DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

varicap

Re: Kiedy kolejne programy DVB z Suchej Góry

Post autor: varicap »

karol91 pisze:Proszę o odpowiedź, dlaczego z Suchej Góry dalej "testuje się" MPEG-2, który (jak wiadomo od kilku miesięcy!) nie będzie wdrożony w Polsce (na rzecz nowszego MPEG-4)? Niedługo pewnie przeczytamy informację, że nadajnik z Krosna został przeniesiony do II etapu cyfryzacji, z powodu "braku możliwości technicznych po stronie nadawczej". Pani Anna Streżyńska wywalczyła w KRRiT włączenie tego nadajnika do I etapu, ale wygląda na to, że na próżno, bo dalej "ktoś" blokuje te "możliwości techniczne". Chciałbym otrzymać jednoznaczną odpowiedź, czy pomimo emisji w MPEG-2, nadajnik Sucha Góra posiada "możliwości techniczne" by we wrześniu zacząć oficjalne nadawanie w MPEG-4 (tak bez testów, które są obecnie prowadzone z innych obiektów)? Proszę nie wymigiwać się od odpowiedzi, pisząc że zawartość multipleksów testowych zależy od UKE bądź TVP, bo nie o to pytam. Pytam o sprzęt umożliwiający nadawanie w MPEG-4.
Sprzęt na obiekcie nadawczym to chyba jest taki sam bez względu na rodzaj kodowania.
Zasadniczy problem u nas jest taki, że ciągle żyjemy w realiach "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz".
Ty się pytasz o coś w stylu: "No to jak stoimy z planem, Dudała ?".
Co oni ci mają odpowiedzieć ?
Prawdę ? No to : "a kto to może wiedzieć panie dyrektorze".
Oni też nie wiedzą co będzie (a jakby wiedzieli to nie powiedzą bo u nas taka "świecka tradycja").
Pzypuszczam, że zmiany które wprowadzono (docelowy skład multipleksu) ktoś decyzyjny zaplanował kilka dni temu w sposób "twórczy i żywiołowy" ("A gdyby tu było NAGLE pzredszkole w przyszłości...").
Jeszcze później dowiedział się zapewne o tym Emitel i to w trybie "pilnym i na poduszkach" czyli ktoś kogoś z łóżka wyciągnął telefonem, że "jest decyzja".
I dalej się zaczęto wyciągać z łóżek, że "już natychmiast" trzeba zmieniać konfigurację (jeśli Emitel w tym brał udział a pewnie brał choc ograniczony).
Przecież u nas jest tak, że "planowanie" jest tylko po to by było na papierze a wdrożenia to się robi jak ktoś nagle wpadnie na pomysł że "teraz to już by warto było to zrobić".
I tak wszystkie najwazniejsze decyzje ustalane są u nas przy grillu paru najważniejszych ludzi (i to wcale nie jest premier czy prezydent).
To co się dzieje jest niejako wypadkową różnych popijawek i prywatnych spotkań, gdzie się mówi co by się "nam opłaciło".
Ktoś stwierdził iż "No dobra - niech już zestawią ten multipleks to się ogłosi sukces że już na poczatku wakacji ruszyła u nas DVB-T. I tak w czasie wakacji nikt nie kupuje usług naszej platformy cyfrowej bo wszyscy wyjeżdżają na urlopy. Przynajmniej się ukróci ten TVP Sport czy TVP HD, który oni mimo paska oglądają".
Tak to mogło wyglądać.
vari

D4r3k

Re: Kiedy kolejne programy DVB z Suchej Góry

Post autor: D4r3k »

Przynajmniej się ukróci ten TVP Sport czy TVP HD, który oni mimo paska oglądają.
- tekst masakra:).
P.S. Widać że sezon grilowy w pełni - coś sie rusza:)

karol91

Re: Kiedy kolejne programy DVB z Suchej Góry

Post autor: karol91 »

varicap pisze:Sprzęt na obiekcie nadawczym to chyba jest taki sam bez względu na rodzaj kodowania.
Zasadniczy problem u nas jest taki, że ciągle żyjemy w realiach "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz".
Ty się pytasz o coś w stylu: "No to jak stoimy z planem, Dudała ?".
Co oni ci mają odpowiedzieć ?
Prawdę ? No to : "a kto to może wiedzieć panie dyrektorze".
Właśnie dlatego nie pytam o termin przejścia z MPEG-2 na MPEG-4, tylko o to, czy istnieje już taka "techniczna możliwość". Pozwoliłoby to UKE na zakwalifikowanie tego nadajnika do I etapu cyfryzacji. Niezależnie od "rozmów przy grillu". I o to właśnie chodzi.

Niezależnie też od tego kto, kiedy i gdzie dowiedział się o testach I multipleksu, wypadałoby zakończyć te testy w MPEG-2 zaraz po przyjęciu standardu MPEG-4 w Polsce. Bo jakie to ma obecnie uzasadnienie? Nieoficjalnie zapewne chodzi o osoby, które zakupiły odbiorniki MPEG-2, by mieć dostęp do TVP Rzeszów. Problem w tym, że "chroniąc" osoby, które już zakupiły takie odbiorniki, jednocześnie wciągamy do klanu kolejne, bo "jak u sąsiada działa, to ja też sobie taki kupię". A im dłużej się to przeciąga, tym trudniej to zakończyć. Jednak kiedyś będzie trzeba - wcześniej czy później. Chyba, że Podkarpacie będzie jedynym regionem w Polsce, który będzie nadawał w standardzie MPEG-2 z powodu kilkuset osób posiadających już odbiorniki MPEG-2.

Robc
Posty: 22
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 14:31

Re: Kiedy kolejne programy DVB z Suchej Góry

Post autor: Robc »

varicap pisze: Sprzęt na obiekcie nadawczym to chyba jest taki sam bez względu na rodzaj kodowania.
To tym bardziej nie rozumiem nadawania w MPEG2 jeżeli chodzi tylko o zmianę konfiguracji. Myślę, że uświadomienie użytkownikom starszego sprzętu zmian, które nastąpią we wrześniu powinno być na rękę wszystkim.
Reklamy handlujących sprzętem RTV ciągle mają w opisie "obsługa DVB-T" lub "MPEG4" i niestety nieliczni wiedzą że to duża różnica (chociaż na Podkarpaciu jeszcze nie).

Może jednak ktoś z Emitera wypowie się czy testy w MPEG2 są wymuszone warunkami technicznymi, nakazem nadawcy czy protestami tych którzy chcą jak najdłużej oglądać na wcześniej zakupionym sprzęcie.

marboro

Re: Kiedy kolejne programy DVB z Suchej Góry

Post autor: marboro »

Kod: Zaznacz cały

Właśnie dlatego nie pytam o termin przejścia z MPEG-2 na MPEG-4, tylko o to, czy istnieje już taka "techniczna możliwość". Pozwoliłoby to UKE na zakwalifikowanie tego nadajnika do I etapu cyfryzacji. Niezależnie od "rozmów przy grillu". I o to właśnie chodzi.

Niezależnie też od tego kto, kiedy i gdzie dowiedział się o testach I multipleksu, wypadałoby zakończyć te testy w MPEG-2 zaraz po przyjęciu standardu MPEG-4 w Polsce. Bo jakie to ma obecnie uzasadnienie? Nieoficjalnie zapewne chodzi o osoby, które zakupiły odbiorniki MPEG-2, by mieć dostęp do TVP Rzeszów. Problem w tym, że "chroniąc" osoby, które już zakupiły takie odbiorniki, jednocześnie wciągamy do klanu kolejne, bo "jak u sąsiada działa, to ja też sobie taki kupię". A im dłużej się to przeciąga, tym trudniej to zakończyć. Jednak kiedyś będzie trzeba - wcześniej czy później. Chyba, że Podkarpacie będzie jedynym regionem w Polsce, który będzie nadawał w standardzie MPEG-2 z powodu kilkuset osób posiadających już odbiorniki MPEG-2.
Skończcie z tym pisaniem z kupnem tego sprzetu w MPEG2 bo jak byla wymuszona zmiana w telewizorach na PAL to nikt nikogo sie nie pytał co on zrobi z tym telewizorem tylko sam musiął pójść do servisu i przerabiać,nikt nie ubolewał.A ty cierpisz weż ich sobie i kup im te z MPEG4 jak tak ich żałujesz.Są już takie wkłady w sprzedaży co do tych tunerków z MPEG2 przerabiają na MPEG4 i za grosze.dlatego skończcie już z tym kto je ma jak kupował za tak wysoką cenę to i teraz go będzie stać na wymiane Były testy i wiedzieli wszyscy.
Panowie zajmujący się wdrażaniem cyfrówki BŁAGAM nie patrzcie na takie sprawy tylko wdrażajcie jak najszybciej,prosze bo braknie Wam czasu i załapiecie się na 22 Wiek.

marboro

Re: Kiedy kolejne programy DVB z Suchej Góry

Post autor: marboro »

takie gadanie co kto zrobi bo ktos to ma a ja mam problem bo nie mam żadnego lub mam MPEG2 i co zrobię jak będzie MPEG4 nikt Tobie nie kazał kupować braleś na swoją odpowiedzialność.
Proszę skończcie z tą głupią gadką,
Pomyślcie teraz jakby to zrobić abyśmy byli w Ietapie.
I nie piprzcie głupot i dajcie spokój tym co ten sprzęt mają(MPEG2) niech go sobie mają przyjdzie czs to sobie wymienią i nie placzcie.

heniek

Re: Kiedy kolejne programy DVB z Suchej Góry

Post autor: heniek »

Brawo TP Emitel.
Kosztem Podkarpacia i Podbeskidzia został uruchomiony Kraków ? :roll: :oops:
Ponad wszystkim Prawem w Państwie Demokratycznym - Tak Trzymać . Wykorzystano uległość władzy ?
Uruchomiono MPEG 2 z pompom ?
Minęły 4 lata mamy nowy system MPEG4 a może okazać się ,że nas wszystkich wyrolowani nowym systemem
> :lol: :?:

hasior

Re: Kiedy kolejne programy DVB z Suchej Góry

Post autor: hasior »

heniek pisze:Brawo TP Emitel.
Kosztem Podkarpacia i Podbeskidzia został uruchomiony Kraków ? :roll: :oops:
Ponad wszystkim Prawem w Państwie Demokratycznym - Tak Trzymać . Wykorzystano uległość władzy ?
Uruchomiono MPEG 2 z pompom ?
Minęły 4 lata mamy nowy system MPEG4 a może okazać się ,że nas wszystkich wyrolowani nowym systemem
> :lol: :?:

To jest polityka polsatu i tvn bo wiadomo że u nas na podkarpaciu ciężko jest odebrać ich kanały z naziemnej tv to ludzie chcąc oglądać te kanały muszą wybrać jakąś platformę cyfrową

karol91

Re: Kiedy kolejne programy DVB z Suchej Góry

Post autor: karol91 »

To tylko i wyłącznie polityka TVN. Wiemy wszyscy, dlaczego z multipleksów testowych zniknęły TVP HD i TVP Sport. Bo jedyna platforma, która płaci za reemisję obydwu z nich, upomniała się o to u odpowiednich osób. Polsat jest dostępny analogowo z Góry Jawor, oznaczanego w wykazach jako "Bieszczady". Ten nadajnik miał rozpocząć nadawanie testowe DVB-T w 2005 roku, razem z Leżajskiem. Jak widać, "coś" nie wypaliło.

A teraz ciekawostka dla wszystkich zainteresowanych! Napisałem do UKE list w sprawie celowości testów systemu MPEG-2, kiedy w Polsce został przyjęty standard MPEG-4, oraz dlaczego nadajnik nie przystąpił do testów I multipleksu razem z pozostałymi 6 w kraju. Spytałem też, czy jest szansa na wejście do I etapu cyfryzacji oraz o wspomniane wcześniej "możliwości techniczne". (Przypominam, że to UKE ma zadecydować o I bądź II etapie cyfryzacji z Suchej Góry!) Oto odpowiedź, jaką otrzymałem:
Szanowny Panie,
dziękuję za przesłaną korespondencję. Jednocześnie uprzejmie
informuję, że Pana zapytanie zostało przekazane do Departamentu
Zarządzania Zasobami Częstotliwości, który w najbliższych dniach
przygotuje informację w tej sprawie.

Pozdrawiam serdecznie
Małgorzata Skrzeczyńska
Gabinet Prezesa
Urząd Komunikacji Elektronicznej
ul. Kasprzaka 18/20, 01-211 Warszawa
tel. 022 53 49 344
Oczekujemy więc z niecierpliwością na "informację w tej sprawie". Może UKE zajmie oficjalne stanowisko na ten temat? Liczę na to!

hasior

Re: Kiedy kolejne programy DVB z Suchej Góry

Post autor: hasior »

Czyli jak zwykle mydlenie oczu.

A co do odbioru polsatu z Jawora to nie mam szans bo mieszkam w Strzyżowie

heniek

Re: Kiedy kolejne programy DVB z Suchej Góry

Post autor: heniek »

karol91
Nie czekaj na odpowiedź :roll: - odpowiadam w dniu dzisiejszym macie szansę w I etapie cyfryzacji z Suchej Góry! , warunki techniczne są z wyjątkiem Leżańska to będzie później.To nie tylko decyduje UKE. Pilnuje również waszych spraw :lol:
Pozdrawiam karol91

karol91

Re: Kiedy kolejne programy DVB z Suchej Góry

Post autor: karol91 »

Heniek, skąd masz takie informacje?

Co się stanie z mniejszymi nadajnikami, np. RTON Rzeszów Baranówka? Czy tylko nadajnik z Suchej Góry jest przewidziany na Rzeszów? Nigdzie w wykazach o cyfryzacji kraju nie podaje się informacji na ten temat. Może w końcu ktoś z EmiTelu odpowie na to pytanie. To ich nadajnik, tak samo jak ten z Suchej Góry, w którego sprawie milczą.

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: Kiedy kolejne programy DVB z Suchej Góry

Post autor: Przecin »

karol91 pisze: Co się stanie z mniejszymi nadajnikami, np. RTON Rzeszów Baranówka? Czy tylko nadajnik z Suchej Góry jest przewidziany na Rzeszów? Nigdzie w wykazach o cyfryzacji kraju nie podaje się informacji na ten temat.
RTON Rzeszów Baranówka jest w tej chwili przewidziany do obsługi 3 muxa na kanale 35.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: Kiedy kolejne programy DVB z Suchej Góry

Post autor: orin »

karol91 pisze:Heniek, skąd masz takie informacje?

Co się stanie z mniejszymi nadajnikami, np. RTON Rzeszów Baranówka? Czy tylko nadajnik z Suchej Góry jest przewidziany na Rzeszów? Nigdzie w wykazach o cyfryzacji kraju nie podaje się informacji na ten temat. Może w końcu ktoś z EmiTelu odpowie na to pytanie. To ich nadajnik, tak samo jak ten z Suchej Góry, w którego sprawie milczą.
Nadawanie cyfrowe ma znacznie większy zasięg niż analogowe przy tych samych mocach, stąd część analogowych nadajników może zostać zlikwidowana.

marboro

Re: Kiedy kolejne programy DVB z Suchej Góry

Post autor: marboro »

Witam wszystkich,widze tą DVB-t w czarnych barwach ponieważ żadnych reklam czy też nic nie mówi sie na ten temat w telewizji polskiej czy choćby regionalnej o postepach cyfryzacji.
A głośno na internecie o tym,że we wrześniu zostanie uruchomoiny pierwszy multiplex.
Dlaczego tak cicho ,ja wiem dlaczego wszystko tak jest ponieważ chodzi o właścicieli platform i sieci kablowych bo część abonentów zrezygnuje.

Mówi sie o włoskiej mafii a u nas nie lepiej :oops: .

Pozdrawiam i czekam niecierpliwie na wyniki :idea: postępów cyfryzacji w naszej kochanej ojczyżnie.

heniek

Re: Kiedy kolejne programy DVB z Suchej Góry

Post autor: heniek »

karol91.
Uwierz w moje słowa. Siedzę w temacie telewizji cyfrowej DVB-T 12lat. :roll:
Przerabiałem wszystko- TP Emitel zrobi wszystko aby uruchomić.Od tej firmy zależą wasze dalsze losy :lol: :x

karol91

Re: Kiedy kolejne programy DVB z Suchej Góry

Post autor: karol91 »

marboro pisze:widze tą DVB-t w czarnych barwach ponieważ żadnych reklam czy też nic nie mówi sie na ten temat w telewizji polskiej czy choćby regionalnej o postepach cyfryzacji.
Kilka miesięcy temu wspomniano krótko w "Aktualnościach" (TVP Rzeszów) o starcie NTC na Podkarpaciu we wrześniu tego roku. Nie mówiono jednak z jakiego nadajnika konkretnie (wiadomo, że chodzi o Suchą Górę) - tak jakby jeden wystarczył wszystkim. Przemilczano też temat "testów" w MPEG-2, którymi w 2004 roku tak się szczycono. Dziwne...
orin pisze:Nadawanie cyfrowe ma znacznie większy zasięg niż analogowe przy tych samych mocach, stąd część analogowych nadajników może zostać zlikwidowana.
Zlikwidują i co z nimi zrobią? Przecież nie rozbiorą. Po to kiedyś je postawiono, bo widocznie były potrzebne. I według mnie cyfra nic tu nie zmieni w stosunku do analogu. Można stosować mniejsze moce, ale jeżeli sygnał gdzieś nie dociera z powodu przeszkód terenowych, to nawet z większą mocą tam nie doleci. I po to są te wszystkie małe przemienniki, żeby załatać te dziury. Ale o testach na tych obiektach w ogóle się nie mówi, jakby miało to nastąpić dopiero w 2015 roku.
heniek pisze:Uwierz w moje słowa. Siedzę w temacie telewizji cyfrowej DVB-T 12lat. :roll:
Przerabiałem wszystko- TP Emitel zrobi wszystko aby uruchomić.Od tej firmy zależą wasze dalsze losy :lol: :x
Czemu więc wcześniej pisałeś, że nadajnik w Krakowie został uruchomiony kosztem Podkarpacia i Podbeskidzia?

varicap

Re: Kiedy kolejne programy DVB z Suchej Góry

Post autor: varicap »

marboro pisze:Witam wszystkich,widze tą DVB-t w czarnych barwach ponieważ żadnych reklam czy też nic nie mówi sie na ten temat w telewizji polskiej czy choćby regionalnej o postepach cyfryzacji.
A głośno na internecie o tym,że we wrześniu zostanie uruchomoiny pierwszy multiplex.
Dlaczego tak cicho ,ja wiem dlaczego wszystko tak jest ponieważ chodzi o właścicieli platform i sieci kablowych bo część abonentów zrezygnuje.
NIkt o DVB-T oficjalnie nie mówi bo poza nami i Emitelem, wszyscy inni traktują cyfryzację jako zlo konieczne (bo ta "głupia ITU" kazała wyłączyć analog do 17 czerwca 2015 a UE "zaleca" aby to było jeszcze wcześniej czyli do 2012 roku).
A już pojawiły się głosy (na innch forach) przez osoby pachnące na milę "agentami wpływu" (choć nie żadne służby spacjalne ich tam wysyłają a raczej pracodawcy czy swoiste poczucie "misji mądrzejszego" aby namawiał "bydło" do mądrych i śweietlanych rozwiązań) z pytaniami retorycznymi cz "wogóle jest nam potrzebna telewizja naziemna po wyłączeniu analogu".
Ja zawsze taki opowiadałem że chyba źle zadał pytanie bo pewnie chodziło mu o "czy wogóle potrzebna jest BEZPŁANA telewizja po wyłączeniu analogu" i żeby mówił KOMU jest niepotrzebna (a nawet zawadza).
Były takie głos i nawet na tym Forum ścierałem się kiedyś dlugo z osobą prezentującą takie opinie.
Pamiętam, że dość mądrze manipulował cytatami. Nie odnosił się do moich tez gdy nie można było nie przyznać racji a sam kreował coś w stylu "i pewnie jeszcze twierdzisz, że..." (i tu dość oczywista glupota, którą łatwo obalić argumentami - problem tylko taki, że to on wkładał mi w usta takie tezy).
Takie gotowce, które się adwersarzowi przypisuje by łatwiej było "wykazać" jak głupie są "jego poglądy". No fakt glupie (po to takie wybierane) tylko że nie "jego".
Do niewygodnych tez podczepia się jawną bzdurę i zwalczając (co łatwe i powoduje poczucie zgadzania się przez czytających) bzdurę, zalcza się już bez argumentów faktycznie głoszone przez adwersarza niewygodne poglądy.
Adwersarz traci na wiarygodności ("jak mógł mieć tak głupie poglądy na sprawę X to czy o sprawie Y o której mówi - mówi z sensem ?) bo samych poglądów (jako oczywistych i prawdziwych) zaatakowac nie można, choc trzeba je zwalczać.
Jednym z wątków była podatność TV SAT na "zdalne" zakłócanie.
Ostatnio Iran zakłóca przekaz kanałów kierowanych do siebie i przy okazji zakłócania calego multipleksu, problem dotyka też innch (np satelitarnych emisji ARD i ZDF).
Tych zakłóceń się ostatnio mnoży i jak już pisałem, zakłócić tak OGÓLNOEUROPEJSKO (przynajmniej na jakiś czas) może dziś jeden człowiek z odpwiednią wiedzą (to nie problem - ja jako dawny technik TV potrafiłbym po malym prywatnym doszkoleniu, gdybym np ukradł wóz transmisyjny). BTW. Wczoraj TVN robił reportaż o ruchu wkacyjnym przy drogach.
W jednej z miejscowosci przy droze nr 3 stał ich wóz z rozłożoną anteną.
Gdy wracałem, stał w innej miejscowości na parkingu dobrej restauracji (pewnie jedli).
Co za problem ukraść im samochód (dla fachowca od kradzieży).
Co za problem mieć jakiegoś byłego inżniera wozu w składzie swej drużyny.
Co za problem rozstawić to gdzieś w lesie (wcześniej zagłuszając pasma GPS i komórkowe bo na pewno mają tracking) i nagle pojawić się na ich wewnętrznym transponderze w reżyserce na ekranie i pokazać swą uśmiechniętą gębę z posłaniem: "nadaję ! szukacjcie mnie !" :lol:
To by im kpary opadly.
Szukaj ich teraz.
Jak mądrze by nadwali, krótko i akcje nie byłyby rozciągnięte w czasie (po paru dniach "zakłóceń" ich lub innych feedów, wóz musiałby skończyć w jakimś jeziorze naszego pięknego pojezierza) oraz gdy zabrać się fachowo za kradzież wozu (są tacy co ukradną każdy pojazd i to z najnowocześniejszymi zabezpieczeniami i śledzeniem) to "epizod" móglby by się udać. Oczywiście nie weszłoby się na antenę żadnej stacji ale wyciąć przekazy, narobić bigosu czy pokazać swe treści na jakimś wolnym a aktywnym transponderze można by (szperacze satelitarni by zauwazyli pewnie i ogłosili w necie).
Tak wiec nie trzeba być Bin Ladenem czy mieć bardzo dużo $ by zrobić cś takiego. Trzeba mieć kilku mądrych ludzi (najlepiej byłych pracowników atakowanej firmy), ludzi robiących to dla idei i adrenaliny nie dla forsy i można próbować.
Jak mawiał (nielubiany zresztą przeze mnie ale tu mający słuszność) Einstein: "Jeżeli czegoś nie da się zrobić to musim znaleźć człowieka, ktory o tym nie wie. On przyjdzie i to zrobi".
Bardzo mądra maksyma.
Nie raz mi mówiono ze na dane przesięwzięcie porywam się jak motyką na słońce.
No i okazyało się, że jak się ma determinację i odrzuci się pychę (pokora to połowa sukcesu i pozwala zaczynać od nowa w niepowodzeniach) to sie cel osiąga. Nawet taki, który inni potraktowali jako niemożliwy.
Jeśli zatem TV SAT jest tak bezbrona (bo przecież wojny w eterze nie ma i na razie każdy pokojowo szanuje transmisje innych), to jednak rozsądek nakazuje nie rezygnowania z TV naziemnej.
varicap

marboro

Re: Kiedy kolejne programy DVB z Suchej Góry

Post autor: marboro »

Proszę poczytać ten wątek na temat cyfryzacji z satkuriera dzisiaj,i wypowidzcie się

Najświeższe wiadomości

http://www.digimedia.cz/zdroje/satkurier/79395/



Sorry, to nie moja wina że zmienia się adres przy kopiowaniu.

A to adres do kopiowania;
http://www.satkurier.pl/news/47830/tvp- ... zacje.html

końcówka ma być: tvp-opozni-cyfryzacje.html

nie wolno reklamować innych stron ,przepraszam.

Ktoś mi utrudnia w podaniu tej stronki,nie bardzo znam się w tych tematach i działaniu administratora.
Ostatnio zmieniony 30 czerwca 2009, o 23:58 przez marboro, łącznie zmieniany 7 razy.

mielu

Re: Kiedy kolejne programy DVB z Suchej Góry

Post autor: mielu »

popraw link jak chcesz, żeby się ktoś wypowiedział

Zablokowany