Odbiór telewizji naziemnej w bloku

Adamkw
Posty: 2
Rejestracja: 21 października 2020, o 21:32
Miejscowość: Gdańsk
Instalacja antenowa: Antena w bloku

Odbiór telewizji naziemnej w bloku

Post autor: Adamkw »

Dzień dobry, przepraszam jeżeli źle umieszczam post albo odpowiedz gdzieś tu jest a ja nie potrafię jej odszukać. Od około czerwca nie odbieram programów z jednego MUXa a od około dwóch tygodni (nie potrafię dokładnie powiedzieć) nie mam już żadnego programu- brak sygnału.
Mieszkam w bloku Gdańsk przymorze. Jedyne na co sam wpadłem to sprawdzenie czy kabel sie nie poluzował i powtórne wyszukanie kanałów. Z góry dziękuję za pomoc

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Odbiór telewizji naziemnej w bloku

Post autor: K63 »

Adamkw pisze: 28 października 2020, o 20:41 Antena w bloku (...) Gdańsk przymorze
Instalacja zbiorcza czy własna antena?

Adamkw
Posty: 2
Rejestracja: 21 października 2020, o 21:32
Miejscowość: Gdańsk
Instalacja antenowa: Antena w bloku

Re: Odbiór telewizji naziemnej w bloku

Post autor: Adamkw »

Instalacja zbiorcza

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Odbiór telewizji naziemnej w bloku

Post autor: K63 »

Adamkw pisze: 28 października 2020, o 20:41 Jedyne na co sam wpadłem to sprawdzenie czy kabel sie nie poluzował
Należy raczej sprawdzić czy przewód lub złącza (wtyki) nie są uszkodzone. Jeżeli będziesz miał pewność że jest OK, wówczas należy zweryfikować czy odbiornik nie jest uszkodzony. Gdy okaże się że przewód i odbiornik są sprawne, to uszkodzone może być gniazdo RTV lub jakiś inny element instalacji. Ale wówczas usterkę powinieneś zgłosić w administracji.

Zablokowany