na docelowy, k32, na pełnej mocy. Oczywiście to nie kwestia dni, raczej tygodni (dostawa nadajnika) ale zrobimy co w naszej mocy, aby stało się to jak najszybciej. A Solina wystartuje w terminie na 20kW :-)
Super wiadomosć :D , myślę że zasięg MUX2 z Suchej Góry zwiększy się kilkukrotnie. W wyniku niepowodzenienia z nadajnikiem w Giedlarowej wydawało się niezbędne jak najszybsze zwiekszenie mocy z S.G. o czym pisałem wielokrotnie. Miejmy nadzieje że też coś polepszy się z MUX1 - tam też przydało by się więcej mocy ;), zwłaszcza że też pewnie nie będzie MUX1 z Giedlarowej.

Zablokowany