DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: Puma »

Dopiero po wyłączeniu analogu czyli do 31 lipca 2013, wtedy MUX III zwiększy moc nadawania.

Mayson

Problem z mux3 - inne są.

Post autor: Mayson »

Witam. Mieszkam w Luzinie, a więc w lini prostej niedaleko od Chwaszczyna. Wczoraj instalowałem kanały i znalazło 14 cyfrowych i 3 analogowe. Dziś jest 8 cyfrowych i 3 analogowe. Zniknął cały mux3 - tvp1/tvp2/kultura/info... Instaluję od nowa i dalej to samo - co się dzieje?

krzys5

Re: Problem z mux3 - inne są.

Post autor: krzys5 »

a ja mieszkam w nieckowie za leborkiem i u mnie odbieram mux3 z chwaszczyna cos od wekenda mi zacina ale odbieram proponuje sprawdzic instalacje i ustawic antene bo w twoim przypadku masz blisko do chwaszczyna bo ja mam jakies 100 km

AR-kadius

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: AR-kadius »

Forumowicze czy też macie problem z odbiorem dvb-t tzn,sygnał ginie na pewien czas (2-3 min lub dłużej) na mux2 i mux3 ?
sygnał odbieram z Chwaszczyna,Kisielic i Bydgoszczy,z wszystkich nadajników odbieranych nie ma sygnału gdy ginie obraz
Ostatnio zmieniony 14 listopada 2011, o 21:43 przez AR-kadius, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Gdańsk
Posty: 44
Rejestracja: 18 października 2010, o 15:11
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Gdańsk / Chwaszczyno

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: Gdańsk »

W Gdańsku jest OK

AR-kadius

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: AR-kadius »

w tej chwili np nie mam sygnału,a też mieszkam w Gdańsku

AR-kadius

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: AR-kadius »

problem już zlokalizowany,wina anteny-pomogło odłączenie jej od zasilania i powtórne podłączenie zobaczymy jak na długo

rafalf911

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: rafalf911 »

Dobry wieczór.

Dzisiaj po otrzymaniu przesyłki od kuriera postanowiłem podłączyć swoją antenę i dekoder, wyszukałem programy i mam pewien problem... Otóż wyszukało mi wszystkie programy MUX2, jakość sygnału 95-100%, natomiast zupełnie "nie widzi" mi żadnego programu z MUX3. Mieszkam w Wejherowie, antena kierunkowa ustawiona na Chwaszczyno (raczej dobrze skoro MUX2 odbiera na 100%). Co może być tego przyczyną? Jakieś prace konserwacyjne? Może podczas przedwczorajszej wichury coś padło (w regionie było 140 tys. osób bez prądu)? Moc nadawania MUX2 to 100kW, a MUX3 tylko 15kW, ale Wejherowo od Chwaszczyna jest 19,5 km (tzn mój dom) i na wszystkich mapkach jestem na zdrowym zielonym zakresie. Za oknem też mam tylko płaską łąkę na 3 km do przodu, dalej jakaś górka dopiero...

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: Tom345 »

Cóż to za antena?


jordi123

Odbiór DVB-T Chojnice - TV Gdańsk

Post autor: jordi123 »

Czy ktoś w Chojnicach lub okolicach odbiera TV Gdańsk z Chwaszczyna jesli tak to proszę o wiadomość ( jaki obraz czy antena na człuchów czy na chwaszczyno). Z góry dziękuje

Kiler

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: Kiler »

rafalf911 pisze:Dobry wieczór.

Dzisiaj po otrzymaniu przesyłki od kuriera postanowiłem podłączyć swoją antenę i dekoder, wyszukałem programy i mam pewien problem... Otóż wyszukało mi wszystkie programy MUX2, jakość sygnału 95-100%, natomiast zupełnie "nie widzi" mi żadnego programu z MUX3. Mieszkam w Wejherowie, antena kierunkowa ustawiona na Chwaszczyno (raczej dobrze skoro MUX2 odbiera na 100%). Co może być tego przyczyną? Jakieś prace konserwacyjne? Może podczas przedwczorajszej wichury coś padło (w regionie było 140 tys. osób bez prądu)? Moc nadawania MUX2 to 100kW, a MUX3 tylko 15kW, ale Wejherowo od Chwaszczyna jest 19,5 km (tzn mój dom) i na wszystkich mapkach jestem na zdrowym zielonym zakresie. Za oknem też mam tylko płaską łąkę na 3 km do przodu, dalej jakaś górka dopiero...
Ja mieszkam w Gdyni na Kamiennej Górze i też nie łapałem kanałów z MUX 3. Nadajnik ma tylko 15 kW i jak jest złe ukształtowanie terenu to może nie łapać. Dzisiaj po ponownym przeskanowaniu udało mi się znaleźć kanały z MUX 3 i odbiór jest bardzo dobry. Sam nie wiem czym to może być spowodowane. Może to chwilowe, bo jest dobre tropo.

krzys5

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: krzys5 »

[quote="Kiler"][quote="rafalf911"]Dobry wieczór.

Dzisiaj po otrzymaniu przesyłki od kuriera postanowiłem podłączyć swoją antenę i dekoder, wyszukałem programy i mam pewien problem... Otóż wyszukało mi wszystkie programy MUX2, jakość sygnału 95-100%, natomiast zupełnie "nie widzi" mi żadnego programu z MUX3. Mieszkam w Wejherowie, antena kierunkowa ustawiona na Chwaszczyno (raczej dobrze skoro MUX2 odbiera na 100%). Co może być tego przyczyną? Jakieś prace konserwacyjne? Może podczas przedwczorajszej wi Ja mieszkam w niedaleko Potegowa za leborkiem i mam do chwaszczyna jakies 90 km i wczoraj tesz nie mialem mux3 a dzis od samego rana mam plynnie na siatkowej antenie.

emarti

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: emarti »

Gdynia Karwiny na pokojowej antenie ze wzmacniaczem jestem w stanie odebrać wszystkie Muxy z Chwaszczyna?

To samo pytanie dotyczy Rumi Janowa. Jak tutaj by to wyglądało?
Czy komuś z Gdyni i okolic udało się coś odebrać zza granicy?

michauk

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: michauk »

Sopot Brodwino. Nadajnik Chwaszczyno: MUX2 - jakość sygnału 100%, MUX3 - jakość sygnału ~60% i czasami przycina. Odbieram też sygnał z Elbląga MUX2 z jakość ~40%, MUX3 jakość ~15%.

miciu10
Posty: 5
Rejestracja: 21 października 2010, o 12:09
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Gdańsk/Chwaszczyno

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: miciu10 »

emarti pisze:Gdynia Karwiny na pokojowej antenie ze wzmacniaczem jestem w stanie odebrać wszystkie Muxy z Chwaszczyna?
Z Karwinami jest ten problem, że Chwaszczyno nadaje kierunkowo. Wedle mapy dvbtmap.eu wynika, że moc nadawania w tym kierunku jest minimalna. Próbowałem przez chwilę bawić się na Karwinach pokojową anteną i nic nie udało mi się złapać - faktem jest, że i sam nadajnik był zasłonięty blokiem. Ta sama antena odbiera na Chwarznie, mimo iż blok jest położony niemal dokładnie w linii nadajnika,a ja mieszkam gdzieś w jego połowie i to na parterze.

emarti

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: emarti »

Ale na przykład w Rumi udało mi się odebrać część kanałów z mocą 100% na kawałku kabla przypiętego do metalowej barierki balkonowej. :o Nie miałem żadnej anteny tak więc chciałem na sucho sprawdzić czy w ogóle coś się łapie. Na Karwinach korzystając z tego samego tunera nie udało mi się nic odebrać na kablu ale też nie przykładałem nigdzie go do metalu. Muszę załatwić (pożyczyć) skądś antenę pokojową i zobaczyć jak to będzie.
Dlaczego piszesz że Chwaszczyno nadaje kierunkowo? Z mapy wynika że sygnał jest rozproszony dookoła. Poza tym jeżeli jeden z Muxów nadaje już z pełną mocą to co to jest za naziemna telewizja cyfrowa skoro jest problem z odbiorem na pokojówkach...

Kiler

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: Kiler »

Do poprawnego odbioru sygnału zalecana jest antena zewnętrzna, więc nie rozumiem wzburzenia.

jacekc

Polowiczny sukces...

Post autor: jacekc »

Podlaczylem tuner mpeg4, podlaczylem antene - pokojowa, maszt chwaszczyna widze z okien, okolo 5-7 km, i.... jak to mozliwe, ze stroi idealnie na tvn, polsat i pozostale programy z tego multipleksu, natomiast nie odbieram ani tvp1 ani tvp2, ani zadnego programu z mux1 czy 3... Czy to wina malutkiej anteny? Sygnal na tvn i polsat blisko 100%

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: Polowiczny sukces...

Post autor: SAT-COM »

Mux 2 na którym jest Polsat, TVN itd nadaje z mocą EPR 100KW a mux3 na którym jest TVP z mocą
15 KW.
Tu jest problem ratuje cię antena zewnętrzna.

Zablokowany