DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

maxgt

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: maxgt »

chyba nie, u mnie od wczoraj cisza na wszystkich muxach a były już wszystkie

irkam

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: irkam »

Rumia również bez sygnału, albo ze szczątkowym...
I meczyku nie zobaczymy ;(

maxgt

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: maxgt »

nie wiem czy to efekt burzy bo ostatnio nie oglądam tv ,ale od wczoraj cisza w eterze

Lukaso

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: Lukaso »

irkam pisze:Rumia również bez sygnału, albo ze szczątkowym...
I meczyku nie zobaczymy ;(
Ja na witominie bez problemu wczoraj na Bi-Quadzie DIY oglądałem mecz.

maxgt

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: maxgt »

na Pustkach Cisowskich nic nie znajduje

kamor

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: kamor »

Od 29.07.2013 w Sopocie odbiór idealny na symetryzatorze (antena pokojowa DPM APOK używana jako zewnętrzna), wcześniej konieczny był wzmacniacz. Teraz wzmacniacz pogarsza jakość sygnału.

irkam

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: irkam »

Podejrzewam, że nie wyrobili się z pracami remontowymi w terminie i nadają z niższą mocą. U mnie w Rumi albo brak sygnału albo ok. 50% na innym muxie. Przed pracami było wszędzie ponad 80%. Mogliby chociaż poinformować kiedy wszystko wróci do normy...

maxgt

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: maxgt »

polska rzeczywistość, tylko dlaczego to są domniemania, dlaczego nie napiszą oficjalnego komunikatu?

mir

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: mir »

GDAŃSK CHWASZCZYNO - nadajnik od poniedziałku chodzi z pełną mocą ( zgodnie z projektem).
Sygnał w stronę zatoki spadł o 10 decybeli , też zgodnie z projektem. Żadnych zmian nie przewidują. Skargi do rzecznika w w Warszawie.

irkam

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: irkam »

Wszystko zgodnie z projektem? A jest gorzej niż było, po ostatnich pracach. Co mają teraz zrobić Ci, którzy przestali odbierać poprawnie?

mir

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: mir »

Skargi kierować do rzecznika : Emitel w Warszawie tel. 22 578 33 00

macnuts
Posty: 7
Rejestracja: 30 listopada 2012, o 00:16
Odbiornik: Dreambox DM8000 + Philips TU1216 + Cabeltech USB IT9135
Instalacja antenowa: Zbiorcza: Yaga -> WWK-840 A3 -> multiswitch
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gdańsk / Chwaszczyno

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: macnuts »

Wszystko pięknie, ale dlaczego MUX 2 & 3 mam ponad 87% jakości, a MUX 1 niewykrywalny. Czy to ograniczenie mocy w kierunku zatoki dotyczy tylko MUX-1?

irkam

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: irkam »

586Mhz - brak sygnału
602MHz - 60% niestabilny
690MHz - 70% niestabilny
Wcześniej wszystkie ok. 80%
Rumia-Janowo 12km od anten

Napisałem do emitela. Zobaczymy co odpowiedzą.

maxgt

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: maxgt »

odpowiedzą pewnie jedno, z ich strony jest wszystko ok.

-- połączono

czemu nie można edytować posta, z tego http://emi.emitel.pl/EMITEL/przeglad_serwisowan.aspx
po wybraniu Chwaszczyna, wynika że 30 tez były jakieś prace prowadzone a nie tylko do 29, także może jeszcze coś działają,lecz z powyższego linka to nie wynika

irkam

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: irkam »

Czy coś się u Was poprawiło? Jak wygląda sytuacja u innych odbiorców w Trójmieście?
U mnie w Rumi nadal sytuacja niestabilna...
Odpowiedzi z Emitela nie otrzymałem.

maxgt

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: maxgt »

w sobotę udało mi się złapać kanały tvp,ale marnej jakości sygnał, nie da się tego odlądać

irkam

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: irkam »

A jaką sytuację miałeś przed ostatnimi pracami konserwacyjnymi?
Widzę, że masz całkiem sporą antenę. Sam się zastanawiam nad zmianą anteny, ale jeśli nie odbierasz prawidłowo nawet na takiej to już nie wiem co zrobić...
W jakim punkcie geograficznie jesteś?
http://tinyurl.com/pht58h3

Z ostatniej chwili:
Brak odbioru w moim punkcie nie jest wynikiem zbyt silnego sygnału. Przetestowałem tłumik i nie pomogło. Pomogło natomiast przekręcenie anteny o ok. 15' w kierunku wschodnim. Dwa muxy odbieram teraz w miarę dobrze i jeden na granicy (602MHz - 55%). Jeśli sytuacja się nie poprawi to chyba zainstaluję antenę o większym zysku.

Antena o większym zysku nie pomaga (19 elementowa). Dołożyłem wzmacniacz i jest trochę lepiej.
Ostatnio zmieniony 7 sierpnia 2013, o 13:11 przez irkam, łącznie zmieniany 1 raz.

maxgt

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: maxgt »

tak to z mapy wygląda u mnie
http://naforum.zapodaj.net/513039a0c0f3.jpg.html

przed pracami konserwatorskimi było dostatecznie,sygnał się urywał dość często,ale były wszystkie kanały na 75% jakości sygnału, teraz w takim samym położeniu anteny nie ma nic,antenę mam ok. 3,5m nad ziemią i wyżej je nie dam,mogę zmienić tylko jej położenie,ale też w wąskim zakresie, nic większego nie mam sensu dawać, próbowałem też z symetryzatorem,tłumikiem itd na kilku antenach, na wszystkich jest bardzo podobnie,pozostaje chyba powrót do sieci kablowej bo z tego nic nie będzie,skoro wszystkie prace zostały zakończone

Awatar użytkownika
kaem3
Posty: 287
Rejestracja: 6 września 2010, o 21:39
Miejscowość: Starogard Gd.
Odbiornik: Philips 32PFS6855/12
Instalacja antenowa: Dipol prosty w oknie, 3 piętro. Brak odbioru MUX-8.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice (61 km)

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: kaem3 »

Dzisiaj nie mam MUX-3 z Chwaszczyna. Brak sygnału. A na forum cisza o tym. Ja rozumiem, że na skutek wahań propagacyjnych może być chwilowy spadek poziomu sygnału 60 km od nadajnika. Ale żeby w ogóle nie było sygnału?
Coraz mniej podoba mi się DVB-T. Pojawiają się problemy nieznane w technice analogowej. A kablówki i platformy zacierają ręce, bo dla nich im większe problemy z DVB-T, tym lepiej. I jak tu dziwić się Polakowi, że nie chce płacić za TV dwa razy. A chyba musi...

rossi

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: rossi »

Od 2 tygodni nie mam MUX1 i 2 . Pozostał tylko MUX3 ( Jest od 2 dni). Dlaczego??? A jeszcze nie dawno było tak pięknie ..... były wszystkie Muxy z dobrym poziomem sygnału, a teraz dupa.
Czy ludzie odpowiedzialni za wysyłanie sygnału czytają te posty -- chyba nie. Od wielu dni
wiele osób narzeka na b. słaby sygnał, albo zupełny jego brak. I co --- ano nic... z tego nie wynika.

Zablokowany