DVB-T / DVB-T2 z RTCN LEŻAJSK / GIEDLAROWA

Squelch

Re: DVB-T z INFO-TV LEŻAJSK GIEDLAROWA

Post autor: Squelch »

MUX2 na K61 z Giedlarowej można już odbierać :)

wiwi
Posty: 62
Rejestracja: 23 kwietnia 2011, o 22:23
Miejscowość: Przeworsk
Odbiornik: PHILIPS 55OLED804
Instalacja antenowa: pokojowa antena siatkowa na strychu
Nadajnik - obiekt nadawczy: Leżajsk Giedlarowa

Re: DVB-T z INFO-TV LEŻAJSK GIEDLAROWA

Post autor: wiwi »

Super że można tylko dotychczas odbierałem z Przemyśla też na 61k i teraz brak sygnału...

Bartt

Re: DVB-T z INFO-TV LEŻAJSK GIEDLAROWA

Post autor: Bartt »

Witamy w strefie SFN :mrgreen:

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z INFO-TV LEŻAJSK GIEDLAROWA

Post autor: Jarosław Bałuka »

wiwi pisze:Super że można tylko dotychczas odbierałem z Przemyśla też na 61k i teraz brak sygnału...
Teraz rozumiem odbierasz MUX2 z Leżajska, a nie z Przemyśla. Oba są identyczne, oba nadają na tym samym kanale. Więc w czym jest problem?

Wiking

Re: DVB-T z INFO-TV LEŻAJSK GIEDLAROWA

Post autor: Wiking »

A z jaką mocą nadaje? Ze wspomnianymi na początku 40 kW?

Bartt

Re: DVB-T z INFO-TV LEŻAJSK GIEDLAROWA

Post autor: Bartt »

No właśnie jaka moc :?: Czy Ukraina zgodziła się na 40kW :?:

@wiwi
Będziesz musiał pokombinować z anteną lub zamontować osobną jeśli ktoś u ciebie ogląda jeszcze analog z Tatarskiej ;)

vaxel

Re: DVB-T z INFO-TV LEŻAJSK GIEDLAROWA

Post autor: vaxel »

Mam ustawiona antene na SG i dzisiaj z ciekawosci sprawdzilem czy zlapie mux1 z lezajska i odziwo zlapalem obydwa muxy :)

wiwi
Posty: 62
Rejestracja: 23 kwietnia 2011, o 22:23
Miejscowość: Przeworsk
Odbiornik: PHILIPS 55OLED804
Instalacja antenowa: pokojowa antena siatkowa na strychu
Nadajnik - obiekt nadawczy: Leżajsk Giedlarowa

Re: DVB-T z INFO-TV LEŻAJSK GIEDLAROWA

Post autor: wiwi »

Cud się stał sygnał się pojawił 100/100 mimo ze nie przekręcałem anteny.

Bartt

Re: DVB-T z INFO-TV LEŻAJSK GIEDLAROWA

Post autor: Bartt »

@wiwi

Może nastapiła zmiana w konfiguracji SFN mux-2 k61 :?:
W sumie dobrze że nic nie robiłeś z anteną - czasem warto poczekać ;)

Tedde

Re: DVB-T z INFO-TV LEŻAJSK GIEDLAROWA

Post autor: Tedde »

wiwi pisze:Cud się stał sygnał się pojawił 100/100 mimo ze nie przekręcałem anteny.
Testy jeszcze trwają do niedzieli i wszystko jest w tym czasie możliwe :D

Bartt

Re: DVB-T z INFO-TV LEŻAJSK GIEDLAROWA

Post autor: Bartt »

No to ja tylko dodam że w mojej lokalizacji jest również sygnał mux-2 k61 z Giedlarowej, mimo anteny ATX-91 ustawionej na Baranówkę (różnica kątowa kierunków to około 30 - 40 stopni) ;)

Tango2

Re: DVB-T z INFO-TV LEŻAJSK GIEDLAROWA

Post autor: Tango2 »

U mnie z jednej anteny ATX 55 skierowanej na SG odbieram kanały 37-40 % i 61-50 % tyłem anteny. Położenie domu jest dokładnie na linii Giedlarowa - Sucha Góra.

maszekm

Re: DVB-T z INFO-TV LEŻAJSK GIEDLAROWA

Post autor: maszekm »

wiwi pisze:Super że można tylko dotychczas odbierałem z Przemyśla też na 61k i teraz brak sygnału...
U mnie (Lubaczów) to samo dotychczas odbierałem z Przemyśla (MUX 1 i 2) i było OK, a teraz MUX1 z Przemyśla idzie ok, a MUX2 przez parę dni w ogóle nie łapało na 61 a teraz coś łapie ale sieczka na ekranie, jakaś masakra. Nie ma jak zrobić dobrze jednym ale zepsuć drugim cała Polska.

Bartt

Re: DVB-T z INFO-TV LEŻAJSK GIEDLAROWA

Post autor: Bartt »

@maszekm

Jeśli masz możliwość to spróbuj przekręcić antenę nieco na wschód, tak aby ograniczyć sygnał z Leżajska. Siatka (tak masz w profilu) ma duży kąt poprawnego odbioru, więc nie powinieneś stracić muxów z Przemyśla ;). Innym rozwiązaniem jest takie ustawienie anteny aby kierunek zachodni był zasłonięty np. częścią budynku.

Ewentualnie, jeśli nikt u ciebie nie korzysta z analogu, skieruj antenę na Leżajsk ;)

lukasz536
Posty: 103
Rejestracja: 21 grudnia 2010, o 13:31
Odbiornik: Samsung LE32B450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza AZART (MUX 1 i 2) + pojedynczy dipol własnej roboty (MUX 3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra + Baranówka

Re: DVB-T z INFO-TV LEŻAJSK GIEDLAROWA

Post autor: lukasz536 »

Jakby kogoś z okolicy by interesowało, to potwierdzam odbiór obu MUXów z Gielarowej w Malawie k. Rzeszowa (zaraz na wschód od Rzeszowa). Lokalizacja jest dość dobra (dość wysoko - ale jak na Malawę średnio, patrz Magdalenka), chociaż kierunek przysłania kościół w odległości ok. 400-500m. Odległość od nadajnika ok. 36 km, wysokość n.p.m. ok 270m, antena na wysokości ok. 6-7m nad pow. ziemi.

MUX1 - siła 73 0 błędów
MUX2 - siła 92 0 błędów

Odbiór na 16-elementowej antenie ATZ bez wzmacniacza z rozdzielaczem po drodze do telewizora Samsung LE32C450.

Profil terenu bardzo dobry:
http://www.dvbtmap.eu/terrainprofile.ht ... 9090895508

Pozdrawiam.

Bartt

Re: DVB-T z INFO-TV LEŻAJSK GIEDLAROWA

Post autor: Bartt »

U mnie z kolei siła sygnału na k61 jest na tv samsung 2x mniejsza niż na k37. Nie wiem jak się to przekłada na moc nadajnika - wiadomo że kanał 61 ma gorszą propagacje niż 37, ale o ile się nie mylę mux-2 miał mieć max. 40kW. Podobny efekt mam z Kielc/Św. Krzyż gdzie moc obu mux-ów jest identyczna (50kW) i kanały też są podobne.
Jeśli to możliwe to proszę o info panów z Emitela, jaka jest obecnie moc obu mux-ów z Giedlarowej :?:.

Tedde

Re: DVB-T z INFO-TV LEŻAJSK GIEDLAROWA

Post autor: Tedde »

@Bartt to dziwne co napisałeś bo u mnie jes zupełnie odwrotnie z sygnałami z giedlarowej. Mux1 k 37 siła wahająca się pomiędzy 70 a 60 , jakość skoki od 60 do 40% a mux 2 z k 61 siła 80% a jakość 100 spadająca do 90. Dodam tylko że próby robiłem na telewizorze a i różnica w antenie może mieć wpływ między tym jak u ciebie idą mxy a a mnie. Sugeruję z moich obserwacji że mux 2 ma te 40 kw.

Tomasz Berezowski

Re: DVB-T z INFO-TV LEŻAJSK GIEDLAROWA

Post autor: Tomasz Berezowski »

Tak, MUX-2 ma 40kW.

Tedde

Re: DVB-T z INFO-TV LEŻAJSK GIEDLAROWA

Post autor: Tedde »

Czyli wskaźniki na Tv potwierdzają 40 kw dla mux2. Większą moc nadawania odgrywa jednak istotniejszą rolę niż wysokość kanału.

Bartt

Re: DVB-T z INFO-TV LEŻAJSK GIEDLAROWA

Post autor: Bartt »

Myślę że sprawa jest bardziej złożona i w zależności od odległości i warunków odbioru sygnał może się różnić. W trudniejszych warunkach i przy większym oddaleniu od nadajnika na pewno większą korzyść przynosi niższy kanał. U mnie 100 kW analog z Giedlarowej na k43 jest prawie idealny, a cyfra na k61 tak słabiutko :o, a przecież przy 40kW powinna wymiatać ;). W najbliższym czasie przetestuje jeszcze odbiór cyfry wewnątrz domu na siatce i na zewnątrz na ATX-91 którą obecnie odbieram 500W mux-3 Baranówki. W każdym bądż razie najlepszym sygnałem w moich okolicach pozostaje nadal mux-2 z Suchej Góry (k32 - 100kW) - oby wszystkie emisje miały takie parametry (kanał i moc) ;)

Zablokowany