Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

wysek

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: wysek »

Witam,

Mam problem z którym borykam się i nie jestem w stanie sam go rozwiązać:
- TV z MPEG4
- Anetena Wewnętrzna Arkas 46db

Cały czas łączy mi się z MUX-4, kanał 33 i pokazuje komunikat brak modulu CI. Zatrzymałem się na etapie, że antena wyszukuje mi tv mobilna. Pytanie co zrobić żeby złapać odpowiedni kanał/częstotliwość?

Pozdrawiam,
Paweł

serso

Odbiór nowych kanałów

Post autor: serso »

Witam
Po wyszukaniu kanałów pojawiło się kilka nowych kanałów których do tej pory nie było.
Kanały te są zakodowane.
Proszę o oświecenie mnie czy jest jakaś możliwość odbiór tych kanałów, jeśli tak to w jaki sposób. :o
Pozdrawiam

systemlan
Posty: 252
Rejestracja: 17 czerwca 2012, o 11:52
Odbiornik: Panasonic TX-L32CX3E
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna DIPOL 19/21-69 DVB-T bez wzmacniacza, kabel Triset 113
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec, TON Człuchów

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: systemlan »

Są dwa nowe kanały:
- TVP ABC

- TV Trwam

żaden z nich nie jest kodowany. Zatem co Ty znalazłeś?

naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: Odbiór nowych kanałów

Post autor: naziemna-ntrc »

serso pisze:Witam
Po wyszukaniu kanałów pojawiło się kilka nowych kanałów których do tej pory nie było.
Kanały te są zakodowane.
Proszę o oświecenie mnie czy jest jakaś możliwość odbiór tych kanałów, jeśli tak to w jaki sposób. :o
Pozdrawiam
O kodowanych kanałach na tym forum się nie dyskutuje. :)

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: Jarosław Bałuka »

Prawdopodobnie odebrałeś kanały płatnej telewizji Cyfrowego Polsatu więc jeśli chcesz wiedzieć więcej o abonamencie itp skontaktuj się CP.

Andyd

Niedźwiednik - doświetlenie z Jaśkowej Kopy?

Post autor: Andyd »

Witam wszystkich,
Zaczynam moją przygodę z tym forum, więc wybaczcie proszę ewentualne wpadki ;)
Mieszkam w takiej części Niedźwiednika, że o odbiorze z Chwaszczyna mogę tylko pomarzyć. Słyszałem, że w kwietniu ma ruszyć doświetlenie na ten obszar z Jaśkowej Kopy, a ten maszt widzę z balkonu :) . Na razie łapię to, co leci z komina EC,ale w kiepskiej jakości i bez TVP Gdańsk. Czy może ktoś potwierdzić, że w kwietniu ruszy Jaśkowa Kopa w moim kierunku?
Pozdrawiam!

Martens
Posty: 472
Rejestracja: 24 listopada 2012, o 16:37
Miejscowość: Gdańsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik, RTON Jaśkowa Kopa

Re: Niedźwiednik - doświetlenie z Jaśkowej Kopy?

Post autor: Martens »

Witam po sąsiedzku. ;)
Wiadomo od dawna, że Chwaszczyno dla Niedźwiednika praktycznie nie istnieje (no chyba, że ktoś odbiera sygnał ze zbiorczej anteny umieszczonej wysoko na bloku). Dlatego polecam próbować odbioru 3 MUX-ów z Jagodnika (ja tak odbieram na antenie kierunkowej, choć ostatnio sygnał trochę faluje):
- MUX-1 kanał 43, częst. 650 MHz
- MUX-2 kanał 25, częst. 506 MHz
- MUX-3 kanał 26, częst. 514 MHz (tutaj mamy TVP Olsztyn)
i czekać do 28 kwietnia na MUX-3 z Jaśkowej Kopy na kanale 48, częst. 690 MHz (tam będzie TVP Gdańsk). :)
Z komina EC-II to leci kodowany MUX-4 Cyfrowego Polsatu. ;)

Andyd

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: Andyd »

Dzięki! To super wiadomość :D
Mam nadzieję, że antena TV pokojowa - siatkowa DPM APOK, którą teraz mam wywieszoną na balkonie, wystarczy.
Pozdrawiam Sąsiada :)

clipperton66

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: clipperton66 »

Tak od 28 kwietnia ruszyc powinna Jaśkowa Kopa MUX3-k48- moc 3,5kw ma byc także podniesiona moc nadajnika mux3 z Gdyni do 8kw. A po drugie moc nadajnika MUX3 z Jagodnika z Tvp Olsztyn zostanie podniesiona do 7,5 Kw z obecnej 4 Kw.Dodatkowo nastapi zmiana anten na kierunkowe i Gdańsk moze raczej zapomniec o tvp Olsztyn z jagodnika..niestety.To w ramach regionalizacji.Pozdrawiam
http://satkurier.pl/news/99019/27-nowyc ... mux-3.html

edit/ Pisownia PL!

Martens
Posty: 472
Rejestracja: 24 listopada 2012, o 16:37
Miejscowość: Gdańsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik, RTON Jaśkowa Kopa

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: Martens »

@clipperton66: Nawet jak odetną całkowicie sygnał MUX-3 (z TVP Olsztyn) na k.26 z Jagodnika, to i tak żadna strata. Jak ruszy Jaśkowa Kopa, to właściwy MUX-3 (z TVP Gdańsk) będzie odbierany na przysłowiowym gwoździu. :) A ponieważ na Niedźwiedniku mamy Jaśkową Kopę i Jagodnik w jednym kierunku, to po prostu będzie się odbierać MUX-1 na k.43 (z Jagodnika), MUX-2 na k.25 (z Jagodnika) i MUX-3 na k.48 (z Jaśkowej Kopy). Oby tylko w przyszłości nie podnosili mocy dla Jaśkowej Kopy, bo mogą powstać zbyt duże różnice w mocy sygnału MUX-1 i MUX-2 z Jagodnika oraz MUX-3 z Jaśkowej Kopy. 3,5 kW powinno w zupełności wystarczyć. :)

@Andyd: Na Jaśkową Kopę ta antena spokojnie wystarczy, a na Jagodnik to musisz spróbować. Ja w zimie wszystkie MUX-y z Jagodnika odbierałem stabilnie nawet na pokojówce wewnątrz domu. Obecnie niestety sygnał faluje i bywają problemy nawet na zewnętrznej antenie kierunkowej.

Pozdrawiam. :)

michal.g

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: michal.g »

Witam,
Czy ktoś wie skąd zaczął nadawać sygnał DVBT w Gdańsku (łapie bardzo silny sygnał na Jasieniu) na kanale 24, 38 i 48 ?

Pozdrawiam
Michał

naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: naziemna-ntrc »

Kanały wskazują, że odbierasz z Iławy/Kisielice. :)

LuxW

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: LuxW »

Witam wszystkich,
mam kłopot z odbiorem MUX1. Po zakupie anteny (w zestawie symetryzator) odbierałem DVBT bez przeszkód - od maja do lipca 2013 r. Dla sprawdzenia i z ciekawości zainstalowałem wówczas wzmacniacz płytkowy, za pomocą którego odbierałem poprawnie wszystkie MUXy od lipca 2013 r. aż do burzy, która była 21 marca 2014 r. Wówczas straciłem dostęp do MUX 1, pozostałe MUXy odbierałem bez problemu. Dodam, że sąsiedzi/znajomi z miasta również mieli podobne problemy właśnie z MUX1. Podjąłem działania aby spróbować przywrócić możliwość odebrania MUX1 (zmieniałem ustawienia anteny, polaryzację, kierowałem w różne strony, wreszcie wróciłem do symetryzatora). Nic nie uzyskałem poza spadkiem siły sygnału co zrozumiałe. Zmieniłem też soft dekoderowi na najnowszy. Teraz jest tak: MUX 2 - siła 40%, MUX 3 - siła 30 %, jakość na obydwu 100%. MUX 1 - "pulsacyjnie" siła 40-50% jakość 0%, a sąsiedzi/znajomi z miasta już odbierają MUX 1 bez problemów.
Mieszkam w Wejherowie przy ul. Sikorskiego.
Proszę o pomoc

CzechuXX

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: CzechuXX »

Witam wszystkich.
Mieszkam na Zaspie w Gdańsku w bloku 8piętrowym od jakiegoś roku. Od samego początku nie odbieram niektórych programów. Po poczytaniu okazuje się, że jest to mux-1. Mux-2 i mux-3 są odbierane bez problemu. Siła i jakość wahają się pomiędzy 90-100%.
Mux-2 łapię z sieci EmiTel z parametrów [CH47] 682 MHz
Mux-3 z kolei sieć NW 02 POM z parametrów [CH48] 690 MHz
Antena z jakiej łapię sygnał jest to zwyczajna "blokówka"[ze ściany] z której łapie prawdopodobnie cała klatka.
Próbowałem ręcznie wyszukiwać na innych CH ale ani grama jakości nie znalazłem.
Gdzie szukać problemu? Jakiś wzmacniacz? Ustawienie anteny?

biopal8888

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: biopal8888 »

Hymm to trochę dziwne że Mux 1 ci cię nie wczytuje i do tego antena tak wysoko...Ja też na Zaspie mieszkam i to na 3 piętrze,antenę normalny teleskop w H mam umiejscowiony na około 0.5 metrowym podwyższeniu na parapecie okiennym od strony północnej gdzie widzę z okna przy dobrej pogodzie maszt w Chwaszczynie.Odbiór praktycznie bez problemu mam,tylko sporadycznie coś się zatnie.

CzechuXX

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: CzechuXX »

Bardzo to jest dziwne.
Dziś z ciekawości [i nudów przede wszystkim] zrobiłem antenę z drutu miedzianego w kwadratową ósemkę. Okno/balkon mam od strony morza więc nie od Chwaszczyna i co się okazało... Gdy ósemkę miałem ustawioną północ/południe na wysokości barierek[dalej nie mogę się z nią wychylić bo kabel krótki] to łapie mi wszystkie muxy i to w najgorszej jakości na 60-70 procent. A jak powieszę ją na klamce od okna to na 10-20%.
Widocznie coś z instalacją antenową jest nie tak bądź z samą anteną...

kuliczek

Nowy Dwór Gdański - problem z MUX 3

Post autor: kuliczek »

Witam,
Postanowiłem napisać o następującej sytuacji:
Nowy Dwór Gdański - lokalizacja w zasadzie na obrzeżach pokrycia 2 nadajników: Chwaszczyno "100" ok 60 km oraz Elbląg "10" ok 20 km.
Ukierunkowanie budynku (wraz z instalacją): zachód, północny zachód - zatem ściana wraz z budynkiem idealnie separuje mnie od zakłóceń jakie może generować Elbląg
Kierunek Chwaszczyno, bez przeszkód w terenie, wysokość instalacji 2-3 piętro.
Nowa instalacja, kable średniej klasy, antena siatkowa średniej klasy - pomijam detale.
Mux 1 i Mux 2 (35, 37) siła i jakość 100% czasem tylko 98% generalnie uważam za bardzo dobry wynik.
Mux 3 (48) siła 100% i jakość od 0% do 20-30% (skacze)
Kompletnie tego nie rozumiem, gdyż:
- kierunek ten sam maszt w Chwaszczynie
- wszystkie muxy o mocy 100
- brak przeszkód w terenie
- brak informacji oficjalnej o remontach/konserwacjach
Nie rozumiem skąd taka sytuacja? Gdyby coś nie tak było z kablem wszystkie 3 muxy by "siadały", gdyby był zły kierunek również na wszystkich 3 bym miał ten sam problem, wzmacniacz analogicznie. Zmiana kierunku anteny (duże odchylenie powoduje spadek jakości wszystkich mux-ów, antena posiada dość znaczną tolerancję i nie wymaga specjalnych wysiłków by złapać kierunek, więc wypośrodkowałem ustawienie w stosunku do skrajnych gdy sygnał zaczyna uciekać.
Może Ktoś mi podpowie w czym może być jeszcze problem, bo szczerze mówiąc wyczerpały mi się pomysły a i logiki w tym nie widzę, zakładając że moc nadajników rzeczywiście została wyrównana i faktycznie wszystkie chodzą na "100"

Martens
Posty: 472
Rejestracja: 24 listopada 2012, o 16:37
Miejscowość: Gdańsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik, RTON Jaśkowa Kopa

Re: Nowy Dwór Gdański - problem z MUX 3

Post autor: Martens »

25 kwietnia uruchomione zostało doświetlenie MUX-3 z RTON Gdańsk/Jaśkowa Kopa i prawdopodobnie obecnie masz za mocny (przesterowany) sygnał MUX-3. Spróbuj wyrzucić wzmacniacz z anteny, lub zmniejszyć jego wzmocnienie. A jeśli wzmacniacz musi być (bo bez niego np. za słaby będzie sygnał MUX-1 i MUX-2), to spróbuj zastosować tłumik na k.48.
Ostatnio zmieniony 8 maja 2014, o 19:24 przez Martens, łącznie zmieniany 1 raz.

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: Nowy Dwór Gdański - problem z MUX 3

Post autor: sem »

Żeby jakiś tam Niedźwiednik w Gdańsku miał lepszy odbiór III MUX,skopali wszystkim w Pomorskim.

Martens
Posty: 472
Rejestracja: 24 listopada 2012, o 16:37
Miejscowość: Gdańsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik, RTON Jaśkowa Kopa

Re: Nowy Dwór Gdański - problem z MUX 3

Post autor: Martens »

Jaśkowa Kopa nie nadaje specjalnie dla Niedźwiednika, tylko zapewnia odbiór przenośny MUX-3 w całym Gdańsku. Zamiast wypisywać głupoty, popraw w końcu swoją instalację antenową. Nikt tego za ciebie nie zrobi. Emitel nie wyłączy tego doświetlenia - pogódź się z tym i przestań zazdrościć tym, którzy dzięki temu doświetleniu zyskali dostęp do MUX-a publicznego nadawcy.
Ostatnio zmieniony 9 maja 2014, o 00:07 przez Martens, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany