DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Odbiorca
Posty: 8
Rejestracja: 23 grudnia 2010, o 18:48
Instalacja antenowa: Dipol 16/21-69 DVB-T
Symetryzator małostratny Badmor k.TV 21-60 do anten YAGI
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mysłowice-Kosztowy

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: Odbiorca »

A jaki ma interes w przedwczesnym włączaniu? Do 30 kwietnia jeszcze 2,5 tygodnia.
Dziwi mnie natomiast, że charakterystyka kierunkowa nadajnika jest tajna :) Wiadomo tylko, że jest kierunkowa.

DVB-T

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: DVB-T »

Charakterystyka kierunkowa jest identyczna jak przy kanałach analogowych z tego obiektu, bo będzie wykorzystywany ten sam system antenowy.

Jutro skanujcie odbiorniki, Iława już nadaje

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: Szymon_Zy »

Rano przed praca zeskanowałem i nic. Zobaczymy jak wrócę nocą do domu.

Odbiorca
Posty: 8
Rejestracja: 23 grudnia 2010, o 18:48
Instalacja antenowa: Dipol 16/21-69 DVB-T
Symetryzator małostratny Badmor k.TV 21-60 do anten YAGI
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mysłowice-Kosztowy

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: Odbiorca »

DVB-T pisze:Charakterystyka kierunkowa jest identyczna jak przy kanałach analogowych z tego obiektu, bo będzie wykorzystywany ten sam system antenowy.
To już napisał blockbuster wyżej, tylko wciąż nie wiadomo, jaki to kierunek :) Przynajmniej ja nie umiem takiej informacji znaleźć.

Zbyszek24

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: Zbyszek24 »

Ja też skanowalem i nic Jezeli dzisiaj właczą to nie wczesnie jak ok 18,00 zazwyczaj o tej godzinie sie cos pojawia.Niewiem czemu tak pozno

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: pikaczu »

czy w okolicach tychow, mozna bedzie cos odebrac z czestochowy :?:

Zbyszek24

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: Zbyszek24 »

pikaczu pisze:czy w okolicach tychow, mozna bedzie cos odebrac z czestochowy :?:
Predzej masz na chwile obecna mozliwosc odbioru dwoch muxów ze skrzycznego ponoc ludzie w twojej okolicy łapia skrzyczne bez problemu tu masz stronke z zasiegiem tego nadajnika http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html?chid=3584

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: blockbuster »

@pikaczu z tego co pamiętam to masz antenę siatkę skierowaną na Kosztowy?
Zobacz czy w tym ustawieniu anteny łapiesz kanały analogowe z Wręczycy czyli k26 TVP2
i k52 TVP1.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: pikaczu »

Zbyszek24 pisze:
pikaczu pisze:czy w okolicach tychow, mozna bedzie cos odebrac z czestochowy :?:
Predzej masz na chwile obecna mozliwosc odbioru dwoch muxów ze skrzycznego ponoc ludzie w twojej okolicy łapia skrzyczne bez problemu tu masz stronke z zasiegiem tego nadajnika http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html?chid=3584
tak, mam ze skrzycznego, ale u taty nie ma ze skrzycznego, jest w 3 miejscu po antenie, czyli ja jestem 1, mama 2(nie ma dekodera), a tata 3.
blockbuster pisze:@pikaczu z tego co pamiętam to masz antenę siatkę skierowaną na Kosztowy?Zobacz czy w tym ustawieniu anteny łapiesz kanały analogowe z Wręczycy czyli k26 TVP2i k52 TVP1.
tak, z kosztow, mam

Zbyszek24

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: Zbyszek24 »

pikaczu pisze:
Zbyszek24 pisze:
pikaczu pisze:czy w okolicach tychow, mozna bedzie cos odebrac z czestochowy :?:
Predzej masz na chwile obecna mozliwosc odbioru dwoch muxów ze skrzycznego ponoc ludzie w twojej okolicy łapia skrzyczne bez problemu tu masz stronke z zasiegiem tego nadajnika http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html?chid=3584
tak, mam ze skrzycznego, ale u taty nie ma ze skrzycznego, jest w 3 miejscu po antenie, czyli ja jestem 1, mama 2(nie ma dekodera), a tata 3.

To troche dyiwne "Pikaczu" ze odbierasz tylko ty jako nablizej anteny :| ale to moze byc wina tego ze skrzyczne nadaje tylko 1,25kw ale jak uruchomia wreczyce nie powinienes miec problemu z jej złapaniem skoro ja mieszkam kolo ozimka woj.opolskie i łapie w skali 4,5/5 a moc nadajnika ma wynosic 100 kw po uruchomieniu mux-u chociaz skrzyczne ma obecnie oba mux-y a wreczyca bedzie nadawac tylko Mux-2

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: pikaczu »

czyli jak ja bede miec czestochowy, a tata nie, to trzeba powymieniac kable w calym domu, aby bylo juz przygotowanie na kosztowy, zeby mogl tata odebrac, tez z kosztow?

Zbyszek24

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: Zbyszek24 »

pikaczu pisze:czyli jak ja bede miec czestochowy, a tata nie, to trzeba powymieniac kable w calym domu, aby bylo juz przygotowanie na kosztowy, zeby mogl tata odebrac, tez z kosztow?

Tak ale to musisz sprawdzić jak juz uruchomia wreczyce czy twoj tata bedzie miał zadowalajacy sygnał, i moze nie bedzie koniecznosci wymiany kabli zwłaszcza ze do kosztów masz jeszcze blizej a moc kosztów ma byc 63kw

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: pikaczu »

Zbyszek24 pisze:
pikaczu pisze:czyli jak ja bede miec czestochowy, a tata nie, to trzeba powymieniac kable w calym domu, aby bylo juz przygotowanie na kosztowy, zeby mogl tata odebrac, tez z kosztow?

Tak ale to musisz sprawdzić jak juz uruchomia wreczyce czy twoj tata bedzie miał zadowalajacy sygnał, i moze nie bedzie koniecznosci wymiany kabli zwłaszcza ze do kosztów masz jeszcze blizej a moc kosztów ma byc 63kw
no, zobaczymy. i tak dopiero wlacza z czestochowy, w przyszlym tygodniu. nie dzisiaj

Zbyszek24

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: Zbyszek24 »

pikaczu pisze:
Zbyszek24 pisze:
pikaczu pisze:czyli jak ja bede miec czestochowy, a tata nie, to trzeba powymieniac kable w calym domu, aby bylo juz przygotowanie na kosztowy, zeby mogl tata odebrac, tez z kosztow?

Tak ale to musisz sprawdzić jak juz uruchomia wreczyce czy twoj tata bedzie miał zadowalajacy sygnał, i moze nie bedzie koniecznosci wymiany kabli zwłaszcza ze do kosztów masz jeszcze blizej a moc kosztów ma byc 63kw
no, zobaczymy. i tak dopiero wlacza z czestochowy, w przyszlym tygodniu. nie dzisiaj


tak???? a skad masz takie info?

DVB-T

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: DVB-T »

Zapewne Kisielice włączono wcześniej, ponieważ obiekt ten był już przystosowany do DVB-T, ponieważ jako jedyny z grupy kwietniowej emitował już wcześniej sygnał DVB-T (MUX3 od października). Na pozostałych obiektach jest po prostu więcej roboty, więc musimy uzbroić się w cierpliwość.

pozdrawiam
Mateusz

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: pikaczu »

Zbyszek24 pisze:tak???? a skad masz takie info?
to by juz bylo

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: Szymon_Zy »

Obstawiam, ze przyjdzie nam jeszcze chwile poczekac. Emitel pewnie kupil wszystkie nadajniki u tego samego producenta (chocby po to zeby dobra cene dostac i zachowac kompatybilnosc) wiec ekipa wdrozeniowa bedzie je montowac jeden po drugim.

Skoro teraz zrobili Ilawe, Bialystok trudno oczekiwac, ze prosto z polnocy kraju pojada odpalac obiekty na poludniu. Mysle, ze ich wedrowke najtrafniej opisze algorytm Dijkstry :D

DVB-T

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: DVB-T »

@Szymon wiarygodne źródło - Pan Tomasz Berezowski z TVN, napisał ostatnio, że obecnie prace trwają na obiekcie Kalisz Mikstat

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: Szymon_Zy »

To by była dobra wiadomość, bo Kalisz/Mikstat jest po sąsiedzku. Przy tej mocy nawet jest szansa na odbiór w mojej lokalizacji, ale nie ma sensu zmieniać pozycji anteny.

dario9678
Posty: 145
Rejestracja: 12 października 2010, o 16:02
Odbiornik: Samsung UE32D6500
Instalacja antenowa: Tri Digit 44/21-69 LNA-177+DIPOL-4/5-12 symetryzator + zwrotnica ant. ZA-104Ms
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce Święty Krzyż

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: dario9678 »

Kiedy zaczną się testy nadajnika w Częstochowie?

Zablokowany