Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Wiking

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: Wiking »

Warszawce i okolicom dziękuję za dobre rady. :) Zwłaszcza za tą o powiększeniu mapki. :lol:

Awatar użytkownika
zima80
Posty: 19
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 12:25
Odbiornik: cabletech
Instalacja antenowa: Opticum AX900 +symetryzator,90 m n.p.m.NE
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skórowo Nowe

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: zima80 »

zima80 pisze:Witam.Na kanale 48(jak wczoraj 0%)dziś około 20%.Pytanie czy opłaca się dokupić mocniejszą antenę?Jeśli tak to skierujcie mnie jakimś linkiem.Dzięki.
Poprawka do tego co napisałem wcześniej.Przestawiłem się z "Ryniaka" na Opticum AX900.Symetryzator zamieniłem na płytkę z wcześniej wspomnianego "Ryniaka" i z 20% zrobiło się 50% na k48 i k35.Mieszkam ponad 80 m npm antena jest ponad 5 m nad tą wysokość z możliwościa zamontowania na kominie.Minus to na wschód od domu jest gęsty,wysoki las...Co proponujecie koledzy?Może płtykę mocniejszą?Przekierujcie mnie na forum.

_chris_

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: _chris_ »

@ zima80: lepsza antena (o większym zysku i większej kierunkowości), znaleźć jej optymalne miejsce zamontowania (wyżej, niżej, w bok...), dobrać wzmacniacz (o ile potrzebny), precyzyjnie ustawić antenę na MAX jakości k478, wymienić kabel antenowy na jak najlepszy.

Jakieś wskazania poziomu i jakości wszystkich odbieranych mux-ów mógłbyś podać.

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1383
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: Max van Org »

Wiking pisze: Z oficjalnych zapowiedzi wynika, że w północno-zachodniej części województwa pomorskiego będzie mniejszy, gdyż emisja są przewidziane z Gołogóry, Chwaszczyna (którego pomimo 100 kW nie można złapać nawet ATX-91 - 15 m n.p.t., tu chyba przeszkadzają emisje cyfrowe ze Skórowa Nowego) oraz Człuchowa (tu dla MUX-3 zaledwie 20 kW). Wszystkie te emisje pięknie będą omijały obszar powiatu słupskiego i część lęborskiego.

Kod: Zaznacz cały

Czluchow        23    20000    164  78 H N  MUX-3 PM-1
Koszalin        23   100000    207 260 H D  MUX-3 PM-1

Bialogard       60    50000     78 200 H D  MUX-3 ZP-1
Koszalin        60    15000    207 260 H D  MUX-3 ZP-1
Koszalin Chelm. 60     3000    105  76 H N  MUX-3 ZP-1
Pila            60    25000    134 310 H D  MUX-3 ZP-1
Mogą być jeszcze doświetlenie małych miejscowość. Dużo ludzi w zachodniej części woj. Pomorskiego odbiera TVP 3 Szczecin z Gołogóry i na nią nastawiona antenę. Ci widzownie nie będą musieli nic zmieniać, będą mieli już nastawioną antenę na właściwy nadajnik.

Bachus_L
Posty: 21
Rejestracja: 25 maja 2011, o 06:42
Miejscowość: Mosty
Odbiornik: Sharp 32hg3342e
Sharp 55UI8762ES
Instalacja antenowa: Siatka + wzmacniacz 2m. nad gruntem 10 metrów n.p.m.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Brak TVP Info

Post autor: Bachus_L »

Witam
Od kilku dni nie mam TVP Info (ani Info Gdańsk ani Olsztyn) inne kanały odbieram poprawnie. Czy ktoś wie co jest grane?
Pozdrawiam

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Brak TVP Info

Post autor: belzebiusz »

Przeprogramuj odbiornik, pojawiły się informacje o zamianie TVP Info Gdańsk i TVP Info Olsztyn pomiędzy MUX-1 a MUX-3.

Bachus_L
Posty: 21
Rejestracja: 25 maja 2011, o 06:42
Miejscowość: Mosty
Odbiornik: Sharp 32hg3342e
Sharp 55UI8762ES
Instalacja antenowa: Siatka + wzmacniacz 2m. nad gruntem 10 metrów n.p.m.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: Brak TVP Info

Post autor: Bachus_L »

Ok dzięki

marchios

Odbieranie NTC DVB-T okolice Ustki/Słupska

Post autor: marchios »

Witam, mieszkam w miejscowości Machowinko (jadąc w strone Rowów) znajduje się ona 23 kilometry od Słupska oraz 11 kilometrów od Ustki. Dziś podłączyłem dekoder który miał odbierać Naziemną telewizje cyfrową niestety odbiera tylko kanały płatne. co mogę zrobić by zaczął odbierać kanały darmowe? jestem całkowicie zielony w tej dziedzinie. Dodam iż moja antena to stara antena służąca do odbioru telewizji analogowej. Wisi na wysokości ok.10 metrów nad ziemią.
mój dekoder to: http://www.dobreprogramy.pl/KORR-HD-128 ... 35897.html

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: Puma »

Zmień lekko kierunek, najbliższy silny nadajnik masz w Gołogóra (około 68km) lub słabszy nadajnik w Lębork (około 34km).

link

marchios

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: marchios »

dzięki, próbowałem. ale sprawa wyszła tak:
kręciłem anteną dosłownie w każdym kierunku i jedyne co wyszukuje to kanały płatne,
natomiast mój brat ma taką samą antene jego jest jakieś 4-5 metrów niżej od mojej, po podłączeniu u niego kanały odbierają dość stabilnie no i co najważniejsze są darmowe.
jaka może być przyczyna tego że na identycznej antenie, do tego wyżej ustawionej nie odbierają kanały darmowe? sprawdziłem również możliwość różnicy zasilacza, po czym użyłem tego samego co on, i bez skutku...

_chris_

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: _chris_ »

marchios pisze:jaka może być przyczyna tego że na identycznej antenie, do tego wyżej ustawionej nie odbierają kanały darmowe? sprawdziłem również możliwość różnicy zasilacza, po czym użyłem tego samego co on, i bez skutku...
Nie ma "identycznych anten", zawsze jakaś różnica jest.

Uszkodzony wzmacniacz lub "zmęczony: kabel antenowy, wadliwe któreś z podłączeń / złącz / wtyków - to najbardziej prawdopodobne przyczyny.

Może być też tak, że przy odbiorze w trudnych warunkach może decydować położenie anteny - i to za równo w poziomie, jak i w pionie. W szczególnych sytuacjach może być też tak, że antena będzie odbierać sygnał na mniejszej wysokości. Rzadko, ale bywa.

marchios

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: marchios »

sprawa załatwiona. Przyczyną był zacilacz, dzięki za pomoc!

illidanTM

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: illidanTM »

Witam
Zainstalowałem dziś antenkę Yagi DPM HN39F i pomimo tego, że znajduję się w odległości ok. 20 km (Gdańsk - Chełm) i dosłownie "widzę" maszt (nie ma po drodze żadnych przeszkód) to działają mi wyłącznie programy z MUX2 i MUX3 (wszystkie mają sygnał 100%). Dlaczego nie mam MUX1 (TVP1HD, ATM Rozrywka, eska itd)?

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1383
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: Max van Org »

Jaki sprzęt masz między anteną a telewizorem? Spróbuj podłączyć antenę do telewizora i zobacz czy działa. Powinno działać bez wzmacniacza itp. Wtedy możesz krok w krok powtarzać eksperyment przy każdym rozgałęzieniu. Każda instalacja jest indywidualna. Czy ta twoim odbiorniku już łapałeś MUX-1? Często pomaga reset odbiornika i ponowne przeszukiwanie kanałów.

illidanTM

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: illidanTM »

Jest to Samsung LE37D550. Antena jest podłączona bezpośrednio do TV. Nie mam żadnego wzmacniacza i rozgałęzień (jest tylko 1 TV).

Zdaje się, że wiem w czym tkwi problem - antena łapie kanały 21-60, a 61-69 (pasmo mux1??) "może złapać", ale zysk anteny może wynieść poniżej 6dB. Co to znaczy i czy mogę jakoś obejść ten problem bez kupna kolejnej anteny?

BENO

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: BENO »

2012.11.28: 64 - MUX-1 (Gdańsk *Chwaszczyno*): przeniesienie na 37

illidanTM

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: illidanTM »

No to teraz już nie wiem w czym tkwi problem ... antena powinna wszystko wyłapać, a MUX1 nie ma.

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1383
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: Max van Org »

Widzisz naprawdę Chwaszczyno, czy może Jaśkową kopę albo Komin EC II? Do Chwaszczyna masz 17 km. Nie wykluczam że jest to możliwe w nocy, ale w dzień tylko prze dobrej pogodzie. A jak odbierałeś telewizję do tej pory? Spróbowałeś zresetować odbiornik? Ma on łączne wifi albo gniazdko lan i możesz wgrać najnowsze oprogramowanie?

illidanTM

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: illidanTM »

Ec2 mam po drugiej stronie. Z mapy googla w prostej linii mam właśnie ok. 17 km. Aktualizacja TV nie wchodzi w grę. Serwis z Emitela zaproponował mi, abym ręcznie poszukał MUX1, ale na razie nie mam takiej możliwości. Dziwi mnie tylko fakt, że poza MUX2 i 3 (które odbierają świetnie) TV znalazł mi chyba z 30 kanałów zakodowanych (głównie Polsatowskich - powtarzały się), jakieś radio (również zakodowane), a MUX1 nie ma...

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1383
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: Max van Org »

Instrukcja twojego telewizora:

-> Otwórz plik:
http://downloadcenter.samsung.com/conte ... 2A-POL.pdf
-> Ctrl + f
-> Wpisz frazę „Ręczne strojenie”
albo
-> otwórz stronę 22

ciekawe strony: 34 i 65 (aktualizacja oprogramowania)
Kanały możesz też edytować programem „samsung channel list editor” albo http://wiki.samygo.tv/index.php5/SamyGO ... nel_Editor

Kanały zakodowane nadaje Cyfryowy Polsat z paru lokalizacji w Gdańsku, Gdyni i Pruszczu Gd. na kanale 33. Oni mają wg. wykazu UKE pozwolenia na nadawanie z tych obiektów, które wykorzystują nie wiem:

komin ul. Wiślna 6/16, Gdańsk
budynek Anser, ul. Chwaszczyńska 129/149, Gdynia
Komin Chylonia, ul. Pucka 118, Gdynia
komin ul. Przemysłowa 12, Pruszcz Gdański
komin ul. Staromłyńska 14, Wejherowo

Zablokowany