DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Seba5959
Posty: 11
Rejestracja: 11 lutego 2012, o 16:51
Odbiornik: CANVA T-261
Cabeltech 0194
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69+LNA-177
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra, Leżajsk

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Seba5959 »

Witam wszystkich jako nowy użytkownik:)
Ja do nadajnika S.G mam jakieś 90 km i po przeniesieniu mux 2 na k.32 sygnał poprawił mi się z 65 do 85-88% :D.Ale wydaje mi się, że jakość obrazu na mux 1 spadła :( albo mi się tylko wydaje ;). A jak to jest u was?

Bartt

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Bartt »

Ale chodzi ci o jakość sygnału, czy jakość obrazu :?:. Jeśli chodzi o jakość sygnału to mux1 działa u mnie gorzej niż 2. Na mux1 wskaźnik sygnału pokazuje obecność błędów podczas gdy na mux2 po zmianie na k32 błędów brak :). Czasem poziom błędów na mux1 jest na tyle duży że pojawiają się kwadraciki na ekranie :(.
No ale nie ma się co dziwić mux1 ma mniejszą moc (przydałoby się trochę więcej).

Seba5959
Posty: 11
Rejestracja: 11 lutego 2012, o 16:51
Odbiornik: CANVA T-261
Cabeltech 0194
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69+LNA-177
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra, Leżajsk

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Seba5959 »

Tzn. na tym moim nieszczęsnym tunerze jest tylko jeden wskaźnik POZIOM. :(

Xongiver

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Xongiver »

Bartt pisze:Wiadomo że obecna pogoda nie pomaga w eksperymentach, ale może jest ktoś kto odebrał sygnał np. 100km albo dalej od nadajnika ;).
Ja odbieram teraz sygnał z Suchej Góry w miejscowości Oleszyce, 100km w linii prostej od nadajnika. Sygnał na poziomie od 65 do 80% w zależności od pory dnia/warunków atm. Zaznaczam, że przy tych 65% obraz jest stabilny. Gorzej jest z mux1 gdzie odbiór często jest niemożliwy, szczególnie w trakcie dnia.

Jest może jeszcze jakiś sposób aby poprawić odbiór czy to raczej koniec możliwości dla ATX 91 i LNA 177?

Jacek 37

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Jacek 37 »

Witam. Czytam to forum od kilku miesiecy a pisze tu po raz pierwszy.Po zmianie kanalu 61 na 32 poziom sygnalu wzrosl u mnie z 65% na 73%. Do nadajnika mam w linii prostej ok 25 km. A mux1 dziala mi na poziomie 71%.

Gregory

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Gregory »

U mnie dla MUX2 sygnał poprawił się z 46/100 do 56/100 jakość/siła
reszta jak w profilu

Tak informacyjnie dodam, może komuś się przyda, Ant. siatka skierowana na SG, resztę MUX-ów z innych lokalizacji ściągam tyłem lub bokiem siatki, tyle że mam lokalizacje w miarę dobrą.

Obrazek

Sucha Góra-82,7km Święty Krzyż-105km Leżajsk-18km Piaski-88km, wszędzie sygnał ponad 40/100

ftalo

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: ftalo »

to pogratulować odbioru,bo u mnie Piaski łapię tylko jak ustawię tam antenę i to dużo lepszą niż siatka. Zdaje się że wszystko zależy od wysokości anteny nad poziomem morza,a u mnie nad Wisłą jest poziom wiadomo jaki
A ten Leżajsk to musi mieć ciekawą moc,skoro w Krzeszowie łapiesz jednakowo jak te odległe nadajniki,heh. To właściwie po co ta stacja jest,pewnie go wyłączą
No i tak jakość. U mnie jak mam 50% to mam już tylko głos i czarny ekran

Gregory

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Gregory »

Tu masz o Leżajsku jak by cie interesowało http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=28&t=3213
Chyba już dużo nie wymyślisz, skoro jest wzm, i antena dobra, ale co kilka miesięcy badzie coś nowego startować ;)

Gregory

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Gregory »

Xongiver pisze:Jest może jeszcze jakiś sposób aby poprawić odbiór czy to raczej koniec możliwości dla ATX 91 i LNA 177?
Specjalista nie jestem, ale patrząc na zysk anteny oraz wzmocnienie lna 177 na kanałach które nas interesują to MUX1 powinien być porównywalny,albo lepszy od MUX2, patrzyłem na profil to całe Oleszyce mają w miarę ok. Zastanawiam się czy wzmacniacz się nie wzbudza,tzn.
jest za mocny.(ale z opisu to nie do końca) Jak masz jak to przestaw antenę o kilka stopni w którąś stronę to chociaż to wyeliminujesz. Mogą być jeszcze warunki lokalne, dach sąsiada, działający agregat samoróbka :) drugiego sasiada etc( tego nie przeskoczysz niestety)

Bartt

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Bartt »

Też mam tą antenę, tylko że z innym wzmacniaczem i mam taki sam efekt. Wytłumaczenia są dwa. Albo charakterystyka tej anteny w rzeczywistości jest inna od tej podawanej, albo mux2 na k32 nadaje z większą mocą niż 25kW ;).
No chyba że aż taką różnicę robi różnica mocy nadajników 18 vs 25kW i niższy kanał :o.

FiSH947

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: FiSH947 »

U mnie sygnał mux2 na kanale 32, na poziomie 20% i nic się nie pokazuje na kanałach.
Chociaż z tego co widzę na dbtmap to jestem w zasięgu fajnym. Mux1 z tego samego nadajnika ma 90% sygnału.
Czy można jakoś poprawić tenże sygnał ?

Bartt

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Bartt »

Musiałbyć coś napisać o twojej lokalizacji mniej więcej gdzie to jest i jaki masz system antenowy, czy jest zamontowany wzmacniacz :?:

machtomi

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: machtomi »

MIejscowosc Kosina - okolice Łańcuta ANTENA ATX 55 + LNA 177
Bardzo dobry odbior na kanale 32 MUX2 - sila 71%
(do tej pory mialem dwie antent jedna na SUCHA kanal 42 -sila 71%
druga Leżajsk/ZAMOSC - odbior kanal 52 sila taka sama 71%)

pozostanie nic innego jak odlaczenie Antene siatkowa lub probowac
odebrac RZeszow-BARANOWKA MUX3
(przy uzyciu jednej Antent MUX3 dzialal bezproblemu).

viva0
Posty: 67
Rejestracja: 25 września 2011, o 22:17
Odbiornik: NBO lub TV
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: viva0 »

A ja moge dodać żal po wczorajszym wydarzeniu i to że Ukraina taka jest albowiem jestem ciekaw jaki ten analogowy zasieg kanału 32 z ukrainy jaką moc i licze że uda się dojść setna sprawy bynajmnie 50KW zasiegu się pojawiło przynajmniej niwch zostanie połowa a nie 10% jaki zyskali pan Tomasz z TVN-u,Jarek jako dział z Emitela no i pan Adam z Polsatu.Co do Ukrainy to powinna się pośpieszyć,a jeśli ma mniejszą moc do 2KW to należy się śmiać lub niewiem co.

kluczowa1

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: kluczowa1 »

mieszkam w kołaczycach i brak odbioru k 32 z suchej góry

basti23

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: basti23 »

Witam. U mnie na tv samsung mux1 pokazuje siła sygnału 100% a poziom błędów od 100 do 500 w zależności od pory dnia i wtedy obraz szatkuje.
Mux2 siła sygnału 100% poziom błędów od 0 do 5 obraz stabilny
Gdy skręcę napięcie na wzmacniacz na zasilaczu na mniejszą połowę to spada mi siła sygnału na mux1 do 97% a poziom błędów taki sam. Dodam że mam antenę siatkową pod eternitowym dachem i napewno występuje tłumienie fal. Założyłem do anteny Synaps AHD343 wzmacniacz LNA-177 i mam zamiar juro zamontować ją na zewnątrz tylko boje się że teraz sygnał będę miał przesterowany

markus12

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: markus12 »

ja teraz mogę odbierać mux 2 bez problemu siła sygnału 95% ale niestety mux 1 wogóle nie mam tylko mux 3 z baranówki. lokalizacja rzeszów /przybyszówka antena siatkowa. co dziwnego brat mieszkający kilkadziesiąt metrów dalej na tej samej antenie odbiera mux 1 bez problemu ale znowu mux 2 nie odbiera może przez to że ja mam osobny dekoder wiwa hd50 a on wbudowany w telewizorze FUNAI 32 cale

FiSH947

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: FiSH947 »

Bartt pisze:Musiałbyć coś napisać o twojej lokalizacji mniej więcej gdzie to jest i jaki masz system antenowy, czy jest zamontowany wzmacniacz :?:

Lokalizacja Lutoryż. Pod Rzeszowem.
Instalacja antenowa jest bardzo stara, 15 letnia. Antena na dachu, wzmacniacz i rozgałęzienie na cały dom.
Wzmacniacz także stary, przywieziony z ameryki z 15 lat temu.
Niestety nie znam szczegółów.

Dziś sygnał mux2 na poziomie 35%. I widać już kanały, jednak odbiur jest tragiczny.
Mux1 nadal działa perfekcyjnie, sygnał 90%.

Czy można coś temu zaradzić?

kruk

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: kruk »

Witajcie!
U mnie z Suchej Góry oba MUX-y chodzą bardzo ładnie. Mieszkam w Ropczycach, tyle ze w bloku na parterze antenę mam na balkonie. Wzmacniacz z zasilaczem i siatka. Mam taki problem że czasami sygnał zanika i pojawia się komunikat z tunera "brak sygnału" po małej chwili wszystko wraca i jest OK. Jak zniknie to na obu Mux-ach. Takie zniknięcia pojawiają się raz na kilka godzin a czasem częściej, nawet co godzinę. Czy ktoś miał podobnie i gdzie szukać przyczyny? Będę wdzięczny za wskazówki.

Kicek

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Kicek »

Dzis jest u mnie problem z dzwiekiem. Caly czas przerywa, zarowno na kanale 32 oraz na 42. Czy macie podobne problemy?

Zablokowany