DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: Szymon_Zy »

Kurcze a juz myslalem, ze taki sygnal slaby, ze w Czestochowie na USB nic nie zlape.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: blockbuster »

Szymon_Zy pisze:Ja nie zeskanuje bo siedze w robocie. Wiec do 20 sam bede czekal na raporty innych.

W komentarzu jest, ze o 22 Klepaczka nadawala, nie moge tego potwierdzic bo skanowalem chwile przed 22 i nic nie znalazlem.
Komentarze pisane przez większość ludzi na Satkurierze są tak "wiarygodne" i "merytoryczne", że dawno przestałem je czytać :D

Wieczorem po 21 skanowałem prawie cały czas i nie zauważyłem żadnych chwilowych testów

gregor2010

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: gregor2010 »

U mnie w Opolu w bloku na Armii Krajowej na wysokim piętrze na dobrej antenie kierunkowej ze wzmacniaczem (kanały w analogu 26 i 52 jak malowane) ale Mux2 z Częstochowy OFF :(

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: Szymon_Zy »

Na satkurierze sie produkuja, ze maja MUX II ale .... z Kalisza.

Huk

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: Huk »

Przed chwilą szukałem i nadal nic... :(

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: pikaczu »

nie sprawdzajcie, moze jutro lub w piatek, lub od 18-tej dzisiaj

lumca_2
Posty: 274
Rejestracja: 14 grudnia 2008, o 10:11
Miejscowość: niedaleko Ostrawy
Nadajnik - obiekt nadawczy: Hošťálkovice,Hladnov, Kosztowy,Skrzyczne

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: lumca_2 »

Napadá mě v souvislosti se zahájením vysílání z Wreczyczy na K39 ne moc povzbudivá myšlenka. Možná existuje dohoda mezi institucemi z ČR a Polska, že vysílání bude spuštěno, až se v Ostravě přeladí vysílač MPX2 z Hladnova na K39 na definitívní K37, aby nedocházelo k vzájemnému rušení.
Ale rád bych se mýlil. Podotýkám, že je to má osobní a ničím a nikým nepodložená úvaha... :|

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: Szymon_Zy »

Wydaje mi sie, ze to nie jest problem Polski. Problemem Polski sa za duze moce nadawcze czeskich nadajnikow. To nie jest normalne, ze ja 130 km od granicy moge odebrac CT1 na rowni z Polsat i TVN. To jest dziwne, ze 20 km na poludnie ode mnie mozna na pasywnej antenie odbierac czeskie MUX'y.

Cos jest nie tak z nadawcami z Czech - IMHO przekraczaja moce i nie powinnni opozniac cyfryzacji Polski.

lumca_2
Posty: 274
Rejestracja: 14 grudnia 2008, o 10:11
Miejscowość: niedaleko Ostrawy
Nadajnik - obiekt nadawczy: Hošťálkovice,Hladnov, Kosztowy,Skrzyczne

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: lumca_2 »

Vyzařovací diagramy vysílacích anténních systémů CZ tv vysílačů jsou plně v souladu s GE06 a navíc reflektují i případné další požadavky na omezení vznášené správami spojů okolních zemí! I AS vysílače v Hošťálkovicích, který je oficiálně uváděn, jako ND je ve skutečnosti D s dost výraznými směrovými omezeními právě ve směru do Polska!
Skutečnost, že je tyto TXy možné přijímat i hluboko ve vnitrozemí Polska není způsobeno nedodržováním koordinačních dohod z naší strany, ale daleko vyššími a konečnými ERP výkony na rozdíl od polských vysílačů, které v mnohých případech ještě nepoužívají finální vysílací tv kanály a ERP výkony. ;)

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: igorlan »

Szymon_Zy pisze:Wydaje mi sie, ze to nie jest problem Polski. Problemem Polski sa za duze moce nadawcze czeskich nadajnikow. To nie jest normalne, ze ja 130 km od granicy moge odebrac CT1 na rowni z Polsat i TVN. To jest dziwne, ze 20 km na poludnie ode mnie mozna na pasywnej antenie odbierac czeskie MUX'y.

Cos jest nie tak z nadawcami z Czech - IMHO przekraczaja moce i nie powinnni opozniac cyfryzacji Polski.
Taaaak, jasne Czesi są winni opóźnianiu cyfryzacji Polski, a Rosjanie katastrofie smoleńskiej. Zawsze inni są odpowiedzialni za nasze własne niepowodzenia...

Moce nadajników zostały ustalone w Genewie i Czesi mają prawo nadawać z takimi ERP. Za opóźnienie naszej cyfryzacji jesteśmy odpowiedzialni tylko i wyłącznie my sami!!

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: Szymon_Zy »

Co nie koniecznie znaczy, ze moce zostały dobrane właściwie. Ciekawe czy z naszych nadajników można odbierać sygnał w Wiedniu - bo to jest właściwe porównanie penetracji czeskim sygnałem naszego terytorium.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: pikaczu »

czy juz jest sygnal z czestochowy?

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: igorlan »

Szymon_Zy pisze:Co nie koniecznie znaczy, ze moce zostały dobrane właściwie. Ciekawe czy z naszych nadajników można odbierać sygnał w Wiedniu - bo to jest właściwe porównanie penetracji czeskim sygnałem naszego terytorium.
Spokojnie, poczekaj aż włączymy nasze górskie nadajniki, np. Jelenia Góra - Śniezne Kotły. Poza tym już teraz Żagań i Jemiołów sieją z taką mocą, że sygnał leci grubo za Berlin.

Huk

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: Huk »

@pikaczu:

Nadal nic, sprawdzane 10 minut temu :/

DVB-T

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: DVB-T »

Tutaj trochę z Szymonem się zgadzam. Nie kwestionuję zgodności z prawem nadawania Czechów, ale czy zasadne jest aby 150 km od granicy odbierać czeskie MUXy? Czesi wywalili sobie na najwyższych przygranicznych szczytach nadajniki, któe sieją BARDZIEJ W KIERUNKU POLSKI NIŻ CZECH!! Weźmy taki Pradziad. Po jaką cholerę na jego szczycie 150 metrowa rakieta, ze szczytu której napierniczają swoje programy do Olkusza, Częstochowy i Głogowa? To czemu my nie mamy podobnego 150 metrowego masztu na pobliskim Śnieżniku? Pewnie zasięg byłby ładny!! Ale nie, my mamy NA ZBOCZU Czarnej Góry nadajniki o mocy docelowej 20 kW w DVB-T. Dlaczego Polacy nie zbudowali sobie masztów na Śnieżce? A co nas to obchodzi, że możnaby nas złapać w Pradze? Oto wysokości umieszczenia czeskich nadajników przy samej granicy z Polską:
Liberec Jested 1011
Trutnov Cerna Hora 1299
Jesenik Praded 1490
Frýdek-Místek - Lysá hora 1324
Do tego trzeba pododawać wysokości masztów.

Efekt jest taki, że w pobliżu czeskiej granicy można odebrać więcej czeskich stacji radiowych i telewizyjnych niż polskich. Więc coś tu jest chyba nie tak.
Polecam sprawdzić gdzie najbliżej Pradziada Polacy wykorzystują kanał 36. Pewnie na Pomorzu :lol:

piotr'ek

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: piotr'ek »

igorlan pisze:Za opóźnienie naszej cyfryzacji jesteśmy odpowiedzialni tylko i wyłącznie my sami!!
Jacy MY? Jak już to ONI, a nie MY! Ja ich nie wybierałem nawet!

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: igorlan »

piotr'ek pisze:
igorlan pisze:Za opóźnienie naszej cyfryzacji jesteśmy odpowiedzialni tylko i wyłącznie my sami!!
Jacy MY? Jak już to ONI, a nie MY! Ja ich nie wybierałem nawet!
No tak, zapomniałem, że zgodnie z popularną ostatnio retoryką jednej z partii "Polacy" się dzielą na "My" i "Oni". Dla kogoś z zewnątrz np. Czechów to abstrakcyjny podział, którego nie rozumieją wieć My/Oni = Polacy, no chyba, że jesteś opcją ukrytą :lol:

No dobrze, koniec OT.

Swoją drogą do nadajnika mam 115km i zastanawiam się czy jest jakakolwiek szansa na odbiór. Dodam, że analogowa TVP1 idze w miarę - kolorowy śnieg, da się oglądać.
Ostatnio zmieniony 21 kwietnia 2011, o 11:04 przez igorlan, łącznie zmieniany 1 raz.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: pikaczu »

Huk pisze:@pikaczu:

Nadal nic, sprawdzane 10 minut temu :/
dobra

brzeg

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: brzeg »

Mam takie pytanie : Czy jak włączą nadawanie z Częstochowy to pogorszy się sygnał z czeskiego muxu na kanale 39 ? i drugie : Czy będzie możliwość znalezienia na kanale 39 mux2 z polski i mux2 z Czech (mieszkam 14 km na południowy-wschód od nadajnika z Ostrawy, i 121 km od nadajnika z Częstochowy)
http://img15.imageshack.us/img15/203/czeq.png

http://img694.imageshack.us/img694/1158/ostt.png

http://img263.imageshack.us/img263/4432/mapabi.png

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: igorlan »

DVB-T pisze:Tutaj trochę z Szymonem się zgadzam. Nie kwestionuję zgodności z prawem nadawania Czechów, ale czy zasadne jest aby 150 km od granicy odbierać czeskie MUXy? Czesi wywalili sobie na najwyższych przygranicznych szczytach nadajniki, któe sieją BARDZIEJ W KIERUNKU POLSKI NIŻ CZECH!! Weźmy taki Pradziad. Po jaką cholerę na jego szczycie 150 metrowa rakieta, ze szczytu której napierniczają swoje programy do Olkusza, Częstochowy i Głogowa? To czemu my nie mamy podobnego 150 metrowego masztu na pobliskim Śnieżniku? Pewnie zasięg byłby ładny!! Ale nie, my mamy NA ZBOCZU Czarnej Góry nadajniki o mocy docelowej 20 kW w DVB-T. Dlaczego Polacy nie zbudowali sobie masztów na Śnieżce? A co nas to obchodzi, że możnaby nas złapać w Pradze? Oto wysokości umieszczenia czeskich nadajników przy samej granicy z Polską:
Liberec Jested 1011
Trutnov Cerna Hora 1299
Jesenik Praded 1490
Frýdek-Místek - Lysá hora 1324
Do tego trzeba pododawać wysokości masztów.

Efekt jest taki, że w pobliżu czeskiej granicy można odebrać więcej czeskich stacji radiowych i telewizyjnych niż polskich. Więc coś tu jest chyba nie tak.
Polecam sprawdzić gdzie najbliżej Pradziada Polacy wykorzystują kanał 36. Pewnie na Pomorzu :lol:

Dobrze kolego, że zadałeś to pytanie, dlaczego my nie mamy? Takich pytań możnaby zadać znacznie więcej. My wielu rzeczy nie mamy, które mają Czesi. Budujemy zato 100 metrowy posąg Chrystusa w Świebodzinie....
Możemy tylko mieć pretensje do naszych władnych, że, podczas gdy inni się konsekwentnie rozwijają, my się zajmujemy krzyżami, samolotami, pomnikami....

Dobrze, że mamy chociaż Skrzyczne, gdyby stamtad puścić tak 100kW? wtedy byśmy się odegrali :lol: A tak na prawdę, to dzięki tym czeskim muxom odbiorcy w Polsce mogli poznać co to DVB-T.

Zablokowany