DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Tomasz Berezowski

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Tomasz Berezowski »

butcher23 pisze:Witam ;)

Przed chwilą sprawdziłem czy odbiorę nowe kanały
Po kilku skanowaniach znalazło mi 11 kanałów - 3 (k.42) + 8 (k.61)
Niestety sygnał z k.61 jest bardzo słaby i nie mam obrazu ani głosu
Czasem przebije obraz, ale to wszystko
K.42 jest na poziomie dobrym (nic nie zacina)

Do przekaźnika na Suchej Górze mam jakieś 10-15km w prostej linii - widzę go z okna z bloku
Antenę ma pożyczoną starą, ale po świętach kupię pokojową dużo lepszą

Mam nadzieję, że jutro złapie już sygnał, bo nie mam daleko od nadajnika
Inni użytkownicy piszą, że już mają obraz :cry:
Idę się pochlastać :-)

kamilko

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kamilko »

mieszkam 10 km od rzeszowa tzn od nadajnika z baranowki myslicie ze jak obroce antene w kierunku krosna zlapie mux2?

butcher23

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: butcher23 »

Po kilku próbach z anteną znalazło obraz
Na oknie nie odbiera, ale w środku pokoju łapie sygnał
Zobaczymy z nową anteną

sw6
Posty: 32
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 15:11
Miejscowość: RJS
Odbiornik: philips 7334
Instalacja antenowa: antena kierunkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów / Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: sw6 »

kamilko pisze:mieszkam 10 km od rzeszowa tzn od nadajnika z baranowki myslicie ze jak obroce antene w kierunku krosna zlapie mux2?
w Jasionce koło rzeszowa łapie bez problemu muxy na zwykłej antenie siatkowej

blukasz

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: blukasz »

luki19910221 pisze:U mnie mux TVP działa, ale na 61 pusto. Szkoda.
Zobacz płytkę z anteny. Moja leciwa antena ma zakres do 60 kanału jutro muszę kupić nowy symetryzator :D

Tomasz Berezowski

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Tomasz Berezowski »

Tomasz Berezowski pisze:
butcher23 pisze:Witam ;)

Przed chwilą sprawdziłem czy odbiorę nowe kanały
Po kilku skanowaniach znalazło mi 11 kanałów - 3 (k.42) + 8 (k.61)
Niestety sygnał z k.61 jest bardzo słaby i nie mam obrazu ani głosu
Czasem przebije obraz, ale to wszystko
K.42 jest na poziomie dobrym (nic nie zacina)

Do przekaźnika na Suchej Górze mam jakieś 10-15km w prostej linii - widzę go z okna z bloku
Antenę ma pożyczoną starą, ale po świętach kupię pokojową dużo lepszą

Mam nadzieję, że jutro złapie już sygnał, bo nie mam daleko od nadajnika
Inni użytkownicy piszą, że już mają obraz :cry:
Idę się pochlastać :-)
Otrząsnąłem się. Polecam wszystkim przeczytanie www.dipol.com.pl

irekr
Posty: 112
Rejestracja: 17 marca 2009, o 12:03
Odbiornik: Ariva 150, Yamaha T-D500
Instalacja antenowa: LPDA 30 km od PKiN + antena obrotowa R&S HL007A2 80 MHz - 1,3GHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Raszyn, RTCN PKiN

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: irekr »

... i pozdejmowanie wszelkich badziewnych wzmacniaczy z tych suszarek do grzybów....

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

Ja bym nie przesadzał tak bardzo z suszarkami do grzybów :). Jakoś do tej pory nie miałem problemów z odbiorem paczki TVP z SG w okolicach Gorlic, więc aż tak tragiczne nie są a nie polecam kupować anteny tylko dlatego że ma znaczek DVB-T :).

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: RAPIOTR »

irekr pisze:... i pozdejmowanie wszelkich badziewnych wzmacniaczy z tych suszarek do grzybów....
Coś mi sie wydaje ,że ludziska ,którzy odbierali analog na turbo-dymo-antenach pojadą na tych patentach dalej jeśli Bozinka odbiór da. Ludzie mają wbite do głowy,że jeśli coś nie działa to trzeba dać mocniejszy wzmacniacz hehe. Mało kto się zastanawia nad fizyką rozchodzeniea fal elektromagnetycznych w zakresie 4 i 5 pasma i specyfiką cyfrowego strumienia.

No to na szybko kochani odbiorcy Naziemnej Telewizji Cyfrowej zachęcam do stosowania anten zewnętrznych typu Yagi-Uda lub ewentualnie przyzwoitej siatkowej (bez turbo dymo mena w puszce ). Dobra siatkowa to np:Maximum. Antena powinna zostać zainstalowana z w miarę dobrą widocznością w stronę nadajnika,sygnał doprowadzony porządnym satelitarnym przewodem do odbiornika.Najlepiej stosować kable żelowane. Nie należy zapomniec o porządnych wtyczkach antenowych. Tak zaopatrzeni unikniemy konieczności wznoszenia modlitw do najwyższego kosmity by odbiór zapewnił u nas a pozbawił sąsiada hehe..... . Unikniemy flustrujących sytuacji (np rozsypujacego się obrazu ,czarnnoty,lub stop klatek). Wykonując porządną instalację przejdziemy łagodnie z fazy przekleństw ;) w stan niczym niezakłóconego odbioru.

Hehe oczywiście założenie będzie spełnione gdy po pierwsze Emitel bedzie kontrolował jak i co nadaje (Vide MUX2 Poznań przez dobre kilka tygodni przeskoki i stopklatki!!!!)
Po drugie kosmici nie bedą lądować w waszej okolicy 8-) .


pozdrawiam

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: bogdanzieba »

Nadaje jeszcze test ?

gras107

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: gras107 »

Tak test jeszcze nadaje.

Któryś z użytkowników pytał jaki mam sprzęt: 2850st.

vaxel

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: vaxel »

Nie ma co kombinowac z antenami,emitel zawalil sprawe i tyle.Skoro kanal 41 odbieraja prawie wszyscy a 61 juz nie to wina jest po ich stronie!!!Dlaczego kanal 41 jest nadawany z moca 19kw a mux2 juz tylko z 10kw.Zobaczcie z jakimi mocami zaczely nadawac inne nadajniki.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

To nie wina Emitela tylko naszych zakichanych urzędników. Odpowiedź z UKE dlaczego moc z SG jest 10KW a nie większa.
"Ograniczenie poziomu mocy promieniowanej dla stacji RZESZÓW/Sucha Góra - kanał TV nr 61 do wartości 10 kW wynika z konieczności uwzględnienia rezultatów uzgodnień międzynarodowych warunków technicznych wykorzystania wspomnianej częstotliwości. Do przeprowadzania i respoktowania wyników takich uzgodnień obligują Polskę porozumienia międzynarodowe, których nasz kraj jest stroną. Niestety, ze względu na duże nasycenie widma częstotliwości w rejonie Podkarpacia, nie ma możliwości wytypowania takiej innej częstotliwości dla transmisji sygnału drugiego multipleksu, która byłaby mozliwa do użycia przez stację nadawczą RZESZÓW/Sucha Góra z wykorzystaniem mocy promieniowanej większej niż 10 kW."

geolog

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: geolog »

pamiętajcie też że kanał 61 znajduję się często poza zakresem wzmocnienia typowych anten więc możliwe, że w wielu przypadkach konieczna będzie inwestycja w lepszy sprzęt odbiorczy

gras107

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: gras107 »

Mój wzmacniacz na pewno obsługuje kanał 61 nie wiem jak z anteną. podczas skanowania na chwile zatrzymuje się na 61 kanale ale nic nie znajduje. Być może antena nie obsługuje tego kanału. :|

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

@gras107 a gdzie dokładnie mieszkasz ?. Ja będę dziś sprawdzał czy coś dociera jak tylko coś złapie dam znać.

gras107

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: gras107 »

Okolice Sędziszowa Młp. 6km na południe.

luki19910221

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: luki19910221 »

gras, mam tak samo jak Ty niestety. Wzmacniacz obsługuje ten kanał, podczas skanowania na chwile zatrzymuje sie na 61 ale przeskakuje i nic nie znajduje.

Po świętach jade po TNK HD. :)

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3511
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Krosnoludek »

I jak działa w Krośnie MUX-2 w MPEG-4???.
Byłem dziś u znajomego (również w Krośnie) sprawdzić czy działa u niego MUX-2 na kanale 61 i o godz. ok 11.30 był u niego brak sygnału, natomiast kanał 42 bez problemów odbierał paczkę TVP. Może akurat coś przy nadajniku wtedy robili i wyłączyli sygnał???. Czy mógłby ktoś potwierdzić że w okolicach godz. 11.30 miał sygnał MUX-2 w Krośnie???.

A tak przy okazji, znalazłem archiwalny artykuł z 2004roku i hucznego startu DVB-T w Krośnie, oto link: http://www.krosno24.pl/informacje.php3?id=802

Pozdrawiam.

gras107

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: gras107 »

luki ja mam właśnie TNK HD. Biorę pod uwagę że sygnał jest słabszy ale przy 19kW mam jakość 95% sygnał różnie od 65-90%. Tak więc nawet jeśli sygnał jest słabszy od 40% to i tak powinienem go złapać.

Zablokowany