DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: bogdanzieba »

Polakowi to zawszę źle nic mu nie pasuje. Nie było MUX-3, płakali, że nie ma. Emitel i UKE wyszli naprzeciw odbiorcom i uruchomili test MUX-3 to płaczą dlaczego z taką mocą a nie inną. Opanujcie się, mentalność polaków jest obrzydliwa.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

OK :)

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

@bogdanzieba Załóżmy taką sytuację, wygrywasz w konkursie TV 37 cali dostałbyś 10 calowy i jak rozumiem jesteś szczęśliwy bo jak by nie patrzyć wygrałeś no może nie do końca to co Ci obiecano ale funkcjonalność ta sama. Nie wiem może rzeczywiście lubię narzekać ale wolę to niż być szczęśliwym z faktu dostania lizaka zamiast obiecanego marcepanu :).

Dig Dug

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Dig Dug »

kemi73 - przesadzasz. Twoja przenośnia miałaby miejsce, gdyby MUX-3 był oficjalnie planowany z terminem i mocą, a ścieliby moc i przesunęli termin, albo wycieli ze 2 pragramy.

A tu mamy coś dziwnego, bo miał być koniec, a dostaliśmy nadzieje od UKE na wznowienie emisji testowej. Testowej to ma się rozumieć tak jak było czyli 3 pragramy zwłaszcza, że larum było o TVP Info. A to uruchomili nagle MUX-3 w pełnej wersji czyli 5 programów i do tego EPG. Do tego zostawili moc 18 kW bo była sprawdzona wcześniej przy MPEG-2 i gitara gra.

To jest juz zwykłe czepialstwo. TVP leci w kulki i robi własne interesy, ale tu miło zaskoczyli - przynajmniej mnie :)

Jak wyłączą na wakacje to cóz będzie szkoda, ale może i lepiej bo tak to zamiast na polu oddychać świerzym powietrzem, człowiek siedziałby i oglądał powtórki :)
Jak test MPEG-2 był przedłużany tyle czasu, to myślę że MUX-3 powienien dociągnąć do oficjalnego startu, albo może cos z MUX-1 wymyślą kto wie. Dalej dziwi upór co do Baranówki.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

Nie do końca mogę się z Tobą zgodzić bo nie uruchomili SG z mocą 18KW a 25KW bo taka informacja pojawiła się oficjalnie na stronie Emitela, więc nie było tak jak piszesz. Co do ilości programów to jest mi to obojętne jak dla mnie wystarczył by pakiet z mpeg2 pozostałem mam z satelity, a co przedłużenia emisji testowej to pożyjemy zobaczymy :). A co do Baranówki to i tak zostanie bo jest wg harmonogramu i nic tu nikt na to nie poradzi.

atomek

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: atomek »

Ludzie nie śledziłem dokładnie wątku ale jeśli dobrze pamiętam chodziło o to że zaraz po starcie MUX-3 na k. 42 wszystkie komunikaty mówiły że leci z mocą 25kW (nawet na stronie emitela która została potem zmieniona - poprawiona na 18kW). Dla mnie to było dziwne ponieważ różnice w sygnale u mnie są bardzo małe jak na te 15kW różnicy pomiędzy MUX2 i MUX3. Zresztą nie tylko dla mnie. Dlatego co niektórzy tak intensywnie chcieli się dowiedzieć jak jest naprawdę i dlatego pytania do EMITEL o moc nadawania. Dlatego rozumiem kolegę @kemi73.

W każdym razie jest OK że mamy MUX3 szkoda tylko że jedynie do czerwca. Mnie i jak wielu z podkarpackiego nie pociesza to że po wygaśnięciu pozwolenia UKE zostanie tylko Baranówka. W mojej lokalizacji nie będzie możliwości odbioru, a jak na razie nie wiadomo kiedy zostaną uruchomione pozostałe lokalizacje tego muxu.

Pakos
Posty: 74
Rejestracja: 29 grudnia 2009, o 20:31
Miejscowość: Debowiec
Odbiornik: Hitachi 4K
Instalacja antenowa: Siatka+ symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice/Maślana Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Pakos »

Orientuje się ktoś czy przekaźnik w Strzyżowie nadaje TVP Info na kanale 31 z mocą 100W on korzystał z przekazu z
Suchej Góry ale w MPEG 2 a teraz co tam nadają ? podejrzewam ze nic.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: bogdanzieba »

@Kemi73 rozumiem twoje rozgoryczenie. A co ja mam powiedzieć 90 km od nadajnika w Suchej Górze, zero odbioru MUX-2 i MUX-3 a to też Podkarpacie i liczyłem na muxy. Poza tym w moim regionie odbiorę tylko naziemnie: TVP 1, TVP 2 z Kielc i słabej jakości Polsat z Sandomierza i tak od wielu wielu lat.....

am00
Posty: 57
Rejestracja: 23 października 2009, o 11:04
Miejscowość: Jaraczewo
Odbiornik: Sony Bravia
Instalacja antenowa: Pokojową ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: POZNAŃ - Śrem - 25km

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: am00 »

atomek pisze: Dla mnie to było dziwne ponieważ różnice w sygnale u mnie są bardzo małe jak na te 15kW różnicy pomiędzy MUX2 i MUX3.
Czułość odbiornika mierzymy w skali logarytmicznej tj. w dB. Ważny jest tutaj iloraz mocy, a nie róznica. Tak więc pomiędzy 18kW i 25kW mamy tylko 1,5dB (10*log(P1/P2)), a pomiędzy 10kW i 25kW tylko 4dB. Dla porównania, odchylenie standardowe rozkładu przestrzennego dla telewizyjnego sygnału cyfrowego w kwadracie 100x100m to 5,5dB. Więc nic dziwnego, że takie róznice trudno zauważyć i zmierzyć.

hasior

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: hasior »

Pakos pisze:Orientuje się ktoś czy przekaźnik w Strzyżowie nadaje TVP Info na kanale 31 z mocą 100W on korzystał z przekazu z
Suchej Góry ale w MPEG 2 a teraz co tam nadają ? podejrzewam ze nic.
Jak znikł przekaz w mpeg2 to kilka dni była ciemność i napis no signal ale po 3-4 dniach pojawił się kanał tvp info rzeszów i to chyba już szło radiolinią z baranówki.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Jarosław Bałuka »

Pakos pisze:Orientuje się ktoś czy przekaźnik w Strzyżowie nadaje TVP Info na kanale 31 z mocą 100W on korzystał z przekazu z
Suchej Góry ale w MPEG 2 a teraz co tam nadają ? podejrzewam ze nic.
Dlaczego podejrzewasz, że nic? Jest nadawane TVP Info.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: bogdanzieba »

Korzystając z okazji, że Pan Jarosław Bałuka jest na forum proszę o odpowiedź kiedy w powiecie tarnobrzeskim a dokładniej w Nowej Dębie będę miał możliwość odbioru DVB-T. Niestety ale z Suchej Góry nie mam możliwości odbioru. (90 km). Dzięki z góry za odpowiedź.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

Pewnie dostaniesz takie info http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... mux-2-2397 czyli dopiero od 31 lipca 2011.

piotr_krz
Posty: 27
Rejestracja: 30 grudnia 2010, o 10:15
Odbiornik: Tuner DVB-T do Turbodecodera telewizji n
Instalacja antenowa: Antena Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra, Rzeszów - Baranówka

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: piotr_krz »

kemi73 pisze:Pewnie dostaniesz takie info http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... mux-2-2397 czyli dopiero od 31 lipca 2011.
Wg tych mapek to Nowa Dęba dopiero w etapie 6-tym, a to dopiero końcówka 2013.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

Niekoniecznie bo Tarnów zacznie nadawać z mocą 50 KW więc jest szansa że ten sygnał doleci, a jak będzie to się przekonamy dopiero 31 lipca :).

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: bogdanzieba »

Nie zapominajcie o świetnym nadajniku na św. Krzyżu. Ma ruszyć chyba w lipcu 2011r. Faktycznie wg. tych mapek to jestem w czarnej d....


Tam w 6 etapie nawet nie ma mojej miejscowości w zasięgu DVB-T. Akurat biegnie przez nią biały pasek. Czyli będę tym 3% w skali kraju co nie będzie miał zasięgu DVB-T.?

atomek

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: atomek »

Z tego co wiem to w Nowej Dębie jest możliwy odbiór z SG pod warunkiem że użyjesz dobrej anteny kierunkowej.

Ostatnio kupowałem i zakładałem znajomemu antenę który mieszka Majdanie Królewskim. Antenę kupiłem w jednym z rzeszowskich sklepów specjalizujących się w tv sat itp - nie będę robił reklamy, a od od sprzedawcy dowiedziałem się że odbiór będzie bezproblemowy ponieważ zakładali czy sprzedali kilka anten osobom z ND i bez problemu odbierają. I chyba to prawda bo u mojego kolegi odbiór jest idealny bez żadnych zacięć, a Nowa Dęba to przecież rzut beretem od Majdanu. Jedyna różnica to ta że Majdan jest położony trochę wyżej.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: bogdanzieba »

Tak Majdan Królewski a Nowa Dęba to odległość 7 km, różnica jedynie w wysokości terenu. Nie rób reklamy sklepowi tylko powiedz jaka to antenka.

atomek

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: atomek »

http://www.hollex.rzeszow.pl/pl/316,357/5/272//

Teraz już wiesz gdzie kupiłem. Oczywiście w razie gdyby nie odbierała bez problemu można oddać, a przynajmniej takie otrzymałem zapewnienie od sprzedawcy.

atomek

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: atomek »

Aha co do ustawiania anteny to polecam mapkę z http://www.dvbtmap.eu/, a dokładnie "Odległość i profil terenu" (pierwsza z prawej). Wystarczy namierzyć swoją miejscowość, oczywiście wcześniej zaznaczyć sobie nadajnik dla jakiego chcemy zrobić sobie profil, włączyć sobie widok z satelity, dokładnie namierzyć swój dom i już wiemy dokładnie jaki kierunek obrać przy ustawianiu anteny.

Zablokowany