Odbiór DVB-T w Słupsku

Matthías

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: Matthías »

-=pUnIsHeR=- pisze:nie rozumiem twojego postu...? piszesz żeby nabijac licznik? bo sensu poza tym nie widze w Twojej wypowiedzi.
Nie nabijam licznika, a czytam regionalne fora i spora liczba osób tam wypowiadająca się chciałaby naziemną cyfrówkę odbierać na antenie pokojowej.
Poza tym znam mentalność słupszczan i wiem, że oni uważają (nie wszyscy, ale wielu, także tych, których znam), że wiele im się należy bez kiwnięcia palca, bo mieszkają w niemal stutysięcznym mieście.
Poza tym na końcu wypowiedzi wspomniałem, że tam, gdzie jest problem to muszą być chęci nadawców, aby go rozwiązać. Podobnie jest w górach, gdzie problem z odbiorem jest jeszcze większy i tu też pomogą tylko chęci nadawców, bo Emitel co miał do zrobienia to już zrobił.

Rafał

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: Rafał »

Niby Firma zwykła Emitel nie potrafi wykonać dobrze i dokładnie . Ośmiesza się swoją niekompetencją .
----

Totalna porażka Emitel-a w taki sposób odbierać szkoda tylko anteny zewnętrzne do widzenia .
Ostatnio zmieniony 23 sierpnia 2011, o 17:55 przez Rafał, łącznie zmieniany 1 raz.

mati704

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: mati704 »

Mieszkam 90 km od tego nadajnika i bez problemu odbieram(sygnał 70%) na zwykłej siatkowej antenie z wzmacniaczem. Ty masz ok50km od nadajnika, więc nie może być problemu z odbiorem chyba ze masz nieodpowiednią antenę
Ostatnio zmieniony 23 sierpnia 2011, o 17:00 przez mati704, łącznie zmieniany 1 raz.

Peter_CA

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: Peter_CA »

mati704: Poczytaj ten wątek i zobaczysz, jaką ma "antenę" :lol:

Rafał

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: Rafał »

Widzę że dvb- t jest za słaby odbiór w Słupsku i pełną mocą nie działa . I tak wolę kablówkę bo nie mam takich problemów jak z dvb-t .Jak widzę Polsce ta dvb- t nie działa jak powinna . Inni mają i nie piszą bo kupowali anteny za 100 lub do 300. Marnować pieniędzy na to nie chcę . Do widzenia .

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: yerry »

Rafał pisze:Widzę że dvb- t jest za słaby odbiór w Słupsku i pełną mocą nie działa . I tak wolę kablówkę bo nie mam takich problemów jak z dvb-t .Jak widzę Polsce ta dvb- t nie działa jak powinna . Inni mają i nie piszą bo kupowali anteny za 100 lub do 300. Marnować pieniędzy na to nie chcę . Do widzenia .
Skoro nie masz odbioru DVB-T bo Ci się nie chce, a oglądasz kablówkę, to po co w kółko zrzędzisz? Nudny już jesteś. Do widzenia.

wujek21

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: wujek21 »

Witam mieszkam na osiedlu batorego na antenie kierunkowej atx-55 udało mi się złapać sygnał z nadajnika Skorowo o mocy sygnału 78-80% natomiast z Gołogóry mam sygnał 80-83%

-=pUnIsHeR=-

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: -=pUnIsHeR=- »

w lokalnym dzienniku Głos Pomorza był przedwczoraj dość duży artykuł dotyczący problemów sporej części mieszkańców miasta z odbiorem cyfrowej telewizji - zarowno z Gołogóry, jak i Skórowa. Problemów nie ma tylko po jednej części miasta i to w granicach 3 duzych osiedli mieszkaniowych, natomiast Ci co mieszkają bliżej "dołka" czyli centrum i Westerplatte nie mają tak dobrze.
Oj redaktorzy ostro pojechali po Emitelu. Proponuje zapoznać się z tym materiałem. Ponoć ma być dalszy ciąg tej sprawy na łamach tego dziennika.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: Puma »

TP Emitel zapewnia, że bada wszelkie podnoszone przez odbiorców kwestie związane z jakością cyfrowej telewizji. Rozwiązaniem mogłoby być umieszczenie nadajnika cyfrowej telewizji na wieży przy ul. Banacha. Jak poinformował nas rzecznik TP Emitel, firma przyjrzy się takiej możliwości.
http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /669184502

Być może coś u Was ruszy i sygnał będzie dobry, życzę powodzenia za tym projektem.

-=pUnIsHeR=-

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: -=pUnIsHeR=- »

Puma pisze:
TP Emitel zapewnia, że bada wszelkie podnoszone przez odbiorców kwestie związane z jakością cyfrowej telewizji. Rozwiązaniem mogłoby być umieszczenie nadajnika cyfrowej telewizji na wieży przy ul. Banacha. Jak poinformował nas rzecznik TP Emitel, firma przyjrzy się takiej możliwości.
http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /669184502

Być może coś u Was ruszy i sygnał będzie dobry, życzę powodzenia za tym projektem.
to nie ten artykuł. ten, który podałeś był sporo przed nim.
chodziło zapewne o ten:
http://img33.imageshack.us/img33/7131/gsdvbt.jpg
znalazłem go tu:
http://forum.gp24.pl/czy-w-dupsku-bedzi ... _p__750990

ciekawe, ze zgodnie z informacja w tym materiale prasowym Emitel nabrał wody w usta i nie udzielił redakcji praktycznie żadnej odpowiedzi. takie postępowanie stawia od razu firmę w złym świetle. żeby chociaż obiecano, ze sprawa zostanie zbadana, tymczasem żadnych informacji redaktor nie otrzymał. czy były inspekcje terenowe w sprawie zbadania sygnału w rożnych rejonach miasta?

p.s. znalazłem ciekawa wypowiedź w sprawie zasięgu dla Słupska i Ustki na forum GP24 - proponuje panom z Emitela poczytac wypowiedzi mieszkańców:
http://forum.gp24.pl/czy-w-dupsku-bedzi ... _p__748751
zacytuję najciekawszy fragment, z którym się w 100% zgadzam:
No tak panowie , ale fale radiowe o tej częstotliwości mają zasięg horyzontalny,
a krzywizna naszej małej ziemi powoduje , że już po 20 km ,
człek nie zobaczy drugiego człowieka , bo zasłania go wypukłość ziemi.

A do tego dochodzą "górki" po drodze, które zasłaniają horyzont radiowy.

Stary Słupsk leży w kotlinie i sygnały radiowe tam nie dojdą.
Podobnie jest z Ustką, przecież z programem II telewizji zawsze był problem dopóki nie uruchomiono nadajnika w Słupsku.

Tak samo jest z odbiorem III programu polskiego radia - ni ma sygnału z Gołogóry
( tzn. jest ale bardzo słaby, kiedyś miałem kierunkową anteną radiową to było OK)
PS: Dwumiasto - Słupsk i Ustka skansenem radiowo-telewizyjno-cywilizacyjno-komunistycznym
co do powyższej wypowiedzi należny pamiętać, ze o ile jeszcze 10-20 lat temu sygnał z Gołogóry był znośny, to wskutek wzrostu lasów dziś jest praktycznie nie do przyjęcia. lasy przecież rosną i ich wzrost przed i na górach przed kotliną słupską był na tyle duży, ze dziś uniemożliwia prawidłowy odbiór na min. 50-60% powierzchni miasta Słupska - głównie tereny lezące na spadku w kierunku kotliny (dołka).

-=pUnIsHeR=-

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: -=pUnIsHeR=- »

czy coś się zmieniło w kwestiach sygnału docierającego do Słupska?

Grzesiek Słupsk

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: Grzesiek Słupsk »

Ja mam od zeszłego roku na swojej antenie mux-2 i jest siła 90-100%/jakość 90-100% na drugim piętrze w bloku. Bogusława X. Ze swoich okien nie widzę wieży na Banacha bo mi 2 bloki zasłaniają. U sąsiadki już widać. Tylko że stamtąd niestety jeszcze nie ma żadnego muxa.

-=pUnIsHeR=-

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: -=pUnIsHeR=- »

Grzesiek Słupsk pisze:Ja mam od zeszłego roku na swojej antenie mux-2 i jest siła 90-100%/jakość 90-100% na drugim piętrze w bloku. Bogusława X. Ze swoich okien nie widzę wieży na Banacha bo mi 2 bloki zasłaniają. U sąsiadki już widać. Tylko że stamtąd niestety jeszcze nie ma żadnego muxa.
kolego - ul. Boguslawa X jest z tej części miasta, która moze odbierać aktualnie MUX-2 (te osiedle jest już wyżej, a nie w dołku jak inne osiedla po drugiej stronie miasta).
spróbuj wybrac jakieś miejsce do odbioru po drugiej stronie rzeki/miasta, np. cos z osiedla Westerplatte, Akademickiego, Słowińskiego, lub os. Ryczewo... leżą w dołku, więc kiszka, a mieszka tam z 50% populacji miasta. tak więc Gołogóra w tamtych rejonach jako miejsce nadawania mux-ów stoi pod duzym znakiem zapytania.
niestety ze Skórowa Nowego tez brak sygnału - teren pod górkę i to sporą.
jedyne rozwiązanie to uruchomienie nadajnika małej mocy na maszcie przy ul. Banacha dla 3 multipleksów. to rozwiazaloby problem z odbiorem na terenie Ustki, gdzie aktualnie nie można odbierać żadnego multipleksu. maszt w Bierkowie nie nalezy do Emitela więc odpada. co do Bierkowa, to stamtąd będzie szedł mux-4 Solorza.

sebpl

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: sebpl »

Norwida na 4 piętrze jest bardzo dobry sygnał na zwykłej antence umieszczonej za oknem, dołączonej do zestawu tunera. Jednak umieszczona w pokoju przy oknie już nic nie odbiera.

Ten sam blok i pion, ale na 3 piętrze, ta sama antena nie łapie już sygnału nawet jak jest poza oknem.

Na Mickiewicza na 2 piętrze, ta sama zwykła antenka sygnału nie łapie.



Zdecydowanie odradzam anteny wewnętrzne. Kupiłem dzisiaj taką dla testów i jeszcze tego samego dnia odniosłem. Na Norwida gdzie był bardzo dobry odbiór, w pokoju nic nie odebrała, przy oknie jedynie co jakiś czas na sekundę coś wyłapało obraz.
Natomiast umieszczona za oknem, gubiła co chwila sygnał, obraz się zawieszał albo tracił. Po wyłączeniu wzmacniacza obraz znikał całkowicie.

Wniosek taki, że anteny wewnętrzne to można sobie w Słupsku wsadzić w dup... bo nawet tam gdzie wspaniale odbiera zwykła 15cm antenka, to droga wewnętrzna nawet tego nie odbierze.

-=pUnIsHeR=-

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: -=pUnIsHeR=- »

Moim zdaniem Emitel zbyt daleko umieścił nadajniki od m.in. Słupska, o Ustce nie wspominam, bo tam sygnal wogóle nie dociera. Ciekawe co z tym fantem zrobią, bo tak być nie może.
Norwida to teoretycznie odbiór jakiś tam powinien być, ja mieszkam za rzeka po drugiej stronie miasta, gdzie odbioru praktycznie nie ma.

loker

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: loker »

Odbiór z Gołogóry możliwy, ale która wersja TVP INFO będzie w MUX-1?
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=35&t=4190

SFN Słupska z Lęborkiem byłby dobrym rozwiązaniem, choć na dobrej antenie zewnętrznej każdy powinien odbierać już DVB-T.

-=pUnIsHeR=-

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: -=pUnIsHeR=- »

od wczoraj jakość MUX-2 w Słupsku dramatyczna, praktycznie sama kasza. za to polepszyło się z deczko MUX-1. ale to regułą jest, że jak MUX-1 ma lepszy przekaz, to MUX-2 dołuje i odwrotnie. dziwny sposób nadawania.
Jeśli Emitel na zlecenie nadawców nie doświetli Słupska, to w przyszłym roku będzie tragedia. Słupsk leży w kotlinie i z każdej strony, z której dociera sygnał z nadajników cyfrowych osłonięty jest albo wzgórzami, albo lasami.

Wiking

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: Wiking »

Dzisiejszego dnia, pod Starostwem Powiatu Słupskiego, widziano samochód EmiTela. Czyżby jakieś rozmowy w sprawie doświetlania Słupska i okolic?

Wiking

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: Wiking »

I kolejny raz coś się ruszyło w Słupsku. Dzisiaj w mieście (okolice działek IKAR) było widać wóz Urzędu Komunikacji Elektronicznej, który "mierzył" sygnał telewizji cyfrowej (tak to przynajmniej wyglądało).

-=pUnIsHeR=-

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: -=pUnIsHeR=- »

tyle, ze w sobotę i niedziele występowały przerwy w nadawaniu telewizji Polsat z nadajnika analogowego przy ul. Banacha.
wątpię, czy to były testy doświetlenia. centrum, osiedle Słowiańskie, osiedle Akademickie, osiedle Westerplatte - tam są duże utrudnienia w odbiorze DVB-T w Słupsku.

Zablokowany