Odbiór DVB-T w Słupsku

jmdar
Posty: 8
Rejestracja: 31 października 2013, o 19:56

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: jmdar »

-=pUnIsHeR=- pisze:Nie cytuj posta pod postem - patrz Regulamin forum
Czyli co, mam montować na balkonie jeszcze jedną antenę? I później łączyć sygnał sumatorem? A co jest powodem, że mux3 nie działa? Skoro wszystkie muxy idą z Gołogóry to powinny chyba mieć taką samą moc sygnału. A u mnie nie mają. mux1 dziś ma średni sygnał, mux2 wysoki, a mux3 jak nie było tak nie ma.

-=pUnIsHeR=-

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: -=pUnIsHeR=- »

nie bez powodu chyba zrobili doswietlenie z Banacha. cos musi byc nie teges. moze GrzesL odpowie dokladniej?

jmdar
Posty: 8
Rejestracja: 31 października 2013, o 19:56

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: jmdar »

-=pUnIsHeR=- pisze:Nie cytuj posta pod postem - patrz Regulamin forum
No, ale może da się to jakoś na jednej antenie zrobić. Nie chcę mieć dwóch anten na balkonie. Czy dokupienie wzmacniacza pomoże? Jaki wzmacniacz proponujecie zakupić?

-=pUnIsHeR=-

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: -=pUnIsHeR=- »

na jednej antenie Gołogórę i Banacha? zapomnij...

jmdar
Posty: 8
Rejestracja: 31 października 2013, o 19:56

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: jmdar »

-=pUnIsHeR=- pisze:Nie cytuj posta pod postem - patrz Regulamin forum
Nie. Wszystko chciałbym z Gołogóry odbierać. Tylko jak?

macc

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: macc »

kup sobie lepiej telewizje na kartę czy wykup abonament w vectrze bo naziemna w Słupsku nie działa.

GrzesL
Posty: 37
Rejestracja: 19 sierpnia 2013, o 08:39
Odbiornik: Ferguson T65
DigiAir Pro
Instalacja antenowa: AX1000 bez wzmacniacza, wzmiacniacz budynkowy Terra HA-024, 5 gniazd
Nadajnik - obiekt nadawczy: gołogóra

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: GrzesL »

jmdar pisze: No właśnie co jest powodem, że na osiedlu Akademickim nie można złapać sygnału mux3. Mieszkam w bloku dość wysoko, żadnych przeszkód terenowych, balkon mam na południowy zachód i nie mogę złapać mux3. Antenę mam kierunkową OPTICUM AX1000+ PLUS UHF. Czy mam jakiś wzmacniacz dodatkowo do niej zamontować? Z ustawieniami to już wszystkie kombinacje przetestowałem i mux3 jak nie było tak nie ma.
Blok na osiedlu Akademickim to dość szerokie pojecie, chociaż nie ma ich tam wiele. Jak to nie akademik to bardziej kojarzę okolicę ulic Górnej-Hubalczyków. Nie bądź tajemniczy, jak kolega z Wazów 6, i podaj proszę, jaka ulica i nr bloku to zobaczymy jak można Ci pomóc. Napisz jeszcze, czy ze swojego balkonu masz widoczność wieży przy ulicy Banacha?
Ostatnio walczyłem przy ul. Jodłowej na wysokości 4-5m nad gruntem i MUX'y z Gołogóry chodzą wszystkie, a Banacha zasłonięte całkowicie. No i uprzedzę, że to było po szpitalnej stronie ulicy, czyli niżej niż domki i drzewa po drugiej stronie ulicy na kierunku nadawania.

jmdar
Posty: 8
Rejestracja: 31 października 2013, o 19:56

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: jmdar »

Osiedle Akademickie Mat-betu. Z balkonu mam widok widok na maszt na Banacha, ale jak skieruję antenę na nią to nie łapie sygnału z Gołogóry. I na odwrót. Jak skieruję ją na maszt na Banacha to nie widzi Gołogóry. Co ciekawe widzi sygnał z Bierkowa, mimo że antena jest ustawiona na Gołogórę.

GrzesL
Posty: 37
Rejestracja: 19 sierpnia 2013, o 08:39
Odbiornik: Ferguson T65
DigiAir Pro
Instalacja antenowa: AX1000 bez wzmacniacza, wzmiacniacz budynkowy Terra HA-024, 5 gniazd
Nadajnik - obiekt nadawczy: gołogóra

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: GrzesL »

Z tego co wiem, niech mnie ktoś poprawi, nadajnik w Słupsku ma 0,8 kW oraz jest to tzw. główna. Z Gołogóry też jest główna na tej samej częstotliwości. Niestety nie mam wiedzy, czy chodzą w SFN i czy w ogóle mogą chodzić w SFN. Tak lub nie, stąd mogą wynikać problemy oraz z charakterystyki kierunkowej anteny. Trzeba zmierzyć, a to pokaże co można zrobić.
39k. wskazuje poprawny odbiór, bo miedzy innymi, moc nadajnika jest 10 razy większa i nic nie jest dostępne w regionie na tej częstotliwości.

jmdar
Posty: 8
Rejestracja: 31 października 2013, o 19:56

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: jmdar »

A mam jeszcze jedno pytanie. Czy jeśli wymontuję w tej antenie (ANTENA KIERUNKOWA DVB-T OPTICUM AX1000+ PLUS UHF) symtryzator i zamontuje wzmacniacz to czy wtedy coś to pomoże, aby złapać wszystkie muxy. Myślałem o wzmacniaczu LNA-177. Czy on się w ogóle nada do tej anteny? Jeżeli nie to jaki inny wzmacniacz możecie polecić do mojej anteny?

GrzesL
Posty: 37
Rejestracja: 19 sierpnia 2013, o 08:39
Odbiornik: Ferguson T65
DigiAir Pro
Instalacja antenowa: AX1000 bez wzmacniacza, wzmiacniacz budynkowy Terra HA-024, 5 gniazd
Nadajnik - obiekt nadawczy: gołogóra

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: GrzesL »

Jeżeli potrafisz rozebrać puszkę symetryzatora w Twojej antenie i potem znowu ja poskładać, to ja bym rozpoczął testy ze wzmacniaczem LNA-169 i dopiero później LNA-177 lub LNA-188. Potrzebne pomiary z samym symetryzatorem, jaki jest poziom sygnału, SNR, Pre BER, Post BER, MER, żeby mieć porównanie, czy zmiany z symetryzatora na wzmacniacz są korzystne. Wzmacniacze montowane na przewodzie to APL-107 lub APL-109.

chyzio

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: chyzio »

Witam

Może ktoś mi powiedziec czemu od gdzies okolo dwoch tygodni nie moge odbierac MUX 3 z Gologory? MUX1 i 2 dzialaja wyśmienicie.

edit/ Pisownia!

GrzesL
Posty: 37
Rejestracja: 19 sierpnia 2013, o 08:39
Odbiornik: Ferguson T65
DigiAir Pro
Instalacja antenowa: AX1000 bez wzmacniacza, wzmiacniacz budynkowy Terra HA-024, 5 gniazd
Nadajnik - obiekt nadawczy: gołogóra

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: GrzesL »

Kolego my też nie wiemy dlaczego nie możesz odbierać MUX3. Dodatkowo nie wiemy jaką masz antenę, jaką masz instalację antenową, ile masz odbiorników, gdzie mieszkasz, jak masz zainstalowaną antenę, antena ze wzmacniaczem czy bez, jaki poziom sygnału i jaką jakość sygnału przed korekcją i po korekcji odbierasz. Jak widzisz masz więcej danych i samodzielnie szybciej odpowiesz na nurtujące Cię pytanie.

Awatar użytkownika
walekmst
Posty: 15
Rejestracja: 17 września 2013, o 11:39
Odbiornik: Sony KDL-W4000
Samsung UE46ES8000
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 TRI_DIGIT
pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Gołogóra

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: walekmst »

i co? zdechło wszystko wszystkim śmiga ?

GrzesL
Posty: 37
Rejestracja: 19 sierpnia 2013, o 08:39
Odbiornik: Ferguson T65
DigiAir Pro
Instalacja antenowa: AX1000 bez wzmacniacza, wzmiacniacz budynkowy Terra HA-024, 5 gniazd
Nadajnik - obiekt nadawczy: gołogóra

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: GrzesL »

Jak widać nawet koledze przy ulicy Wazów 6 też działa. Liście opadły ... ;)

macc

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: macc »

GrzesL pisze:Liście opadły ... ;)
ale to jest prawda bo teraz odbior jest ok :lol:

-=pUnIsHeR=-

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: -=pUnIsHeR=- »

macc: pewnie to wina ptaków, które siadały na antenę i "zagłuszały" fale dvb-t, co? ;) ptaki odleciały, to i odbiór jest ok :D

macc

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: macc »

mozliwe ;) :P

Awatar użytkownika
walekmst
Posty: 15
Rejestracja: 17 września 2013, o 11:39
Odbiornik: Sony KDL-W4000
Samsung UE46ES8000
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 TRI_DIGIT
pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Gołogóra

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: walekmst »

Szczęśliwego Nowego 2014 Roku. Wielu nowych kanałów i nadajnika w Słupsku - czego Wam i sobie życzę.

odbiorca15

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: odbiorca15 »

"na jednej antenie Gołogórę i Banacha? zapomnij" ????? nie widzę żadnych przeszkód , aby na jednej antenie odbierać sygnał - wystarczy ukierunkować na Gołogórę a sygnał doświetlający z Banacha jest o tej samej częstotliwości co Gołogóra i nakłada się wzmacniając odbierany z Gołogóry - problem tylko , że jednego mux-a .

Zablokowany