Odbiór DVB-T w Trójmieście i okolicach

Scripter1

Re: Orunia dolna.

Post autor: Scripter1 »

Raczej marne masz szanse na odbiór chyba że posiadasz porządną zewnętrzną antenę ze wzmacniaczem.
Ja mam lepsze warunki bo mieszkam na samej górze Oruni Górnej i mam problemy z odbiorem na porządnej antenie pokojowej.

Scripter1

Re: GDAŃSK

Post autor: Scripter1 »

Zauważyłem że po tej zmianie czasu nie został przestawiony zegar w urządzeniu które nadaje EPG, wynik jest taki że EPG jest nadawane błędne - program opisany w EPG pokrywa się z tym o jest w danej chwili nadawane ale nie zgadza się czas.
Usterka ta powoduje to że mój tv odczytując EPG pokazuje mi program który będzie godzinę później jako ten który leci teraz, natomiast gdy daję info o kanale to tv pokazuje mi poprawne info o właśnie nadawanym programie tylko jak jest takie coś w rodzaju paska postępu pokazujące ile danego programu już minęło to pokazuje mi czas zaniżony o godzinę.

Wygląda to tak:
Obrazek

cacumen

Re: GDAŃSK

Post autor: cacumen »

Scripter1 pisze:Zauważyłem że po tej zmianie czasu nie został przestawiony zegar w urządzeniu które nadaje EPG, wynik jest taki że EPG jest nadawane błędne - program opisany w EPG pokrywa się z tym o jest w danej chwili nadawane ale nie zgadza się czas.
Usterka ta powoduje to że mój tv odczytując EPG pokazuje mi program który będzie godzinę później jako ten który leci teraz, natomiast gdy daję info o kanale to tv pokazuje mi poprawne info o właśnie nadawanym programie tylko jak jest takie coś w rodzaju paska postępu pokazujące ile danego programu już minęło to pokazuje mi czas zaniżony o godzinę.

U mnie EPG działa prawidłowo-winny jest tuner DVB-T a precyzyjniej mówiąc ustawienie
zegara na automatyczny...inaczej występuje godzinna różnica.
Mój "Philips" też miał taką "przypadłość" i korekta pomogła.

MKi

Re: Orunia dolna.

Post autor: MKi »

Warto jeszcze rozważyć odbiór z Iławy (Kisielice) - MUX3 na kanale 46. Tylko antena musi patrzeć w zupełnie inną stroną. W kierunku na Iławę nie ma żadnych górek...

Pozdrowienia,
MKi

Scripter1

Re: GDAŃSK

Post autor: Scripter1 »

cacumen pisze:U mnie EPG działa prawidłowo-winny jest tuner DVB-T a precyzyjniej mówiąc ustawienie
zegara na automatyczny...inaczej występuje godzinna różnica.
Mój "Philips" też miał taką "przypadłość" i korekta pomogła.
Niestety ale się mylisz, wina nie leży po stronie tunera a po stronie nadajnika który należy do Emitela dlatego też tu o tym piszę.

Owszem, ustawienie zegara na automatyczny powoduje że tv wyświetla mi godzinę zgodną z godziną nadawaną w DVB-T tylko że problem jest w tym że nadajnik nadaje godzinę według czasu sprzed przejścia na czas letni i w wyniku tego zegar w moim tv który miałem w trybie ręcznym ustawiony na właściwa godzinę przestawił mi się z powrotem na czas zimowy.

Dowód: w chwili pisania tego postu jest 19:20, na TVN 7 leci JAG który zgodnie z oficjalną ramówką podaną na stronie TVN 7 oraz w zapowiedziach leci zawsze o 19 a EPG twierdzi że jest 18:20 i że JAG leci od 18:00 do 19:00 - to jest ewidentny błąd EPG.

Tak więc muszę znów sobie ręcznie przestawić czas w tv na właściwy bo inaczej szlak trafia cały zaprogramowany harmonogram.

Więc panowie z Emitela, POPRAWCIE TO!

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: GDAŃSK

Post autor: Jarosław Bałuka »

Zegar w strumieniu nadawany jest w GMT, do tego nadawana jest informacja o aktualnym offsecie czasowym (czas letni lub zimowy). Telewizor poprawnie odczytujący informacje z tablic TDT/TOT powinien samoczynnie ustawić sobie poprawny czas. Niczego nie będziemy poprawiać.

Tomasz Berezowski

Re: GDAŃSK

Post autor: Tomasz Berezowski »

Jarosław Bałuka pisze:Zegar w strumieniu nadawany jest w GMT, do tego nadawana jest informacja o aktualnym offsecie czasowym (czas letni lub zimowy). Telewizor poprawnie odczytujący informacje z tablic TDT/TOT powinien samoczynnie ustawić sobie poprawny czas. Niczego nie będziemy poprawiać.
Dokładnie tak jest. To kolejny przyczynek do dyskusji nieprawidłowej/niepełnej implementacji standardu DVB przez producentów urządzeń odbiorczych.

lpf1972
Posty: 215
Rejestracja: 3 listopada 2010, o 12:38
Odbiornik: LE40B650, Ariva T50
Instalacja antenowa: ASR860P25 (pod dachem ceramicznym)+ antena SAT, rozdzielnia HDTV Center plus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno / Kisielice

Re: GDAŃSK

Post autor: lpf1972 »

Samsung LE40B650 sam poprawnie zmienił strefę czasową (aktualny soft), STB ArivaT50 wystarczyło ręcznie przestawić czas zimowy na letni, podobnie na tunerze SAT (cała operacja to ok 1 min na tuner). GMT jest czasem uniwersalnym - po to właśnie powstał, aby mieć jeden punkt odniesienia.

brynek

Władysławowo - odbiór DVB-T

Post autor: brynek »

Chciałbym się dowiedzieć czy we Władysławowie można odbierać programy cyfrowe ze zwykłej anteny siatkowej. Nie chodzi mi w teorii tylko w praktyce. Jakie można odebrać programy i jaki jest mniej więcej moc sygnału (tak orientacyjnie). Proszę o podpowiedź, dziękuję i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
xwaldus
Posty: 4
Rejestracja: 9 grudnia 2010, o 23:00

Re: Władysławowo - odbiór DVB-T

Post autor: xwaldus »

w jastrzebiej gorze odbieram wszystkie dostepne czyli mux2 i mux3
sila sygnalu bardzo dobra na zwyklej antene siatkowej z wzmacniaczem
wiec w wladyslawowie tez nie powinno byc problemu

Tyrystor

Re: Władysławowo - odbiór DVB-T

Post autor: Tyrystor »

W Rozewiu na zwykłej siatce ze wzmacniaczem bardzo dobrze odbiera oba MUXy, we Władku ponoć nie wszędzie jest dobry odbiór - zależy gdzie.
U mnie na małej kierunkowej 16 elementowej antenie ze wzmacniaczem w centrum miasta mam oba MUXy.
MUX2 odbiera nawet na kawałku przysłowiowego druta, natomiast Mux3 wymaga już "lepszej" anteny.

Lukaso

Re: Gdynia Witomino

Post autor: Lukaso »

Graniczna blok 4 piętrowy - zwykła antena siatkowa zwleczona do testów z działki (potem kupie zgrabniejszą). Mux2 z polsatem tvn który nadaje pełną mocą pasywnie bez wzmacniacza, Mux3 z tvp i inne ten o ograniczonej sile nadawczej z wpiętym wzmacniaczem już OK.

Scripter1

Re: GDAŃSK

Post autor: Scripter1 »

No u mnie nadal nie działa a na stronie Samsunga nie ma do pobrania żadnego firmware.
Kiedyś firmware był tam i mam wgrany najnowszy jaki wtedy był, problem z zegarem jest zarówno na tym wgranym najnowszym firmware jak i na starym wgranym pierwotnie (mam w tv możliwość przełączania się między tymi wersjami).

lpf1972, jeśli znasz działające źródło firmware dla tv Samsung P2770HD to będę wdzięczny.

Zauważyłem jeszcze jeden problem, wszystkie kanały z MUX 2 są w Mono (niby pisze że jest Stereo ale to jest tylko Dual Mono), w MUX 3 kanały są w prawdziwym Stereo (oznaczone w tv jako Dolby Digital).

lpf1972
Posty: 215
Rejestracja: 3 listopada 2010, o 12:38
Odbiornik: LE40B650, Ariva T50
Instalacja antenowa: ASR860P25 (pod dachem ceramicznym)+ antena SAT, rozdzielnia HDTV Center plus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno / Kisielice

Re: GDAŃSK

Post autor: lpf1972 »

Tego monitora nie mam, a na stronach samsunga faktycznie tylko manual i sterownik.

Scripter1

Re: GDAŃSK

Post autor: Scripter1 »

Udało mi się namierzyć firmware do niego na chyba duńskiej wersji strony Samsunga ale tam i tak jest tylko ta wersja którą mam wgraną (z kwietnia 2010).
Znalazłem jeszcze na jakiejś stronie instrukcję do tego tv i w niej niby widnieje opcja i ustawienia strefy czasowej i DST ale w moim TV tych opcji zwyczajnie nie ma...

Sprawę tej strefy czasowej będę dalej drążył chyba już z supportem Samsunga natomiast pozostaje jeszcze kwestia czemu wszystkie kanały w MUX 2 są nadawane w Mono...

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: GDAŃSK

Post autor: Tom345 »

W tym telewizorze aktualnie nie da się ustawić poprawnie EPG/godziny. Żaden soft nie pomaga.

Chyba, że ktoś próbował wejść w tryb serwisowy ;) Ja niestety oprócz wejścia do tego trybu nie mogę się poruszać, pozostaje mi tylko wyłączenie telewizora.

mati704

Re: GDAŃSK

Post autor: mati704 »

Ja mam ten sam problem(godzina do tyłu) mam monitor samsung t220hd.

arturxp

Re: GDAŃSK

Post autor: arturxp »

wystarczy przy wyszukiwaniu kanałów cyfrowych ustawić kraj na inne i będzie się czas zgadzał a to dlatego że mamy dwie strefy czasowe

mati704

Re: GDAŃSK

Post autor: mati704 »

u mnie to nie pomaga i tak jest godzina to tyłu

Scripter1

Re: GDAŃSK

Post autor: Scripter1 »

Też tego próbowałem, bez skutku.
Poza tym zmiana kraju wiąże się z rozprogramowaniem tv i koniecznością ponownego programowania więc jakbym miał co pół roku ponownie przeprogramowywać tv to by to było idiotyzmem.

Napisałem w tej sprawie do supportu Samsunga ale ich odpowiedź była kompletnie od rzeczy:
Wszelkie informacje pojawiające się w epg należą do operatora
udostępniającego sygnał i przez tego operatora są wysyłane.
Firma Samsung nie oferuje oprogramowania mającego możliwość ingerencji w
informacje zawarte w epg.
No nic będę nękał ich dalej w tej sprawie, może wreszcie raczą uważniej przeczytać co im napisałem...

Zablokowany