DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Bonanzo

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Bonanzo »

drax85 pisze:witam
mam pytanie: czy jest teraz jakas awaria lub prace na drugim multipleksem na Suchej Gore,a pytam bo nie jestem w stanie go ustawic mimo iz trzeci jest odbierany przeze mnie w sile sygnalu 10% i jakosci ok 90%. poprzez obracanie anteny uzyskalem tylko skaczace wartosci sily sygnalu na kanale 61..prosze w razie mozliwosci o pomoc i rady.
pozdrawiam
witam jak masz 10 % siły na mux 3 to co tu pisać o mux 2 napisz coś o antenie płytce wzmacniającej i kablu qth wszystko jest ok z sygnalem

_Martin_

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: _Martin_ »

Dzięki :)
Ostatnio zmieniony 14 czerwca 2011, o 12:55 przez _Martin_, łącznie zmieniany 2 razy.

Bonanzo

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Bonanzo »

_Martin_ pisze:Jak wam działa mux 2?
Świetnie lepiej sie zdaje jak mux 3 z Rzeszowa K 35 i Krosna K42 wszystko cały czas cacy jest

rumcajs_dvb-t

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: rumcajs_dvb-t »

artik_ pisze:A ja chcę zapytać Pana Jarka co z MUX3 z Suchej Góry po 30 czerwca bo do tego dnia jest pozwolenie na nadawanie??
Też chciałbym wiedzieć co będzie z MUX3 z SG. Jeśli ktoś coś wie czy jest szansa na przedłużenie koncesji proszę się podzielić wiedzą...

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: blockbuster »

rumcajs_dvb-t pisze:
artik_ pisze:A ja chcę zapytać Pana Jarka co z MUX3 z Suchej Góry po 30 czerwca bo do tego dnia jest pozwolenie na nadawanie??
Też chciałbym wiedzieć co będzie z MUX3 z SG. Jeśli ktoś coś wie czy jest szansa na przedłużenie koncesji proszę się podzielić wiedzą...
UKE wydając pozwolenie na testowe nadawanie MUX3 z Suchej Góry jak i ze Skrzycznego, zaznaczył, że z ich strony nie będzie żadnych przeszkód w przedłużaniu pozwolenia na te testy do czasu startu z tych dwóch nadajników docelowego MUX1. A czy TVP będzie chciała podtrzymywać te testy do chwili włączenia MUX1? Sądzę, że raczej tak.

artik_

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: artik_ »

Ale pytanie jest czy ktokolwiek wystąpił o takowe pozwolenie.

majki35

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: majki35 »

blockbuster pisze:
rumcajs_dvb-t pisze:
artik_ pisze:A ja chcę zapytać Pana Jarka co z MUX3 z Suchej Góry po 30 czerwca bo do tego dnia jest pozwolenie na nadawanie??
Też chciałbym wiedzieć co będzie z MUX3 z SG. Jeśli ktoś coś wie czy jest szansa na przedłużenie koncesji proszę się podzielić wiedzą...
UKE wydając pozwolenie na testowe nadawanie MUX3 z Suchej Góry jak i ze Skrzycznego, zaznaczył, że z ich strony nie będzie żadnych przeszkód w przedłużaniu pozwolenia na te testy do czasu startu z tych dwóch nadajników docelowego MUX1. A czy TVP będzie chciała podtrzymywać te testy do chwili włączenia MUX1? Sądzę, że raczej tak.
Pan Jarosław zapomniał o nas całkiem i nic nie wiemy czy dalej będzie to kontynuowane

forest

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: forest »

artik_ pisze:Ale pytanie jest czy ktokolwiek wystąpił o takowe pozwolenie.
- ja wystąpiłem.
Kolego, bądź poważny. TVP ma w nosie Podkarpacie. Znowu będzie przerwa (tak z miesiąc) i koncesja na parę miesięcy.

Kafar

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Kafar »

Witam,
po ostatnich pogorszeniach odbioru - które nie tylko ja zgłaszałem, zauważyłem ciekawą przypadłość.
Te same wzmacniacze LNA-177, ta sama lokalizacja anteny i przewód antenowy.
Telewizor Philipsa - bezbłędnie odbiera MUX-3, MUX-2 ma taką sieczkę, że nic nie wyświetli - antena siatkowa.
Tuner Opticum 9600 TS - MUX-2, czyli ten słabszy odbiera bezbłędnie, MUX-3 szarpie, ale trochę mniej jak na TV - antena kierunkowa ATX.
Obie anteny skierowane w tą samą stronę. Jeśli będzie czas w sobotę i MUX-3 jeszcze będzie nadawał, sprawdzę w drugą stronę: TV do kierunkowej a Opticum do siatki.
Czy ktoś miał podobne niedomagania? teren trudny - kierunek na SG przysłania wzgórze z klasztorem.
Wiadomo coś czy w piątek wyłączają czy dalej będzie szedł rónoległy odbiór?

Dig Dug

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Dig Dug »

Kafar - u mnie nie ma ani zająknięcia. Oba MUX-y chodzą stabilnie od czasu jak włączyli i zamontowałem te siatkę na jakimś tam wzmacniaczu. Wiesz, że u mnie lokalizacja jest OK, ale nawet spadku do 80-90 % nie zanotowałem czy to dla MUX 2 czy 3. Może to tylko zmiana dla złych lokalizacji, a sam nadajnik działa constans ??

Ja mam nadzieje, że zostawią MUX-3 bo TVP Historia i Kultura są spox. Dopiero jak ktoś zacznie je oglądać to doceni ich jakość. W gorszym przypadku liczę, że dadzą MUX-1 czyli TVP 1,2 info.

Najgorszej opcji nie dopuszczam na myśl :)

Gravis
Posty: 201
Rejestracja: 19 listopada 2010, o 14:17

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Gravis »

Witam!
Potrzebuję waszej pomocy.
http://pdfcast.org/download/terrain.pdf
Tutaj jest mapa i profil terenu. Potrzebuje waszej pomocy w doborze anteny i tunera.

Co do anteny oraz ewentualnego wzmacniacza nie mam pojęcia więc proszę o pomoc. Odnośnie tunera waham się między LV6TBOXHD a Fergusonem Ariva T60 z naciskiem na ten drugi.

Proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
sp8oob
Posty: 13
Rejestracja: 18 czerwca 2011, o 08:29
Odbiornik: Maximum
T-102FTA PVR
Instalacja antenowa: 13elem.Yaga +LNA177
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra/Bardejov

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: sp8oob »

Witam! Czy za kilka godzin "zobaczymy ciemność"? :P :P

Awatar użytkownika
mathome
Posty: 224
Rejestracja: 20 grudnia 2010, o 11:27
Odbiornik: SamsungC650
Ferguson Ariva252COMBO
Wand Tv
Opticum T90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 z symetryzatorem / ATX 91/ kabel Triset 113-25m
Anteny 12m n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno(Sucha Góra)/Bardejov + TROPO

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: mathome »

"
Szanowny Panie,
w dniu 10 maja 2011 r. do Prezesa UKE wpłynął wniosek od spółki TP Emitel Sp. z o.o. o wydanie pozwolenia radiowego na kontynuowanie eksperymentu w ramach pilotażowej emisji MUX3 (kanał 42) dla stacji Rzeszów/Sucha Góra.
Na wniosek TP Emitel Sp. z o.o. Prezes UKE w dniu 16 czerwca 2011 r. wydał stosowne pozwolenie radiowe z terminem ważności do dnia 30 września 2011 r.
"

Odpowiedz z UKE - myślałem że przedłużą do końca roku, a we wrześniu znowu będziemy się zastanawiać co dalej :)
post @rumcajs_dvb-t
z wątku:
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=18&t=2081


Awatar użytkownika
sp8oob
Posty: 13
Rejestracja: 18 czerwca 2011, o 08:29
Odbiornik: Maximum
T-102FTA PVR
Instalacja antenowa: 13elem.Yaga +LNA177
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra/Bardejov

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: sp8oob »

Wielkie dzięki za dobre słowo :P :P

bobeksas
Posty: 8
Rejestracja: 3 lipca 2011, o 09:06
Odbiornik: Ferguson Ariva T60
Instalacja antenowa: ATX 87
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tatarska Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: bobeksas »

Witam forumowiczów,

Mam problem z odbiorem dvb-t z SG. Około dwóch miesięcy temu testowałem odbiór na pożyczonym telewizorze z wbudowanym tunerem mpeg4 i wszystko śmigało aż miło (jakość w granicach 75-80%), skoro tak było, postanowiłem kupić sobie tuner, padło na Fergusona Ariva T60, podpiąłem instalację ale niestety jakość sygnału cały czas skacze w granicach 50-60% i wyszukało mi tylko mux1 ale o oglądaniu nie ma mowy. Wymieniłem już kabel na nowy ale nadal to samo. Na dachu mam antenę ATX 87 oraz wzmacniacz. Co ciekawe po podpięciu telewizora na którym testowałem odbiór za pierwszym razem teraz wskazuje tylko 10% siły sygnału, jakości zero.

Awatar użytkownika
sp8oob
Posty: 13
Rejestracja: 18 czerwca 2011, o 08:29
Odbiornik: Maximum
T-102FTA PVR
Instalacja antenowa: 13elem.Yaga +LNA177
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra/Bardejov

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: sp8oob »

Witam! Trzeba jeszcze raz sprawdzić cały tor odbiorczy-tzn. wzmacniacz,jego montaż i zasilanie oraz oraz złącza.Sprawdź najpierw czy wzmacniacz ma zasilanie,jeżeli tak a odbiór
nadal jest zły to go zdemontuj,i spróbuj bez wzmacniacza oraz sprawdź jakość wszystkich połączeń.
Powodzenia. :geek:

Bonanzo

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Bonanzo »

antena musi być ustawiona w kierunku pare stopni odchyłki i juz spada sygnał i klatkuje to nie analog to są moje spostrzeżenia pozatym na atx u mnie nie odbierało k 61 z S G zastosowałem zwykłą siatke i jest ok.

Awatar użytkownika
manguscik
Posty: 82
Rejestracja: 24 czerwca 2009, o 22:57
Odbiornik: LG 47LK950S, Philips 42PFL5405,karta TV USB NANO MT4161
Instalacja antenowa: AWS-1033 SilverLine /FM/BIII/2*UHF/33dB DIPOL 44/21-69 Tri Digit, Antena VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice, Rzeszów SG, Tarnów, Kielce

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: manguscik »

Bonanzo na ATX mogło Ci nie odbierać bo wszystkie tego typu anteny są do kanału 60.

bobeksas
Posty: 8
Rejestracja: 3 lipca 2011, o 09:06
Odbiornik: Ferguson Ariva T60
Instalacja antenowa: ATX 87
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tatarska Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: bobeksas »

Dziękuję za zainteresowanie moim problemem, instalację sprawdzałem, napięcie na wzmacniaczu jest, antena ustawiona jest na 99% dobrze. Nie pozostaje nic tylko spróbować bez wzmacniacza ale nie wydaje mi się aby w tym był problem skoro wcześniej działało na tym wzmacniaczu wszystko prawidłowo.

ps. Czy zwinięty kabel ma tutaj coś do rzeczy? Bo jest trochę za długi i musiałem go zwinąć, bo najzwyczajniej przeszkadzał.

Zablokowany