Dlaczego odbieram tylko MUX3

Cpt. Andrew
Posty: 3
Rejestracja: 28 lutego 2018, o 15:50
Miejscowość: Gdynia
Odbiornik: TV THOMSON 40FB5416 SMART
Instalacja antenowa: Aktywna zew. Polaryzacja pionowa i pozioma
Smarttenne 0000/7814LTE Technisat
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gdynia EC

Dlaczego odbieram tylko MUX3

Post autor: Cpt. Andrew »

Witam.
Kupiłem nowy telewizor THOMSON 40FB5416 z dekoderem DVB-T/T2 oraz nową aktywną antenę zewnętrzną SMARTTENNE TECHNISAT. Mieszkam na 3 piętrze w Gdyni Chyloni do nadajnika na ELEKTROCIEPŁOWNI mam niecałe 1.5km i żadnych obiektów, komin EC widzę gołym okiem z balkonu.
Problem jest taki, że TV w ogóle nie widzi anteny. po wyszukaniu znajduję tylko 8 kanałów z TVP. Czyli MUX3. Dodam, że na samym kablu łapie dokładnie to samo (1,2,3, kultura, historia, rozrywka, info)
Antena sprawna u mojego brata na Obłużu złapała ponad 30 kanałów.
Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam Andrzej.

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: Dlaczego odbieram tylko MUX3

Post autor: poxipol »

Tą antenę można porównać do kawałka druta.
Z komina jest emitowany tylko MUX-3
Jak ma się dobre warunki odbioru to można na byle czym.

Chcąc poprawnie odbierać wszystkie MUX-y,to niestety odpowiednia antenka skierowana na Chwaszczyno.

Cpt. Andrew
Posty: 3
Rejestracja: 28 lutego 2018, o 15:50
Miejscowość: Gdynia
Odbiornik: TV THOMSON 40FB5416 SMART
Instalacja antenowa: Aktywna zew. Polaryzacja pionowa i pozioma
Smarttenne 0000/7814LTE Technisat
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gdynia EC

Re: Dlaczego odbieram tylko MUX3

Post autor: Cpt. Andrew »

Powiem tak:
U mojego brata na jego TV na ul. Cechowej i jego antena pokojowa postawiona na parapecie i moja również nie skierowana w żadną konkretną stronę (po prostu wisiała sobie na kablu zawieszona na klamce od okna) łapały ponad 40 kanałów. A na moim TV u niego w domu i jego i moja antena łapała tylko ten MUX3. Który akurat jest nadawany z Oksywia i Chwaszczyna. A na EC nadawany jest MUX4 więc nie łapie ona sygnału z EC Tylko albo z Oksywia albo z Chwaszczyna. A Jeśli z Chwaszczyna to dlaczego nie łapie innych MUXów? podejrzewam raczej wine TV. Więc jutro przywiozę Brata TV i zobaczymy co złapią nasze anteny na jego TV. Wtedy będzie wiadomo czy to wina TV.
Pozdrawiam Andrzej.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Dlaczego odbieram tylko MUX3

Post autor: K63 »

Dlaczego zależy Ci na odbiorze mux-4? Jest to pakiet (Extra) kodowany i płatny. Nie odkodujesz go na tv. Do odbioru potrzebna jest umowa z Polsatem i specjalny dekoder. Skup się na odbiorze sygnału z Chwaszczyna.
Różnica w odbiorze na dwóch różnych tv może wynikać z odmiennej czułości głowicy, a nie usterki odbiornika.
Cpt. Andrew pisze:jego antena pokojowa
Jaka to antena?

Cpt. Andrew
Posty: 3
Rejestracja: 28 lutego 2018, o 15:50
Miejscowość: Gdynia
Odbiornik: TV THOMSON 40FB5416 SMART
Instalacja antenowa: Aktywna zew. Polaryzacja pionowa i pozioma
Smarttenne 0000/7814LTE Technisat
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gdynia EC

Re: Dlaczego odbieram tylko MUX3

Post autor: Cpt. Andrew »

Nie zależy mi konkretnie na MUX4 tylko na jakichkolwiek innych kanałach niż tylko z MUX3 chociaż tych kilkunastu podstawowych.
Do anteny w Chwaszczynie również mam dobry sygnał więc powinienem łapać wszystko co nadaje Chwaszczyno, a łapie tylko mux3.
Chodziło mi o najtańszą antenę wewnętrzną za 30 zł z lidla.
Pozdrawiam Andrzej.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Dlaczego odbieram tylko MUX3

Post autor: K63 »

Cpt. Andrew pisze:Do anteny w Chwaszczynie również mam dobry sygnał więc powinienem łapać wszystko co nadaje Chwaszczyno
W jakim sensie dobry? Teoretycznie gdyby sygnał miał dobrą jakość, odbiornik powinien bezproblemowo odebrać.
Cpt. Andrew pisze:Chodziło mi o najtańszą antenę wewnętrzną za 30 zł z lidla
Akurat w Lidlu od dłuższego czasu nie widziałem żadnych anten, więc nie kojarzę o jaką chodzi. Ale podejrzewam że jest to jakiś wyrób "antenopodobny". Czy ta antena "patrzy" w kierunku Chwaszczyna?

Zablokowany