DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Kafar

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Kafar »

Nie mogę się doczekać powrotu do Jasła - choćby 6 godzin to zajęło, jak tylko wróce napiszę co znalazł LED Philipsa i Opticum HD 9600 TS. Do tej pory kanał 42 prezentował się tak: Philips- siatka+LNA177 90%/90%, Opticum ATX-55+LNA177 65%/65%.

gregor72

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: gregor72 »

Krosnoludek pisze:I jak działa w Krośnie MUX-2 w MPEG-4???.
Byłem dziś u znajomego (również w Krośnie) sprawdzić czy działa u niego MUX-2 na kanale 61 i o godz. ok 11.30 był u niego brak sygnału, natomiast kanał 42 bez problemów odbierał paczkę TVP. Może akurat coś przy nadajniku wtedy robili i wyłączyli sygnał???. Czy mógłby ktoś potwierdzić że w okolicach godz. 11.30 miał sygnał MUX-2 w Krośnie???.

A tak przy okazji, znalazłem archiwalny artykuł z 2004roku i hucznego startu DVB-T w Krośnie, oto link: http://www.krosno24.pl/informacje.php3?id=802

Pozdrawiam.
Wszedzie na sat-forach trabią że Such góra nadaje już mux2 nawet na http://www.krosno24.pl/informacje.php3? ... commAnchor ,U mnie nie zauważyłem żadnych przerw ,choć wczoraj były ale bardzo krótkie

djmatus

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: djmatus »

jest juz tv puls 2 :D :D

muchac35

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: muchac35 »

plansza kontrolna TV6 została zastąpiona kopią Tv Puls o nazwie Puls 2
(więc mamy zdublowany TV Puls) lepiej to niż kolorowe pasy hehehe)
mogli by do czasu uruchomienia nowego kanału dać TV Puls +1 (z przesunięciem godzinnym) tak jak to TVN nadaje na sat

Dig Dug

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Dig Dug »

U mnie w Dębowcu na siatce mam 100 % jakość i siła dla obu kanałów. :) Mam 26 km do nadajnika.

Puls 2 potwierdzam co koledzy pisali. Zapowiedzi Puls 1 i tyle.

Awatar użytkownika
manguscik
Posty: 82
Rejestracja: 24 czerwca 2009, o 22:57
Odbiornik: LG 47LK950S, Philips 42PFL5405,karta TV USB NANO MT4161
Instalacja antenowa: AWS-1033 SilverLine /FM/BIII/2*UHF/33dB DIPOL 44/21-69 Tri Digit, Antena VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice, Rzeszów SG, Tarnów, Kielce

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: manguscik »

Witam w okolicach Gorlic a dokładnie Dominikowice około 50 km od nadajnika MUX 2 odbieram bezproblemowo na antenie pokojowej + symetryzator i Wzmacniacz antenowy wewnętrzny AWS-1033 SilverLine /FM/BIII/2*UHF/33dB umieszczonej na strychu z siłą 95 % jakość 90 %. Mux testowy od dawien dawna idzie z sygnałem 98 % jakość 100 %. Ponieżej zdjęcie anteny + wzmacniacz . [center]
Obrazek Obrazek [/center]

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

Potwierdzam sygnał z SG w okolicach Gorlic moc ok 92 % jakość 84 %. Przynajmniej tak pokazuje na na LCD Sharp :).

lukasz536
Posty: 103
Rejestracja: 21 grudnia 2010, o 13:31
Odbiornik: Samsung LE32B450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza AZART (MUX 1 i 2) + pojedynczy dipol własnej roboty (MUX 3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra + Baranówka

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: lukasz536 »

chciałbym się zapytać, czy ktoś mieszkający w pobliżu Rzeszowa, a w szczególności nieznacznie na wschód od Rzeszowa, odbiera mux2? Pytam dlatego, bo jest to oczywiście obszar, na którym mieszkam, a w dodatku mapa pokrycia pokazuje, że nie jest to teren całkowicie pokryty sygnałem. A jeszcze nic szukać nie próbowałem, bo jestem chory i na balkonie nie mogę się pobawić w ustawianie anteny...

luki19910221

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: luki19910221 »

Przeczytaj poprzednie wątki. Kilka osób z okolic Rzeszowa się wypowiadało.

Kafar

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Kafar »

Już wszystko przetestowane, Jasło - widok w stroną Suchej Góry zasłonięty przez Klasztor na Górce Klasztornej (%siła/jakość%):
kanał 42: Philips 32PFL5605H - siatka+LNA177 100%/90%, Opticum ATX-55+LNA177 65%/65%
kanał 61: Philips 32PFL5605H - siatka+LNA177 85%/85%, Opticum ATX-55+LNA177 65%/55%

Obraz super, szybkość zmiany kanałów też - w Opticumie wywaliłem zdublowane kanały z TnK SD i Polsatu PrePAID, szkoda, że kanał 42 wyłączą, ale przy jednoczesnym nadawaniu do końca roku można porównać jaki wpływ na zasięg ma zmniejszenie mocy o połowę.

roodik

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: roodik »

lukasz536 pisze:chciałbym się zapytać, czy ktoś mieszkający w pobliżu Rzeszowa, a w szczególności nieznacznie na wschód od Rzeszowa, odbiera mux2? Pytam dlatego, bo jest to oczywiście obszar, na którym mieszkam, a w dodatku mapa pokrycia pokazuje, że nie jest to teren całkowicie pokryty sygnałem. A jeszcze nic szukać nie próbowałem, bo jestem chory i na balkonie nie mogę się pobawić w ustawianie anteny...
U mnie niestety cieniutko. Albo to będzie sprawa anteny albo nie wiem. Będę musiał wszystko sprawdzić i poustawiać.
Mieszkam na Wilkowyi i dźwięk jest przerywany a obrazu niet...
Obrazek

DVB-T

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: DVB-T »

roodik pisze:
lukasz536 pisze:chciałbym się zapytać, czy ktoś mieszkający w pobliżu Rzeszowa, a w szczególności nieznacznie na wschód od Rzeszowa, odbiera mux2? Pytam dlatego, bo jest to oczywiście obszar, na którym mieszkam, a w dodatku mapa pokrycia pokazuje, że nie jest to teren całkowicie pokryty sygnałem. A jeszcze nic szukać nie próbowałem, bo jestem chory i na balkonie nie mogę się pobawić w ustawianie anteny...
U mnie niestety cieniutko. Albo to będzie sprawa anteny albo nie wiem. Będę musiał wszystko sprawdzić i poustawiać.
Mieszkam na Wilkowyi i dźwięk jest przerywany a obrazu niet...
Obrazek
Profil terenu ani odległość nie są złe, na przyzwoitej antenie powinieneś odebrać bezproblemowo. Jaki masz sprzęt odbiorczy? Tzn. antena, wzmacniacz/symetryzator i odbiornik?

roodik

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: roodik »

Antena Yagi, poniżej zdjęcie:
http://www.kochambieszczady.pl/tmp/pc240487a.jpg
Symetyzator badmor tu 21-60:
http://www.kochambieszczady.pl/tmp/pc240488a.jpg

Co mi poradzicie? Co wybrać, co zmienić? Koszt zostawmy sobie na później ;)

Sam sobie odpowiem, czy tylko symetyzator będzie do kupienia? Bo mój stary ma zakres tylko do 60 kanału...

grigor
Posty: 10
Rejestracja: 21 listopada 2010, o 16:39
Instalacja antenowa: siatka z symetryzatorem pod dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: sg

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: grigor »

Mam tez do kolegów pytanie w związku z dvbt z sg. Mianowicie wszystko niby chodzi niemniej jednak u mnie przy odleglosci 19 km i sygnale 100/100 sygnal zanika cyklicznie i jest ciemnosc :(. TV Sharp dh520, antena stara siatkowa. Czy caly czas cos robią w co wątpie czy cos nie tak u mnie? Ktos moze cos przypuszczac. na mpeg 2 jest tak samo jak na mpeg4. :( U Was tez tak czy nie?

vaxel

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: vaxel »

grigor pisze:Mam tez do kolegów pytanie w związku z dvbt z sg. Mianowicie wszystko niby chodzi niemniej jednak u mnie przy odleglosci 19 km i sygnale 100/100 sygnal zanika cyklicznie i jest ciemnosc :(. TV Sharp dh520, antena stara siatkowa. Czy caly czas cos robią w co wątpie czy cos nie tak u mnie? Ktos moze cos przypuszczac. na mpeg 2 jest tak samo jak na mpeg4. :( U Was tez tak czy nie?
Czasem zbyt mocny sygnal tez moze byc problemem,jak masz antene ze wzmacniaczem to zaluz sam symetryzator i sprawdz

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Tom345 »

Czy przed uruchomieniem sygnału w MPEG-4 również występowały takie objawy?

mati206

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: mati206 »

witam.
mam problem z odbiorem kanału 61
Mieszkam w okolicy sieniawy powiat przeworski w lini prostej mam do nadajnika ok 85km .
Kanąl 41 odbieram bez problemu na antenie siatkowej mam siłe sygnału 92% a poziom błedów od 0 do 100 . Czy mam szanse na odbiur mux2Obrazek?

grigor
Posty: 10
Rejestracja: 21 listopada 2010, o 16:39
Instalacja antenowa: siatka z symetryzatorem pod dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: sg

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: grigor »

tak przed wlączeniem mpeg4 byl mpeg2. Ciagle jest. Ale te zaniki tez wystepowaly. :(

vaxel

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: vaxel »

mati206 pisze:witam.
mam problem z odbiorem kanału 61
Czy mam szanse na odbiur mux2Obrazek?
Nie,chyba ze zwieksza moc ale na to sie raczej nie zanosi.Pewnie bedziemy musieli czekac kolejny rok az uruchomia nadajnik Lezajsk/Giedlarowa

Kafar

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Kafar »

roodik pisze:Antena Yagi, poniżej zdjęcie:
http://www.kochambieszczady.pl/tmp/pc240487a.jpg
Symetyzator badmor tu 21-60:
http://www.kochambieszczady.pl/tmp/pc240488a.jpg
Co mi poradzicie? Co wybrać, co zmienić? Koszt zostawmy sobie na później ;)
Sam sobie odpowiem, czy tylko symetyzator będzie do kupienia? Bo mój stary ma zakres tylko do 60 kanału...
Narazie tylko symetryzator z tego co widać na foto - jeszcze zależy co zwrotnica i wzmacniacz robią, czy także nie wycinają kanałów wyższych jak 60.

Zablokowany