DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

tryhp3
Posty: 17
Rejestracja: 4 października 2009, o 15:48

Re: DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

Post autor: tryhp3 »

Pakos pisze:Witam. Jak myślicie 1 stycznia 2010 dalej będą nadawać w MPEG-2 czy wyłączą nadajnik ?
ja myślę że dostaniemy prezent nowo roczny i będzie MPEG4

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

Post autor: kemi73 »

Ha Ha prezent noworoczny ale nie w tym roku nadal mpeg2 i nadawanie bez koncesji. Widać Polska testem stoi a dokładnie leży :)

marboro

Re: DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

Post autor: marboro »

Co się tam dzieje że nic i nikt nie przemówi,czyżby wszyscy na święta zostali zamienieni w zwierzęta i nie mogą przemówić ludzkim głosem do obywateli = jak jest z tą cyfryzacją?

Pozdrawiam

dawe-19

Re: DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

Post autor: dawe-19 »

Panowie, może niezbyt dokładanie z zamierzonym tematem, ale mam takie pytanie. Mieszkam w Gorlicach. I ustawiłęm antenę siatkową w kierunku Krosna. Złapałem na analogu TVP1 na kanale 12 i TVP2 na kanale 29. Jak popatrzyłem na wykaz, to niby zgadza się, że odbieram te kanały z Suchej Góry. I teraz mam takie pytanie. Jak analog odbieram w miarę dobrze ( TVP2 kryształ, TVP1 troszkę śnieży), to czy na tej samej antenie siatkowej złapię sygnał DVB-T? Z góry dzięki. Tak jak już pisałem, analog odbiera na tej antenie, jak będzie z cyfrową?

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

Post autor: Puma »

dawe-19, ogólnie sygnał cyfrowy nie przepada za antenami siatkowymi ale może być dobry odbiór. Gwarancji nie ma nawet gdy kupisz super hiper antenę.

kroczek12
Posty: 260
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 20:12
Miejscowość: Grybów
Odbiornik: Samsung QLED QE65Q67RAT
Instalacja antenowa: Televes DAT 75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Gorlice/Maślana Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

Post autor: kroczek12 »

Z pewnością TAK. Mam kilku znajomych co w Gorlicach odbierają dvb-t z Suchej Góry na poziomie 90% właśnie z siatkówek :). Zapewne i Ty nie bedziesz miał problemu.

romanodepalma

Re: DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

Post autor: romanodepalma »

Porównałem ten zestaw http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A2675.htm i antenę siatkową z tym samym wzmacniaczem. Efekt był taki : Skrzyczne 73 km - prawie nie było różnicy, Ostrawa 108 km - kiedy wieczorem wzrastał sygnał do 65 na pierwszej , to na siatkowej dopiero 45-50 . Na Samsungu odbiór stabilny zaczyna się od 50. Analog z Ostrawy jest słaby w porównaniu do odległego Jesenika 168km ,który odbieram dobrze.

dawe-19

Re: DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

Post autor: dawe-19 »

Jeszcze jesem na etapie rozglądania się za dekoderem. Niestety, nie mam kasy na nowy. Nie jetem pełnoletni, a mam w swoim pokoju telewizor. I chcę się pobawić z tą telewizją. Niestety, ale nigdzie nie mogę znaleźć tunera w cenie, która by dla mnie była odpowiednia ( do 100 zł). I to najlepiej by było, jakby tuner odbierał i MPEG2 i MPEG4, bo póki co, to Sucha Góra leci w MPEG2...

danielmat

Re: DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

Post autor: danielmat »

dawe-19 pisze:...I to najlepiej by było, jakby tuner odbierał i MPEG2 i MPEG4, bo póki co, to Sucha Góra leci w MPEG2...
Dekoder MPEG-4 "daje sobie radę" również z MPEG-2.

romanodepalma

Re: DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

Post autor: romanodepalma »

http://www.skapiec.pl/site/cat/54/comp/341057 . Mam taki i całkiem dobrze sobie radzi od prawie roku.

dawe-19

Re: DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

Post autor: dawe-19 »

Tylko, że to jest do komputera, a ja bym potrzebował do TV bezpośrednio...
Ostatnio zmieniony 22 marca 2010, o 17:59 przez dawe-19, łącznie zmieniany 1 raz.

kroczek12
Posty: 260
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 20:12
Miejscowość: Grybów
Odbiornik: Samsung QLED QE65Q67RAT
Instalacja antenowa: Televes DAT 75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Gorlice/Maślana Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

Post autor: kroczek12 »

Skoro kolega dawe-19 wspomniał że ma telewizor to pewnie miał na myśli tuner właśnie do telewizora. I tu najtaniej jak tylko mogłem znaleźć to Ferguson FT8100 HD. To już nawet dekoder przyszłościowy - obsługuje nawet HD, a te z MPEG2 nie bierzemy pod uwagę bo przecież nie kupujesz sprzęt na mięsiąc/dwa bo potem to będzie podstawka pod kwiatek. Inna sprawa że jeśli dysponujesz jedynie taka gotówką to faktycznie możesz zainwestować w taki tuner jak Ci polecił romanodepalma i oglądasz na kompie.

dawe-19

Re: DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

Post autor: dawe-19 »

Na jakiśangielskich stronach są tanie dekodery, ale cóż z tego, jak drugie tyle kosztuje przewóz przez kuriera ;/ np: http://www.aliexpress.com/product-gs/28 ... alers.html

kroczek12
Posty: 260
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 20:12
Miejscowość: Grybów
Odbiornik: Samsung QLED QE65Q67RAT
Instalacja antenowa: Televes DAT 75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Gorlice/Maślana Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

Post autor: kroczek12 »

Ja bałbym się kupić nawet za 100zł ten tuner, jakby nawet był w Polsce. Na Twoim miejscu przypilnowałbym sobie Allegro, może a nóż dorwiesz jakiś używany dobry sprzęt. Pamiętaj o odpowiednim standardzie kompresji... :)

dawe-19

Re: DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

Post autor: dawe-19 »

Przeszpereałem allegro, ale na dziś dzień nic dobrego nie ma...

Demon

Re: DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

Post autor: Demon »

dawe-19 pisze:Przeszpereałem allegro, ale na dziś dzień nic dobrego nie ma...
Będzie cieżko zakupić dobry sprzęt używany, bo kompresja MPEG-4 jest nowością na rynku, a w większości państw w Europie do tej pory używany jest MPEG-2. Odradzam kupowanie sprzętu nie sprzedawanego w Polskich sklepach. Później mogą być problemy z odbiorem. Poczytaj troszkę to forum, to znajdziesz kilka przykładów.

Jeżeli chodzi o antenę, to nie ruszaj jej do momentu zakupu odbiornika. Zadziała-dobrze. Nie zadziała, to będziesz kombinował. Koledze @kroczek12 odradzam takiego zaufania siatkom.

kroczek12
Posty: 260
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 20:12
Miejscowość: Grybów
Odbiornik: Samsung QLED QE65Q67RAT
Instalacja antenowa: Televes DAT 75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Gorlice/Maślana Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

Post autor: kroczek12 »

Demon pisze:Koledze @kroczek12 odradzam takiego zaufania siatkom.
Osobiście to ja korzystam z ATX 107 i uważam że tylko taki albo podobny sprzęt nadaje się do odbioru cyfrowego sygnału, konkretnie to chodzi mi o anteny kierunkowe, zaufania do anten siatkowych tak dużego nie mam ;) , mówię tylko tak ponieważ mam opinię znajomych Gorliczan nt. odbioru z ich terenów z właśnie z tych anten.

Demon

Re: DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

Post autor: Demon »

kroczek12 pisze:
Demon pisze:Koledze @kroczek12 odradzam takiego zaufania siatkom.
Osobiście to ja korzystam z ATX 107 i uważam że tylko taki albo podobny sprzęt nadaje się do odbioru cyfrowego sygnału, konkretnie to chodzi mi o anteny kierunkowe, zaufania do anten siatkowych tak dużego nie mam ;) , mówię tylko tak ponieważ mam opinię znajomych Gorliczan nt. odbioru z ich terenów z właśnie z tych anten.
Czyli w takim przypadku tylko empiryczna wiedza się przydaje... :P

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

Post autor: qwerty »

Demon pisze:Czyli w takim przypadku tylko empiryczna wiedza się przydaje... :P
Kiedyś z nudów zamontowałem antenę z odbiorem 360*C (pełno tego na allegro). Odbierany sygnał na dystansie ~60 km miałem identyczny jak na siatce (kiepski-akceptowalny). Po zdemontowaniu anteny okazało się, że jest tam nawinięty drut z przedwzmacniaczem. ;) Tak więc siatki można nawet wykreślić z rodziny anten. :)

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

Post autor: Przemo »

Jeśli ktoś szuka tani tuner do starego telewizora kineskopowego, to za nieco ponad 100 zł może kupić odbiornik Sagem ITD81-SD po niedoszłej platformie SKY Picnic. Ma pewne wady, jak brak HDMI, odbioru kanałów HD(ale czy takie będą w DVB-T? :D ), problem z polskimi znakami, ale poza tym wszystko działa, czyli MPEG2/4, MPEG Audio, AC-3, AAC. Dla telewizora w kuchni, czy w sypialni w sam raz.

Zablokowany