DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: twmichal »

Coś faktycznie jest nie tak z tym kanałem 52 z Suchej Góry. W Busku k.29 i 32 100% sygnału nawet na pokojowej antenie, natomiast k.52 odbiera tak samo jak dawniej k.42. Na pokojowej na granicy odbioru.
Na antenie zewnętrznej (Tri-Digit) poziom sygnału taki sam jak w przypadku k.42 (76-78%)

Albo moc faktycznie jest mniejsza, albo to idzie z innego systemu, możliwe też że szczytowy system na SG ma znacznie gorszą charakterystykę dla tego kanału.

andrzej-shrek

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: andrzej-shrek »

U mnie jest gorzej niż przedtem to jest na kanale 42 przy nadajniku 20mv dało się oglądać

a teraz sygnał 100mv (teoretycznie 5x silniejszy) i na kanale 52 nie da się poglądać

sygnał do 40% częste zero.



Czyli jak zwykle w Polsce , coś działa przyzwoicie to trzeba zepsuć .

bogdan1948

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: bogdan1948 »

Ja cieszylem sie ze wreszcie na Mux-1po 17-czerwca bedzie dobry sygnal a tu calkowita klapa.Zmienili kanal na 52 a z tego wychodzi ze nie zmienili mocy tak jak zapowiadali na 100KV, bo nic sie w odbiorze nie zmienilo.Jak byl slaby sygnal tak jest slaby,jak zanikal czasami tak i teraz zanika.Wychodzi z tego ze nadaljest 25KV bo nie ma zadnej poprawyczy zmienili ta moc czy nie a nie jak pisali mialo byc 100KV.Na MUX-2 jest 100KV i jest sygnal super i jak by byl na Mux-1 tez 100KV tez by tak bylo.Moze ktos madry kompetentny z Emitela wypowie sie jak jest naprawde zmienili ta moc na 100KV czy nie czy nadal jest 25KV bo kanal to napewno zmienili na 52 i o tym wszyscy wiemy

edit/ Pisownia!

teleMAN
Posty: 50
Rejestracja: 26 grudnia 2010, o 20:29
Miejscowość: Lutcza / Rzeszów
Odbiornik: Funai-Toschiba-Samsung- Skymaster-Philips-Thomson
Instalacja antenowa: Ant19/21-69SA IV-V
ant4/5-12SA I-III
antFM-1RUZ PMBzwrot2xUHF/VHF/FM
ant sat
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: teleMAN »

Instalacja antenowa kolego do poprawienia a później psioczenie
na forum.

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Rzeszowiak »

@ bogdan1948 Na pewno moc muxa 1 jest większa niż była dla przykładu na Zalesiu w Rzeszowie mux 1 na k 42 sygnał nie dolatywał ( a jak był to krótko) a dziś sprawdzałem u siostry wszystkie 3 muxy działają z siłą sygnału ~ 90. Po prostu nadajnik na SG nie w każdym kierunku daję maksymalną moc, wyższy kanał robi swoje na minus. Przydała by się moc większa 150KW.

andrzej-shrek

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: andrzej-shrek »

Nie wiem ile w tym prawdy ale przed tem chyba była antena przy 25 mw dookulna a teraz jest przy 100 mw kierunkowa, jak ustawili na rzeszów to sory pozoltali PRZYRODA

Dzimbo

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Dzimbo »

Nie wiem czy kierunkowa, czy nie, ale wiem że sygnał z 60-80% spadł na 0. Obracanie anteny nie pomaga. Trzeba będzie próbować wyżej, a antena już jest z 12-15 m nad ziemią. Porażka na całej linii. Kupowanie dekodera, anteny, kabla, ustawianie, a po kilku miesiącach nie działa. Gdybym wiedział ze tak to będzie wyglądać i że zaoszczędzę sporo nerwów i czasu...

Bartt

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Bartt »

@Dzimbo
Próbowałeś odbioru z Leżajska :?:

lupos

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: lupos »

Witam mam problem z odbiorem MUX-2 z suchej Góry tylko i włącznie problem z kanałem 32 nie ma jakości sygnał na poziomie 50 jakość 0~1 % a na kanale 29 50% na 100% jakości i na kanale 52 47% na 100% i nie wiem co jest grane czy kręcić anteną czy czekać wcześniej tak samo było przy kanale 42 ale go zmienili na 52 i spokój proszę o podpowiedź

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Jarosław Bałuka »

Jeśli to jest ta antena: https://www.technisat.com/pl_PL/sklep/p ... cts_id=121 ze wzmacniaczem 38dB to prawdopodobnie masz zbyt duże wzmocnienie toru odbiorczego i po prostu przytyka odbiornik (emisja w k.32 jest 100kW ERP). W takim przypadku należy zmniejszyć wzmocnienie poprzez dobór innego wzmacniacza o mniejszym wzmocnieniu lub zastosowanie symetryzatora w miejsce wzmacniacza jeśli siła odbieranego sygnału na to pozwala.

lukaszlz

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: lukaszlz »

Witam.Najlepiej założyć symetryzator i odłączyć zasilacz powinno być ok.

vip87

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: vip87 »

brak sygnału z suchej góry

Bartt

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Bartt »

@vip87
Wszystkie 3 mux-y działają. Może burza uszkodziła ci wzmacniacz w antenie :?:

arturo1980

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: arturo1980 »

@Bartt, chyba jesteś tym szczęśliwcem, któremu działa. Ja nie ma już siły na tą ntc. Raz działa, w nastepnym dniu już nie.

Bartt

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Bartt »

No właśnie że mieszkam w takich okolicach gdzie jest generalnie trudno o prawidłowy odbiór DVB-T "z marszu" ;) Trzeba się trochę nagimnastykować: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 92#p172392 Natomiast efekt zanikania i pojawiania się odbioru jest typowy dla sygnału o parametrach blisko tzw. "klifu cyfrowego". Wystarczy minimalna zmiana propagacji sygnału i nici z odbioru: http://www.anteny.co/parametry

michal135
Posty: 135
Rejestracja: 4 lutego 2012, o 16:01

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: michal135 »

Mam drugą antenę wewnętrzną, ze wzmacniaczem. Muszę stwierdzić, że MUX 1 jest silny. Wewnątrz budynku (z cegły o grubych murach) odbiera mi bezproblemowo MUX 3 (wiadomo, nadajnik na miejscu) i właśnie MUX 1 prawie bezbłędnie. MUX 2 nie chce chodzić. Coś tam łapie, ale nie da się oglądać. Zatem wysoki kanał jest lepszy do zasięgu wewnątrz budynków.

A tak ponadto, trzeba by wpłynąć na nadawców, by również MUX 1 i 2 miał doświetlenia w miastach ponad 100 tysięcznych. Może pisma do Ojca Dyrektora? Jemu będzie zależało na dobrym odbiorze.

wojciechm

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: wojciechm »

witam
nie mam MUX-1
mieszkam w krośnie z widocznym przekaźnikiem
ktoś wie co sie dzieje?

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Przecin »

A czy przestroiłeś swój odbiornik z kanału 42 na 52 :?:

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: K63 »

Wczoraj pod Gorlicami instalowałem biquada na odbiór z Gorlic (zrobiony na kanał 45). Przy okazji sprawdziłem sygnał z S.G (ok.50 km). Na wszystkich trzech mux-ach WIWA HD-50 pokazała 100% jakości i 100% siły ! Odbiór bardzo stabilny.

Kelso
Posty: 12
Rejestracja: 10 lutego 2012, o 09:31

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Kelso »

Chyba czas odszczekać narzekania na MUX1. W końcu wdrapałem się na dach i zamieniłem podłączenia anten do zwrotnicy (dla właściwych kanałów). Teraz sygnał/jakość 10/10 (poprzednio 6/7-8). Przypominam, że mieszkam na Drabiniance w okolicach akademików Laura i Filon. Na dzień dzisiejszy wszystkie muxy 10/10. Zwykłe anteny kierunkowe+zwrotnica AZ-3/maszt na domku jednorodzinnym.

Zablokowany