DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Odbiór z RTCN Chwaszczyno, brak Polsatu i TVN

Post autor: K63 »

Panna_Natalia pisze:Jutro postaram się przekręcić antenę
Nie o to mi chodziło by sugerować Ci przekręcenie posiadanej anteny o 90 st., tylko by naświetlić kwestię odbioru polaryzacji pionowej. I dlatego posłużyłem się fotką Televesa.
Teraz pozostaje skupić się na zdiagnozowaniu Twojego problemu - skąd odbierasz sygnał i z czego wynikają problemy. Sugeruję włączyć tv na strojenie ręczne -np. k. 35- i bardzo powoli kręcić anteną, obserwując równocześnie paski sygnałowe odbiornika. Musisz pamiętać że odbiornik reaguje na sygnał z pewnym opóźnieniem (ok. 2 s). Być może trzeba będzie zmienić lokalizację masztu na balkonie lub wysokość zawieszenia anteny.
Panna_Natalia pisze:Do tego teraz złapały mi się jakieś rosyjskie kanały
W obwodzie kaliningradzkim dvb-t nadaje chyba na k.30 i 47.
poxipol pisze:Powinnaś podać na jakim kanale jest odbiór nowego MUX-8,czy na pewno z Chwaszczyna ?
Trudno to będzie zdiagnozować tego mux-a, bo Chwaszczyno, Szymbark, Lębork i Elbląg nadają w SFN na k.6.
Jeżeli odbierasz kanały rosyjskie i - jak podejrzewam - mux-3 z Oksywia, to może do Ciebie dolatuje sygnał mux-8 z Elbląga? Tym bardziej że nadaje - odmiennie niż pozostałe nadajniki mux-8 w pomorskim - w polaryzacji poziomej.
Swoją drogą dziwne by to było - Elbląg odległy ok. 70 km ma słaby nadajnik (2.8 kW) , a Chwaszczyno ok. 10 km z bardzo mocnym nadajnikiem (20 kW).

Panna_Natalia
Posty: 19
Rejestracja: 23 maja 2017, o 19:48
Odbiornik: Philips 32PHT4101/12
Instalacja antenowa: Dipol 44(21-69) - na balkonie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: Odbiór z RTCN Chwaszczyno, brak Polsatu i TVN

Post autor: Panna_Natalia »

K63 pisze:edit
Nowy maszt jest już zamówiony - będzie wysoki na 250 cm i będzie wystawał poza dach balkonu. Domniemany Mux 8 leci z częstotliwości 184,5 więc na pewno jest to Chwaszczyno, bo na deser oprocz NovaTV itp mam kilka pasiaków opisanych Test1,2..
Ponadto wytłumaczy mi ktoś dlaczego mój odbiornik zapisuje kanały pod dziwaczną numeracją ? Jest sobie przedział od 1-30, wtedy jest 35, 38 i testy pod 90 wzwyż. Rosyjskie kanały lądowały pod numeracją 147,148.. wczoraj rano odbieralam okrutnie zaśnieżoną Viva Polska pod nr 201.
Ostatnio zmieniony 26 maja 2017, o 08:55 przez Jarosław Bałuka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: Puma »

Te przerwy w numeracji kanałów sugerują że są z innego nadajnika niż reszta kanałów, tak samo jest w moim telewizorze że numeruje od 1 a z innego nadajnika od 800 (dobra sprawa bo można się zorientować co skąd odbiera).
Chyba że u Ciebie jeszcze to inaczej wygląda z numeracją.

Nie wiem czy masz w menu "test sygnału", u mnie tam są wszystkie MUX z poziomem sygnału i numeracją.

Panna_Natalia
Posty: 19
Rejestracja: 23 maja 2017, o 19:48
Odbiornik: Philips 32PHT4101/12
Instalacja antenowa: Dipol 44(21-69) - na balkonie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: Panna_Natalia »

Nie Puma, nie mam tego. ;)

mat55
Posty: 28
Rejestracja: 20 grudnia 2016, o 11:19
Odbiornik: Sony KDL-32W706B
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź/EC4, Łódź/Sienkiewicza, Sk-ce/Bart.

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: mat55 »

@Panna_Natalia Mnie zastanawia jak mogłaś z anteny naziemnej odbierać VIVA POLSKA. Ta stacja nie jest nadawana w technologii DVB-T, a obrazu zaśnieżonego nie ma przy zakłóceniach emisji cyfrowej. Może podłączyłaś odbiornik nie do swojej anteny naziemnej tylko do instalacji zbiorczej lub kablówki w swoim budynku? :)

Panna_Natalia
Posty: 19
Rejestracja: 23 maja 2017, o 19:48
Odbiornik: Philips 32PHT4101/12
Instalacja antenowa: Dipol 44(21-69) - na balkonie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: Panna_Natalia »

Mat 55, kabel od telewizji tradycyjnej zostal wrzucony za meble, natomiast na 250% mam podpięty kabel prowadzący prosto do anteny na balkonie - ojciec osobiście sprawdzał przed chwilą ;). Na dniach będziemy montować nowy maszt.

Jak widać są rzeczy, które się fizjologom nie śniły.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: K63 »

Puma pisze:czy masz w menu "test sygnału"
Panna_Natalia pisze:nie mam tego
Instrukcja obsługi Philips 32PHT4101 pisze: Jakość odbioru
Można sprawdzić jakość i siłę sygnału kanału. Jeśli masz własną antenę, możesz zmienić jej ustawienie w celu poprawy odbioru.
Aby sprawdzić jakość odbioru kanału cyfrowego...
1. Ustaw kanał.
2. Naciśnij przycisk DOMEK i wybierz opcję Konfiguracja, a następnie naciśnij przycisk OK.
3. Wybierz opcję Ustawienia kanałów i naciśnij przycisk OK.
4. Wybierz kolejno opcje Instalacja kanałów > Cyfrowy: test odbioru i naciśnij przycisk OK
5. Wybierz opcję Szukaj i naciśnij przycisk OK. Zostanie wyświetlona częstotliwość cyfrowa dla kanału.
6. Wybierz ponownie opcję Szukaj i naciśnij przycisk OK, aby sprawdzić jakość sygnału dla danej częstotliwości. Wynik testu pojawi się na ekranie. Możesz zmienić położenie anteny lub sprawdzić gniazda i kable, aby poprawić jakość odbioru.
7. Możesz również samodzielnie zmieniać częstotliwość. Wybierz 1. częstotliwość i za pomocą przycisków (w górę) lub (w dół) ustal wartość docelową. Wybierz opcję Szukaj i naciśnij przycisk OK, aby ponownie sprawdzić odbiór
https://www.download.p4c.philips.com/fi ... fu_pol.pdf
I jeszcze pytanie?
Czy w Twoim bloku nie ma zbiorczej instalacji dvb-t?

Panna_Natalia
Posty: 19
Rejestracja: 23 maja 2017, o 19:48
Odbiornik: Philips 32PHT4101/12
Instalacja antenowa: Dipol 44(21-69) - na balkonie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: Panna_Natalia »

Nie ma. To blok z lat 80 ;) A instrukcja dołączona do tv była żałośnie uboga.
Prawie nic sie z niej nie dowiedzialam takze... dzieki!

Z testu wynika tak :

Nazwa sieci NW 02 POM
Natężenie sygnału od 62 do 78
Jakość sygnału 100(BER:0x1E-6)

Dotyczy to częstotliwości 690.00 MHz

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: K63 »

Panna_Natalia pisze:Nie ma. To blok z lat 80
To w niczym nie przeszkadza. Wówczas były instalacje zbiorcze - tzw. Azart - do odbioru tv analogowej. I wygląda że takową masz:
Panna_Natalia pisze:kabel od telewizji tradycyjnej zostal wrzucony za meble
Sygnał cyfrowy można odbierać na tej samej instalacji (czasem wymaga małej modernizacji).

Panna_Natalia
Posty: 19
Rejestracja: 23 maja 2017, o 19:48
Odbiornik: Philips 32PHT4101/12
Instalacja antenowa: Dipol 44(21-69) - na balkonie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: Panna_Natalia »

Ja zwariuję z tym moim telewizorem i anteną.
Teraz złapało się samo z siebie numerowane od 140 wzwyż :
Polsat News
TVP Seriale
Polsat Sport
Polsat Film
Comedy Central
Nickelodeon
Kino Polska
Polsat Sport Extra
Polsat News
Comedy Central Family
Polsat Cafe
Polsat Play
TVN Style
Muzo.fm
Moje Polskie Radio
RMF FM
RMF MAXXX

Oczywista, wszystko zakodowane.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: Puma »

To jest MUX 4 z płatnymi kanałami.

Panna_Natalia
Posty: 19
Rejestracja: 23 maja 2017, o 19:48
Odbiornik: Philips 32PHT4101/12
Instalacja antenowa: Dipol 44(21-69) - na balkonie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: Panna_Natalia »

Ciekawi mnie bardzo dlaczego w takim razie nadal nie mam TVN i Polsatu. Skoro takie cuda mi się łapią, Polsat tez powinnam miec.

Wychodzi na to,że znowu złapałam coś od pupy strony bo patrząc w DVB-T Finder wyczytałam,że to albo z Oksywia albo z Komina EC ;) ew z Chwaszczyna.

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: poxipol »

Czytając coraz to nowsze doniesienia,można przypuszczać że na brak odbioru programów ma wpływ duży poziom zakłóceń,zwłaszcza z instalacji kablowej.
Rozszczelniona,kiepskiej jakości kable powoduje że instalacja staje się anteną nadawczą.

Tak na marginesie.
W jednym z bloków przy likwidacji ekologicznych źródeł energii,zastępując ją energią pozyskiwaną z węgla,przesunięto skrzynki kablówki z parteru do piwnicy.
Niby nic szczególnego,ale.
Dosztukowane kable ,jak twierdzili pracownicy to chińskiej produkcji miedziowany koncentryk.,a taki prawdziwy miedziany kabel to już kosmiczna cena.Może bym i nie uwierzył ,ale jak przyszli złomiarze i przelecieli ścinki magnesem,to kiwnęli ręką i odeszli.
Nie tylko naziemna ma problemy z zakłóceniami,w tym przypadku w bloku są trzy sieci kablowe , nieczynny AZART,oraz indywidualne instalacje TV-SAT
Aby to wszystko mogło ze sobą istnieć,konieczne jest stosowanie dobrej klasy urządzeń.Takim wspólnym problemem są zakłócenia LTE,które będą się pogłębiać,jeżeli wprowadzi się kolejne dywidendy.

zbyt1
Posty: 4
Rejestracja: 8 kwietnia 2013, o 22:02
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: zbyt1 »

Osiedle Pustki Cisowskie- czy to ta dolina otoczona lasem z widokiem tylko na zatokę?
Mux3- myślę że odbiór możliwy z "doświetlenia" z Oksywia. Natomiast Mux1 i Mux2 z Chwaszczyna- sugerowałbym zasięgnąć rady w sklepie na Działdowskiej.

Panna_Natalia
Posty: 19
Rejestracja: 23 maja 2017, o 19:48
Odbiornik: Philips 32PHT4101/12
Instalacja antenowa: Dipol 44(21-69) - na balkonie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: Panna_Natalia »

Zbyt1 tak to właśnie moje zapupie otoczone lasem.

Panowie pamiętacie jak mówiłam,że mam Viva Polska? teraz pojawiła się znowu.
Sprawdziłam skąd to cholerstwo się bierze.
Przy naciśnięciu dymka "i" źródło pochodzenia sygnału stoi jak byk : Analogowy. Siedzę z opadniętą szczeną i nie wiem co powiedzieć.Jak do ciężkiej cholery mogę mieć kablówkę skoro do telewizora wpięty jest koncentryk z anteną DVB-T?

Awatar użytkownika
Shadow2k3
Posty: 6
Rejestracja: 30 listopada 2012, o 11:32
Odbiornik: Ariva Ferguson T65
Instalacja antenowa: Televes V-HD, APL-107 AMS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: Shadow2k3 »

Może jakiś transmiter ktoś ma odpalony w pobliżu.

Awatar użytkownika
Acid
Posty: 308
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 17:54
Odbiornik: Philips PUS8303 / Sharp HI3422E
Instalacja antenowa: Dipol-16/21-60 / Dipol-4/5-12
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: Acid »

"Wyciek" z kablówki , nic nadzwyczajnego biorąc pod uwagę jak marne komponenty potrafią stosować.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: K63 »

Panna_Natalia pisze:kabel od telewizji tradycyjnej zostal wrzucony za meble
Masz na myśli tv kablową? Czy kabel tv naziemnej jest w pobliżu? Jeżeli tak i kabel kablówki podpięty jest do gniazda, to go odłącz. Być może kable mają słabe ekranowanie i mocny sygnał z kablówki przenika. Tutaj opisany jest podobny przypadek -> odbiór ok. 20 programów analogowych z kablówki na antenie zewnętrznej !!!

Panna_Natalia
Posty: 19
Rejestracja: 23 maja 2017, o 19:48
Odbiornik: Philips 32PHT4101/12
Instalacja antenowa: Dipol 44(21-69) - na balkonie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: Panna_Natalia »

K63 mogą się stykać. Żeby odłączyć kabel musiałabym przesuwać meble. Ale z chęcią to zrobię aby pozbyć się takich problemow

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: poxipol »

Nie tylko kabel może być powodem zakłóceń.
Wiele osób łączy sygnał kablówki z naziemną.Do tego celu służą mechaniczne przełączniki - ręcznie lub pilotem.
Łączenie czegoś takiego sumatorem to katastrofa,gdyż powoduje wypływ sygnału z kablówką poprzez antenę naziemną.
Po uruchomieniu nowych programów z MUX-8,wiele osób tak robi,gdyż te programy uznawane są jako premium i są w najdroższym pakiecie ( UPC )

U siebie w dużo mniejszym stopniu miałem podobny problem.Dwie usługi z UPC bez telewizji.
Sygnał jest za bardzo podkręcony,gdzie nawet filtr w skrzynce nie za bardzo sobie dawał.radę.Gdy zgłosiłem problem,to skończyło się to wyłączeniem internetu ( doliczono 50 zł za nieuzasadnione przyjście )
Nie mając innego wyjścia,wymieniłem kabel o lepszym ekranowaniu + dodatkowy filtr DP 85 + GP 750 MHz na wejściu kabla do mieszkania.

Zablokowany