DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Kafar

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Kafar »

Dig Dug pisze:Kafar - czyli ja muszę mieć tę tanią :) za 40 zł i bedzie git. Tylko czy ona nie jest długaaaaaaaaaaaa ??
Trzeba zobaczyć czy ta:
http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... A1910R.htm
da radę z symetryzatorem jak u kuzynki, bo jak i tak jakiś przedwzmacniacz/wzmacniacz będzie potrzebny to taka zgrabna powinna dać radę:
http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A1112.htm
tylko, że ona jest do kanału 60, a nie 69 jak ta:
http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemne ... imum-uhf14
A kanały powyżej 60 mogą się u nas przydać.
goldfinger pisze: Ciekawa sprawa, bo jak wiele o tym osób pisało, K38 służy do dosyłu sygnału dla innych mniejszych obiektów, a więc zastąpienie go MUX2 bez programów TVP trochę skomplikowałoby chyba sprawę, chyba że to co jest obecnie zostanie przeniesione na inny kanał, ale myślę że do tego jest długa droga i raczej na zmianę w tym roku nie ma co liczyć...
Na mój gust ze Skrzycznego "testowa" emisja tego co jest teraz będzie trwać nadal, natomiast Sucha Góra... hmmm...
Oj będzie ciekawie, szczególnie 1 Października jak nic nie ruszy muszę się wybrać do jakiegoś użytkownika lokalnej kablówki i zobaczyć co będzie w okienku regionalnym TVP2/Info - od razu będzie wiadomo o ewentualnym przedłużaniu przedłużania MPEG-2 - co się ma sprzęt marnować.
Sucha Góra, podobnie jak Skrzyczne możliwości z kanałami ma: 42 i 61 - nic tylko MUX-y odpalać.
Pan Tomasz umieścił informacje:
Da zainteresowanych przedstawiam terminy uruchomienia emisji MUX2 DVB-T, w którym bedzie POLSAT:
RTCN Poznań/Śrem 30.09.2010
RTCN Warszawa/PkiN 30.09.2010
RTCN Warszawa/Raszyn 30.09.2010
RTCN Zielona Góra/Jemiołów 30.09.2010
RTCN Żagań/Wichów 30.09.2010
RTCN Gdańsk/Chwaszczyno 31.12.2010
RTCN Piła/Rusinowo 31.12.2010
RTCN Płock/Rachocin 31.12.2010
RTCN Siedlce/Łosice 31.12.2010
RTCN Szczecin/Kołowo 31.12.2010
RTON Iława/Kisielice 31.12.2010
RTCN Białogard/Sławoborze 31.12.2010
RTCN Częstochowa/Wręczyca 31.12.2010
RTCN Kalisz/Mikstat 31.12.2010
RTCN Olsztyn/Pieczewo 31.12.2010
RTCN Rzeszów/Sucha Góra 31.12.2010
RTON Świnoujście/ 31.12.2010
RTON Wisła/Skrzyczne 31.12.2010
http://www.mi.gov.pl/files/0/1791408/St ... cznik2.pdf
tutaj są plany wykorzystania kanałów, bo pomimo zmian dat i zawartości, to częstotliwości drastycznie nie powinny się zmienić.
Z Suchej Góry sytuacja jest odmienna do Skrzycznego. MPEG-2 leci na kanale 42, który nie jest przewidywany pod żaden MUX 1-3, i w ogóle w analogu lecą tylko TVP1 na 12 i TVP na 29.
MUX1 ma być na 52(przejściowo niedoszła paczka leci na 42)
MUX2 ma być na 32(przejściowo na 61)
MUX3 ma być na zwolnionym 29 - aktualnie analog TVP2
Prościej, bo Polsatu i innych nie mamy:
Polsat z Tarnowa na 60
Polsat z Krosna, bardzo słaby na miasto, ale dolatuje na 51
Polsat z Góry Jawor na 58
Słowacy aż tak bardzo z Bardejova nas nie zaszumiają: na 62 i 54
A tak to:
TVP1 Góra Jawor 35
TVP1 Kielce 38
TVP2 Góra Jawor 52
TVP2 Tarnów 22
TVP2 Kielce 28
TVP2 Chorągwica 33
Info Tarnów 57
Info Chorągwica 50
Puls Gorlice 36
i bardzo dużo stacji retransmisyjnych dla analogu.
Niemniej powinni zrobić użytek z dwóch wolnych kanałów w obydwu lokalizacjach: MUX2 i kto wie może MUX3 zamiast 1, bo nowych graczy i tematycznych nie widać, a co się ma pojemność marnować, jakby MUX3 miał skład taki jak w Śremie to 3x podstawowe TVP, mający wylądować w MUX1 by były.
Profilaktycznie nie marnowałbym dobrej pogody i przygotował instalację antenową na zimę i wiosnę - wtedy może nie być warunków do takich prac i znowu tłumy ruszą z pretensjami, że im nie działa, nie było kampanii informacyjnej, a w takich warunkach nikt instalacji nie zrobi i oni nie mają sie z czego cieszyć.

pferd

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: pferd »

RTCN Rzeszów/Sucha Góra - k. 61 (794 MHz), po wyłączeniu analogu k. 32 (562 MHz)

kurde dlaczego 31 grudnia, kto w zimie będzie po dachu chodził i zwrotnice zmieniał?

mam nadzieje ze w azarcie szybko (tzn przed pierwszym śniegiem) pokażą się nowe zwrotnice z nowymi pasmami,

andyg

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: andyg »

Nie było - źle, jest - też źle bo w zimie. Dajcie spokój. Ciesz się że będzie tak szybko, Kraków jeszcze poczeka ;) O ile będzie :lol: Teraz to mi sie juz w ogóle nie spieszy odkąd Polsaty są w Cyfrze. Nie oglądam ale mam świadomość że wszystko co naziemne mam w Cyferce.

pferd

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: pferd »

andyg pisze:Nie było - źle, jest - też źle bo w zimie. Dajcie spokój. Ciesz się że będzie tak szybko...
ale ja się ciesze i to bardzo, ale znając życie to i tych terminów nie dotrzymają....


mam nadzieje ze na święta Kevina już oglądnę w dvb-t :)

Awatar użytkownika
Ravaek
Posty: 50
Rejestracja: 5 lipca 2010, o 20:16
Odbiornik: Karta telewizyjna DVB-T
Instalacja antenowa: Antena siatkowa w oknie na strychu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Ravaek »

A ja jestem ciekaw jaka będzie moc sygnału. Niby teraz 19,000 ERP kW mi wystarcza ale zasięg nie jest rewelacyjny. Przydało by się więcej ;]



Edit:

Na radiopolska.pl podają 19,000
Ostatnio zmieniony 21 września 2010, o 15:50 przez Ravaek, łącznie zmieniany 1 raz.

mr.hyde

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: mr.hyde »

No właśnie Panowie z Emitela czy jest szansa na większą moc od grudnia, z suchej gory niż obecne 18 czy 19kW. a co się stanie 30 września z dvb-t z tego nadajnika, dalej będzie kontynuowana emisja mpeg-2 czy cisza?

Awatar użytkownika
Ravaek
Posty: 50
Rejestracja: 5 lipca 2010, o 20:16
Odbiornik: Karta telewizyjna DVB-T
Instalacja antenowa: Antena siatkowa w oknie na strychu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Ravaek »

Na stronie głównej Emitela pojawiło się ogłoszenie odnoście przerw w emisjach testowych DVB-T, spowodowane pracami zapewne nad MUXem drugim.

Jeżeli te przerwy w emisji pojawią się w DVB-T z SG, to niedługo na Podkarpaciu można spodziewać się MUX2, przynajmniej mam taką nadzieję. ;)

Kafar

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Kafar »

Niestety - dzisiaj i wczoraj ładnie działało, zobaczymy w poniedziałek - od wtorku pogorszenie pogody: proponuję, to co na maszcie zrobić jutro, a ze sprzętem bawić się jak będzie padało.

Awatar użytkownika
Ravaek
Posty: 50
Rejestracja: 5 lipca 2010, o 20:16
Odbiornik: Karta telewizyjna DVB-T
Instalacja antenowa: Antena siatkowa w oknie na strychu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Ravaek »

No i czekamy do Grudnia. ;)

Kafar

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Kafar »

Ciekawe czy jutro MPEG-2 z Suchej Góry i Skrzycznego wyłączą i nastanie ciemność, czy kolejne(oby ostatnie) przedłużenie przedłużenia pozwolenia na nadawanie do 31.12.2010.

andyg

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: andyg »

A dlaczego do 31.12? Powinni przedłuzyć do kwietnia gdy ruszy mux3 z TVP1,2,Info lub do czasu uruchomienia ich oficjalnie w I muxie mpeg4 bo już zgłupiałem gdzie te programy w końcu będą docelowo. 31.12 TVN i Polsat nie zastąpią mi przecież TVP.

Awatar użytkownika
Ravaek
Posty: 50
Rejestracja: 5 lipca 2010, o 20:16
Odbiornik: Karta telewizyjna DVB-T
Instalacja antenowa: Antena siatkowa w oknie na strychu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Ravaek »

Tomasz Berezowski pisze:MUX2 z RTCN Sucha Góra ruszy do końca roku... Mam nadzieję, że przed świętami.

Są szanse przed świętami.

Kafar

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Kafar »

Ba, oficjalny harmonogram o tym już pisze. Marketing platform cyfrowych ostro działa - nałapać naiwnych ile się da do Świąt - a potem sobie uruchamiajcie.
Wczoraj wróciłem i bez zmian MPEG-2 dla 3 kanałów leci w najlepsze, moc się nie zmieniła, nawet nie skanowałem pasma z lenistwa, bo nic tu nie pisali.

I tak dobrze, że do Grudnia czekami, a nie końca Kwietnia, czy Lipca przyszłego roku, albo tak jak Śnieżne Kotły do 2013;/

Awatar użytkownika
Ravaek
Posty: 50
Rejestracja: 5 lipca 2010, o 20:16
Odbiornik: Karta telewizyjna DVB-T
Instalacja antenowa: Antena siatkowa w oknie na strychu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Ravaek »

Ja skanowałem ale wszystko bez zmian.

Mnie najbardziej dziwi to że niektóre rejony od dawna są odcięte od jakichkolwiek kanałów poza TVP. Choćby samo Podkarpacie, cieszymy się od dawna że mamy testy dvb-t ale nic nowego to nie wnosi jedynie TVP INFO nic rewelacyjnego poza tym to nic.
MUX2 powinien być najwcześniej uruchomiony w miejscach gdzie do tej pory z analogu też niewiele było dostępne.
Oprócz TVP, z komercyjnych kanałów analogowo odbieram z Krosna POLSAT i co najciekawsze nie jest on nadawany przez Emitel tylko przez RS TV.
Zaś zaraz niedaleko w Małopolsce z analogu choćby z Tarnowa TVP2, TVP INFO, TVN, POLSAT a z Krakowa TVP1, TVP2, TV Puls, TVN, TV4 (Czwórka), TVP INFO, POLSAT.... a Podkarpacie niech się cieszy z TVP1,2 :cry:

Ale jak wspomniał Kafar trzeba się cieszyć że jesteśmy w drugim terminie MUX2, a nie jak inni nieszczęśnicy w 2013 :shock:

Kafar

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Kafar »

Lenistwo mi przeszło i też Opticumem zapodałem skanowanie, poza kanałem 42, gdzie żaden parametr transmisji się nei zmienił cisza do 69 kanału. co ciekawe, zauważyłem, że Opticum pomimo znalezienia jeszcze raz tych samych kanałów, ani ich nie nadpisywał, ani drugi raz nie dodał do listy i zawsze kanały DVB-T upycha na pierwszych miejscach listy. Dodając szybkośc przełączania tych kanałów versus satelitarne(FTA, Polsat, TnK, Cyfra - w posiadaniu takich kart jestem) - jak ktoś narzeka - na co mu DVB-T bo ma kablówke, satelite - to chce się przyłożyć klientowi.
Ravaek pisze: Oprócz TVP, z komercyjnych kanałów analogowo odbieram z Krosna POLSAT i co najciekawsze nie jest on nadawany przez Emitel tylko przez RS TV.
Zaś zaraz niedaleko w Małopolsce z analogu choćby z Tarnowa TVP2, TVP INFO, TVN, POLSAT a z Krakowa TVP1, TVP2, TV Puls, TVN, TV4 (Czwórka), TVP INFO, POLSAT.... a Podkarpacie niech się cieszy z TVP1,2 :cry:
Ale jak wspomniał Kafar trzeba się cieszyć że jesteśmy w drugim terminie MUX2, a nie jak inni nieszczęśnicy w 2013 :shock:
Polsat z Krosna i Soliny fajnie odbiera, a co do Małopolski to bym się nie zgodził:
TV Puls z Gorlic - lokalnie zapełnia wschód (też RS TV, INFO-TV-FM) i z Chorągwicy
TVN i TV4 lokalnie i kierunkowo zazwyczaj tylko na okolice Krakówa, Tarnowa i Zakopca.
Z Polsatem trochu lepiej, a tak to samo co i Podkarpacie - bida z nędzą. Szkoda, że Słowaki z Bardejova wytłumili do nas.

Robimy zakład czy 31-go października będzie kolejne przedłużenie eksperymentalnej emisji MPEG-2 do 30 listopada?

Awatar użytkownika
Ravaek
Posty: 50
Rejestracja: 5 lipca 2010, o 20:16
Odbiornik: Karta telewizyjna DVB-T
Instalacja antenowa: Antena siatkowa w oknie na strychu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Ravaek »

Ja mam taką cichą nadzieję że testy MPEG-2, będą kontynuowane do czasu rozpoczęcia nadawania MUX3.

Kafar

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Kafar »

Chyba MUX2 w grudniu bo MUX3 to dopiero według harmonogramu w pod koniec kwietnia.

slawek
Posty: 143
Rejestracja: 14 marca 2010, o 17:08
Odbiornik: Samsung Le32b650
Instalacja antenowa: Siatka+Swa 9701 Odbiór MUX8 +Siatka +symetryzator MUX 1 MUX 2 MUX 3 zwrotnica
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha G Leżajsk Giedlarowa

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: slawek »

Mam dużą prośbę do pana Tomasza Berezowskiego o ile odwiedza ten wątek.Jestem w tej chwili tzn MPEG-2 na skraju zasięgu nadajnika Sucha Góra i jestem ciekawy jaka będzie moc MuX 2 z tego nadajnika od 31.12.2010.Oczywiście zdaję sobie sprawę ze kanał 61 nie jest docelowy i pewnie pełna moc będzie dopiero na kanale 32 ale czy mógłby pan choć potwierdzić czy obecne 19 erp zostanie utrzymane.Z góry dziękuję za odpowiedz.

Tomasz Berezowski

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Tomasz Berezowski »

slawek pisze:Mam dużą prośbę do pana Tomasza Berezowskiego o ile odwiedza ten wątek.Jestem w tej chwili tzn MPEG-2 na skraju zasięgu nadajnika Sucha Góra i jestem ciekawy jaka będzie moc MuX 2 z tego nadajnika od 31.12.2010.Oczywiście zdaję sobie sprawę ze kanał 61 nie jest docelowy i pewnie pełna moc będzie dopiero na kanale 32 ale czy mógłby pan choć potwierdzić czy obecne 19 erp zostanie utrzymane.Z góry dziękuję za odpowiedz.
Niestety nie zostanie. Emisja na kanale przejściowym 61 planowana jest z mocą 10kW.

slawek
Posty: 143
Rejestracja: 14 marca 2010, o 17:08
Odbiornik: Samsung Le32b650
Instalacja antenowa: Siatka+Swa 9701 Odbiór MUX8 +Siatka +symetryzator MUX 1 MUX 2 MUX 3 zwrotnica
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha G Leżajsk Giedlarowa

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: slawek »

Panie Tomaszu dziękuję za informację.szkoda że taka słaba moc będzie bo chyba się nie załapię na odbiór.mam jeszcze jedno pytanie w takim razie kiedy będzie większa moc.po wyłączeniu analogu zdaje się za rok czy też raczej muszę czekać na odpalenie nadajnika z Przemyśla lub leżajska

Zablokowany