DVB-T z RTCN SUWAŁKI KRZEMIANUCHA

Kingston87

DVB-T z RTCN SUWAŁKI KRZEMIANUCHA

Post autor: Kingston87 »

Czy komuś z Suwałk lub okolic też tak się zdarza że czasami jakość sygnału z tego nadajnika gwałtownie potrafi spaść nawet o 30-40%, czy to coś może u mnie. Dodam że posiadam STB Opticum HD T80plus (najnowszy Soft) i zwykła antena siatkowa ze wzmacniaczem i czarnym kablem, do nadajnika mam jakieś 5km (mieszkam na samym końcu Suwałki niedaleko drogi wylotowej w stronę nadajnika).

Awatar użytkownika
maniek357
Posty: 286
Rejestracja: 2 lipca 2011, o 11:28
Instalacja antenowa: FRACARRO LP345MF UHF+VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Białystok / Krynice

Re: RTCN Suwałki / Krzemianucha

Post autor: maniek357 »

Masz przesterowany sygnał, temu tak skacze. Wstaw do anteny symetryzator (kosztuje 3-4 zł) zamiast wzmacniacza, wyrzuć też zasilacz i będziesz się delektował silnym i stabilnym sygnałem.

Kingston87

Re: RTCN Suwałki / Krzemianucha

Post autor: Kingston87 »

maniek357 pisze:Masz przesterowany sygnał, temu tak skacze. Wstaw do anteny symetryzator (kosztuje 3-4 zł) zamiast wzmacniacza, wyrzuć też zasilacz i będziesz się delektował silnym i stabilnym sygnałem.
Niedługo właśnie się po niego wybieram ale ten najnowszy soft który mam rozwiązuje problem z przesterowanym sygnałem.
Nie jest to ciągłe skakanie sygnału tylko co kilka dni jakość gwałtownie potrafi spaść i się utrzymywać na tym niskim poziomie ale po jakimś czasie wraca do normy. Więc raczej to nie to, może to z powodu złych zimowych warunków ale antena stoi w domu a nie na zewnątrz.

Awatar użytkownika
maniek357
Posty: 286
Rejestracja: 2 lipca 2011, o 11:28
Instalacja antenowa: FRACARRO LP345MF UHF+VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Białystok / Krynice

Re: RTCN Suwałki / Krzemianucha

Post autor: maniek357 »

Soft nie rozwiąże problemów z przesterowaniem sygnału. Jeśli wahania są co kilka dni to możliwe, że podczas tropo (lepszych warunków propagacyjnych) Twoja "mocna" siatka zbiera z daleka jakieś zakłócenia na tym kanale. Symetryzator powinien rozwiązać ten problem.

Kingston87

Re: RTCN Suwałki / Krzemianucha

Post autor: Kingston87 »

Wiem co to Tropo i nawet ostatnio złapałem MUX-2 od was z Białegostoku i to nawet z podobną jakością jaką mam na co dzień z Suwałk a było tylko "1" według www.dxinfocentre.com

laik

Re: RTCN Suwałki / Krzemianucha

Post autor: laik »

Mam pytanie do Emitela: Kiedy sygnał EPG z nadajnika Krzemieniucha k.Suwałk przejdzie z czasu zimego na letni. Pora już chyba się obudzić ze snu zimowego i wziąść się do roboty.
:mrgreen: :lol:

yougo

Re: Format obrazu

Post autor: yougo »

Do: laik

Na nadajnikach jest używany czas uniwersalny ... To Ty musisz (chcąc mieć czas poprawny - letni) przestawić takowy w ustawieniach TV (tudzież STB) ... :idea:

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: RTCN Suwałki / Krzemianucha

Post autor: Kamilx »

Musisz w ustatwienia dekodera lub telewizora zmienić ustawienia.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: RTCN Suwałki / Krzemianucha

Post autor: giaur500 »

Czy ktoś sprawdzał odbiór MUX1 z Suwałk? Na liście jest na zielono (emisja testowa), ale tuner mi nic nie znalazł póki co. Z tego samego nadajnika MUX2 88% (signal HD).

Czy może ktoś potwierdzić że ma odbior mux1 z suwałk?

Kingston87

Re: RTCN Suwałki / Krzemianucha

Post autor: Kingston87 »

Tak w Suwałkach od dziś jest możliwy testowy odbiór MUX1

oskarw
Posty: 18
Rejestracja: 26 kwietnia 2012, o 13:58

Re: RTCN Suwałki / Krzemianucha

Post autor: oskarw »

U mnie też wszystko w porządku, od południa mam już kanały z MUX1. Doszło 7 nowych kanałów, wszystko odbiera w jak najlepszym porządku. Czekam teraz do czerwca na HD. Pozdrawiam ;)

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: RTCN Suwałki / Krzemianucha

Post autor: Kamilx »

giaur500 pisze:Czy ktoś sprawdzał odbiór MUX1 z Suwałk? Na liście jest na zielono (emisja testowa), ale tuner mi nic nie znalazł póki co. Z tego samego nadajnika MUX2 88% (signal HD).

Czy może ktoś potwierdzić że ma odbior mux1 z suwałk?
A antena na jakie pasmo??

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: RTCN Suwałki / Krzemianucha

Post autor: giaur500 »

A żebym to ja wiedział. Stara siatkowa ze wzmacniaczem, zapewne 21-60. To jest kanał 64 i jeśli piszecie że w tej chwili macie sygnał to znaczy że mam spory problem :/

Ale właśnie dlatego pytam czy dokładnie w tej chwili sprawdziliscie ze sygnał jest?

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: RTCN Suwałki / Krzemianucha

Post autor: Kamilx »

Jeśli antena siatkowa to będziesz miał problem z odbiorem kanałów >60.

sirpiotr

Suwałki / Krzemianucha mux2 ok, mux1 lipa

Post autor: sirpiotr »

Mieszkam w linii prostej od nadajnika Suwałki/Krzemieniucha w odległości 57km.
Prawie od roku odbieram bez problemu mux2 na 29 kanale z siłą i jakością po 80%, od wczoraj działa mux1 na 64 kanale z jakością i siłą od 20 do 30% i tylko raz udało mi się złapać kratkowane kanały kanały. Dodam, że oba muxy nadają z mocą 20 kW.
Ktoś wcześniej napisał, że problem prawdopodobnie w tym, że instalacja (głównie wzmacniacz) nie przenosi najwyższych kanałów.

Moja instalacja to antena kierunkowa ze wzmacniaczem LNA-177, na wysokości około 8 metrów bez przeszkód.

Moje pytania:
1. Jeśli to słaba antena to na jaką zmienić bo wzmacniacz jest chyba dobry. Jeśli nie to jaki wzmacniacz?
2. Czy ktoś z Ełku lub okolic ma ten sam problem?
3. Może nie nadają jeszcze tego muxa1 z pełną mocą?
Ostatnio zmieniony 3 maja 2012, o 19:20 przez sirpiotr, łącznie zmieniany 1 raz.

zener82

Re: Suwałki / Krzemieniucha mux2 ok, mux1 lipa

Post autor: zener82 »

Sprawdz odbior z Bialegostoku (oba muxy po 50KW). Tez mialem taki problem jak Ty, teraz jest idealnie.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Suwałki / Krzemieniucha mux2 ok, mux1 lipa

Post autor: Puma »

MUX 2 ma bardzo niski kanał (29).
Twój wzmacniacz ma charakterystykę opadającą przy tak wysokim kanale jaki ma MUX 1.
http://www.dipol.com.pl/wzmacniacz_ante ... _B4009.htm

Ja bym zainwestował w lepszą antenę, ale wpierw podaj jaką masz.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Suwałki / Krzemieniucha mux2 ok, mux1 lipa

Post autor: qwerty »

SWA-MGF01 to chyba jedyny przedwzmacniacz, który ma stałe wzmocnienie w częstotliwości 150-850 MHz.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Suwałki / Krzemieniucha mux2 ok, mux1 lipa

Post autor: m@rtops »

sirpiotr pisze:Mieszkam w linii prostej od nadajnika Suwałki/Krzemieniucha w odległości 57km.
na tej mapce w przybliżeniu widać że mux 1 ma na wschód od Augustowa więcej martwego pola niż mux 2 - może to twoje okolice? :?
http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-1

sirpiotr

Re: Suwałki / Krzemieniucha mux2 ok, mux1 lipa

Post autor: sirpiotr »

Co do Białegostoku to odpada bo zasłania mi sąsiad który ma 2piętrowy dom jednorodzinny i w kierunku Białegostoku nic nie zbiera. Natomiast co do anteny to zwykła jednometrowa antena bez nazwy. Natomiast co do martwego pola, to po drodze nie występuje. Zostaje więc problem wzmacniacza i anteny. Co polecacie na moją lokalizację?

Zablokowany