Odbiór DVB-T w Trójmieście i okolicach

Coremeil
Posty: 28
Rejestracja: 15 października 2010, o 23:07
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: Fraccaro BLU-420F
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: Odbiór DVB-T w Trójmieście i okolicach

Post autor: Coremeil »

Od niedawna mam dekoder DVB-T (WIWA HD-90) i w Rumi mam bdb sygnał.
Antena kierunkowa, symetryzator i jeszcze rozgałęźnik po drodze. ;)
MUX2:
Siła:100%
Jakość:100%
MUX3:
Siła:93%
Jakość:100%

biopal777

Re: Odbiór DVB-T w Trójmieście i okolicach

Post autor: biopal777 »

a.boniecka pisze:A czy jest tu ktoś z Moreny, kto łapie DVB-T na antenie pokojowej?
Może nie chodzi mi o sam model tylko o parametry, tzn. ile ma dB, czy jest ze wzmacniaczem i jeśli tak to poniżej ilu ma szumy ten wzmacniacz?
Nie chcę ryzykować i kupować w ciemno.
Poza tym jeszcze jedna sprawa - mieszkam ok. 400 m od Jaśkowej Kopy, więc nie wiem, czy sygnały z tego nadajnika nie będą przeszkodą w odbieraniu TV z Chwaszczyna?
Morena polozona jest ogolnie wysoko ,wiec nie powinnas miec problemow z odbiorem na pokojowej antenie i nawet mozesz z Elblaga czy Ilawy zlapac tam sygnal ,zalezy tez to od tego z jakiej strony w mieszkaniu masz antene. U mnie na Zaspie od strony polnocnej to bezproblemowo lapie sygnal Muxow z Chwaszczna nawet na dwoch teleskopoach ulozonych w poloryzacji H, od strony poludniowej gdzie mam zamantowane dipole radiowe na balkonie, to czasem lapie mi Mux 2 z Elblaga,wiec podejrzewam ze jakbym zamontowal tam antene zewnetrzna tv, to bym mial staly odbior Muxow z Elblaga.

trzczy

Gdańsk-Wrzeszcz telewizja

Post autor: trzczy »

Rozważam zakup pakietu tpsa. Jednak mam niewielkie możliwości finansowe. Rezygnując z telewizji tpsa wychodzi mi 35zł do mojej kieszeni miesięcznie.

Jednak chciałbym mieć podstawowe programy tv takie jak jedynka i dwójka i może polsat.

Proszę o radę, czy da radę i czy warto zorganizować taką telewizję za pomocą anteny na dachu? Jak się da i opłaci w porównaniu z tv od tpsa, to proszę o podanie, jaką kupić antenę.
Z góry dziękuję

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: Gdańsk-Wrzeszcz telewizja

Post autor: kb997 »

Wszystko poza tpsa się opłaca. ;). Masz jakieś 15 km do nadajnika i wszystkie muxy z dużą mocą. Na przysłowiowym "widelcu" czy kawałku drutu powinno działać. Kup telewizor dvbt mpeg4 lub stb do tego kilka metrów dobrego kabla i antenę kierunkową typy yagi lub atx na symetryzatorze. Bez telewizora czy stb to wydatek rzędu 50-100 zł. czyli 2-3 mce. tpsa

--- połączono

Acha. Podaj choć ulicę i piętro to cos więcej będzie można podpowiedzieć.

trzczy

Re: Gdańsk-Wrzeszcz telewizja

Post autor: trzczy »

Ul. Sienkiewicza. Drugie piętro, czyli 3-cia kondygnacja naziemna. Budynek jest 2-piętrowy plus strych.

--- połączono

Czy zamiast telewizora może być komputer z kartą telewizyjną? Karta telewizyjna chyba jakaś cyfrowa, prawda?

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: Gdańsk-Wrzeszcz telewizja

Post autor: kb997 »

Odbiór powinien być bezproblemowy, może być karta dvbt do pc nawet na usb byle mpeg4.

trzczy

Re: Gdańsk-Wrzeszcz telewizja

Post autor: trzczy »

Znalazłem na allegro anteny YAGI. Na wszelki wypadek się upewnię, czy to chodzi o taką np. antenę jak tutaj?

Jeszcze bym miał pytania:
1. Czy taka antena powinna być skierowana na Chwaszczyno?
2. Czy w prostej linii od anteny do nadajnika mogą być jakieś przeszkody?
3. Czy wchodzi w grę antena YAGI pokojowa?

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: Gdańsk-Wrzeszcz telewizja

Post autor: kb997 »

Coś w tym guście, trwałe i niedrogie
http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A1112.htm
Tak kierunek Chwaszczyno
Nie powinno być przeszkód
Można spróbować na pokojowej ale jeśli jest jakaś przeszkodą terenowa to mux2 może nie odboerac

trzczy

Re: Odbiór DVB-T w Trójmieście i okolicach

Post autor: trzczy »

Do tej anteny (Antena telewizyjna UHF 11-elementowa Dipol 11/21-69) to co jeszcze trzeba dokupić? Kabel, wtyczkę do anteny, wtyczkę do kompa?

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: Odbiór DVB-T w Trójmieście i okolicach

Post autor: kb997 »

Oczywiście: kabel - na forum koledzy radzą czarny zewnętrzny nie pamietam nazwy, wtyk antenowy, symetryzator jest juz w antenie, przydałby się maszt ale można wykorzystać istniejący lub jakiś element budynku np balustradę

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: Odbiór DVB-T w Trójmieście i okolicach

Post autor: bartosz4 »

I znowu (było tak krótko na początku roku, kilkakrotnie zdarzało się też w 2011), od bodaj soboty czy niedzieli na mux 3 mam odbiór na 75 % (zamiast 85 %).

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: Odbiór DVB-T w Trójmieście i okolicach

Post autor: bartosz4 »

I wróciło 85 %.

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: Odbiór DVB-T w Trójmieście i okolicach

Post autor: bartosz4 »

I z 2 dni temu wróciło znowu 75 %. Niech już w końcu zwiększą moc mux 3. Mux 2 jest stabilne i tak mam nadzieję będzie z mux 1 jak łąskawie w końcu ruszy.

Bartosz Czach

Re: Odbiór DVB-T w Trójmieście i okolicach

Post autor: Bartosz Czach »

bartosz4 pisze:Niech już w końcu zwiększą moc mux 3.
Jest to niemożliwe ze względu na analog z Limży.

kamilagros

Re: Odbiór DVB-T w Trójmieście i okolicach

Post autor: kamilagros »

Witam

Z nadajnika Iława-Kisielice ściągam MUX-2 oraz MUX-3 z Malborka(50km od nadajnika) z pierwszego piętra na Czwartakach z anteny Dipol 16/21-69 (bez wzmacniacza) na odbiorniku Ariva T65 i dobrym kablu Conotech NS100. MUX-2 troszkę słabiej mi ściąga od MUX-3 (siła 60% jakość 80%) MUX-2 zbliżone ma parametry natomiast często traci swoje 80% jakości a przy tym się zacina. Czekam na Euro w HD :) jeszcze miesiąc.

nhcox

Gdynia-Dąbrowa

Post autor: nhcox »

Mieszkam 5 km od masztu w Chwaszczynie w dzielnicy Gdynia-Dąbrowa. Maszt jest widoczny sprzed domu. Antenę mam zainstalowaną jednak z drugiej strony na balkonie II pietra.
Na początku kwietnia zainstalowałem antenę i złapałem chyba 2 MUX-y, w tym jeden na kanale 35. Odbiór był dobry do takiego sobie. Chciałem poprawić odbiór.
Jakoś tak chyba 26 kwietnia po nocnej ulewie odbiór wysiadł kompletnie. 1 maja spędziłem sporo czasu, żeby poszukać najlepszego miejsca dla anteny. Wg. rozpiski powinienem mieć odbiór na 35, 48 i 64.
Po długich poszukiwaniach odnalazłem miejsce, gdzie na kanale 33, tak na kanale 33 odnalazłem 6 kanałów. Siła sygnału 2 (średnia) jakość dobra. Wszystkie 6 kanałów wypisały, że zawartość jest zaszyfrowana.
Co jest nie tak? Telewizor, antena, położenie, czy nadajnik w Chwaszczynie???

Bartosz Czach

Re: Odbiór DVB-T w Trójmieście i okolicach

Post autor: Bartosz Czach »

Na kanale 33 jest MUX4 Cyfrowego Polsatu.

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: Odbiór DVB-T w Trójmieście i okolicach

Post autor: kb997 »

@nhcox
Skoro po ulewie wysiadł odbiór to chyba zamókł kabel. Sprawdź kabel, złączki, puszki itp., być może konieczna będzie wymiana któregoś elementu.

nhcox

Re: Odp: Odbiór DVB-T w Trójmieście i okolicach

Post autor: nhcox »

A jak sprawdzić, czy kabel nie jest przemoczony?

Czy do połączenia z anteną zewnętrzną potrzebują jakiś specjalny kabel koncentryczny? Mam taką czarną osłonę, ale tylko w punkcie połączenia koncentryka z anteną.

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: Odbiór DVB-T w Trójmieście i okolicach

Post autor: kb997 »

Kable zewnętrzne zazwyczaj są czarne, popytaj w sklepach np. o triseta 113 żelowy. Zamoczony kabel moze mieć zwarcie lub w inny sposób nie trzymać parametrów. Czasem te kondoniki dodawane jako izolacja przeciwwodna na złączki dają odwrotny efekt i wręcz zbierają wodę.
Edit: nie napisałeś jakiej używasz anteny, czy masz wzmacniacz, jakie kable, telewizor czy tuner.

Zablokowany