Testy TVS HD

xiondzu
Miejscowość: Górki Wielkie
Odbiornik: DR.HD1000 Combo/OpenBOX SF110
Instalacja antenowa: Instalacje zbiorcze wg wytycznych MTBiGM
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice Kosztowy

Re: Testy TVS HD

Post autor: xiondzu » 26 lutego 2020, o 18:13

Maciejek pisze:
26 lutego 2020, o 08:46
...Może za dużo masz tych aktywnych urządzeń? Mam info od znajomych korzystających z dużych AIZ i problemów nie stwierdzają wszystko działa stabilnie.
Niestety, ale potwierdzam problemy. Wykonując instalacje zbiorcze na osiedlach nie da się poprawnie wypuścić sygnału do mieszkań bez wzmacniaczy. W instalacjach gdzie jest np 65 mieszkań i w każdym jest minimum 2 przewody antenowe, mam 5 multiswitchy z czego 4szt 32 wyjściowe. Wzmacniacz w takich sytuacjach jest obowiązkowy i na 4 budynkach, w których dorzuciłem kanał 42 do klastra wzmacniacza zaczęły się problemy z odbiorem MUX3, chociaż żaden z mierników (Dr.HD 1000Combo oraz OpenBox SF110) nie wskazywał błędów Post tylko Pre. Pomogła częściowo zmiana ustawień wzmacniacza (Johansson Profino6710) typ filtrów zawsze ustawiałem na "best MER", a zmiana na "optimal" poprawiła w znacznym stopniu sytuację ale też bez szaleństw - pojawia się jeszcze czasem pikseloza na TV

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Miejscowość: Moskorzew/Szczekociny
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Post autor: TLW/SZA » 21 marca 2020, o 10:23

Widzę że to forum jeszcze żyje ;)
Szczerze miałem obawy czy te 0,78 kW mocy wystarczy aby dolecieć z sygnałem na pogranicze województw śląskiego i świętokrzyskiego, ale jestem bardzo mile zaskoczony, bo siła sygnału jest na poziomie 76%, a jakość oscyluje pomiędzy 78 a 83%.
Jak widać kanał 42 nie taki zły,a Kosztowy sieją sygnałem dość daleko.

Kacper_FMDX
Miejscowość: Tarnowskie Góry
Odbiornik: LGTV UM7450PLA
Instalacja antenowa: TV naziemna: Telmor ASR Classic
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice/Kosztowy

Post autor: Kacper_FMDX » 21 marca 2020, o 17:41

Widzę że w innych kierunkach odbiór bardzo dobry, jednak w Tarnowskich Górach odbiór dalej jest jaki jest. Wcześniej na C21 siła 78/jakość 100, teraz C42 siła 60-64 a jakość jak skakała od początku C42 tak skacze nadal od zera do setki a obraz sieka totalna. Podobno czeski MUX przeszkadza. A to mało wolnych kanałów?

Odpowiedz