Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: telewizja cyfrowa w Kościerzynie

Post autor: bartosz4 »

mati704 pisze:Bark odbioru mux3, ale przecież to tylko 15kW mocy.
Analogowy TVN ma 20 kW a łapię go na działce na północ od Kościerzyny. Wieczorem obraz bywa zupełnie czysty. Łapię tam też rosyjską "Rassiję", choć często jest to obraz nie do oglądania. No i Polsat, zaledwie 4 kW. W domu na pokojówce miałem z nim zawsze spory problem, a na działce jako taki łapię. Chyba, że to z Kartuz (ale tam tylko 0,1 kW).

Oczywiście mapka na http://przelaczenie.eu/ pokazuje, że zasięg mux 3 dochodzi tylko za Egiertowo.

W domu oczywiście oba muksy na pokojówce bardzo dobre.

BENO

Re: telewizja cyfrowa w Kościerzynie

Post autor: BENO »

Witam.
Odbiera ktoś MUX 3 w Kościerzynie lub najbliższych okolicach ??
Mux 2 bez problemu .

Pozdrawiam i dziękuje

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: Zasięg w kilometrach od Chwaszczyna ?

Post autor: bartosz4 »

A ja jestem ciekawy gdzie najdalej w rejon Kaszub łapie Mux3 i jak dotąd w tej kwestii tylko 1 post (chyba na tym forum), że w Kartuzach i owszem choć nieco tnie.
A w Kościerzynie nie łapie wcale. Sam oczywiście to sprawdzę, ale gdzieś w kwietniu, maju i na lapku (więc wiadomo).

MKi

Re: Zasięg w kilometrach od Chwaszczyna ?

Post autor: MKi »

bartosz4 pisze:A ja jestem ciekawy gdzie najdalej w rejon Kaszub łapie Mux3 i jak dotąd w tej kwestii tylko 1 post (chyba na tym forum), że w Kartuzach i owszem choć nieco tnie.
A w Kościerzynie nie łapie wcale. Sam oczywiście to sprawdzę, ale gdzieś w kwietniu, maju i na lapku (więc wiadomo).
Potwierdzone Somonino.

Pozdrowienia,
MKi

nowy88

Telewizja Cyfrowa w Malborku

Post autor: nowy88 »

Witajcie


W Malborku woj. Pomorskie możliwy jest już odbiór telewizji cyfrowej??
Z tego co wiem jest nadajnik w Gdańsku, Iławie, i Elblągu...

Może ktoś jest z tych okolic i może podzielić się informacjami jakie kanały są dostępne
i jaką instalacje antenową wykorzystuje do jej odbioru.

Co sądzicie o tych antenach:
http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A1615.htm
http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A2675.htm

Pozdrawiam.

Mark
Posty: 40
Rejestracja: 2 marca 2011, o 13:13

Re: Telewizja Cyfrowa w Malborku

Post autor: Mark »

Nie kupiłbym ani jednej ani drugiej :oops:

Mux 2 100kw, Mux 3 15kw kierunkowa mało Wstrzymalbym sie :roll:

zmusiek

Re: Telewizja Cyfrowa w Malborku

Post autor: zmusiek »

Ja spróbowałbym skierować antenę na nadajnik w Iławie. Odległosci do nadajników prawie zbliżone a moc nadajnika MUX3 - 50kW większa niż z Gdańska. A do końca kwietnia bedziesz miał MUX2 z mocą 100kW

_Martin_

Re: Telewizja Cyfrowa w Malborku

Post autor: _Martin_ »

Mark pisze:Nie kupiłbym ani jednej ani drugiej :oops:

Mux 2 100kw, Mux 3 15kw kierunkowa mało Wstrzymalbym sie :roll:

Ogarnij się chlopie. Po co zabierasz glos skoro nawet harmonogramu nie przeczytałes.


nowy88
Oba muxy mozesz spokojnie odebrac z Ilawa/kisielice juz teraz bo mux 2 zostal wczesniej uruchomiony.

Na ta odleglosc sprobuj z antena kierunkowa z symetryzatorem, ewentualnie wzmacniaczem przy slabym odbiorze. Te dwie co podales powinny sobie poradzic.


Info o kanałach:
http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-2
http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-3

Paweled

Re: Zasięg w kilometrach od Chwaszczyna ?

Post autor: Paweled »

kanały z Kisielic (za Kwidzynem) Mux2 (kan 24) i Mux3 (kan 46) są odbierane w Płocicznie 6km na północ od Kalisk (pow.Starogard Gd)na antenach siatkowych o wzmocnieniu ~35dB lub 40dB. W tej miejscowości Mux2 jest również odbierany z Chwaszczyna (kan 35)

raskol
Posty: 20
Rejestracja: 30 grudnia 2010, o 11:36

Re: Zasięg w kilometrach od Chwaszczyna ?

Post autor: raskol »

Ja odbieram na Żabiance kanały z Kisielic a z Chwaszczyna nie. Niezła parodia :)

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: Zasięg w kilometrach od Chwaszczyna ?

Post autor: bartosz4 »

Złapałem oba muksy pod Stężycą na zerdzewiałej,prawie 20 letniej antenie siatkowej.

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: telewizja cyfrowa w Kościerzynie

Post autor: bartosz4 »

Tak jak napisałem tu http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 6&start=20 na północ od Stężycy złapałem muks 3. Teraz podłączyłem LV6T MPVR4 i mam jakość 60% ze skakaniem na 68%. Podejrzewam, że gdybym wymienił tą zabytkową antenę na jakąś zrobioną pod DVB-T i kierunkową, mogłaby jakość podskoczyć pod 80 %. Na muks 2 mam 85 %. Oczywiście jednak jest to te parę km bliżej nadajnika niż Kościerzyna (która w swojej większości leży niżej).

zmikol

Re: telewizja cyfrowa w Kościerzynie

Post autor: zmikol »

W styczniu odbiór mux2 (z Chwaszczyna) we wsi Niesiołowice koło Stężycy, poprzez dekoder TNK hd bardzo dobry (nie pamiętam wartości i jakości sygnału). W maju poziom sygnału 30 proc, jakość 0-czyli brak odbioru. Przestawiłem antenę SIGMA 6HD ze wzmacniaczem terra 27dB na Iławę Kisielice - poziom syg. 40 proc. jakość 100 proc. Pozdrawiam forumowiczów.

mati704

Re: telewizja cyfrowa w Kościerzynie

Post autor: mati704 »

W kościerzynie odbieram z Chwaszczyna mux 2 bardzo dobrze, ale nie mam sygnały z mux3 i przekręcilem antene na iławe i mam dobry odbiór mux2 i 3. Najgorszy odbiór jest tak o godzinie 13, ale da sie oglądać. Sygnał odbieram na zwykłej antenie siatkowej i to pod dachem.

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: Zasięg w kilometrach od Chwaszczyna ?

Post autor: bartosz4 »

Tu http://chojnice24.pl/forum/temat/2840/d ... jnicach/0/ piszą, że łapią na kierunkowej w Chojniach Mux 2 z Chwaszczyna albo z Piły. Czekają na Bydgoszcz.

matush

Re: telewizja cyfrowa w Kościerzynie

Post autor: matush »

W Kościerzynie da się złapać mux2 i 3 z Chwaszczyna. Odbierałem od samego początku, czyli października mux3 oraz od połowy grudnia mux2 i to na zwykłej antenie siatkowej (10 letniej podrdzewiałej) na Opticum FT16p.
Lokalizacja to ul. Chojnicka w stronę Wierzyska.
Na dniach będę montował antenę Dipol Tri Digit 44, jakieś 100m ode mnie. Zdam relację z wyniku walki ;)

PS. Wiem iż ktoś montował ATX 91 (sic!) na bloku w okolicach Biedronka-Lidl. Wyniku boju nie znam.

mati704

Re: telewizja cyfrowa w Kościerzynie

Post autor: mati704 »

to czekamy, a na jakim poziomie masz sygnał?

matush

Re: telewizja cyfrowa w Kościerzynie

Post autor: matush »

Witam,
@mati704 - Opticum sprzedałem w marcu (zakup czysto w celach hobbystycznych). Z tego co pamiętam, miałem sygnał na poziomie 55-60% dla jakości i siły(MUX3). Na ile były to prawdziwe wskazania, nie wiem. Wiadomo, każdy odbiornik pokazuje po swojemu - czułość głowicy, algorytm obliczający w sofcie.

Jestem już po instalacji anteny TriDigit ze wzmacniaczem lna177. Tak jak pisałem, instalacja w mojej okolicy. To co udało mi się osiągnąć to 50% dla siły i jakości sygnału. Odbiornik plazma LG (modelu nie pamiętam).
Sądze, iż przeszkodą (tak "niskich" wartości) mogą być linie w.napiecia przecinające dokładnie tor sygnału.
Podłączając zestaw antena+lna177 do mojego TV (mpeg2 :( ) na szybko, oparty na parapecie i wystawione na zew. siła sygnału 80% (tutaj możemy wrócić do czułości głowicy, algorytmu obliczającego i bądź, co do bezpośredniego wpływu w.n na lini sygnału).

Przez najbliższe dni będę cały czas w kontakcie, sprawdzał jak zachowuje się sygnał w różnych warunkach pogodowych tzn. brak przyczycinania obrazu.
Jest to cyfrowa emisja, więc czułość głowicy ma wielkie znaczenie. Dla jednej 50% to mało by uzyskać stabilny sygnał. Dla drugiej 35% to wystarczająca wartość.

PS służę pomocą, w razie gdyby ktoś chciał walczyć o MUX3. Co dwie głowy to nie jedna :twisted:

Pozdrawiam DVB-T maniaków ;)

preziu1

odbiór telewizji w malborku

Post autor: preziu1 »

Mam pytanie czy ktoś już odbiera telewizje w mieście z nadajnika w Gdańsku, a jak tak jaką antenę polecacie

Mike777

Re: Telewizja Cyfrowa w Malborku

Post autor: Mike777 »

Witam,

Włóż opowieści moich przedmówców między bajki ;)
Mieszkam w Malborku i odbieram od 30 grudnia 2010r. sygnał cyfrowy z Chwaszczyna. Nie zmieniałem anteny - mam siatkową antenę Telkom-Telmoru ze wzmacniaczem 25dBi (czerwona kropka). Dekoder DVB-T firmy Technisat.
Odbiór analogu z tej anteny w tym miejscu był zawsze kiepski - szczególnie TV4 i Polsat (nadawane z Zieleniaka w Gdańsku) w pogodne dni było więcej szumu niż obrazu. Nie pomagał nawet wzmacniacz selektywny też Telmoru zresztą ;) - lepiej było nawet bez niego.

Za to cyfrowy sygnał to bajka :) Teraz można nareszcie oglądać i to nie 6 a 13 programów.
Anteny, które podałeś będą OK.

Odległość do nadajnika w Chwaszczynie to 67km, do Kisielic 65km więc dość podobnie. Nie próbowałem ustawiać anteny na Kisielice bo wtedy jeszcze nie było Kisielic a teraz nie bardzo mi się chce bo z Chwaszczyna sygnał odbieram idealnie.

P.S. Trochę spóźniona odpowiedź ale może komuś innemu się przyda.

Zablokowany