DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Krosnoludek »

Ja bym powiedział, że w Krośnie na tych nowych antenach (o ile już działają) jest gorszy sygnał niż na starym systemie antenowym.
W telewizorze LG poprzednio wszystkie muxy miałem 100%/100%, teraz 94-96%/100%. W komputerze na Total Media wcześniej miałem na wskaźniku wszystkie 6 kresek, teraz np. na MUX-3 3-4 kreski, czasami wskoczy na chwilę 6 kresek.
Dodatkowo, na komputerze (MT4171) wcześniej nie odbierałem wszystkich muxów ze Słowacji, z powodu zagłuszania mocnym sygnałem z SG, teraz po obniżeniu mocy Suchej Góry wszystkie muxy ze Słowacji działają. Wcześniej żeby działały na komputerze trzeba było czekać na przerwą konserwacyjną SG.
Takie są moje spostrzeżenia, na podstawie wskazań na tunerze, tv, i komputerze.

Może jeszcze nie idzie z pełną mocą, lub coś dopracują.
Ostatnio zmieniony 2 września 2014, o 22:04 przez Krosnoludek, łącznie zmieniany 1 raz.

Bartt

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Bartt »

@Krosnoludek
Nowy system antenowy może mieć inną charakterystykę promieniowania. Być może celowo dobrano ją tak, aby duża moc nie była emitowana blisko nadajnika, a bardziej na dalsze odległości.

PS
U mnie również poprawa sygnału, zwłaszcza na mux-1 ;)

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Krosnoludek »

Panie Jarosławie, czy prace modernizacyjne zostały już oficjalnie zakończone na Suchej Górze, czy jeszcze trwają ?.
Na razie brak jest oficjalnego komunikatu w tej sprawie na waszej stronie.

michal135
Posty: 135
Rejestracja: 4 lutego 2012, o 16:01

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: michal135 »

Jest obecnie znaczna różnica w poziomie sygnału na korzyść niż przed remontem. Po wyjęciu wtyczki wzmacniacza od anteny MUXy odbierają właściwie tak samo jak z zasilaniem, czyli dobrze. Minimalna pikselizacja jest na kanale 32, ale myślę że to kwestia ustawienia anteny. Dodam tutaj, że kierunek na nadajnik zasłania sąsiedni blok. Antena jest ustawiona inaczej - łapie z odbić. Przed remontem odbiór bez wzmacniacza nie był możliwy na kanale 52. Na 32 chodziło, ale słabo.

rafffs
Posty: 4
Rejestracja: 2 września 2014, o 09:01
Odbiornik: tv lg32ln540b
Nadajnik - obiekt nadawczy: sucha góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: rafffs »

W Krośnie jak narazie po tym remoncie siła sygnału spadła na wszystkich muxach, wczesniej mux 2 i 3 mozna było odbierac bez wzmacniacza teraz juz nie jest to możliwe.

Pakos
Posty: 74
Rejestracja: 29 grudnia 2009, o 20:31
Miejscowość: Debowiec
Odbiornik: Hitachi 4K
Instalacja antenowa: Siatka+ symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice/Maślana Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Pakos »

Jakiej używasz anteny? może masz za duże wzmocnienie na tak małą odległość do nadajnika i przesterowuje ci odbiornik.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Krosnoludek »

Dokładnie tak jest jak pisze @rafffs, siła sygnału spadła na wszystkich trzech muxach (tak jak to opisałem w poście wyżej). Zamiast być poprawa na nowym systemie antenowym, jest spadek siły sygnału.
Emitel teraz pewnie wykonuje pomiary w terenie, ciekawie co im wyjdzie w Krośnie.

Czekamy na wypowiedź Panów Jarków w tej sprawie(o ile znają już przyczynę), dlaczego w Krośnie zamiast być lepiej, jest gorzej.
Ostatnio zmieniony 3 września 2014, o 13:13 przez Krosnoludek, łącznie zmieniany 1 raz.

Pakos
Posty: 74
Rejestracja: 29 grudnia 2009, o 20:31
Miejscowość: Debowiec
Odbiornik: Hitachi 4K
Instalacja antenowa: Siatka+ symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice/Maślana Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Pakos »

W czasie remontu miałem słabszy sygnał MUX-1 70% teraz wszystkie odbieram z sygnałem i jakością 100% mimo tego ze nadajnik zasłania kilka drzew.

Meow

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Meow »

Witam

Ja podczas tego całego remontu nie miałem żadnego problemu, a od 01.09 mam zakłócenia przeważnie od godziny 19.20 +/- 5-10 min do 3.00 później już nie sprawdzałem, rano od 7.00 sprawdzałem i jest obraz ok.
Antenę mam "TELMOR ASR IQ" skierowaną na Suchą Górę, mieszkam w Rzeszowie na Zalesiu. Moc sygnału jest 100, a jakość obrazu jak są zakłócenia jest wtenczas tak 40-60 i nie da się oglądać. Oni jeszcze coś robią czy co jest ?
Żadnego info nic, miało się to wszystko zakończyć do 31 sierpnia, a tu mi od 1 września zakłócenia wyskoczyły :lol:
Podczas tych zakłóceń to każdy program ma problemy, zmieniałem na inny kanał wtenczas i nadal jest to samo, nic nie pomaga :|

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Domel28 »

Ta antena co używasz to pewnie ze wzmacniaczem? Siła 100% a skacząca jakość może oznaczać zbyt mocny sygnał. Podczas remontu to nie występowało, bo sygnał był nadawany z innego systemu antenowego

Meow

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Meow »

Obrazek
Taki wzmacniacz mam, no dobra ale czemu wszystko jest ok od godziny 7.00 do tej 19.20, a potem nagle się obraz psuje ?
I nic się nie da oglądać :x

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: K63 »

To nie jest wzmacniacz, tylko zasilacz do wzmacniacza. Ale powinieneś mieć raczej taki, bo to jest oryginalny zasilacz Telmora.
Zgodnie ze specyfikacją antena posiada inteligenty wzmacniacz dostosowujący siłę wzmocnienia w zależności od parametrów sygnału, więc przynajmniej teoretycznie przesterowanie nie powinno występować.
Telkom-TELMOR pisze:Zastosowany w antenie inteligentny przedwzmacniacz umożliwia instalowanie jej niezależnie od odległości do nadajnika dostosowując optymalnie swoje parametry do natężenia odbieranego sygnału.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Krosnoludek »

W Krośnie jest dramat z sygnałem na tym nowym systemie antenowym, na rezerwowym wszystko działało poprawnie, tak jak na starym systemie.

Byłem dziś w sklepie u Edka na Powstańców Warszawskich, i jest tragedia, ludzie dzwonią pytają się czy tunery się popsuły bo obraz zaczął klatkować i nie da się oglądać NTC. Tak samo w sklepie na antenie zewnętrznej obraz klatkuje, a wcześniej z anteny wewnętrznej szedł idealnie.

Drogi Emitelu czekamy na komentarz w tej sprawie!

Meow

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Meow »

Kupiłem - Zasilacz antenowy ZZA-7 Telmor - zamontowałem zobaczymy czy to coś da, jak na razie jest tak samo jak wczoraj, ale wszystko okaże się po godzinie 19.20 :D
A jak znowu będzie to samo to co to może być ? Wina tych nowych anten na Suchej czy co ?

Pozdrawiam

Onegdaj
Posty: 12
Rejestracja: 15 kwietnia 2014, o 21:32
Nadajnik - obiekt nadawczy: Baranówka/Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Onegdaj »

Emitel to lepiej niech już nic nie kombinuje, bo tylko pogorszą sprawę...
Po remoncie systemu antenowego w końcu :shock: w Rzeszowie można w miarę bez problemu odbierać MUX-1 i oto chodziło, bo przed remontem było to w Rzeszowie bardzo ale to bardzo utrudnione.

WIELKIE DZIĘKI DLA EMITELA - RZESZÓW JEST ZADOWOLONY :!:


PS @Krosnoludek lepiej nie siej fermentu bo znam ludzi z Krosna co obecnie nie mają problemu z odbiorem - musisz po prostu przystosować swoją antenę do nowych wymagań a nie oczekiwać cudów od Emitela...


.

rafffs
Posty: 4
Rejestracja: 2 września 2014, o 09:01
Odbiornik: tv lg32ln540b
Nadajnik - obiekt nadawczy: sucha góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: rafffs »

no jeżeli oczekiwanie cudów to jest to aby siła sygnału była przynajmniej taka jak przed remontem, no to chyba za duże wymagania.

Meow

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Meow »

I dupa blada, jest prawie godzina 19.20 i są zakłócenia, od godz 7.00 ZERO zakłóceń przychodzi 19.20 i są zakłócenia.
Żal.pl i tyle :lol:

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Krosnoludek »

Uzyskałem dzisiaj informację, że na Suchej Górze jest jedna wielka awaria. Nowy system antenowy nie ruszył prawidłowo, emisję przerzucono ponownie na zdemontowany już częściowo zastępczy system antenowy i mamy takie oto kwiatki.

Dziwię się, że Emitel nie zamieści jakiegoś komunikatu, ludzie są zdezorientowani, kręcą antenami, dzwonią po sklepach, a przecież powinni zamieścić komunikat że mamy awarię. Stary komunikat obowiązywał do 31.08.2014.
http://www.emitel.pl/strona-glowna/prac ... sucha-gora

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Rzeszowiak »

U mnie odbiór idealny brak błędów na wszystkich muxach. Parametry Mux - 1 82-85%, Mux - 2 82-85%, Mux - 3 90%. Sygnał w stronę Rzeszowa jak u mnie nie ma zakłóceń. Odbiór lepszy w stosunku do starego systemu antenowego a przy rezerwowym systemie (modernizacja SG) siła sygnału spadła o połowę na Muxie 1 i 2.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Jarosław Bałuka »

Krosnoludek pisze:Uzyskałem dzisiaj informację, że na Suchej Górze jest jedna wielka awaria. Nowy system antenowy nie ruszył prawidłowo, emisję przerzucono ponownie na zdemontowany już częściowo zastępczy system antenowy i mamy takie oto kwiatki.
A skąd niby ta informacja (bajka)?
Krosnoludek pisze: Dziwię się, że Emitel nie zamieści jakiegoś komunikatu, ludzie są zdezorientowani, kręcą antenami, dzwonią po sklepach, a przecież powinni zamieścić komunikat że mamy awarię. Stary komunikat obowiązywał do 31.08.2014.
http://www.emitel.pl/strona-glowna/prac ... sucha-gora
Kolejna "twórczość"? Nie mamy żadnych zgłoszeń o problemach z odbiorem. Natomiast na forum jak widać sygnały są nawet o poprawie w stosunku do poprzedniego systemu.

Zablokowany