DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Rzeszowiak »

Jutro sobie po testuje anteną na Św Krzyż z ciekawości jakie wartości są do uzyskania na moim terenie a wnioskami podzielę się na wątku DVB-T Św Krzyż.

jurek621
Posty: 10
Rejestracja: 14 kwietnia 2011, o 16:26
Miejscowość: Dynów
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: jurek621 »

Po rozpoczęciu modernizacji, w Dynowie odbiór pogorszył się masakrycznie. Mam antenę kierunkową wysoko umieszczoną ze wzmacniaczem ok 10 m nad ziemią, poziom sygnału był na trzech multipleksach na poziomie ok 95-100%. Obecnie na kanale 29 mam poziom 28-32% i praktycznie nie da się oglądać, jedna wielka pikseloza. Na kanale 32 46-50% tutaj też przycina ale da się oglądać. Na kanale 52 - 46-52%, znośnie. Ciężko będzie dotrwać do końca czerwca...

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Domel28 »

Przez ten okres można spróbować odbioru z innych nadajników jak jest taka możliwość.

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Rzeszowiak »

jurek621 pisze:Po rozpoczęciu modernizacji, w Dynowie odbiór pogorszył się masakrycznie. Mam antenę kierunkową wysoko umieszczoną ze wzmacniaczem ok 10 m nad ziemią, poziom sygnału był na trzech multipleksach na poziomie ok 95-100%. Obecnie na kanale 29 mam poziom 28-32% i praktycznie nie da się oglądać, jedna wielka pikseloza. Na kanale 32 46-50% tutaj też przycina ale da się oglądać. Na kanale 52 - 46-52%, znośnie. Ciężko będzie dotrwać do końca czerwca...

Po prostu rezerwowy system antenowy na Suchej Górze nie sprawdza się w terenie i widać tego efekty.

Poinformowany
Posty: 9
Rejestracja: 3 października 2014, o 22:42
Nadajnik - obiekt nadawczy: SG

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Poinformowany »

Rzeszowiak pisze:edit/
100% poparcia - ten rezerwowy system antenowy na Suchej Górze to totalne nieporozumienie, gdyż w większości rejonów województwa podkarpackiego sygnał od kilku dni jest tragiczny. Wniosek jest więc jeden, a mianowicie skoro Emitel znaczną część mieszkańców województwa podkarpackiego pozbawił możliwości odbioru DVB-T praktycznie przez cały miesiąc czerwiec, więc poszkodowani mieszkańcy powinni wysłać odpowiednie pismo do KRRiT z informacją o braku możliwości odbioru sygnału DVB-T a co za tym idzie z żądaniem zwolnienia z opłacania abonamentu za tv za miesiąc czerwiec :idea: .
Ostatnio zmieniony 9 czerwca 2015, o 13:06 przez Jarosław Bałuka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Krosnoludek »

Piszecie że sygnał się pogorszył, a w Krośnie zdecydowanie się polepszył, teraz jest jak dawniej stabilnie nic nie pływa siła 100%, jakość również 100%.

Zapraszam pracowników Emitela do mnie na pomiary, niech zobaczą jaki teraz w Krośnie jest porządny sygnał, nie to co na zamocowanym w zeszłym roku głównym systemie antenowym. Tak samo trzeba będzie powiadomić UKE niech przyjadą teraz na pomiary i zobaczą jak wszystko pięknie działa. Mam potwierdzenie z dwóch sklepów w Krośnie, że sygnał jest zdecydowanie lepszy teraz i niema żadnych problemów z odbiorem w Krośnie.

Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 20
Rejestracja: 19 września 2011, o 12:32
Odbiornik: Golden Media UNI-BOX 9080 CRCI HD PVR COMBO Plus
Instalacja antenowa: DIPOL 44/21-69 Tri Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: Baranówka(0,4km) Sucha Góra(35,3km)

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Boguś »

Czyli w Krośnie poprawa... System rezerwowy jest niżej zamontowany i całkiem inna charakterystyka promieniowania.
W Rzeszowie - dzielnica Baranówka w której mieszkam, MUX-1 praktycznie zniknął :shock: ... MUX-2 bez zmian, jakość bdb. MUX-3 siłą rzeczy odbieram lokalnie :lol:
Jeśli idzie o MUX-1 od końca marca zauważyłem znaczne pogorszenie odbioru. Być może grupa "Alfa" z Suchej Góry wie w czym rzecz i remont nowego systemu antenowego nie jest dziełem przypadku.

Mr Robee
Posty: 22
Rejestracja: 28 marca 2015, o 17:14
Miejscowość: Przedmieście Dubieckie
Odbiornik: TV: LG 65UP7800,LG 55SK8100, LG 32LF592U
R: Yamaha RN-803D
Instalacja antenowa: Antena Opticum AX1000+ combo lte (na 2 tv)
Antena siatkowa + wzmacniacz LNA-177
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno, RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Mr Robee »

U mnie jest tak: mux 2 i mux 3 bez zmian natomiast mux 1 nie da się oglądać bo klatkuje niemiłosiernie (skaczący wskaźnik jakości, a siła to tylko 30% gdzie przedtem było po 100 % siły i jakości).

Poinformowany
Posty: 9
Rejestracja: 3 października 2014, o 22:42
Nadajnik - obiekt nadawczy: SG

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Poinformowany »

Krosnoludek pisze:Piszecie że sygnał się pogorszył, a w Krośnie zdecydowanie się polepszył, teraz jest jak dawniej stabilnie nic nie pływa siła 100%, jakość również 100%.

Zapraszam pracowników Emitela do mnie na pomiary, niech zobaczą jaki teraz w Krośnie jest porządny sygnał, nie to co na zamocowanym w zeszłym roku głównym systemie antenowym. Tak samo trzeba będzie powiadomić UKE niech przyjadą teraz na pomiary i zobaczą jak wszystko pięknie działa. Mam potwierdzenie z dwóch sklepów w Krośnie, że sygnał jest zdecydowanie lepszy teraz i niema żadnych problemów z odbiorem w Krośnie.
@Krosnoludek ty to już lepiej nie wyskakuj z pomiarami i zapraszaniem pracowników Emitela na pomiary bo raz już zaprosiłeś i tylko się zbłaźniłeś :lol: :lol: :lol: Poza tym oszczędź nam na forum kontynuacji telenoweli z zeszłego roku o ciotce, płytkarzu, wizytach w sklepie, pisaniem do lokalnych gazet, itd.

Podsumowując w większości rejonów województwa podkarpackiego sygnał DVB-T z Suchej Góry jest obecnie tragiczny - mam nadzieję, iż Emitel ma na uwadze by po remoncie przywróci sygnał do stanu sprzed 6 czerwca...

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Krosnoludek »

Znowu żeś się do mnie przyczepił, pisz lepiej wniosek do Krajowej Rady o zwrot abonamentu w wysokości 20 zł, bo biedakowi Emitel wyłączył sygnał. Cyrk na kółkach, i kto tu się ośmiesza ???

A wieżę, że Emitel poprawi sygnał w Krośnie, i mam nadzieję że będzie to tylko i wyłącznie twoim kosztem, nikogo innym, bo nikt inny się tak nie zachowuje jak ty. Zwiększ czcionkę bo nie widzę co piszesz.

A dlaczego miałbym nie zaprosić Emitela czy UKE na pomiary, ja się niczego nie obawiam jak ty. Poco czytasz co piszę, jak cię to nie interesuje.

pipo7777
Posty: 8
Rejestracja: 5 czerwca 2010, o 17:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krosno *Sucha Góra*

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: pipo7777 »

Jarosław Bałuka pisze:Stosować antenę zewnętrzną. Emisje nie są projektowane do odbioru wewnętrznego.
Odkopałem projekt pod nazwą DVB-T Krosno i tu proszę cud. Antena pokojowa,zero zacięć.Dziwne.Ale widzę,że sielanka będzie trwała tylko miesiąc.Szkoda

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Krosnoludek »

Miejmy nadzieję, że Emitel coś poprawi ten główny system antenowy, w Krośnie na rezerwowym jest diametralna poprawa, oczywiście na PLUS.

Pakos
Posty: 74
Rejestracja: 29 grudnia 2009, o 20:31
Miejscowość: Debowiec
Odbiornik: Hitachi 4K
Instalacja antenowa: Siatka+ symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice/Maślana Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Pakos »

Miejmy nadzieję, że Emitel szybko zakończy konserwacje i uruchomi główny system antenowy. Nawet w Krośnie jest odczuwalny spadek jakości sygnału ale tragedii niema.

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Rzeszowiak »

Dziś kolega w Tyczynie w antenie zakładał wzmacniacz bo go jak to mi mówił krew zalewała tymi przycinkami obrazu. Na razie obraz ma stabilny.

Józek73
Posty: 1
Rejestracja: 11 czerwca 2015, o 09:32
Odbiornik: HIUNDAY
Instalacja antenowa: Kierunkowa RADMOR
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Brak informacji o remoncie nadajnika

Post autor: Józek73 »

Pytanie do EMITEL-a : Dlaczego brak jest informacji o remoncie nadajnika i przewidywanym czasie trwania tego remontu. Mieszkam w rejonie Gminy Wielopole, w odległości ok. 46 km od nadajnika, teren jest bardzo zróżnicowany (pagórki, zalesienia) wszystko to składa się na bardzo słaby sygnał jaki dociera do mojej anteny (mocno) kierunkowej - od kilku dni bezskutecznie poszukuję jakiegokolwiek sygnału, a okazuje się że jest remont nadajnika. Żadnej informacji w lokalnej prasie.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: Brak informacji o remoncie nadajnika

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Jest taka informacja: http://www.emitel.pl/strona-glowna/prac ... gora-88710 :) w dniu rozpoczęcia modernizacji :D
Ostatnio zmieniony 11 czerwca 2015, o 15:52 przez DVB-T(2) INQUIRING, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Brak informacji o remoncie nadajnika

Post autor: K63 »


Pakos
Posty: 74
Rejestracja: 29 grudnia 2009, o 20:31
Miejscowość: Debowiec
Odbiornik: Hitachi 4K
Instalacja antenowa: Siatka+ symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice/Maślana Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Pakos »

Zdemontowany został system antenowy zamontowany w zeszłym roku 8-)

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 20
Rejestracja: 19 września 2011, o 12:32
Odbiornik: Golden Media UNI-BOX 9080 CRCI HD PVR COMBO Plus
Instalacja antenowa: DIPOL 44/21-69 Tri Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: Baranówka(0,4km) Sucha Góra(35,3km)

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Boguś »

To daje pogląd na sprawę 8-) Wiadomo, że obowiązuje gwarancja, a firma wykonawcza zobowiązana jest do usuwania usterek jeśli takowe występują :shock:

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Rzeszowiak »

A tak się dobrze sprawował ten system anten w stronę Rzeszowa. Za dwa tygodnie zobaczymy jak będzie z zasięgiem w terenie.

Zablokowany