DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

grzegor99

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: grzegor99 »

Witam czy z Rzeszowa <Baranówki > moge odbierać mux 1

teleMAN
Posty: 50
Rejestracja: 26 grudnia 2010, o 20:29
Miejscowość: Lutcza / Rzeszów
Odbiornik: Funai-Toschiba-Samsung- Skymaster-Philips-Thomson
Instalacja antenowa: Ant19/21-69SA IV-V
ant4/5-12SA I-III
antFM-1RUZ PMBzwrot2xUHF/VHF/FM
ant sat
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: teleMAN »

Z nadajnika Rzeszów-Baranówka Odbierzesz MUX-3./tymczasowy/

matti2011

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: matti2011 »

a.d. pisze:
Bartt pisze:Mux 3 będzie docelowo na k29, niestety mux2 będzie docelowo na k52
@Bartt
  • Drobna pomylka-to Mux-1 bedzie docelowo na K52.
  • Wracajac do meritum odnosnie docelowych parametrow Mux-3 to emisja na K29 po wylaczeniu analogu bedzie obejmowac allotment ktory bedzie odpowiadal mniej/wiecej wielkosci bylego woj.Krosniejskiego, dlatego emisja z Suchej Gory Mux-3 na K29 po wylaczeniu analogu bedzie miala charakterystyke kierunkowa z mocnym wytlumieniem sygnalu w kierunku polnocno-wschodnim(w tym na Rzeszow).
  • Zas docelowym kanalem Mux-3 dla Rzeszowa,Lezanska i okolic bedzie K26 ktorego emisja nie wykluczam bedzie prowadzona takze z obiektu Baranowka
Ale dlaczego takie rozwiązanie????

Awatar użytkownika
a.d.
Posty: 458
Rejestracja: 1 maja 2011, o 08:39
Odbiornik: Optic SLOTH Combo plus, Ferguson FT-8100, Cabletech URZ0083Q
Instalacja antenowa: siatka+SWA-9701 pol.V siatka+LNA-177 pol.V
Nadajnik - obiekt nadawczy: (PL)-Przehyba / G.Sw.Marcina (SK)-Kotnik

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: a.d. »

  • Poniewaz budowe allotmentow Mux-3 opracowano na bazie wojewodztw oraz regionow

kruk

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: kruk »

Bartt pisze:
nevoq pisze:Witam, czy posiada ktoś antenę http://monitoring2000.otwarte24.pl/205, ... TV-2121-45? Interesuje mnie jej długość i jakość wykonania. Mam zamiar taką kupić do odbioru MUX1 i MUX2 z SG ponieważ moja aktualna antena nie daje rady :evil: Alternatywą jest ATX91 ale ją ptaki rozwalą po kilku latach.A i może ktoś wie na jakim kanale będzie MUX3 z SG po wyłączeniu analogu bo ta ATV to do 45 tylko jest a ja chcę wszystko odbierać z jednego nadajnika/anteny :)
Mux 3 będzie docelowo na k29, niestety mux2 będzie docelowo na k52 :(.
Jeśli chodzi o ATX-a to owszem ptactwo może go zdemolować pod warunkiem że jest takowe w twojej okolicy :D. Małe osobniki są nieszkodliwe. Ja mam taką antenę chyba z 10lat i ewentualne wygięcia elementów to były tylko i wyłącznie efekty moich eksperymentow :) .
Mimo wszystko dziwię się że nie znalazł się w Polsce producent który zrobiłby to trochę lepiej (i pewnie drożej :lol:).
Skąd macie te informacje? Może dacie namiary na stronkę na jakich kanałach maja byc nadawane MUX-y po wyłaczeniu analogu. Pewnych pewnie nie ma ale przynajmniej jak jest to planowane.

Bartt

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Bartt »

a.d. pisze:
Bartt pisze:Mux 3 będzie docelowo na k29, niestety mux2 będzie docelowo na k52
@Bartt
  • Drobna pomylka-to Mux-1 bedzie docelowo na K52.
  • Wracajac do meritum odnosnie docelowych parametrow Mux-3 to emisja na K29 po wylaczeniu analogu bedzie obejmowac allotment ktory bedzie odpowiadal mniej/wiecej wielkosci bylego woj.Krosniejskiego, dlatego emisja z Suchej Gory Mux-3 na K29 po wylaczeniu analogu bedzie miala charakterystyke kierunkowa z mocnym wytlumieniem sygnalu w kierunku polnocno-wschodnim(w tym na Rzeszow).
  • Zas docelowym kanalem Mux-3 dla Rzeszowa,Lezanska i okolic bedzie K26 ktorego emisja nie wykluczam bedzie prowadzona takze z obiektu Baranowka
No tak myslałem o mux1 a napisłem mux2 ;). Mux2 jest już przecież na docelowym kanale.

@kruk
tutaj: http://www.transport.gov.pl/files/0/179 ... nikBIP.pdf możesz sobie poczytać o przyszłych kanałach.

Kolega a.d. ma oczywiście dokładniejsze informacje niż w tym pliku, w którym nie ma podanych mocy i kierunkowości nadajników. Szukałem dokładniejszych danych z porozumienia GE06 ale nic nie znalazłem :(. To jakieś super tajne informacje :shock:.

Mimo to nie widze celu nadawania kierunkowego jesli chodzi o mux3 (przykładowo na k29). Gdyby było jakieś zakłócanie nadajników to by to miało sens, a tak to po co sztucznie ograniczać zasięg :?:. Żeby ktoś z pod Kielc nie oglądał TVP Rzeszów :?:. Jeśli tak to ja również nie oglądne mimo że mieszkam 18km na północ od nadajnika Sucha Góra ale za to zasłoniętym przez 100m wzniesienie :evil:.
Mimo wszystko mam nadzieje że te kanały na mapce mux-3 z podanego pliku są raczej związane z miejscami nadawania sygnału a nie z jego ograniczonym zasięgiem ;).

Why

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Why »

blukasz pisze:
Why pisze:Witam
Mam następujący problem - od początku testów, a także po planowym uruchomieniu bez problemów odbierałem sygnał z SG, dodatkowo z Baranówki (Z głogowa dla siatkowej anteny to ten sam kierunek, antena ustawiona jeszcze za czasów analoga). Zero błędów, sero przycinki, po prostu super.
Niestety, po zmianie kanału MUX 2 mi się przycina, po prostu nie da się oglądać. Poziom sygnału 90 do 92. Niestety błędy od 0 do 30.
Ktoś ma jakikolwiek pomysł? MUX 1 i 3 dalej chodzą bez problemu.
Przypuszczalnie powodem może być bliskość analogowego kanału (tvp2 na k.29)
Czyli do czasu wyłączenia analoga nie będę miał MUX-2??
Czy da się coś zrobić? Myślałem, że może sygnał za mocny, ale siła na jest na 90, a mux 1 i 3 są na 100 :?:

Bartt

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Bartt »

Te same pytania już padały w tym wątku wielokrotnie i były na nie odpowiedzi. Wystarczy przeczytać parę stron od 10 lutego czyli startu mux2 na k32 ;).

Jeśli silniejszy sygnał działa gorzej niż słabsze to jest to efekt przesterowanego wzmacniacza lub wejscia tunera. W większości anten siatkowych znajduja się wzmacniacze serii SWA które pracują na granicy wzbudzenia. Być może pojawienie się silnego sygnału (k32) w pobliżu b. silnego sygnału TVP2 (k29) powoduje "kaszankę" we wzmacniaczu. Rozwiązaniem jest wymiana wzmacniacza na słabszy i najlepiej ekranowany, czasem nawet wystarczy symetryzator zamiast wzmacniacza. Prowizorycznym rozwiązaniem jest zastosowanie zasilacza z regulacją napięcia co pozwoli obniżyć poziom sygnału doprowadzonego do tunera, ale nie w każdym przypadku to pomaga.

Który ja to raz już pisze :shock:.

Awatar użytkownika
axelmateuss
Posty: 139
Rejestracja: 3 sierpnia 2011, o 10:14
Odbiornik: LG 39LN575s, Wiwa HD-90 New, Cyfrowy Polsat T-HD 1000
Instalacja antenowa: TriDigit + multiswitch
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków-Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: axelmateuss »

Na pewno nie ostatni :D

irekr
Posty: 112
Rejestracja: 17 marca 2009, o 12:03
Odbiornik: Ariva 150, Yamaha T-D500
Instalacja antenowa: LPDA 30 km od PKiN + antena obrotowa R&S HL007A2 80 MHz - 1,3GHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Raszyn, RTCN PKiN

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: irekr »

Odnośnie kanałów na Suchej Górze:

Docelowo;
MUX1 k.52
MUX2 k.32
MUX3 k.29
MUX4 k.35
MUX5 k.48
MUX6 k.58
Dewidenda k.68
Obszar Bieszczady ma ten sam układ kanałowy z wyjątkiem dewidendy.

Jest na stronie:
http://www.transport.gov.pl/files/0/179 ... nikBIP.pdf
Proszę dokładnie czytać to co jest "małym druczkiem" i "miedzy wierszami"....

Kelso
Posty: 12
Rejestracja: 10 lutego 2012, o 09:31

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Kelso »

Meldowałem już znakomitą jakość sygnału przy idealnej pogodzie (czyste niebo, mroźno). Dzisiaj mamy dosyć intensywne opady śniegu na całym Podkarpaciu, w tym i w Rzeszowie. Sygnał bez zmian: stabilne moc 9/ jakość 10. Mux 2 z SG.

Bartt

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Bartt »

Myślę że prawdziwym sprawdzianem odbioru będzie dopiero odwilż, a potem brak śniegu.
Przykładowo u mnie po kilkudniowych opadach śniegu poprawił się sygnał mux-1. Widocznie duża warstwa śniegu w terenie bardzo pomaga odbijać się fali i w efekcie mamy lepszy odbiór ;). Brak śniegu to bardziej zróżnicowana faktura terenu która wtedy bardziej pochłania fale zamiast je odbijać.
Tak więc najgorszy odbiór będzie w pełni lata jak wszystko się zazieleni i może się okazać, że przed Euro 2012 u części odbiorców w ogóle zniknie mux-1 z Suchej Góry :(. Niestety ta obecna moc mux-1 jest niewystarczająca :(.

volfeer
Posty: 43
Rejestracja: 23 grudnia 2011, o 11:20
Odbiornik: NEO HD 40
Instalacja antenowa: antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno - SG

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: volfeer »

W dzisiejszych Aktualnościach o cyfryzacji (od 15 min.). Szkoda, że mało kompetentny ten reportaż. Niby, że Przemyśl, Leżajsk i Jawor jeszcze nie nadaje.

http://www.tvp.pl/rzeszow/informacja/ak ... 02/6555809

wiwi
Posty: 62
Rejestracja: 23 kwietnia 2011, o 22:23
Miejscowość: Przeworsk
Odbiornik: PHILIPS 55OLED804
Instalacja antenowa: pokojowa antena siatkowa na strychu
Nadajnik - obiekt nadawczy: Leżajsk Giedlarowa

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: wiwi »

Bo tam jest tylko mux 2 bez programów tvp to się o nich nie mówi:D

Santoro

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Santoro »

Witam wszystkich. Mam mały problem od wczoraj tj. 17.02.12r przestałem odbierać Mux2 z Suchej Góry ale Mux1 odbieram nadal antena nie była przestawiana i raczej sam niczego nie ruszałem więc mam pytanie czy są może prowadzone jakieś prace na SG ? A jeżeli nie to jaki może być powód zaniku sygnału :| wcześniej zarówno Mux 1 i 2 odbierałem idealnie bez problemów a teraz nie mogę złapać Mux2 :/ . Czekam na jakąś pomoc i dzięki z góry :)

Bartt

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Bartt »

Mux-2 z S.G. działa bez problemu. Oczywiście ostatnio była zmiana kanału na 32 ale rozumiem że o tym wiesz ;). Musiałbyś coś napisać o posiadanej instalacji antenowej bo jedynie co się zmieniło to pogoda - jest odwilż - czyli większa wilgotność, co może mieć wpływ na instalacje.

Santoro

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Santoro »

Moja antena znajduje się w pokoju więc raczej warunki pogodowe nie mają na nią wpływu mam jakieś 10km do nadajnika więc łapie sygnał bardzo dobrze lecz niestety nie widzę nadajnika a antenę mam skierowaną w górkę jeszcze spróbuję trochę pokombinować z anteną może z mocą zasilacza :|

Ariva

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Ariva »

Witam ja również dziś mam problem z mux-1 z S.G. wczoraj jakość sygnału na poziomie 60% dziś
0% natomiast mux-2 jakość 80% niebardzo wiem jaka to może być przyczyna antena televes dat hd zasilacz televes 24V koncentryk triset 113 odległóść 22km od S.G. antena na kominie wysokość około 10m

Tedde

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Tedde »

W sklepie Azart na ul. bohaterów w Rzeszowie mówił pracownik że ten inteligenty wzmacniacz nie do końca sprawdzi się dopóki nie wyłączą analogu. A z S.G najbardziej k29 może niekorzystnie wpływać na tą samoregulację sygnału.

_chris_

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: _chris_ »

@ Ariva:
jak napisał powyżej Tedde,problem może być z niewłaściwą pracą wzmacniacza w zmiennych warunkach odbiorczych. Jesteś stosunkowo blisko nadajnika, powinieneś pracować w trybie pasywnym (z odłączonym zasilaczem), chyba, że masz jakieś poważne przeszkody na trasie do nadajnika.

Zablokowany