DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Bartosz Czach

Re: TVP Olsztyn z Chwaszczyna

Post autor: Bartosz Czach »

Bo TVP Olsztyn dba o zdrowie oglądających.

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: RTCN Gdańsk - Chwaszczyno

Post autor: bartosz4 »

A od rana ani NTC ani analogu, ani radia. Konserwują.

A tak poza tym to gdzieś od tygodnia mux 3 miałem już w jakości 100 %. Wcześniej od początku zawsze było 90%. Czyżby jakieś delikatne wzmocnienie sygnału czy pogoda sprzyja? ;)

lpf1972
Posty: 215
Rejestracja: 3 listopada 2010, o 12:38
Odbiornik: LE40B650, Ariva T50
Instalacja antenowa: ASR860P25 (pod dachem ceramicznym)+ antena SAT, rozdzielnia HDTV Center plus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno / Kisielice

Re: RTCN Gdańsk - Chwaszczyno

Post autor: lpf1972 »

Masz internet - masz radio ;) Rzeczywiście punkt 8:00 wszystko zamilkło, ale już gra :)

Bartosz Czach

Re: RTCN Gdańsk - Chwaszczyno

Post autor: Bartosz Czach »

lpf1972 pisze:Rzeczywiście punkt 8:00 wszystko zamilkło, ale już gra :)
MUX3 zniknął ok. 8:10.

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: RTCN Gdańsk - Chwaszczyno

Post autor: bartosz4 »

bartosz4 pisze:A tak poza tym to gdzieś od tygodnia mux 3 miałem już w jakości 100 %. Wcześniej od początku zawsze było 90%. Czyżby jakieś delikatne wzmocnienie sygnału czy pogoda sprzyja? ;)
No i niestety wróciło do 90%.

krzys5

Rtcn Gdansk Chwaszczyno

Post autor: krzys5 »

Ja zauwarzylem zaniki muxow z chwaszczyno czy ktos tesz to zauwarzyl jestem z nieckowa kolo leborka

Bartosz Czach

Re: RTCN Gdańsk - Chwaszczyno

Post autor: Bartosz Czach »

1. Pisz ze słownikiem ortograficznym.
2. Taki stan rzeczy jest zapewne efektem granicy zasięgu.

el-jack

czy ukształtowanie terenu pogarsza odbiór DVB-T

Post autor: el-jack »

Mieszkam 54 km od nadajnika w chwaszczynie w lini prostej, miejscowość Lubkowo antena kierunkowa ze wzmacniaczem i nic! na tej drodze są górki czy to ma znaczenie?

Pozdrawiam

wachcio

Re: czy ukształtowanie terenu pogarsza odbiór DVB-T

Post autor: wachcio »

No pewnie, że ukształtowanie terenu ma znaczenie i to bardzo duże. Chyba normalne, że jeśli sygnał napotka przeszkody to osłabnie.

Matthías

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: Matthías »

Który kanał/nadajnik w analogu powinien zostać wyłączony, aby MUX3 z Chwaszczyna mógł nadawać pełną mocą?

Tommy

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: Tommy »

Prawdopodobnie TVP 1 z Iławy - Kisielice. Nadają w analogu właśnie na tym samym kanale (C48) co MUX-3 z Chwaszczyna.
Pytanie tylko jaka będzie docelowa moc dla MUX-3 z Chwaszczyna? Czytałem bowiem, że w miastach mają być doświetlenia z obiektów miejskich dla MUX-3 (umowa TVP - Emitel), zatem nasuwa się pytanie - czy w tej sytuacji moc docelowa MUX-3 z Chwaszczyna wynosić będzie 100 kW, czy jednak mniej?

Matthías

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: Matthías »

Mam jakiś stary załącznik, w którym jest wykaz miejscowości i kanałów, które mają nadawać MUX3. Gdańsk z Kartuzami mieli nadawać na kanale 48, a Koszalin z Człuchowem docelowo na 23. To były nadajniki dla województwa pomorskiego, więc wątpię, aby Gdańsk tzn. Chwaszczyno nadawało z jakąś mniejszą mocą.
O takie coś: http://www.tvp.pl/zamowienia_publiczne/ ... f0f792.pdf

lpf1972
Posty: 215
Rejestracja: 3 listopada 2010, o 12:38
Odbiornik: LE40B650, Ariva T50
Instalacja antenowa: ASR860P25 (pod dachem ceramicznym)+ antena SAT, rozdzielnia HDTV Center plus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno / Kisielice

RTCN Gdańsk/Chwaszczyno nie nadaje

Post autor: lpf1972 »

Czy tylko ja mam problem z odbiorem? Najpierw ok 22:45 poległ MUX2 (k35), a po paru minutach MUX3 (k48). Wygląda mi też że leży nadajnik Iława/Kisielice - wcześniej go odbierałem "tyłem anteny" MUX3 (k46) i MUX2 (k24).

Żeby było ciekawiej w mojej lokalizacji po przeskanowaniu kanałów odbieram:
MUX2 k33 - Olsztyn/Pieczewo 140km (bokiem anteny - bywają zaniki sygnału)
MUX2 k32 - Bydgoszcz/Trzeciewiec 104km (bokiem anteny - bardzo dobra jakość sygnału)
MUX2 k57 - Płock/Rachocin 160km (tyłem anteny - bardzo dobra jakość sygnału)
MUX3 k55 - Warszawa/RASZYN !!! 280km (tyłem anteny - bywają zaniki)

lpf1972
Posty: 215
Rejestracja: 3 listopada 2010, o 12:38
Odbiornik: LE40B650, Ariva T50
Instalacja antenowa: ASR860P25 (pod dachem ceramicznym)+ antena SAT, rozdzielnia HDTV Center plus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno / Kisielice

Re: RTCN Gdańsk/Chwaszczyno nie nadaje

Post autor: lpf1972 »

2.10.2011 g. 00:11 doszukałem się ponownie MUX2 i MUX3 w Kisielicach i MUX2 Chwaszczynie
MUX3 z Chwaszczyna nadal brak... powrócił o 00:20

michauk

Re: RTCN Gdańsk/Chwaszczyno nie nadaje

Post autor: michauk »

U mnie wczoraj padł MUX3 (1.10.2011), MUX2 odbieram. A do nadajnika mam rzut beretem - Sopot.

KrzysztofD
Posty: 278
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony W4000, Leadtek USB, Pi7010ix, Leadtek DTV1000T
Instalacja antenowa: HB9CV 3 metry nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN Warszawa

Re: RTCN Gdańsk/Chwaszczyno nie nadaje

Post autor: KrzysztofD »

@lpf1972: Wczorajszy wieczór, okolice Kutna - Kisielice nadawały cały czas, Chwaszczyno "zeżarło" u mnie Rachocin na kanale 35, pokazywał się w szumach analogowy TVN z Gdyni, ładnie odbierał Polsat (40) z Koszalina, MUX2 z Trzeciewca (c32) zlikwidował odbiór analogowego TVP2 z Łodzi, MUX2 kanał 33 z Olsztyna odbierał nawet po tłumiku 15dB, kanały 46 i 50 ujawniły analogowe programy z Łotwy - (ciekawy efekt koegzystencji analogu z Łotwy i cyfry z Kisielic na c46) odebrałem również MUX2 z Jagodnika (c25) oraz MUX2 z Koszalina(c47), dodatkowo na 21 kanale MUX z Łotwy "wyeliminował" Polsat z Płocka.
Na wybrzeżu pewnie dukty troposferyczne z krajów nadbałtyckich "gasiły" lokalne odbiory.
Niedziela, 7 rano wszystko "siadło" a teraz (11) ponownie analogi z Koszalina i Gdańska widoczne a MUX2 z Pieczewa 100% :)

kadafi

Re: RTCN Gdańsk/Chwaszczyno nie nadaje

Post autor: kadafi »

Ja odbieram tylko z Kisielic i u mnie problemów nie było i nie ma, ale sąsiedzi którym montowałem siatkę, mux 3 mają z Kisielic a mux 2 z Chwaszczyna skarżą się, że od wczoraj nie ma mux 2 a mux 1 jeden szatkuje.

Po przeskanowaniu zauważyłem nowe muxy na kanałach 33, 55, 57 z całkiem dużymi mocami i jakością 100%.
Wydaje się,że albo powłączali nowe muxy albo jest tropo i siatki mogą głupieć.

Pozdrawiam
Kadafi

DVBManiak

Re: RTCN Gdańsk/Chwaszczyno nie nadaje

Post autor: DVBManiak »

Na pewno nie ma MUX-1. Na kanałach 33, 55, 57 jest odpowiednio: MUX-2 z Olsztyna 100kW, MUX-3 z Warszawy 50kW i MUX-2 z Płocka 100kW.

kadafi

Re: RTCN Gdańsk/Chwaszczyno nie nadaje

Post autor: kadafi »

DVBManiak pisze:Na pewno nie ma MUX-1. Na kanałach 33, 55, 57 jest odpowiednio: MUX-2 z Olsztyna 100kW, MUX-3 z Warszawy 50kW i MUX-2 z Płocka 100kW.
Oczywiście mux 3

AR-kadius

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: AR-kadius »

jest szansa na zwiększenie mocy nadajnika na mux 3? bo jak na razie to szkoda gadać co do jakości sygnału na obrzeżach Gdańska

Zablokowany