Odbiór DVB-T w Słupsku

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: belzebiusz »

UKE tu za wiele nie zdziała bo w przypadku MUX-1 i MUX-2 pokrycie musi być na poziomie 95%, ale w skali całego kraju. Co innego w przypadku MUX-3, tu musi być zasięg na poziomie 99,9% w miastach powyżej 100 tysięcy mieszkańców i 98% w skali kraju (po kwietniu 2014).
Ostatnio zmieniony 10 sierpnia 2013, o 12:07 przez belzebiusz, łącznie zmieniany 1 raz.

macc

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: macc »

Nie ma telewizji w Słupsku to wykupiłem pakiecik na 30 dni w weebtv i mam to gdzieś te badziewie.Piksele to niech oglądają tam w Warszawie.

macc

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: macc »

skórowo nowe nie pali w slupsku
Obrazek

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1383
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: Max van Org »


GrzesL
Posty: 37
Rejestracja: 19 sierpnia 2013, o 08:39
Odbiornik: Ferguson T65
DigiAir Pro
Instalacja antenowa: AX1000 bez wzmacniacza, wzmiacniacz budynkowy Terra HA-024, 5 gniazd
Nadajnik - obiekt nadawczy: gołogóra

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: GrzesL »

macc pisze:skórowo nowe nie pali w slupsku
Obrazek

Czyzby to byl rejon ulic Grunwaldzkiej i Poniatowskiego? Jak nie to napisz prosze jaki?
Czy moglbys sie podzielic tez na jakiej wysokosci masz powieszona antene, jakies drzewa, budynki po drodze? Nie moge tego znalezc w Twoich postach, a dla poszerzenia doswiadczenia chcialbym poznac te informacje, bo tez mam czasem problemy z antenami.

-- połączono
Max van Org pisze:W całym Słupsku?
Tak troche bym polemizowal z tym co zaprezentowales, bo w tym miejscu taka widocznosc mozna uzyskac na wysokosci okolo 50m nad gruntem, czyli "Zemsta Koszalina", albo wiezowiec przy zbiegu ulic 3-go maja - Batorego. Niestety w wiekszej czesci miasta nie ma bezposredniej widocznosci Nowego Skorowa.

edit/ Proszę o publikację postów zgodnie z zasadami polskiej pisowni. Również o edycję poprzedniego swojego posta, a nie publikację jeden pod drugim. Jest o tym wyraźnie napisane w Regulaminie forum.

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1383
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: Max van Org »

Na Piłsudskiego, Szczecińskiej wystarczy 7 metrów a nie 50! Problemy zaczynają się na Sobieskiego.
Dobra antena i Gołogóra powinna działać w dużej części miasta. Zawsze może się zdarzyć że są drzewa albo budynki zasłaniają widok na Gołogórę. Nie wiem czy ludzie wiedzą w którym kierunku nastawić antenę. Często służą anteny sąsiadów do orientacji.

GrzesL
Posty: 37
Rejestracja: 19 sierpnia 2013, o 08:39
Odbiornik: Ferguson T65
DigiAir Pro
Instalacja antenowa: AX1000 bez wzmacniacza, wzmiacniacz budynkowy Terra HA-024, 5 gniazd
Nadajnik - obiekt nadawczy: gołogóra

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: GrzesL »

Max van Org pisze:edit/ Nie cytuje się treści przy odpowiedzi bezpośrednio pod postem.
Kolego odniosłem się do mapy i zaznaczonego na niej punktu z Twojego postu. Co z tego, że 7-8 m wystarczy żeby wyjść ponad ukształtowanie terenu. Dolicz jeszcze chociaż drzewa oraz budynki, które znajdują się na kierunku i okaże, że przy mocy nadajnika 10kW w odległości 30 - 35 km proponowana przez Ciebie wysokość nie wystarczy nawet przy dobrej antenie.
Zgadzam się całkowicie, że Gołogóra to lepsza opcja i Słupsk to tylko montaż wysoko lub najlepiej na dachu. Wiele osób ma źle ustawioną antenę i niestety sugerują się sąsiadem. Wystarczy spojrzeć po balkonach gdzie wieloelementowe anteny ustawiane są ... prawie pionowo w górę. Jeśli mają stabilny odbiór to ok, ale nie sądzę bo na paterze za drzewami jest trudno. Miałem nawet przypadek, że ludzie kupili super antenę wielkości pudelka na grę PS3 i uważali, że to skandal, że nie działa, bo szwagier ze śląska ma taką samą i mu działa 20 programów. Delikatnie wyjaśniłem, że mogą odebrać w miarę stabilnie jedynie 7 programów, bo nadajnik znajduje się około 500m od nich, ale sygnał "przechodzi" wzdłuż bloku w którym mieszkają, więc najlepiej zamontować ja za oknem. Wychodząc nie byłem przekonany, że mi uwierzyli, skoro szwagrowi odbiera... Reasumując, każdy przypadek w takich odległościach od nadajnika wymaga indywidualnego podejścia i cierpliwości.

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1383
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: Max van Org »

Z własnych obserwacji wiem i dokładnie opisałeś indywidualne podchodzenie do sprawy. Zamiast zrobić antenę zbiorczą i zamówić instalatora dzielić się rozłożyć koszt na współlokatorów, każdy kombinuje sam a o wynikach czytamy tutaj. To wynika z kultury.

macc

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: macc »

Max van Org pisze: Problemy zaczynają się na Sobieskiego.
no i widzisz w tym rejonie mieszkam i mam wielkie problemy z odbiorem ntc.Mieszkam na 4 piętrze cztero- piętrowego budynku.

macc

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: macc »

Brak odbioru mux 1 i mux 2

-=pUnIsHeR=-

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: -=pUnIsHeR=- »

macc: wiatr zmienił kierunek i przegnał fale w siną dal? coraz wiecej głosów w internecie, że to całe dvb-t kiepsko dziala i ma za slaby zasięg. wystarczy poczytać fora.

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1383
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: Max van Org »

Tylko w Słupsku i Gdynii.

Martens
Posty: 472
Rejestracja: 24 listopada 2012, o 16:37
Miejscowość: Gdańsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik, RTON Jaśkowa Kopa

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: Martens »

W Słupsku, Gdyni i przede wszystkim w Gdańsku. A dlaczego w Gdańsku jest najgorzej? Ano dlatego, że w Słupsku i Gdyni widzowie mają chociaż MUX-3 doświetlany z obiektów miejskich, a w Gdańsku niestety nie.
-=pUnIsHeR=- pisze:coraz wiecej głosów w internecie, że to całe dvb-t kiepsko dziala i ma za slaby zasięg. wystarczy poczytać fora.
Ale oczywiście p. Boni z p. Dworakiem przed kamerami telewizyjnymi mówią jak jest pięknie i jak cały proces cyfryzacji odbył się bez najmniejszych problemów! :lol:

-=pUnIsHeR=-

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: -=pUnIsHeR=- »

Powiem wam szczerze, ze w Słupsku odbieram tylko MUX-3. Od miesiecy nie mam możliwości oglądania Polsatu i innych kanałów. Skazany jestem na to co na MUX-3.
I co na to reklamodawcy, którzy płacą za zasięg w przypadku programów, co są na MUX-1 i MUX-2? Pewnie na razie mają to gdzieś, ale mam nadzieje, że wyniki efektywności takich reklam jakoś ich ocucą i wreszcie zauważą problem.

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1383
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: Max van Org »

Z tym nastawieniem możesz jeszcze długo czekać na zmianę sytuacji. Wszystkie multipleksy lecą z tego samego obiektu nadawczego, z tą samą mocą i dookólnie. Jedyną różnica są używane kanały.

-=pUnIsHeR=-

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: -=pUnIsHeR=- »

no nie wszystkie, bo MUX-3 mam ze Słupska, z wieży przy ul. Banacha. Nadajnik malej mocy, a spełnia swoją funkcję znakomicie.

GrzesL
Posty: 37
Rejestracja: 19 sierpnia 2013, o 08:39
Odbiornik: Ferguson T65
DigiAir Pro
Instalacja antenowa: AX1000 bez wzmacniacza, wzmiacniacz budynkowy Terra HA-024, 5 gniazd
Nadajnik - obiekt nadawczy: gołogóra

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: GrzesL »

macc pisze: no i widzisz w tym rejonie mieszkam i mam wielkie problemy z odbiorem ntc.Mieszkam na 4 piętrze cztero- piętrowego budynku.
No to podaj proszę adres, chociaż ulicę i nr bloku żebyśmy wiedzieli gdzie jest tak źle.

Dla porównania rejon ulicy Sobieskiego wczoraj ul. Królowej Jadwigi 1, czwarte piętro, antenka 15 elementowa tylko z symetryzatorem, kierunek Gołogóra - odbiór idealny wszystkich 3 MUX.
Nawet zrobiłem test z anteną 17 elementową u teściowej na Bogusława X na 4 pietrze i też odbiór bez zająknięcia od 7 dni wszystkie 3 MUX.

macc

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: macc »

Kiedy w Słupsku będzie telewizja cyfrowa mux1 i 2?

GrzesL
Posty: 37
Rejestracja: 19 sierpnia 2013, o 08:39
Odbiornik: Ferguson T65
DigiAir Pro
Instalacja antenowa: AX1000 bez wzmacniacza, wzmiacniacz budynkowy Terra HA-024, 5 gniazd
Nadajnik - obiekt nadawczy: gołogóra

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: GrzesL »

Kolego powtórzę jeszcze raz swoją prośbę: podaj proszę gdzie mieszkasz? Chociaż ulicę i nr bloku, bo że na czwartym piętrze, czteropiętrowego budynku i w rejonie Sobieskiego to wiemy, ale jak podawałem ze swoich doświadczeń z montażem, nie ma większych problemów z odbiorem wszystkich MUX w tym rejonie. Chyba że jesteś przesłonięty bezpośrednio drzewami lub budynkiem wyższym, ale takie przypadki opisywałem wcześniej.
Ostatnio antena Sowar Alfa7 (kupiona wcześniej przez właściciela mieszkania), drugie piętro, Zygmunta Augusta 20 i odbiór bezproblemowy mimo drzew na kierunku w odległości około 70m.

-=pUnIsHeR=-

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: -=pUnIsHeR=- »

rejon Arciszewskiego/Racławickiej i też nie ma dobrego odbioru MUX-1 i MUX-2. ciągle szatkuje. MUX-3 idealny.

Zablokowany