MUX-8 w woj. pomorskim

Jacho
Posty: 4
Rejestracja: 10 maja 2017, o 22:25
Odbiornik: PHILIPS
Instalacja antenowa: CABELTECH
Nadajnik - obiekt nadawczy: CHWASZCZYNO

Re: MUX-8 Gdańsk, Chwaszczyno

Post autor: Jacho »

Byłem na prowincji (50 km od Gdańska ) MUXa-8 dostroiłem ręczne - działa. Polaryzacja bez zmian - pozioma :D
Antena 8 elementowa nie ma żadnych wzmacniaczy i odbiera (idealnie) zarówno kanał 6 jak i 35, 37 oraz 48.
I jest nakierowana na około 340 stopni chociaż mapka emitelowska podaje z tego miejsca azymut 21*. (??? odbicia na k48?)
W domu w Gdańsku jak nic nie było tak nic nie ma na kanale 6.
Pozostaje mi opcja przywiezienia tamtego odbiornika do domu i na tamtym sprzęcie sprawdzenia czy odbiera Mux-8.

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: MUX-8 w woj. pomorskim

Post autor: bartosz4 »

Czy coś się ostatnio zmieniło z nadawaniem MUX 8 czy to może np. efekt zdalnej nauki i może zdalnej pracy sąsiada? W obu pomieszczeniach osobne anteny pokojowe, na których odbierało wszystkie muksy (łącznie z mux 4), teraz mają problem właśnie z mux 8. Chyba wieczorem działa to najlepiej. Owszem, wystarczy jak jedną z anten przesunę pół metra i wtedy mux 8 odbiera niemal na 100%. Ale z kolei nie ma muksa 1 i 2. I nie cholery nie można tego wyśrodkować.

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: MUX-8 w woj. pomorskim

Post autor: VAHANARA »

@bartosz4:
tak, takie efekty mogą być pochodną pracy routerów LTE i wifi czy internetu radiowego, zarówno u ciebie jak i u sąsiadów.

Wyłącz na chwilę z prądu wszystko, co ma związek z wifi, LTE czy internetem i zobaczysz, czy to to.

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: MUX-8 w woj. pomorskim

Post autor: bartosz4 »

Niby dobra myśl, ale zdalnej lekcji dzieciakom chyba nie wyłączę, ani raczej nie pójdę do sąsiada (zresztą może to nie od tego co myślę), żeby zrobił to samo. A jeśli chodzi w ogóle o działanie routera, to od kilkunastu lat nie było problemów. Ale też i nie było takiego obciążania. W tym momencie MUX 8 lata między 50 a 70% jakości (i 97 % siły, ale to jest stałe), a rano miał... 0-7%. Mux 4 też potrafi skakać między 20 na 90. Pozostałe mają około 100 %.

Zablokowany